Назад
Життя безглузде або чому так іноді здається? 7 рішень

Навигация по разделу
жизнь бессмысленна

Що робити, якщо здається, що життя безглузде?

Що робити, якщо здається, що життя безглузде і не вдається? Чи потрібно шукати сенс існування? 7 способів вирішити це питання

Якщо життя безглузде, пора стати дурнем. Дивний зв'язок? Філософські питання, включаючи тему про сенс життя, &8212; це проблема розумних людей. Рано чи пізно думаюча людина заглиблюється в думки про призначення, вищої місії, кінцевої мети. Можливо, навіть добре, що ця дилема залишається невирішеною, адже, досягнувши свого піку, що робила б людина далі? Чи краще бути радісним дурнем, який не думає про щось глобальне? І як навчитися бути щасливим, якщо сенс земних радощів ніяк не хоче виявлятися?

1. Посперечатися з собою.

Це один з психологічних прийомів. Психотерапевт обертає ситуацію так, що пацієнт починає суперечити собі, шукати спростування власним думкам. Однак таку методику можна проводити самостійно, без допомоги фахівця. Як це зробити? Кілька кроків:

 1. Сформувати початкову фразу, відправну точку, від якої буде далі вершитися діалог. В даному випадку це слова " життя безглузда»;
 2. Додайте аргумент на користь основного висловлювання, наприклад: "моє життя не має сенсу, тому що я не приношу користь цьому світу»;
 3. Подумки створити себе-опонента, який вірить в протилежну точку зору;
 4. Знайти контраргумент до початкової фрази, наприклад: «Я корисний, адже допомагаю людям / роблю когось щасливим / вношу свою частину в розвиток країни (+ опис конкретного прикладу)»;
 5. Продовжувати будувати діалог за схемою «аргумент &8212; контраргумент», по черзі стаючи на бік обох особистісних думок.

Принадність такого методу полягає в тому, що всі відповіді знаходяться в собі, власному підсвідомості . При цьому особливі навички, складні духовні шукання тут не знадобляться. Головне & 8212; почати, а думка попливе рікою. Подібні практики також проводяться з друзями, коли хтось із близьких відстоює думку про безглуздість, а сама особистість намагається переконати знайомого в зворотному. Можна записувати діалог в блокнот або на диктофон, але усні практики без запам'ятовування не менш ефективні.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

2. Стати очевидцем прекрасного.

Жити заради краси, добра, не бачачи реальних проявів цих якостей, навряд чи вийде. Перш ніж впадати в депресію , ставити на своєму існуванні хрест, краще побачити все це наживо. Що мається на увазі під прекрасним:

 • Чиясь справжня радість;
 • Прояви доброти, реакція на неї;
 • Вираз батьківського інстинкту &8212; як у людей, так і у тварин;
 • Розпускання бутонів, цвітіння, особливо навесні;
 • Природні пейзажі, незаймані людиною;
 • Завершення шедевра майстром;
 • Зміни в зовнішності і внутрішньому світі людини в кращу сторону;
 • Відновлення або отримання чогось довгоочікуваного тощо.

Можливо, сенс життя , це не точка, а процес. І хтось знайде його саме в творенні або створенні краси, добра. Стати частиною чогось хорошого, прекрасного, активно це підтримувати, розвивати &8212; чим не осмислене життя?

3. Підвищити запити.

Андрій &8212; випускник університету, впевнений в собі, не бачить перешкод. Його головна мета &8212; стати адвокатом. Через півроку після випуску він влаштовується в юридичну контору помічником. Ще через півроку за хороше виконання обов'язків йому видають першу справу. Здійснилася мрія &8212; хлопець став адвокатом. Що далі? А далі новобранець ставить іншу мету & 8212; виграти першу справу. Незабаром і це прагнення втілюється в реальність.

Визнання, подяки клієнта, нова справа. Наступне завдання &8212; успішно закрити більш складне слухання. Відразу чи ні, але юнак справляється і з цим. Що потім?

А нічого, рутина, туга, сірий день змінюється аналогічним. Плану немає, установок теж, зате з'являється думка, що все навколо безглуздо, а жити нема чого. Як бути в таких випадках?

Поставити планку вище. Юрист може побажати отримати державну нагороду, виїхати на роботу за кордон, стати героєм статті в газеті. Чим складніше здійснити план, тим більше цінується життя з усіма перемогами.

4. Провести "інвентаризацію" минулого.

Здається, ніби всі прожиті роки пройшли даремно? Однак не буває такого, щоб Вік був прожитий, а слід не залишений. За кожною людиною тягнеться ланцюжок його кроків, деякі з них добрі, хороші. Згадати їх & 8212; означає засумніватися в теорії про безглуздість свого існування. Як це зробити:

 1. Створити спокійну зручну обстановку &8212; приглушити світло, включити тиху приємну музику, запалити аромапалички. Подбати про те, щоб ніщо і ніхто не відволікав;
 2. Прийняти зручну позу. Краще лягти, розслабивши м'язи, але також можна відпочити напівсидячи;
 3. Викинути з голови зайві думки &8212; щоденні турботи, проблеми, почуття провини, ревнощів і т. п.;
 4. Почати згадувати свої хороші вчинки, промовляючи їх вголос, завдяки себе за їх звершення;
 5. Продовжувати в тому ж дусі, називати, що перше приходить в голову, навіть найбезглуздіше на перший погляд.

Можна дякувати собі за допомогу іншим, великі, щедрі кроки. А можна бути вдячним собі навіть за те, що в дитинстві добре їв кашу, не доставляючи клопоту батькам. Важлива будь-яка дрібниця. Перші 5-10 вчинків буде легко згадати, наступна десятка дасться в рази складніше. Зате потім думки самі почнуть виливатися назовні, дивуючи свого господаря. Якщо стільки було зроблено, значить життя пройшло не дарма. А з такими думками можна і далі приносити світові користь.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

5. Вивчити чужі смисли.

Якщо свій привід для існування ніяк не знаходиться, чому б не підглянути в щілинку за іншими? Далеко не всі навколишні замислюються над змістом, проте їх цілі видно відразу. Найчастіше це такі прагнення:

 • Сім'я, діти, домашнє вогнище;
 • Любов, спільне довге життя з коханим партнером;
 • Матеріальна забезпеченість на багато років;
 • Популярність, високий статус у суспільстві, влада;
 • Самореалізація в кар'єрі або хобі, визнання;
 • Добро, духовне збагачення, служіння ідеї чи людям;
 • Безперервне саморозвиток ;
 • Задоволення.

Непогано б пропустити ці категорії крізь себе, відчути їх. Ні, не потрібно всиновлювати дитину, розвішувати плакати самопіару або кидати все, щоб цілими днями пити вино, заїдаючи його благородними сирами. Можна приділити більше часу коханій людині або його пошуків, посидіти з маленькими племінниками, влаштувати невелику благодійну акцію. Цього буде достатньо. Зате такі проби допоможуть дізнатися про своє сприйняття різних аспектів життя. Експеримент підкаже, до чого лежить душа.

Смисли можуть переплітатися між собою. Нерідко людина прагне до двох і більше цілей &8212; сім'ї і любові, роботі і самореалізації, грошей і задоволення. Знайти баланс між цими частинами &8212; складне, але важливе завдання.

6. Зробити крок назад.

Якщо нісенітниця переплітає дні нинішнього і майбутнього, це не означає, що воно було в минулому. Люди з втраченим інтересом до поточного, майбутнього часу колись були щасливі. Не народжуються немовлята з виразом безглуздості на обличчі. Це набута "хвороба".

Якщо так, значить краще згадати року, коли все життя здавалося потрібною, цінною. Що сталося потім, який був переломний момент? Варіантів кілька:

 • Психологічна травма ;
 • Розчарування в людях чи власній меті;
 • Усвідомлення недосяжності мрії;
 • Втрата людини, важливої речі, мотиву;
 • Критика, перешкоди;
 • Лінь або втома.

Спотикаючись об такі перешкоди, людина починає замислюватися, чи варто було взагалі починати боротьбу, до чого вона веде. З'являється друге дихання, удача, щасливий випадок, допомога &8212; і він видирається. Але щастить не всім.

Якщо переломний момент дійсно був, його краще спробувати подолати, продовжити рух вперед. Кілька заковик на шляху зробить видобуток ще більш бажаною. Справитися з моральним занепадом допоможуть близькі, однодумці або психологи.

7. Перестати шукати сенс.

Може, ну його, цей сенс? Навіщо задавати питання, на які свідомо не можна отримати однозначну відповідь? Іноді важкі роздуми & 8212; ознаки розвивається депресії. Позбувшись від неї, можна знову зажити благополучно.

Похід в салон краси, замовлення суші, прогулянка з коханою собакою не можуть бути сенсами життя, але дарують купу радощів. Можливо, відчуття цих дрібних частинок щастя і є головна мета людського існування. А про більше подбає Всесвіт.

Якщо здається, що життя біль , життя безглузда, це не привід опускати руки, проявляти байдужість до себе або оточуючих. Чи не бачиться сенс зараз? Хто дасть гарантію, що він не з'явиться через рік, місяць або навіть хвилину? Можна продовжувати шукати приводи для того, щоб прокидатися вранці. Ці пошуки вже стануть відволікаючим заняттям, дадуть якусь мету. А можна просто плисти за течією, не ламаючи голову над філософськими питаннями, насолоджуватися кожною миттю, яке дарує непередбачувана доля.

Пройти тест на депресію

Зараз читають
Як знайти сенс життя? 7 перевірених ідей
Як знайти сенс життя? 7 перевірених ідей
Як знайти сенс життя? 7 простих рекомендацій обов'язково підкажуть в яко ...
Чим зайнятися у вільний час? 100 способів урізноманітнити життя
Чим зайнятися у вільний час? 100 способів урізноманітнити життя
Чим можна зайнятися у вільний час? На думку відразу ж приходить тільки д ...
Тренінг впевненості в собі: що це таке і як вибрати??
Тренінг впевненості в собі: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг впевненості і чому він допомагає прокачати емоційні м'яз ...
Як навчитися жити повним життям? 7 рекомендацій
Як навчитися жити повним життям? 7 рекомендацій
Як навчитися жити незалежно від громадської думки? У чому сенс життя і я ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Як правильно цілуватися: повне керівництво з 20 порад
Як правильно цілуватися: повне керівництво з 20 порад
Як цілуватися правильно так, щоб доставляти своїй парі задоволення і пок ...
Куди сходити з дитиною на новорічних канікулах
Куди сходити з дитиною на новорічних канікулах
Переймаючись питанням, куди сходити з дитиною на канікулах, потрібно заз ...
Новое youtube видео