Назад
Про що можна поговорити: 10 вічних тим і 11 правил розмови

Навигация по разделу
о чем можно поговорить

Про що можна поговорити?

Про що можна поговорити в різних ситуаціях? 10 універсальних тим, які можна підняти в будь-якій бесіді. Кілька порад, як стати хорошим співрозмовником.

Про що можна поговорити з друзями, коли всі теми закінчені? А що обговорювати з малознайомими людьми, щоб уникнути незручних пауз? Ми пропонуємо 10 тематичних блоків, з якими бесіду можна продовжувати нескінченно незалежно від того, що це – зустріч однокласників, перше побачення або спільна дорога в поїзді.

10 теми для цікавої розмови.

1. Хобі.

Про свої захоплення можна говорити нескінченно, але чи завжди іншим цікаво про них Слухати? Розповідаючи про зібрану колекцію марок або вміння добре фехтувати рапірою, варто уникати професійної лексики, гордовитості, а також не вдаватися в деталі. Хобі - це те, про що можна поговорити з новими знайомими, продемонструвавши свою зацікавленість їхнім життям.

Чим займаєтеся у вільний час?

Як ви для себе відкрили це заняття?

Для мене туризм (інше хобі) &8212; це & 8230;

Пройти тест на характер людини

2. Будинок, робота.

Ці теми не вважаються нейтральними, тому що багато хто не хоче про себе розповідати. На питання про те, як справи на роботі або Що нового будинку, в таких випадках відповідають загальними фразами або приказками. Це не означає, що людина не довіряє або погано ставиться до співрозмовника. Швидше за все, в цю хвилин він не готовий говорити «начистоту». Особливо часто таке буває, коли є невирішені проблеми. Наприклад, шеф незадоволений результатами праці або вдома чекають затоплені сусіди, рішуче налаштовані з'ясовувати обставини того, що сталося. Одним словом, Відкривати цей блок потрібно обережно і уважно, щоб не наштовхнутися на підводний камінь.

3. Мистецтво.

Література, кіно, музика – ось про що можна поговорити зі справжніми цінителями прекрасного. Говорити про мистецтво особливо актуально тоді, коли потрібно краще пізнати людину. Адже переваги (улюблені жанр, герой, автор) часом розповідають про характері людини більше, ніж його слова.

Є фільми, які всі дивилися, або принаймні про них чули. Наприклад, з» Титаніком «або» Кавказької полонянкою " знаком кожен, так чому б не поділитися асоціаціями і емоціями ? Щоб обговорення було цікавим, можна завчасно підготуватися, дізнавшись про незвичайні подробиці зйомок, про долю акторів, що знялися і так далі.

4. Туризм, культура.

Завжди цікаво слухати про вражаючі місця, кількість яких не злічити. Напевно, тому передачі по типу «Навколо світу» досі користуються шаленою популярністю. Живі історії очевидців про страви, які заведено готувати в інших регіонах, про химерні традиції, обряди, благоустрій міст – веселі та емоційні теми. Особливо захоплююче Слухати не про факти, а про особисті враження.

Якщо виникає питання " про що можна поговорити, щоб зняти напругу?", можна сміливо починати розповідь з реплік:

У такому-то регіоні бачив, що жителі зовсім по-іншому реагують на подібні ситуації.

Довелося мені якось …

У цьому блоці доречно використовувати прийом сторітеллінга , коли цікава історія, зачаровуючи сюжетом, доносить потрібну інформацію. Наприклад, про себе, якщо це пікап .

5. Погода.

Френк Хаббард якось сказав: «Не лайте погоду. Якби вона не була мінливою, дев'ять людей з десяти не змогли б розпочати жодної розмови».

У його іронічному висловлюванні є зерно правди, так як погода завжди вважалася нейтрально-універсальною темою для спілкування. Саме з неї можна починати діалог. Наприклад:

Пам'ятаю, в тому році в цей же час вже без шапок ходили.

Дивовижний клімат! Ось я виросла в регіоні, де &8230;

Не чули, що синоптики обіцяють на завтра?

6. Неможливе.

Є теми, які лоскочуть нерви. Сюди входять історії про полтергейстів, НЛО, чупакабару та інші явища, які не мають офіційного підтвердження. Напевно, любов до подібних історій перейшла до нас ще з дитячих років, коли, сховавшись з головою ковдрою, ми уважно слухали про темну-темну кімнату. Цікаво, що у кожної дорослої людини знайдеться в запасі правдива історія з містичним сюжетом, де він – головний герой. Варто тільки торкнутися теми, як з'явиться безліч гіпотез і спроб пояснити те, що трапилося.

7. Флора і фауна.

Навколишній живий світ – це просто джерело тим для розмови як давніх друзів, так і незнайомців. Не спадає на думку, про що можна поговорити? Значить, пора згадувати історії про домашніх чотириногих друзів, які здивували своєю поведінкою і про несподівані зустрічі з мишами, павуками, зміями. Цей тематичний блок так багатогранний, що, торкнувшись його, можна викликати і сміх, і сльози.

Приклад того, як може виглядати історія:

Мій знайомий, будучи підлітком, хотів пожартувати над однокласницями, які дуже злякалися раптово з'явилася стоноги. Він сміливо взяв комаха за одну лапку і підняв вгору над своїм обличчям. Хлопець зухвало заявив, що готовий її з'їсти і відкрив рот. Але раптово сороконіжка випала з рук і потрапила йому прямо в рот. Сміялися всі, крім головного героя.

8. Взаємини.

Це самий багатоплановий блок тим, який обговорюють, так чи інакше, абсолютно все. Відносини між батьками і дітьми (різниця поколінь), друзями, коханими, свекрухи-невістки, зятя-тещі завжди були основою літературних творів і предметом пліток. Розповідь про чиюсь долю, подію з життя сусідів або особистий досвід можуть стати історією номер один в діалозі.

Ось кілька прикладів того, про що можна поговорити:

Хто повинен бути головним у сім'ї? Чи можлива рівність?

Як обережно натякнути бабусям, що б вони не втручалися у виховання дітей?

9. Самопізнання.

Навряд чи хтось упустить можливості пізнати себе або почути, як це вийшло У інших. Щоб розмова зміцнився, досить добре орієнтуватися в одній темі. Наприклад, астрології, хіромантії або ворожінні на кавовій гущі. Крім цього, завжди вдається привернути увагу психологічним тестом або іншою цікавою методикою, спрямованою на самопізнання .

10. Вічний.

Існують спеціальні теми для розмови. Їх піднімають часто тільки споріднені душі. любов , швидко минає молодість, справжня дружба, людське призначення , життя і смерть – неповні список того, про що можна поговорити зі «своїми» людьми.

Нами керує Фатум або ми самі куємо своє щастя?

Любові всі віку покірні або є обмеження?

Як відрізнити любов і закоханість?

Як стати хорошим співрозмовником?

Якщо співрозмовникам є про що поговорити – це відмінно. Але щоб спілкування вийшло приємним і ефективним, одного тільки вибору теми мало. Слід дотримуватися правил ведення розмови:

 • Не засипати питаннями. Наступне питання можна задавати після того, як людина повністю відповість на попередній.
 • Не перебивати, навіть якщо хочеться висловити свою вдячність.
 • Не вживати лайливих слів, вульгаризмів. Уникати слів-паразитів, сленгу і діалектизмів.
 • Стежити за мімікою, жестами та іншими проявами невербальної промови.
 • Уникати двозначності висловів.
 • Перш, ніж торкнутися теми, подумати, про що можна поговорити в цьому суспільстві, а що краще не зачіпати.
 • Проявляти повага до співрозмовника і його думку, навіть якщо погляди не збігаються.
 • Давати волю тільки позитивних емоцій . Ниття, образа , образи лише відштовхують.
 • Почавши діалог, не вживати односкладові відповіді «так», «ні», «не знаю». Якщо люди задають питання, значить хочуть отримати на нього розгорнуту відповідь, почути коментар.
 • Не заходити на територію співрозмовника. Тобто не торкатися до нього, не підштовхувати жартома і так далі
 • Бути щирими. Люди завжди відчувають лукавство і чесність.

Взявши собі на озброєння кілька пропонованих нами тим, ви впевнено зможете контролювати хід бесіди, підтримати розмову під час застілля, а також уникнути незручних пауз в діалозі з малознайомими людьми. Зберігайте собі статтю, щоб підказки були завжди під рукою.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео