Назад
Комунікабельна людина: хто це такий і як ним стати??

Навигация по разделу
коммуникабельный

Хто така комунікабельна людина і що це означає?

Хто така комунікабельна людина і які її основні риси? Чим він відрізняється від товариського співрозмовника? Як стати комунікабельною людиною?

Про те, що бути комунікабельним – добре і вигідно, знають всі. Складаючи резюме, мало хто забуває згадати, що він – комунікабельна людина. Але що насправді являє собою це якість і який справжній портрет його власника?

Хто така комунікабельна людина?

Комунікабельна людина — це той, хто володіє здатністю встановити контакт з оточуючими, швидко адаптуючись в новому середовищі. "Піддається спілкуванню, повідомленням" &8212; ось що означає слово комунікабельний, якщо перевести його з латинської «communicabilis».

Існує помилкова думка, що комунікабельна людина-це екстраверт , люблячий поговорити і розповісти про себе. Але чи так це? Насправді на відміну від товариського говоруна і хорошого оповідача комунікабельної людини відрізняє неймовірна тактовність, грамотно поставлена мова, освіченість і інтелігентність, толерантність , а також багато інших позитивних якостей.

Як розпізнати комунікабельну людину?

 • Він не говорить заради того, щоб просто говорити, а переслідує конкретну мета : переконати партнера, знайти компроміс з незадоволеним клієнтом, підвищити довіру і так далі.
 • Така особистість точно знає, як вести діалог, щоб досягти результату.
 • Йому легко дається перехід з одного стилю розмови до іншого, він впевнено тримає себе, має харизму, без проблем знаходять теми для спілкування.
 • З таким співрозмовником можуть спілкуватися люди будь-якого віку, стану, національності. З ним цікаво проблемному підлітку і похилого віку професору.
 • Розмова з комунікабельною людиною завжди корисний і цікавий обом сторонам, тому що якісно відрізняється від порожньої балаканини говоруна.
 • Гнучкість характеру , стриманість, швидка адаптація до нових умов, ініціативність, лідерство – ось природні риси комунікабельної особистості.
 • Для нього будь – яка бесіда-це діалог, а не захоплений монолог. Йому завжди важлива зворотний зв'язок.
 • Сприймає спілкування як творчий процес, імпровізує.
 • Готовий без підготовки виступити перед великою аудиторією, знаходить тон і стилістику мови відповідно до аудиторії.
 • Толерантний, космополітичний, уникає радикальності.
 • Контролює увагу слухачів, створює комфортні умови для бесіди.

Пройти тест на характер людини

Що означає бути комунікабельним?

Це питання одного разу прозвучало під час заняття, присвяченого культурі спілкування. Викладач запитав знаходяться в аудиторії слухачів: « хто є прикладом комунікабельної людини? ». Він дозволив назвати як реальну особистість, так і літературного персонажа. Головне-згадати того, хто володіє вмінням спілкуватися і легко контактувати з іншими.

Бажаючих відповісти знайшлося багато. Деякі називали імена своїх друзів, приводячи в приклад факти з їх біографії. Інші згадували приклади некомунікабельності, пропонуючи піти від зворотного.

Але найцікавішим виявився відповідь рішучої учениці«" Дерсу Узала. Комунікабельний-це якість, яка відмінно характеризує героя ».

Присутні застигли в подиві , адже як героя книги Арсеньєва «Дерсу Узала " можна назвати товариським» якщо він, будучи нанайцем і проживши все життя в глухій тайзі, практично не бачив людей? А що вже говорити про його мовних навичках?

Однолітки подумали, що їх однокласниця пожартувала, а лектор спантеличено запитав«" чому ви так вважаєте? Поясніть нам ».

Дівчина відповіла, що цей літературний герой навчився «читати тайгу», тобто вмів розпізнавати сліди звірів і передбачати погоду, знав властивості всіх рослин. Він був упевнений, що всі живі істоти, включаючи рослини і тварин, вміють розмовляти.

Вона продовжила далі, наводячи аргументи з його життя: « він зумів поміряти піснею посварилися військовослужбовців, його поважали скрізь, де б він не з'являвся. Старому нанайцу вдавалося привернути до себе, не промовивши жодного слова. А хто з нас може похвалитися подібним досягненням? »

Слухачі мовчки погодилися з доводами. А лектор зрозумів, що цю тему Його учні освоїли на «відмінно».

Переваги комунікабельності.

Комунікабельність надає впевненості в собі . Людина, що володіє характерними навички , готовий контролювати ситуацію і стати лідером в новому колективі. Ці ж навички допомагають читати партнера, бачачи його явні і приховані мотиви поведінки.

Володіючи цією рисою, ми можемо звернути увагу аудиторії і донести до неї потрібну інформацію, що є інструментом досягнення власних цілей .

Комунікабельна людина легко налагоджує співпрацю між двох сторін. у цьому випадку навички використовуються не для того, щоб відстояти своє, а для створення взаємовигідного діалогу, знаходження компромісу. Мистецтво полягає в тому, щоб вміло і грамотно з'єднати особисті цілі з цілями партнера.

Навички ефективного спілкування безцінні під час переговорів – як комерційних так і дипломатичних. Основне завдання таких зустрічей-знайти компроміс, залишаючись при своїх інтересах і цілях.

Вміння швидко вирішити конфлікт - ще одна перевага майстра ефективного спілкування, важливо точно поставити питання, сформулювати проблему, запропонувати варіанти її вирішення. Саме цього вміння не вистачало двом народам-тупоконечникам і гостроконечникам, з якими зустрівся Гуллівер під час пригод у творі Джонатана Свіфта.

Як стати комунікабельною людиною?

1. Тримати рівновагу.

Спокійні, впевнені в собі і доброзичливі люди завжди розташовують до себе. Слід уникати підлещування, поспіху, тремтіння в голосі, а також звертати увагу на невербальні способи спілкування , які видають хвилювання або, навпаки, переконують в силі і стійкості. Невимушена поза, погляд в очі, рівні тон і голос не тільки звертають увагу аудиторії, а й змушують її шанобливо ставитися до мовця.

2. Не поспішати.

Зустрічаючи людини «по одягу», не варто формувати про нього свою думку. Буває, що висновки, зроблені про співрозмовника в перші години спілкування, абсолютно не відповідає дійсності. Створивши образ людини в своїй голові, ми інтуїтивно виробляємо тактику спілкування і модель поведінки з ним. Помилка може дорого коштувати. Краще намагатися в будь-якій людині шукати тільки позитивні сторони.

3. Слухати, не втрачаючи контакту.

Важливо, щоб співрозмовник відчував увагу до себе, відчував, що його слухають. Переконати в цьому можна, Якщо більшу частину розмови дивитися в очі, висловлювати емоції від почутого, задавати логічні питання, не перебивати.

4. Не оцінювати.

Слід уникати критичної оцінки чужих реплік. Коли ми сумніваємося в компетентності людини або в правдивості його слів, адресант закривається і стає недоступний для якісного діалогу. В результаті втрачають обидва, так як ефективні комунікації не відбулося.

5. Виявити ініціативу.

Комунікабельна людина повинна виробити звичку посміхатися співрозмовнику, починати розмову і вітатися першим. Ставши ініціатором бесіди, він має право вести її і бути відповідальним за результат діалогу. Співрозмовник підсвідомо розуміє це і проявляє поступливість.

6. Працювати над собою.

Щоб не стояти на місці, потрібно поповнювати словниковий запас і розширювати кругозір. Це відбувається, коли ми займаємося саморозвиток , читаємо літературу, вивчаємо тенденції в різних галузях. Інформація, яку ми подчерпнем, допоможе вести бесіду природно і невимушено.

Ми детально розповіли про те, хто такий комунікабельна людина і якими якостями він володіє. Комунікабельність має багато переваг. Але щоб оволодіти мистецтвом якісного спілкування з навколишнім світом, варто докласти зусиль. Наші поради підкажуть, в якому напрямку рухатися.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Зміни в житті: як поміняти своє життя правильно??
Зміни в житті: як поміняти своє життя правильно??
Як залучити зміни в житті і не відкладати все до понеділка? Як поміняти ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Інтелігент: хто це такий і як натренувати інтелект??
Інтелігент: хто це такий і як натренувати інтелект??
Хто такий інтелігент і чому це дивне і неоднозначне поняття? Як стати ін ...
Зануда: хто це такий і як його розпізнати??
Зануда: хто це такий і як його розпізнати??
Хто такий зануда і чому він буває цілком нешкідливим, але може сильно ді ...
Типи людей: які бувають психотипи людей і навіщо їх ділять??
Типи людей: які бувають психотипи людей і навіщо їх ділять??
Що таке типи людей, хто і навіщо ділить людей на різні психологічні типи ...
Новое youtube видео