Назад
Time-менеджмент? Не чув ...

Навигация по разделу
Кайрос менеджмент

Time-менеджмент? Не чув…

Як і належить будь-якому «без п'яти хвилин» гуру, почну з критики існуючих концепцій, в першу чергу-Time-менеджменту

Здрастуй, шановний читачу! Цією статтею я відкриваю цикл своїх публікацій, присвячених питанням саморозвитку і успіху. Як і належить будь-якому» без п'яти хвилин " гуру, почну з критики існуючих концепцій, в першу чергу – Time-менеджменту. Відразу обмовлюся, що критика не є себяцеллю, а лише спрямована в бік оптимізації і підвищення результативності, при всій повазі до наявних навчань і їх творцям.

Так ось, Time-менеджмент – мистецтво раціонального застосування часу з метою поліпшення своєї результативності. Тобто, як прожити «25 годин на добу». Дуже популярне в бізнес-середовищі напрямок, що дозволяє буквально «вичавлювати останні соки» з себе і своїх підлеглих. Все здавалося б не погано, але після декількох років його вивчення і викладання на тренінгах, виникло відчуття відходу від істинного шляху. Тобто, як би і йдемо правильно, але дорога сильно звивиста виходить. Проаналізувавши, що саме мене бентежить, я прийшов до висновку, що Time-менеджмент не позбавлений цілого ряду недоліків, про які і піде мова далі.

Недоліки Time-менеджменту

Вникаючи в тему цього вчення, я виявив чимало критичних публікацій з його приводу. Судячи з усього, їх автори діяли за принципом, озвученим мною на початку статті. Вони показували повну неефективність Time-менеджменту для творчих людей, звинувачували його в нелюдській експлуатації народу, в бажанні роботодавців навантажити своїх підлеглих великою кількістю роботи за ті ж гроші і т. д. Чесно скажу, після всього цього, мені якось навіть шкода стало Time-менеджмент і дуже захотілося за нього заступитися, оскільки він як і будь-який інший інструмент, може бути корисний при вмілому використанні.

Але повернемося до теми публікації. Що особисто мені не подобається в Time-менеджменті:

1.Зайва переоптимізація людини.

Скажу чесно, мав задоволення спілкуватися з кількома старанними прихильниками Time-менеджменту . Складалося враження, що вони навіть в туалет за розкладом ходять. Було таке відчуття, що я потрапив у майбутнє і спілкуюся з кіборгами. Це скоріше не вада Time-менеджменту, а специфіка окремих людей, що живуть за принципом «розбитого від молитви чола». Часом, отримуючи в руки якісний інструмент, людина піддається спокусі застосовувати його скрізь, де тільки можна. Настійно не рекомендую цього робити, оскільки від фанатичної експлуатації «затупиться» навіть найгостріший ніж. Якщо перенапружити свій організм надлишкової оптимізацією, це спричинить за собою тільки депресію і стрес, що негативно відіб'ється на подальшій працездатності людини.

2.Боротьба з» ненависними " хронофагами.

А це вже суто мій «камінчик в город» Time-менеджменту. Справа в тому, що як і всі люди, вперше дізнаються про Time-менеджменті, я теж спочатку жадібно вбирав всі його принципи і рекомендації. Так само ненавидів хронофагів (пожирачів часу) і полюбив всією душею Хранителів часу. А потім задумався... випадково опинившись на тренінгу з Time-менеджменту, поставив запитання його ведучої - " а ви в долю вірите?». У відповідь тиша ... зараз постараюся пояснити, до чого це було сказано.

Крім шкідливих звичок, від яких в будь-якому випадку потрібно відмовлятися, до хронофагів зараховується все те, що відволікає нас від центральної стратегії життя. Продемонструю на прикладі. Припустимо, який-небудь амбітний молодий чоловік прийшов влаштовуватися на роботу в фірму своєї мрії. Проходячи повз вахтерши (ресепшеонистки) – літньої жінки досить значних розмірів, він не те що спілкуватися, а й привітатися з нею не вважав за потрібне.

А те, що жінка боязко попросила повісити відпала картину, взагалі «повз вуха» пропустив. Куди там! Краще цю хвилину витратити на афірмації в приймальні, налаштовуючи себе на успіх і чарівність. Слідом за ним в будівлю зайшов менш оптимізований хлопець, який допоміг «хронофагу» з картиною. Настав "час Ч", але директор запропонував всім претендентам прийти іншим разом. Раптом в приймальню зайшла вахтерка, яка, як з'ясувалося, виявилася далекою родичкою директора і побачивши свого помічника, кинулася його розхвалювати перед керівником. Як ви думаєте, витрачена хвилин окупилася чи ні?..

А тепер повертаємося до питання долі і, пов'язаного з нею призначення. Думаю кожен з нас стикався з ситуаціями, коли рішення приходило зовсім з несподіваного боку. І, припустимо, роками навчаючись на вчителя, людина з часом ставав відомим художником, дизайнером або політиком. А все тому, що в один прекрасний момент не пройшов повз «хронофага» і, витративши на нього свій час, кардинально змінював хід подій. А може, навпаки, знаходив своє справжнє призначення .

3.Ілюзія проактивності.

Людина підпорядковується законам живої природи і соціуму. Він може бути господарем свого життя лише до певного моменту. Далі починаються володіння»Його Величності випадку". Часом, замість того, щоб кудись мчати, варто видихнути і уважно проаналізувати своє життя. Можливо те, до чого ми так прагнемо, вже поруч?

Таким чином, ми плавно підійшли до головної концепції мого блогу – до отримання максимальної користі з того, що у нас вже є. Вивчаючи Time-менеджмент, я вперше познайомився з двоїстим трактуванням часу. Виявляється, буває два його види: стабільне «Хронос» і мінливе «Кайрос» або щасливий випадок, вдале мить. Якщо перше плавно слід в своєму напрямку, то друге періодично підкидає людині можливості для успіху.

І тут я подумав, А навіщо пасивно чекати ці вдалі моменти, якщо можна спробувати самому їх притягувати. Так і виникла концепція Кайрос-менеджменту або менеджменту вдалого випадку. Саме про нього і піде мова в подальших публікаціях мого блогу. Відразу скажу, що я не протиставляю своє вчення Time-менеджменту, а пропоную розширити один з його напрямків, пов'язаних з вдалим збігом обставин.

Насправді сприятливі моменти оточують нас, як яблука, що висять на дереві над головою Ньютона. За легендою, один з цих плодів ініціював Закон тяжіння. Але чи варто нам, подібно Ньютону, чекати "своє яблуко", може є сенс потрусити яблуню і тим самим відкрити ще пару законів і дорогу в найближчий травмпункт? Жарти жартами, але потенційні можливості часом виявляються у нас під самим носом, залишається тільки виробити чіткі механізми їх виявлення. Саме про це і піде мова в наступній статті, присвяченій першому прийому Кайрос-менеджменту – «стінгазеті ефективності», завдяки якій можна краще пізнати себе і своє оточення.

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео