Назад
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів

Навигация по разделу
как найти подработку

Як знайти підробіток або де можна підробити?

Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, як і де шукати відповідні варіанти, розказано в цій статті

Старше покоління пам'ятає жартівливу фразу «щоб ти жив на одну зарплату», яка була популярна на території пострадянського простору. Актуально вона і зараз. На жаль, далеко не всі роботи, особливо в державному секторі, забезпечують співробітників гідною платнею. Немає нічого поганого в тому, що вони розмірковують, як знайти підробіток.

Крім того, є багато студентів або активних пенсіонерів, які хочуть заробити собі «копійку» на життя. Влаштуватися на повний робочий день вони не можуть, а ось виділити пару годин на добу для них не складно. Де і як їм краще це зробити? Яку професію вибрати? У яких сферах поширений вільний графік і неповна зайнятість? Поговоримо про це далі.

Що таке підробіток?

Підробіток — це тимчасовий вид роботи, який можна поєднувати з основною зайнятістю. Буває регламентована трудовим законодавство у вигляді трудового договору або контракту, але частіше передбачає неофіційний спосіб оплати. Стала популярна ще за радянських часів, але перебувала під забороною з боку держави.

В кінці 80-х років, і особливо на початку 90-х, у зв'язку з кризою і розвалом СРСР, вторинна зайнятість стрімко набирала обертів. Саме в ті часи з'явилися перші мережеві фірми, які швидко створили армію «менеджерів» з зубожілих інженерів, вчителів, медичних працівників. Розвиток Інтернету і глобалізація збільшили арсенал варіантів, як знайти підробіток. На відміну від сумнівних фірм минулих десятиліть, нинішній час відкриває райдужні перспективи для отримання додаткового доходу.

Де можна підробити?

Умовно всі варіанти підробітку можна розділити на дві великі групи: фізичний і інтелектуальний (творча) праця. Вони обидва однаково затребувані в суспільстві.

Перший варіант обмежує людину географічно, оскільки повинен бути доступний в його населеному пункті, або неподалік. Але ця праця зрозумілий, простий і не вимагає спеціальної підготовки (якщо мова йде не про посаду майстра). Залежно від специфіки території, фізична праця може застосовуватися в сільському або лісовому господарстві, промисловості, будівельних, або ремісничих роботах.

Інтелектуальна праця не прив'язаний до конкретного місця. Все більшого поширення набуває варіант фрілансерської (віддаленої) роботи. Багато професій стають популярними на відстані: письменники, дизайнери, продавці, бухгалтери, репетитори. Ними можуть займатися навіть домогосподарки або молоді мами, яким інші види заробітку не підходять.

Пройти тест на впевненість у собі

Пропонуємо популярні способи, де і як можна підробити на додаток до основної роботи.

1. Кур'єрська служба, розклеювання оголошень, роздача листівок

Один з найпростіших і легких способів заробити на кишенькові витрати – доставка товарів на офіс або будинок, поширення оголошень або листівок. Ця робота підходить молоді, але активних пенсіонерів також можна зустріти за таким заняттям.

Система оплати обговорюється індивідуально. Як правило, роздача листівок винагороджується погодинно, а за кур'єрську доставку або розклеєні оголошення розраховуються в залежності від обсягу виконаної роботи. Ці два варіанти, крім доходу, приносять і іншу користь. Ходьба або поїздки на велосипеді нормалізують роботу серцево-судинної і дихальної системи, допомагає тримати тіло в тонусі.

Кур'єром працювати складніше, оскільки доставки можуть здійснюватися в різні частини міста, та й вага вантажу часом вражає навіть бувалого атлета. А ось оголошення і листівки, як правило, не вимагають великої фізичної сили і витривалості.

2. Будівельні, ремонтні або складські роботи

Для міцних чоловіків, у яких руки «з того місця», хорошою альтернативою першому варіанту стане фізична робота. Самі недосвідчені можуть почати з посади підсобника, або різноробочого. Поступово вдосконалюючи свої вміння, вони підвищать кваліфікацію до рівня майстра і почнуть більше заробляти.

Якщо хтось не горить бажанням пов'язувати свій вільний час з будівництвом, можна спробувати роль вантажника. Затребувана ця професія на ринках і складах. Найчастіше графік досить зручний, дозволяючи підробляти рано вранці, або у вечірній час.

3. Прибирання приміщень або присадибних ділянок

Жінки, які намагаються знайти підробіток, але якимись спеціальними навичками не володіють, можуть займатися прибиранням і облагороджуванням приміщень. Як правило, такі послуги надаються в неробочий час, дозволяючи поєднувати це заняття з основною роботою.

Також актуальні послуги по догляду за присадибними ділянками котеджів. Ще один варіант-прибирання під'їздів. З появою ОСББ (об'єднань співвласників багатоквартирних будинків) стало набагато простіше отримати таке замовлення. Досить домовитися з головою домоуправління.

4. Мережевий маркетинг

Популярний варіант, що допомагає підробити без шкоди основному місцю зайнятості – мережевий бізнес. Він має переваги, перед іншими формами роботи, але є і недоліки. Поширювати товари серед друзів або знайомих не так складно, але якщо переборщити з ентузіазмом, то можна отримати імідж нав'язливої людини. Саме цим грішили і грішать досі багато «менеджерів». А взагалі, мережевий маркетинг-це бізнес з багатомільярдним товарообігом, який активно розвивається в світі. Немає нічого поганого в тому, щоб розглядати його як підробіток. Добре така робота підходить людям з темпераментом сангвінік.

Пройти тест на темперамент

Основний принцип - популяризувати певну групу товарів. Найчастіше, на роль перших клієнтів вибирають друзів або знайомих. Далі, завдяки принципу сарафанного радіо, інформація розходитися серед їх оточення.

Оскільки мережевий маркетинг будується за принципом піраміди, то всі нові учасники автоматично підписуються під першого, який запустив інформаційну хвилю. Такий менеджер починає отримувати пасивний дохід, який іноді перевищує навіть ефект від прямих продажів. Це дозволяє з часом дистанціюватися, маючи прибуток у вигляді відсотка від роботи своїх послідовників. Звучить красиво, але виходить далеко не у всіх.

5. Фріланс

Цілий перелік завдань можна вирішувати на віддаленій основі. Такий вид роботи називається фрілансом. Завдяки всесвітній мережі, можна працювати з замовниками з інших міст, країн або навіть континентів. Серед найпопулярніших вакансій числяться письменники (копірайтери), дизайнери, креативщики, ілюстратори, сценаристи і т.д. аналогічно можуть надавати консультування бухгалтери, юристи, перекладачі, стилісти, репетитори.

Знайти підробіток на віддаленій основі стає все легше. Виникають і активно розвиваються біржі фрілансу, які стандартизують надання послуг, налагоджують комунікацію між замовниками і виконавцями. У разі знання іноземних мов, можна пробувати свої сили на зарубіжних ринках. Якщо це розвинені країни, то дохід фрілансера зростає в десятки разів у порівнянні з вітчизняними зарплатами. Фахівці, що працюють в особливо актуальних напрямках, наприклад, в сфері IT-технологій, можуть заробляти тисячі доларів.

6. Нічні клуби

Розважальні заклади, як правило, починають працювати у вечірній час. Охоронці, бармени, ді-джеї, кальянщики, маркери, MC, офіціанти – невід'ємний компонент нічного життя. Крім чисто прагматичного інтересу, такі вакансії допомагають розвинути комунікаційні задатки, вивчити психологію клієнтів, розширити коло знайомств.

Для молоді не складно знайти підробіток в нічному закладів. Саме студенти і недавні випускники складають основну масу персоналу на зазначених посадах. Хоча в охорону дуже часто йдуть відставні військові або колишні міліціонери. Як правило, люди з подібним досвідом очолюють Службу безпеки, курируючи роботу молоді.

7. Виготовлення продукції

Хороший варіант самозайнятості, яку можна розглядати в якості підробітку – створення всіляких виробів. Це можуть бути прикраси ручної роботи, авторські букети, кухонне приладдя, іграшки, сувеніри, обереги, оригінальні картини, шкатулки і багато іншого. Розвиток соціальних мереж допомагає просувати свою продукцію, не витрачаючи і копійку на рекламу. Та й» сарафанне радіо " ніхто не відміняв. Якщо людям сподобаються вироби, вони самі стануть активними популяризаторами майстра і його товарів.

На відміну від інших варіантів вторинної зайнятості, цей дає можливість не залежати від роботодавця. Така людина сама собі начальник, у нього немає конкретних термінів або вимог. Це підходить всім волелюбним і творчим натурам. Поспіх, як правило, виникає тільки в разі спецзамовлення, з обумовленими термінами виконання. В інші моменти людина творить спокійно, в будь-який зручний йому час.

8. Сфера послуг

Крім виготовлення або продажу товарів, великі можливості для підробітку надає сфера послуг. Серед жіночих варіантів популярні Манікюр, нарощування нігтів або створення зачісок. Чоловікам більше підходить ремонт побутової або комп'ютерної техніки. Сюди ж можна віднести переустановку операційної системи Windows. Також традиційно чоловічий спосіб підзаробити-таксі. Якщо є автомобіль і хоч приблизне знання вулиць міста, то цей варіант один з найбільш вдалих і прибуткових.

Досить оригінальний спосіб забезпечити себе додатковим доходом – послуга «чоловік на годину», яка має на увазі платне вирішення побутових питань. Можна придумати інші варіанти, проаналізувавши постійно виникають потреби потенційних клієнтів.

Варіантів, як знайти підробіток, достатня кількість, щоб всі знайшли собі справу до душі. Головне, проявити кмітливість і не лінуватися. Іноді трапляється навіть так, що вторинна зайнятість захоплює людину більше, ніж його основна робота, поступово перетворюючись в основне джерело доходу. Це хороший варіант, що дозволяє ходити на роботу, як на свято.

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео