Назад
Чи варто жити? Аналіз причин і 3 способи подолати цей стан

Навигация по разделу
зачем все это

чи варто жити або навіщо все це?

Чому виникає питання " чи варто жити?"і як це пов'язано з апатією? 3 способи боротьби з таким станом і відповідь на питання " навіщо все це?»

У наш час все частіше зустрічаються люди, що живуть день за днем без емоцій, надій і радості. Їм важко прокидатися вранці, виконувати найпростіші завдання. Немає ні найменшого ентузіазму і задоволення, хоча ніхто не помер, є робота і відносини. Як не виявитися байдужим спостерігачем власного життя? Як знайти відповідь на питання: « навіщо мені все це »? Як захотіти хотіти? Поговоримо про причини апатії і способи впоратися з нею без антидепресантів.

На вигляд я в порядку, але чи варто жити?

На вигляд людина здорова і працездатний. Хіба що може виглядати злегка не виспався, але він такий не один. Тож апатія викликає не співчуття, а бажання підбадьорити, розбуркати, розвеселити. Але струс "зовні" мало допомагає: як тільки йде награне веселощі, апатія повертається.

Головне слово в описі апатії «»байдужість" . Життя поступово затягує прозора плівка байдужості: начебто ти її бачиш, але не береш участь. Але і це не дуже турбує. Найважче - коли зникають навіть негативні емоції . Розвалюється особисте життя? Все одно. Немає грошей? Ну і не треба. Людина навіть прагне випробувати біль, щоб відчути себе живим, але не може. Не залишається навіть туги або огиди і проявляється тільки одне бажання: цілодобово лежати на дивані і клацати пультом від телевізора.

Апатію часто плутають з лінню , порівнюють свій стан з "вичавленим лимоном" або чекають "чудесного стусана", здатного повернути бадьорість . Але чудес не буває. Без допомоги яскравих емоцій апатія не розсмокчеться. Але вона здатна привести до клінічної депресії . Щоб не доводити себе до ліків і психіатра, варто почати «розбір польотів» для з'ясування витоків апатії.

Пройти тест на депресію

Головна причина апатії – блокування емоцій.

Блоковані емоції – це як продукти в холодильнику. Якщо їх не «з'їсти» (не пережити), вони протухають самі і отруюють все навколо. Це не банальне відчуття безнадії. Це цілком реальний початок хвороби від того, що людина вирішила робити вигляд, ніби у нього все добре.

Причини» збереження " емоцій:

 • Причина 1. підсвідомість не бачить цілі в житті , організм починає економити енергію і блокує емоції. Цей перехід від» живого «до» неживого " іноді дуже тривалий і майже непомітний. Цей роками триваючий фон "беземоційності" висмоктує енергію. Результат – занепад сил і апатія.
 • Причина 2. невміння розпізнавати емоції приходить до нас з дитинства, коли замість питання «як ти себе почуваєш» батьки або пропонують «вести себе добре» (не висловлювати злість) або навішують ярлики на кшталт «примхливий хлопчик» або «неслухняна дівчинка». Батьки йдуть, а з ними і визначення свого «я». Тому так часто дорослі і адекватні люди кажуть " не знаю, як жити , адже я нічого не відчуваю».
 • Причина 3. попередні переживання були настільки токсичними, що людина свідомо чи несвідомо просто боїться пережити їх ще раз. Єдиний спосіб впоратися з болем-придушити емоції і почуття.
 • Причина 4. неусвідомлені надумані страхи здатні отруїти життя набагато сильніше, ніж ми це собі можемо уявити. Наприклад, знайома або родичка померла під час пологів. Почута історія так вразила дівчину, що в голові склалася ланцюжок: любов-заміжжя-пологи-смерть. Так дівчина починає блокувати будь-які емоції, пов'язані з відносинами або щастям , аби не померти.

Щоб визначити причини апатії, потрібно буде задати собі масу питань, зібрати для себе всі відповіді. Якщо ви готові і далі прислухатися до себе, варто випробувати кілька способів «розворушити» свої почуття.

Пройти тест на психіку

Способи боротьби з апатією.

Спосіб 1. Навчитися емпатії або співчуття.

В основі співпереживання лежить здатність людини співчувати і співпереживати. Немає почуттів? Можна піти від зворотного – почати співпереживати. Тоді потихеньку оживуть і емоції. Потім одне почне чіплятися за інше: чим більше ми будемо переживати, тим гостріше почнуть проявлятися власні емоції. Так поступово проявиться чуйність, вміння вбудовуватися в компанію, щирий інтерес.

Як навчитися емпатії ?

 • Вчитися слухати і чути.
 • Поспостерігати за людьми навколо.
 • У поїздці або в залі очікування поговорити з незнайомою людиною.
 • Спробуйте поставити себе на місце іншої людини.

Навчаючись співпереживання, важливо не вдаритися в іншу крайність – не дозволити чужим переживань захлеснути вас з головою. Зате пропрацювавши свої навички емоційної відкритості, ви зможете знайти корисну якість – впевнено зав'язувати нові відносини. З відносинами прийдуть і нові емоції.

Пройти тест на емпатію

Спосіб 2. З'ясувати історію свого роду або Родовід.

Сьогодні багато людей губляться, коли чують стандартне запитання про найяскравіший спогад. Його ніби не існує. Вони кажуть: "у мене було все, як у всіх. Мені нема чого згадати". Але ж людина не з'явився з нізвідки. У нього були і залишаються родичі, предки, витоки.

З одного боку – ви не самотні у своєму стані, з іншого – ваша історія унікальна. Щоб " відвернути» себе від апатії можна зануритися в складання дерева роду, побільше дізнатися про долю всіх членів сім'ї, поцікавитися місцями життя і поховання. Потім-поїхати в ті міста або села, де жили ваші предки, спробувати відчути цю атмосферу. Можливо, це розбудить нові відчуття і емоції.

Що дає людям інформація про родовід? Відчуття, що їх доля об'ємна і виткана з подій, смутку і радощів предків. А ще-розуміння, що будь-яку ситуацію можна пережити.

Спосіб 3. Заземлитися, відчути себе в сьогоденні.

Якщо ви відчуваєте, що хочеться на велику місяць повити вовком, спробуйте викроїти 30 хвилин кожен день і присвятити час приємним переживанням. Для чого це потрібно? Щоб» заземлитися", перерахувати своє життя за маленькими фрагментами і знову почати мріяти.

Наприклад, запитайте себе: « якби у мене була фігура моделі, в чому б я зараз була одягнена? «або" Якби я знімав про себе фільм, яким би героєм був, яке продовження фільму хотів би побачити? ». У кожному з випадків потрібно сконцентруватися на емоціях, і проговорити їх як якщо б мрії стали реальністю. Після цього варто запитати себе: « які 3 дрібниці я можу зробити сьогодні, Щоб прожити ці емоції? », « що я можу зробити зараз"? відповіді потрібно записати і постійно нагадувати собі про них.

Якщо в перший день вдасться викликати хоча б одну позитивні емоції - це вже перемога над сірою дамою з ім'ям апатія. Приємні почуття, немов намистини, нанизуються на щоденне життя і поступово призводять до змін.

Навіщо все це?

Апатія – не стан одного дня. Щоб не доводити себе до стану, коли все погано і не знаєш, чи варто жити, важливо постійно стежити за своїм емоційним станом:

 • Постійно моніторити свій стан . Якщо відчуєте, що ранкова кава вже не такий смачний, а в голову закрався питання: « навіщо жити ?», потрібно терміново купувати квитки на концерт або влаштовувати вечірку.
 • Заманювати настрій фізкультурою . Ендорфіни з'являються не тільки після смачного тістечка або після сексу. Вони виникають після прогулянки, танців або однієї години роботи в спортзалі. До речі, на танцях або в спортзалі трапляються знайомства, які закінчуються сексом. Так що-танцюємо і бігаємо.
 • Не чекати, поки поганий настрій "розсмокчеться" само собою . Якщо апатія-не результат втрати або недавно пережитих негативних емоцій, саме по собі цей стан здатний тільки погіршитися. Щоб не дати собі скотитися в стан повної байдужості, хід може піти все: допомога друзів, відпустка, тренінг, творче побачення, рок концерт.

Важко позбутися апатії, коли ти постійно відчуваєш втома . Важко підтримувати емоційний стан, коли не вмієш розрізняти емоцій. Важко знайти відповідь на питання: "навіщо все це" «якщо постійно відчуваєш самотність . Але апатія цілком здатна привести до депресії. Щоб не дати їй шансу – потрібно не дозволяти емоціям зіпсуватися: переглядати, оновлювати поповнювати запаси позитиву.

Пройти тест на самотність

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео