Назад
Ніжність: що це таке і як навчитися її проявляти??

Навигация по разделу
нежность

Що таке ніжність і навіщо її проявляти?

Що таке ніжність? Як навчиться проявляти ніжність у відносинах і до дитини? Чому це емоційний стан, який сприймається на рівні почуттів?

Якщо подивитися статистику інтернет-запитів по слову «ніжність», то на перших рядках йдуть рецепти салатів або консервованих огірків. Ніжність як емоція не надто популярна в нашому несентиментальному світі. Можливо, це стереотипи виховання « сильних жінок «і" справжніх чоловіків ». Або страх проявити власну вразливість і стати залежним від іншої людини. Ясно одне: ніжність – це глибоко захована краса душі. Проявляти її чи ні – кожен вирішує самостійно.
Ця стаття про те, що діти, чоловіки і жінки потребують ніжності, але висловлюють її по-різному. Нижче-4 Поради для люблячих пар і люблячих батьків.

Що таке ніжність?

Ніжність — це позитивний емоційний стан, який проявляється чуйністю, відкритістю і доброзичливою увагою, особливою ласкавістю, бажанням віддавати позитивну енергію, переживанням уразливості іншої людини і дбайливим до нього ставленням. Воно відбувається в стані душевної близькості з вібрацій любові , дружелюбності, симпатії. Її можна випробувати або відчути, висловлювати вербально чи невербально . Ніжність-одне з найбільш насичених, повноцінних переживань, які відчувають по відношенню один до одного мати і дитина, чоловік і жінка, близькі родичі, друзі.

Часті згадки в літературі та психологічному просторі не дають всебічного опису ніжності. Ця категорія занадто нестійка: начебто всі знають, що це таке, але дати вичерпного пояснення емоційно-чуттєвого феномена не можуть. Виходить, що це якась емоція-фантом : начебто вона є, але як би не існує.

 • У філософських словниках та енциклопедіях ніжність взагалі не згадується або пояснюється занадто туманно. Деякі намагаються пояснити її через заперечення, описати її як не-владність, не-грубість, не-хамство, не-корисливість.
 • У словнику-енциклопедії етнографічних термінів вказано походження від слова «нега» – стан, близький до чуттєвого блаженства, ласки. Звідси "ніжитися», «нежить», «ніжні дотики», "Ніжні руки".
 • В синонімічному словнику поняттю ніжності відповідає безліч синонімів: ласка, турбота, делікатність, чуйність. Воно й не дивно, адже ніжність – прояв не одного, а цілого ряду явищ зі світу міжособистісних і соціальних відносин.
 • У літературних джерелах «ніжність» розкривається в різноманітних значеннях: як дія, поведінка, спосіб комунікації, емоційний стан, спосіб маніпуляції і людську якість.
 • Але більшість описів зводиться до метафорам . Наприклад, кажуть: « це трепетне погладжування рук », « непомітне зчеплення пальців «або" це коротке обличчя любові ».

Пройти тест на тип особистості

Як навчитися проявляти ніжність у відносинах?

Ніжність в чистому вигляді зустрічається рідко і все рідше. Сучасне життя-складна штука, а ніжні почуття неможливі без прояву вразливості, слабкості, психологічної наготи. Місце витіснених ніжних почуттів заповнюється сексуальним збудженням, жаданням, пристрастю. Секс-важлива, але не головна складова відносин. Є інші складові міцних відносин-увага, повага , ласка. В описі емоційних проявів любові ласка і ніжність використовуються як синоніми. Адже те й інше вважаються головними інструментами оркестру, що грає чудову симфонію любові.

Коли на початку відносин почуття загострюються, виражати ніжність легко. Крім того прояви ласки або теплоти зчитуються підсвідомо, навіть без слів. З роками бажання висловити свою ніжну прихильність згасає, але потреба в ній – ні. Як підтримати почуття в тривалих відносинах підкажуть поради психологів.

 1. Пам'ятайте, що чоловіки і жінки виявляють ніжні почуття по-різному. жіноча ласка – це словесне, тілесне, емоційне вираження прихильності до свого чоловіка. Чоловіча виражається в турботі, дбайливому ставленні, збереженні її спокою. Хороший секс необхідний всім.
 2. Навчитися розуміти потреби іншого. мова кохання має багато діалектів, але кожен висловлює почуття своєю мовою. Якщо хочете довгих і довірчих відносин, постарайтеся зрозуміти мову свого партнера. Інакше все вираження любові він не почує або не зрозуміє. Простий приклад: Вам необхідно отримувати тонни смайликів, щоб відчути близькість. Можливо, партнеру досить спільного перегляду кінофільму.
 3. Освоїти мову тіла. звичайно, можна прямо сказати партнеру ніжні слова або навіть співати романтичну серенаду. Але є й інші елегантні способи висловити свої почуття без слів. Дотики-потужний інструмент, який допомагає висловити любов партнеру і відновити власну душевну рівновагу. Іноді досить швидкоплинного дотику до волосся або легкого поцілунку , іноді хочеться міцних обіймів. Головне, не поспішати, не квапити партнера, а поступово рухатися назустріч один одному.
 4. Придумайте свої ритуали . Всі щасливі пари» зі стажем " обов'язково заводять приємні звички, які допомагають підтримувати відносини в круговороті щоденних справ. Сімейні ритуали не просто зберігають зв'язок між партнерами, але роблять важливі і приємні речі секретними ритуалами. Щодня - це спільні сніданки, поцілунки перед виходом на роботу, вечірні розмови. Щотижня-спільні прогулянки, перегляд фільму. А можна просто сидіти на одному дивані удвох і займатися своїми справами.

Вважається, що ніжність – якість, більш притаманне жінкам. Так, чоловік-завойовник, воїн, добувач і переможець. Але потреба в теплих відносинах залишається, а поняття «нерозтрачена ніжність» – саме потреба в любові. Якщо не виходить транслювати це почуття, просто дозвольте йому бути. Зрештою, ми не тау вже «куленепробивні», як хочемо здаватися.

Як проявити ніжність до дитини?

Апріорі всі батьки обожнюють своїх дітей. Але не всім вдається невимушено показати теплі почуття дитині. Але не тому, що позбавлені чуйності, а тому, що просто не вміють цього робити. В результаті діти просто не здогадуються, наскільки сильно їх люблять і не вміють самі проявляти свою ніжність.

Як висловлювати ніжні почуття дитині, щоб він їх відчув?

 1. Однаково проявляти почуття хлопчикам і дівчаткам. часто батьки бояться розпещувати хлопчиків, тому перестають їх обіймати і цілувати. Але дослідження Американського Інституту здоров'я показали, що недостатні тактильні відчуття ведуть до невпевненості, тривожності , а в зрілому віці-до депресії . Кожен малюк потребує ласки і любові. Тому тискайте, обіймайте, цілуйте малюків якомога частіше.
 2. Говорити про любов до дитини, але враховувати його вік . Немовляті не потрібні слова, йому досить чути мамин голос. Малюкові 2-3 років можна говорити: « Я тебе люблю «або" я так радий бачити Вас ». Дитина постарше вже зрозуміє сенс фраз«" я так радий, що ти у нас народився «або" Я люблю, коли ти поруч ».
 3. Не перестаратися . Не потрібно зациклюватися на нескінченній демонстрації своєї любові. Надмірна кількість захопленої ласки розвиває завищену самооцінку і самозакоханість. В результаті дитина виростає нарцисом з відчуттям переваги над іншими людьми.
 4. Не змушуйте дітей сумніватися у вашій любові . У житті трапляються різні ситуації, і в деяких дитину чекає справедливе покарання. Нехай дитина зробить свої висновки, але ніколи не засумнівається в батьківській любові.

І ще одна загальна порада:

За допомогою звертайтеся до психотерапевта . Іноді розуміння того, як правильно висловлювати любов, приходить занадто пізно. Сімейні пари розпадаються, а дорослі діти не сприймають прояви ніжність і самі не вміють її висловлювати. Якщо ви відчуваєте, що недостатньо проявляєте свої теплі почуття, зверніться до психолога. Не позбавляйте себе і своїх рідних можливості отримати і висловити ніжні почуття сповна.

Висновки :

 • Ніжність – змістовна характеристика ставлення однієї людини до іншої, підкріплена відповідними словами і вчинками.
 • Слова-це прекрасно. Але іноді через погляд, тактильні відчуття відчути зв'язок з іншою людиною можна набагато гостріше.
 • Чоловіча і жіноча ніжність – різні і проявляються вони по-різному.
 • Ласкаві слова, теплі дотики, повна довіра – все це допомагає дитині відчути себе найщасливішою.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео