Назад
Хобі: що це таке, які бувають і як його знайти??

Навигация по разделу
хобби

Що таке хобі і як його вибрати?

Що таке хобі і навіщо воно дорослій людині? Поради для тих, кого нічого не радує. Що потрібно знати, якщо хочеш заробити на захопленні?

Здається, що найкращим заняттям після роботи є повернення додому і нічогонероблення. Але так думають ті, хто звик ігнорувати потреби своєї душі. Не знаєте, чим зайняти вечір вихідного дня? Запитайте себе, що в дитинстві робило вас щасливим? Чому б не повторити це прямо зараз або, навпаки, навчитися чомусь новому? Ніколи не знаєш, на що відгукнеться душа. Адже хобі-це енергія, яка запалює вогонь в наших очах.

Що таке хобі?

Хобі — це заняття для душі, яке робить наше життя наповненим, покращує настрій, заряджає енергією і приносить задоволення. У підлітковому віці воно привчає до акуратності, розвиває допитливість, уява . Захоплення дорослого допомагають йому повернутися в щасливе дитинство і розбудити в собі той захват, від якого горять очі і хочеться схоплюватися рано вранці з ліжка. Справжні щасливці-люди, які зуміли зробити своє хобі професією.

Хобі наших предків не обмежувалися вишивкою або різьбленням по дереву. Бувши екзотичні захоплення як відвідування моргів або анатомічних театрів. Але були і такі, які стали справою всього життя. Наприклад, допитливість Володимира Даля подарувала нам головний тлумачний словник. Хоча з дитинства його готували до військової служби, а словесність була для нього тільки захопленням.

Хобі &8212; значуща складова життя людини. Воно допомагає нам пізнавати світ, розширювати кругозір і заробляти. Воно робить нас щасливішими. Перша мета хобі – допомогти в самореалізації і задовольнити внутрішні потреби . Але в XXI столітті займатися чимось» просто так " стає немодним. На перший план виходить ідея про те, як заробити на хобі.

Хоча частка інтернет-торгівлі щорічно збільшується на 10-20%, традиційні магазини з товарами для рукоділля і творчості не втрачають своїх позицій. Можливо, покупці приходять туди для спілкування,»себе показати і інших подивитися". А ще в магазинах рукоділля можна помацати тканини, намистинки, папір. Товарів для творчості багато. Розглядати їх» в реальності " приємніше, ніж на екрані комп'ютера.

Пройти тест на тип особистості

Які бувають інтереси і захоплення?

Перерахувати, які бувають хобі, важко. Розділити їх можна на два основних види:

 • Аматорські - це коли ви займаєтеся улюбленою справою просто так, для задоволення.
 • Професійні - це захоплення, за які платять гроші.

За задіяними ресурсами можна розділити заняття для душі:

 • Інтелектуальні : Іноземні мови, шахи, квести, настільні ігри.
 • Емоційні: малювання, спів, розведення тварин.
 • Фізичні : спорт, танці, подорожі.

Як хобі нам працювати і жити допомагає?

Психологи помітили, що людина вибирає хобі по складу свого характеру . екстраверти воліють спорт або танці, інтроверти знаходять віддушину в колекціонуванні або навчанні. Але є спільні вигоди, які отримують захоплені люди:

 • Це додає впевненості . Улюблене заняття-це ресурс, що допомагає відновитися після неспокійного дня або, навпаки, отримати емоційний заряд для важкого випробування.
 • Це допомагає впоратися з нелюбимими справами . Бонус у вигляді улюбленого заняття допоможе швидше розправитися з обов'язковими справами, робити які не дуже хочеться.
 • Це додає стабільності в житті . Хіба не прекрасно в ритмі нинішнього життя знайти щось постійне, що захоплює вас незалежно від змін на роботі.
 • Це ваш особистий простір . Це ваш власний острівець щастя , який насичує позитивною енергією, якщо її нізвідки більше взяти.
 • Це говорить про цілісність людини . Уміння сконцентруватися на одному занятті, бажання шукати інформацію, знаходити однодумців.
 • Це підвищує ваш імідж розвиненого, цілеспрямованого людини.

Користь хобі переоцінити важко. не дарма в резюме претендентів вноситься пункт про захоплення. Ігнорувати його не варто, адже роботодавцю ваше захоплення розповість багато про що:

 • Футбол або волейбол – про вміння працювати в команді.
 • Розряд у виді спорту - про постійне самовдосконалення .
 • Проведені квести або вечірки – про організаторські здібності.
 • Шахи - про стратегічне мислення.
 • Малювання або фотографія-о креативності .
 • Проведені майстер-класи – про ораторську майстерність.

Але при заповненні резюме не варто придумувати собі неіснуючі Захоплення тільки тому, що цим захоплюється Керівник. Краще продумати, в якому ключі розповісти про хобі, щоб воно допомогло отримати заповітну посаду.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Як інтереси та захоплення роблять нас щасливішими?

На практиці психотерапевта є багато історій, з якими приходять клієнти. Здається, що кожна історія унікальна. Але людей різного достатку, віку, статусу об'єднує одне: відсутність захоплення. Водночас хобі/ творчість /створення – один з обов'язкових компонентів формули щастя.

Як знайти своє хобі для розуму?

Ще десять років тому на питання" як знайти собі хобі ?"була одна відповідь: « згадай, чим ти любив займатися в дитинстві ». Але можна відповісти інакше: « згадайте, що робить вас щасливими ». Це необов'язково буде заняття з дитинства. Сьогодні є маса хобі, які зроблять наше життя краще і продуктивніше.

хобі, які зроблять нас розумнішими:

 1. Читання . Чим більше ви читаєте, тим більше розширюєте кругозір, вчіться грамотно говорити і співпереживати, підвищуйте самооцінку . Але все це відбувається у людей, які читають наукові журнали, класичну літературу, а не глянцеві журнали чи фантастику. Тому що користь приносить так зване глибоке читання-неспішне, вдумливе читання книг з моральними питаннями.
 2. Гра на музичних інструментах . Слухати музику-це прекрасно. Але розумнішими ми стаємо під час навчання грі на фортепіано, гітарі або навіть губній гармошці. Таке заняття розвиває дрібну моторику, покращує пам'ять , реакцію, лідерські якості, здатність до логічного мислення . Музичне хобі корисно в будь-якому віці, але найкраще воно впливає на мозок дитини.
 3. Написання хайку . Хайку-Японська поетична мініатюра, яка допомагає почути нечутне, розглянути найдрібніші подробиці природи і відчути себе частиною світу, а не центром світобудови. Знавці стверджують, що хайку-це не слізлива поезія, а спосіб життя. Хайку складали самураї перед походом, а при певній наполегливості це може вийти і у жителя мегаполісу.
 4. Каліграфія . У 80-х роках минулого століття японські вчені провели цікаве дослідження. Вони шукали нові методики, які допоможуть виховувати фахівців майбутнього. Виявилося, всім вимогам відповідає каліграфія. Така манера письма стимулює мозок, продовжує життя. Положення пальців, кисті, плеча, руху рук і пера зачіпають різні частини тіла, покращують фізичне, психічне здоров'я .
 5. Вивчення іноземних мов . Виявляється, що час навчання мозок буквально зростає. Але для розвитку мозку корисніше вивчати кілька іноземних мов. Таке тренування краще за всіх ліків допомагає відстрочити старече недоумство, синдром Альцгеймера. Крім того знавці мов здатні миттєво перемикатися між завданнями, робити кілька справ одночасно.

Як знайти хобі до душі?

Якщо на роботі суцільний стрес, а за вікном дощ і темно, вдома хочеться просто розслабитися. Є старовинні і незаслужено забуті хобі, якими приємно насолоджуватися в домашньому комфорті.

 1. Фелтінг - валяння вовни. Ця цікава техніка роботи з вовною дозволяє створювати милі іграшки, оббивку для крісел або стільців, сумочки, взуття, берети і біжутерію. Метод був відомий ще за часів стародавніх кочових народів. Для техніки знадобиться шерсть різних відтінків, голки і спеціальна підкладка.
 2. Печворк - Клаптикове шиття. Спосіб господинь заощадити на нових речах став самостійним напрямком прикладного мистецтва в XVIII столітті. У клаптикової техніці створюються невеликі серветки, об'ємні ковдри, скатертини, сумки, пальто. Для роботи знадобиться багато кольорових клаптиків, швейна машинка, терпіння і фантазія.
 3. Виготовлення Тильди . Тільди - найчарівніші ляльки, придумані норвезькою художницею Тоні Фіннангер в 1999 році. Їх створюють з клаптиків, мережив, фетру, гудзиків, стрічок, ниток. Їх шиють для продажу або просто для задоволення. Крім цих матеріалів для роботи знадобиться форма і натхнення
 4. Розпис пряників . Пряниковий розпис-непросте, але захоплююче заняття, цікаве для дорослих і дітей. Сюжети обмежуються тільки фантазією майстра. Можна виготовити пряники в подарунок або просто насолодитися процесом розпису. Для роботи знадобиться пряник, цукрова глазур і харчовий барвник.
 5. Гідропоніка - вирощування рослин безпідставним методом. Часи одноманітних глиняних горщиків на підвіконні відходять у минуле. Для цієї системи не потрібен грунт, коріння рослин харчуються в розчині поживних солей. Вирощувати можна не тільки Кактуси, але і корисні травички – шпинат, м'яту, шавлія.

Яке хобі вибрати, якщо нічого не радує?

Відразу обмовимося: перегляд соцмереж, роликів або комп'ютерні ігри – це не хобі, а дозвільне проведення часу. Щоб знайти своє захоплення або знайти нове хобі замість обридлого старого, можна скористатися покроковою інструкцією:

 • Визначте коло ваших поточних інтересів . Любите тортики? Спробуйте освоїти квіти з мастики або навчитеся випікати справжні Макаруни. Часто купуєте сир? Дізнайтеся все про сироваріння, тонкощі сирної дегустації.
 • Подумайте про внутрішні якості, які ви хотіли б посилити . Якщо вам не вистачає посидючості, розвинути її допоможе квіллінг. Зміцнити красномовство допоможе твір оповідань, а волонтерство прибере страх перед спілкуванням з незнайомими людьми.
 • Проаналізуйте свій бюджет . Є захоплення, які вимагають чималих вкладень – наприклад, професійна фотографія або історичні реконструкції. Зате зібрати арт-об'єкт можна зі старого годинника.
 • Зробіть те, чого ви ніколи не робили . Навіть неможливо уявити, які бувають захоплення у людей: розмальовування собак, різьблення по яєчній шкаралупі. Екзотичні захоплення є навіть у членів королівської сім'ї: стрижка газонів або малювання гравюр.
 • Перегляньте корисні сайти або порийтеся в бібліотеці . Багато сайтів періодично публікують добірки корисних посилань для знайомства з різними видами хобі. Досить переглянути кілька списків, щоб зрозуміти, чим би ви хотіли займатися у вільний час.

Як знайти хобі, щоб і заробляти на ньому?

Багато відомих людей в інтерв'ю кажуть, що їм пощастило зробити хобі своєю професією. Автор "Гаррі Поттера" Джоан Роулінг з дитинства писала розповіді, а творець Автомобільної Корпорації Генрі Фррд в юності захоплювався механікою. У наш час заробити на хобі простіше – товари і послуги можна продавати в Інтернеті. Але для початку потрібно роз'яснити для себе деякі питання:

 • Оплачувати ваші задоволення ніхто не буде . Потрібно перетворити своє захоплення в цікавий для покупців продукт.
 • Щоб оцінити свої послуги потрібно враховувати не тільки витрачені гроші, але і час на підготовку, вивчення матеріалів, добування свіжої інформації.
 • Продається не тільки товар, а й знання або досвід. Якщо у вас є успішний досвід в пошуку роботи, можна консультувати претендентів. Знання про екзотичну країну або культуру також цікаві читачам, передплатникам в соцмережі.

Висновки:

 • Хобі – прекрасна можливість повноцінного відпочинку.
 • Психологи рекомендують вибирати захоплення за принципом «кращий відпочинок – це зміна діяльності». Якщо займаєтеся інтелектуальною працею, вільний час варто освятити танців.
 • Щоб заробляти на хобі, доведеться перетворити своє захоплення в привабливий продукт.
 • Хобі допомагає не просто розслабитися, але і зміцнити в собі бажані якості.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео