Назад
Вирішення проблем: 7 перевірених технік на будь-який випадок.

Навигация по разделу
решение проблем

Як вирішувати проблеми & 8212; 7 ефективних прийомів

вирішення проблем і основні методи як вирішувати проблеми. Чому ця навичка важлива для досягнення успіху ? Як ефективно долати труднощі?

Труднощі час від часу виникають у житті будь-якої людини. Відповідно, рішення проблем-важлива якість, що допомагає швидше впоратися з неприємностями. Це необхідно для успіху. Чи існують перевірені методи, ефективні для вирішення основної маси проблем? Чи можна говорити про певний алгоритм дій? З чого почати вирішення проблеми?  Чого не робити категорично? Які вчинки в пріоритеті? Якщо прочитання цієї статті не проблема – то приступимо до її вивчення.

1. Позитивне мислення.

По-перше, основне і головне правило вирішення проблем – не ставитися до них, як до проблем. Швидше тимчасовим труднощам, які можна і потрібно подолати. Будь-яка подія визначається нашим ставленням до нього. Якщо сприймати його, як проблему, саме такою воно і стане. По-друге, необхідно вірити в успіх, прагнути до нього. Саме за такої умови, мозок активізує роботу, а мислення налаштовується на потрібний лад. По-третє, слід викреслити з підсвідомості найменші натяки на песимізм і апатія . За принципом зворотного зв'язку, людина отримує те, у що вірить або про що постійно думає. Якщо наповнити свій розум позитивними думками , то більшою мірою вони і реалізуються.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

2. Аналіз ситуації.

Перш, ніж приступити до вирішення проблеми, слід розібратися в ній, з'ясувати причини її виникнення. Наприклад, у когось проблеми з тиском. Він може пити тонни медикаментів від цієї хвороби, лікувати судини голови, але причина – камені в нирках. Саме цей орган відповідає за водно-сольовий обмін в тілі і, відповідно, підтримання нормального тиску. Поки ця людина не подбає про свої нирки, проблема з тиском не вирішиться. Також у всьому іншому. Часом причина труднощів не очевидна. Щоб зрозуміти її, слід провести аналіз ситуації, встановити всі ключові компоненти і розставити їх пріоритетність.

3. Рішучі дії.

Не варто відкладати рішення проблем в довгий ящик, адже більшість з них мають тенденцію до накопичувального ефекту. Тривала сварка або образа , може перерости в справжню війну. Чи не належним чином проліковане захворювання переходить в хронічну форму. Невивчені уроки загрожують провалом на іспитах і т.д. коли причина проблеми встановлена, необхідно відразу ж приступати до її вирішення. найскладніший перший крок . Як правило, варто почати і далі все складається само собою. Досить тільки записатися до стоматолога, зателефонувати тому, з ким посварився, або підійти до викладача з проханням про перездачі.

4. На час відволіктися.

Швидкість вирішення проблеми зовсім не означає зацикленість на ній. Найчастіше проблема не настільки страшна, як постійні переживання з її приводу. Варто навчитися відволікатися від того, що відбувається, інакше можна морально «перегоріти» ще до моменту розв'язки. Наприклад, юнакові належить «дуель» з одногрупником за вподобану дівчину. Він побоюється суперника. Сутичка запланована на вечір, після навчання.

Якщо юнак весь час буде боятися і нагнітати себе, то до моменту поєдинку йому вже не буде потрібна ні ця зустріч, ні сама дівчина. Іноді взяти невелику паузу і» перезавантажитися " – це найвірніше рішення. Ніхто не каже тікати від проблеми, але відновити сили перед її вирішенням варто. Тим більше, коли думають про щось приємне, в кров виділяються "гормони щастя"» які зміцнюють тіло і психіку , допомагають боротися зі стресом і втомою . Ці речовини-надійні союзники у вирішенні проблем.

5. Заручитися підтримкою.

Приказка «один у полі не воїн» справді актуальна. Багато завдань успішно вирішуються тільки колективними зусиллями. Не варто боятися просити про допомогу. Не всі проблеми можна усунути самостійно. Іноді об'єднавши зусилля з іншими, вдається швидше досягти успіху. За цим принципом побудовані, наприклад, клуби анонімних алкоголіків. Поодинці їм набагато складніше подолати свої звички . Коли ж вони збираються разом, підтримують і стимулюють один одного, вирішення проблеми вже не вимагає надлюдських зусиль.

Не варто побоюватися і візиту до психолога, в разі, якщо проблема душевного характеру. Це зовсім не те ж саме, що похід до психіатра. Психологи працюють зі здоровими людьми, просто допомагаючи їм знайти вірне рішення.

6. Порадитися з оточуючими.

Роль психолога може взяти на себе близький друг, родич, або навіть стороння людина, випадково опинився в одному вагоні. Головне, розуміти, що співрозмовник розташований до діалогу і дає правильну пораду. Основний критерій експертності людини-його життєвий досвід і розуміння ситуації. Марно радитися з подругою про те, як знайти хлопця, якщо вона сама до тридцяти років самотня. Немає сенсу питати про кар'єрне зростання сорокарічного вантажника. Дурною тратою часу виявиться прохання про вирішення проблеми, яка пов'язана з кредитом, звернена до такого ж боржника. Радитися треба тільки з тими, хто сам був у схожій ситуації і успішно подолав її.

7. Не забувати про інші справи.

Рішення проблеми абсолютно не передбачає відчуженості від інших сторін життя. Якщо хлопець, якого кинула дівчина, втратить через своїх душевних мук роботу і друзів, йому від цього легше не стане. Навпаки,» забивши " тимчасово на романтичні пригоди і сконцентрувавшись на кар'єрному зростанні, він може набагато швидше обзавестися новими відносинами. Безумовно, труднощі бувають різні, і для вирішення деяких з них необхідна стовідсоткова віддача. Але так буває не часто. В основному, рішення проблем розтягується на певний час, за яке, якщо забути про інші справи, можна нажити цілий ряд нових труднощів. Так що, справляючись з одними завданнями, дуже важливо пам'ятати і про інші свої обов'язки, інакше вони можуть також перетворитися в проблеми.

Оперативне вирішення проблем – важлива якість людини, що визначає його конкурентоспроможність.  Це вміння слід розвивати в дитині, починаючи з перших років його життя. Важливу роль відіграє позитивне мислення . Відповідно, виховання в дусі оптимізму, допомагає дитині стати впевненим у собі людиною .

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Які бувають емоції людей і чи завжди відображаються на обличчі? Як за ви ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Що таке позитив і чи завжди він доречний? Добре чи погано мати лише пози ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео