Назад
Як розвинути харизму чоловікові і жінці: 8 універсальних вправ

Навигация по разделу
развить харизму

Як розвинути харизму за допомогою 8 простих способів?

8 базових методик, як впевнено розвинути харизму. Що допомагає в розвитку цієї навички і що заважає? З чого почати і яких головних помилок варто уникнути на цьому шляху?

Лідеру необхідні розвинені комунікативні навички, впевненість в собі, професіоналізм і багато іншого. Але питання, Як розвинути харизму, чомусь хвилює більше, ніж інші. Адже від неї залежить індивідуальність людини, яка виділяє його серед оточуючих. Завдання дійсно не з легких. Як стати харизматичним? Чи важко це зробити? Які прийоми допомагають в досягненні цієї мети? З чого почати? Скільки етапів необхідно пройти на шляху розвитку харизми? Чи можна поліпшити цю навичку самостійно? Скільки часу займуть тренування? Як зрозуміти, що результат отриманий?

1. Повірити в себе

Це прозвучить банально, але віра в себе важлива в будь-якому занятті. Розвиток харизми - не виняток. Воїн, який здався до початку битви, обов'язково програє битву. Моральний настрій і позитивне мислення необхідні. Якщо їх катастрофічно не вистачає, знадобляться позитивні афірмації . Це правильні психологічні установки, які людина вселяє самому собі. В даному випадку підійдуть фрази " я дуже харизматичний », або «моя харизма посилюється з кожним днем», або «я стаю більш харизматичним».

Повторюючи їх кожен день з ранку перед дзеркалом, можна програмувати себе на успіх. Найкраще це робити після пробудження, коли розум максимально відкритий до отримання нової інформації. Він вбирає все, що чує і сприймає. Доречно буде регулярно повторювати цю установку і протягом дня, особливо перед важливими зустрічами або переговорами. Поступово впевненість у своїх силах підвищитися, а це невід'ємний компонент у розвитку харизми.

Пройти тест на впевненість у собі

2. Проаналізувати свої достоїнства і недоліки

Віра в себе дуже важлива. Але є розумна фраза "мало знати собі ціну, важливо ще мати попит". Можна скільки завгодно займатися самонавіюванням, але без реальної роботи над самим собою ця практика не принесе багато користі. А, щоб зрозуміти, в якому напрямку починати поліпшення, слід розібратися в собі , зрозуміти всі свої переваги і недоліки. Розвиток харизми-процес трудомісткий, так що подвійно нерозумно починати його там, де це не актуально.

Наприклад, якась людина впевнена, що у нього не виходить стати популярним через скромність, а насправді він просто нав'язливий. Збільшення нахабства ситуацію не виправить.Треба навчитися не напружувати оточуючих. Але як це зрозуміти, якщо не поглянути на себе з боку? Самому це складно зробити. Краще щиро поговорити з друзями або родичами. Попросити, щоб дали оцінку з боку , а потім зібрати їх думки, вибравши самі повторювані зауваження. Саме ці недоліки, швидше за все, і будуть тими ворогами, які заважають харизмі розвиватися. З ними і треба боротися.

Як правило, харизма залежить від таких якостей, як унікальність, чарівність , енергійність, проактивність, впевненість, самодостатність, оптимізм, інтелект, красномовство, сміливість, Емпатія, працьовитість, життєвий досвід, вміння викликати емоції у оточуючих. Значить шукати причину слід, в першу чергу, серед цих критеріїв.

3. Знайти приклад для наслідування

Кожна людина індивідуальна – це твердження безперечно і не викликає сумнівів. Але моделі поведінки бувають подібними, особливо у представників загальних соціальних категорій. Музиканти схожі на інших музикантів, бандити – на бандитів, а вчителі – на вчителів. Аналогічно, є ті, у кого можна перейняти досвід, як бути харизматичним. Необхідно вибрати ідентичний типаж. Якщо імпонує харизма сили, слід знайти брутального "вчителя".

Якщо ближче харизма доброти, то і шукати краще серед добрих людей. Проте можливість підглянути є завжди - серед знайомих, серед відомих жителів міста, серед публічних особистостей країни або світу. Якщо немає аналога в реальному світі, підійдуть герої кіно або книг. Головне розуміти одне-не завжди реакція персонажів на вчинки вигаданої людини буде відповідати життєвій ситуації. Героя і все його оточення придумав один чоловік, який змоделював сюжет на свій розсуд. І там, де вигадана дама кидається в обійми брутального кіногероя, в житті мала б місце ляпас і виклик поліції. Так що, реальні приклади набагато корисніше для відповіді на питання, Як розвинути харизму. А книги і фільми просто доповнюють цей процес.

Пройти тест на самооцінку

4. Швидше переходити до практики

Коли недолік з'ясований і визначена стратегія по його усуненню, необхідно найближчим часом починати тренування. Сніданки корисні для травлення, але «годувати» себе «сніданками», коли мова йде про власне поліпшення, не можна. Розвиток харизми - процес тривалий. Чим раніше він почнеться, тим швидше з'являться перші результати. Наприклад, людина з'ясував, що для більшої популярності йому не вистачає ораторського таланту .

Якщо він буде мріяти про виступи і щодня запевняти самого себе, що він – великий оратор, прогресу все одно не буде без реальної практики. Треба збирати друзів або рідних, щоб регулярно тренуватися у виступах перед ними. Найскладніший, як правило, перший крок, а далі все відбувається за інерцією. Важливо не відкладати тренування на завтра, післязавтра або наступний тиждень. Хоча підготуватися до виконання завдань теж потрібно, інакше перший досвід виявиться вкрай неприємним. Тут важливо дотримати баланс між хочу і можу.

5. Розвивати емпатію

Якщо до цього, ми перерахували швидше етапи роботи, то зараз пропонуємо дійсно перший навик, який потрібен кожному лідеру. Незалежно від того, в чому недоліки конкретної людини, Емпатія стане в нагоді будь-кому. Вона пов'язана з умінням відчувати інших людей, відчувати їх настрій і емоції. Як розвинути харизму, не володіючи емпатією? Неможливо стати харизматичним, перебуваючи поза суспільством. Для того, щоб домогтися успіху серед оточуючих, необхідно навчитися їх відчувати. А для цього потрібна постійна практика.

Пройти тест на емпатію

Ось чому екстраверти частіше стають харизматичними людьми, ніж інтроверти . Вони орієнтовані на спілкування і отримують значно більше досвіду. Але є маленький секрет, як стати більш приємним співрозмовником, незалежно від темпераменту або характеру. Головне-навчитися слухати людей, не перебиваючи їх. Давати можливість виговоритися. Намагатися поглянути на світ або ситуацію їх очима. І практику необхідно починати вже з найближчого спілкування. Пройде зовсім небагато часу і емпатія посилиться, а з нею і комунікаційні навички.

6. Більше спілкуватися

Вміння і бажання комунікувати з оточуючими допомагає розвинути харизму до високого рівня. Хочемо ми цього чи ні, але душею кампанії навряд чи стане замкнута людина. Для того, щоб отримати популярність, потрібно вийти в люди, завести знайомства, знайти шанувальників. Правда, зараз це можна зробити, навіть перебуваючи вдома. Досить мати комп'ютер або смартфон, щоб підключитися до Інтернету.

На всіляких форумах або чатах навіть сім'ї створюються, не кажучи вже про звичайне спілкування. Розвиток харизми можна починати з соціальних мереж. Безумовно, вони не замінять реального діалогу, але на перших порах допоможуть стати більш розкутим. Адже проблема з комунікабельністю виникає саме у інтровертів, а не екстравертів. Інтернет нівелює цей недолік, наділяючи людину нової віртуальної особистістю. Головне потім не забувати навички спілкування, отримані в соціальних мережах, і в реальному житті.

7. Допомагати оточуючим

Доброта має цілий ряд переваг перед силою або нахабством. Тому краще розвивати харизму доброти, ніж поневолювати і пригнічувати. Силі властиво з віком залишати людину, а ось позитивні емоції накопичуються. Часто люди скаржаться, що з ними не хочуть дружити або взагалі спілкуватися. Але якщо їм задати питання, а хотіли б ви самі мати друга, схожого на вас, то багато хто відповість з утрудненням. Перш, ніж шукати когось, необхідно зрозуміти, що ви цій людині готові дати. А ще краще, самому спробувати стати справжнім другом.

Це складно, адже одна справа чекати щось від оточуючих, а зовсім інше-самому це давати людям. Допомога-універсальний інструмент дружби і розвитку харизми. Це наступний етап в еволюції емпатії. Не тільки зрозуміти що потрібно співрозмовнику, а й спробувати йому допомогти. Щиро, від душі, без найменшого натяку на меркантильність. Багато коучі радять, перш ніж попросити у людини, спершу йому щось дати. Такий алгоритм спрацьовує практично зі стовідсотковою гарантією. Всі люди егоїстичні і тільки отримавши подарунок або послугу, вони розкриваються до діалогу. Допомога краще подарунка-її цінують вище.

Пройти тест на тип особистості

8. Полюбити себе

Хоч цей пункт йде восьмим, за значимістю для будь-якої людини він на першому місці. Неможливо любити оточуючих, не полюбивши себе. Як розвинути харизму, якщо ненавидиш своє відображення? Насправді Інші завжди будуть скептично ставитися до нас. Тільки від нас самих залежить, яким сформується думка у оточення. Той, хто вважає, що заслуговує на більше, його і отримає. Все підпорядковується принципу зворотного зв'язку. Який запит, такий і відповідь. любов до себе - це не гріх і не порок. В розумних межах любити і поважати себе необхідно.

Ми як би вчимо оточуючих, як правильно до нас ставитися, показуючи їм гідний приклад. Справжній парадокс, адже любов до себе – це саме логічне, що можна взагалі уявити, але як мало людей вміють це. На відміну від спортивних тренувань або вивчення іноземних мов, щоб полюбити себе, взагалі не треба будь-яких тренажерів, або вчителів. Але більшість людей, швидше здадуть на спортивний розряд або вивчать англійську, ніж щиро полюблять свою натуру. Так що, починати розвиток харизми необхідно, в першу чергу, з самого базового досвіду – любові до самого себе.

Є й інші поради, як розвинути харизму, наприклад, стати більш відповідальним, попрацювати над почуттям гумору або розширити знання. Перераховувати можна ще дуже довго. Але ті вісім рекомендацій, які вказані в цій статті, можна вважати основними. Навіть з веселим або розумною людиною не захочуть спілкуватися, якщо у нього не розвинена Емпатія, або повністю відсутнє бажання вступати в діалог. Малоприємний егоїстичний співрозмовник, який думає тільки про себе. Ще менше викликає симпатію закомплексований співрозмовник, у якого на лобі написано, що він себе не любить. Так що, початкове завдання-поліпшити ставлення до самого себе і навчитися поважати оточуючих.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео