Назад
Що потрібно для щастя людині? 8 основних правил

Навигация по разделу
что нужно для счастья

що потрібно для щастя? 8 важливих елементів

що потрібно людині для щастя і чи кожен має право на щастя? 8 незамінних складових, які необхідні, щоб відчувати себе щасливим.

Всі знають, що потрібно заготовити, щоб зварити борщ. А що потрібно для щастя – відомо не всім. Психологи стверджують, що для щасливого життя досить мати 8 складових. Що це за компоненти і скільки з них є у вас, можна дізнатися прямо зараз, прочитавши нашу статтю до кінця.

Чи замислюємося ми над тим, що щастя – це особистий вибір? Кожна людина в цьому світі має право на щастя, але що він для цього робить? Альбер Ейнштейн якось сказав, що у людини є всього два варіанти, як прожити своє життя. Перший-начебто чудес немає. Другий-ніби світ складається з чудес.

Дослідження показали, що людина в середньому живе близько 76 років, тобто – 3952 тижні. Важко уявити, але 1317 з них ми»прокидаємо". Скільки залишається на неспання? А скільки часу вже витрачено даремно на сварки , конфлікти і депресії ? Задумавшись, ми зрозуміємо, що життя – безцінний подарунок. І тільки від нас залежить, навчимося ми ним користуватися чи ні.

Ми можемо знайти щастя тут і зараз - це справжній секрет успіху. Як це зробити? Повірити, що все в наших руках. Ця думка добре відображена в притчі про суфійському містику.

Один мудрець завжди виглядав щасливим. Оточуючі не бачили, щоб він сумував, нарікав або дратувався. Коли постарілий Містик знаходився на смертному одрі, вірний учень запитав у нього: «відкрийте нам таємницю, як вам вдалося прожити все життя в радості і веселощі?»

Мудрець відповів йому:

&8212; коли я починав осягати мудрість, то поставив те ж питання своєму наставнику. Мені було тоді 18 років, а я вже відчував себе розбитим, пригніченим і нещасним. А мій 80-річний учитель, не сумуючи, завжди знаходив привід для радості, сміху, забави.

Він сказав мені тоді: «Раніше я теж був таким сумним, як і ти, а потім зробив свій вибір». І тоді я все зрозумів: у мене теж є право на щастя, тільки потрібно ним скористатися. Після цієї розмови я щоранку, розплющивши очі, запитую себе: "і що вибираєш сьогодні-похмурий настрій або блаженство?». Завжди віддаю перевагу другому варіанту.

Насправді так і виходить: виходячи весняним ранком з дому, ми можемо насолоджуватися дивовижному співу птахів або бурчати, дивлячись на бруд під ногами, сміття на узбіччі або бродячих собак.

Психологи стверджують, що основна причина, по якій ми не можемо впустити щастя – це безперервне прагнення отримати те, чого у нас немає. Настав час зупинитися і гарненько подумати що потрібно людині для щастя. Прості відповіді можуть здивувати і підштовхнути до вибору, як прожити день сьогодні.

Пройти тест на тип особистості

1. Безпека.

Згідно з результатами дослідження американського вченого Джона Медіни, наш мозок піклується, в першу чергу, про безпеку. На практиці це виглядає так: поки людина буде відчувати загрозу і агресію, він не зможе розслабитися, щоб насолодитися благами. Інша справа, коли ми перебуваємо на захищеній території, відчуваючи комфорт і стабільність.

Варто згадати, що відбувалося з молоддю після Другої світової війни. Це покоління названо втраченим неспроста-молоді люди не бачили перспектив, не знали, як жити далі, поховавши своїх близьких. Війни, голод, репресії, епідемії – це чинники, що робить нас нещасними. Тільки впевнена в завтрашньому дні людина дає собі право на щастя.

2. Здоров'я.

Для щастя людині потрібно здоров'я. Кожен з нас періодично хворіє, переживаючи фізичне нездужання. Але якщо ці явища епізодичні, то вони не роблять істотного впливу на ставлення до життя. У тому випадку, якщо проблема серйозна, вимагає пильної уваги і довгого лікування, то це випробування може позбавити радості . Хоча сильні люди, які навчилися жити і миритися з фізичним болем, вважають себе щасливими і в такому положенні. Але це більше виняток, ніж правило.

3. Любов.

Без почуття любові Людина не може існувати. Таким його створила природа. Тільки джерело любові у кожного свій. Хтось йде традиційним шляхом, знайшовши вірного супутника життя, віддавши себе дітям і сім'ї. Хтось всю свою любов висловлює турботою про домашнього вихованця. Комусь достатньо отримувати любов друзів. А релігійні люди стверджують, що віра дає їм оптимізм, любов .

Так чи інакше, без цього почуття відчути повноцінну радість неможливо. До речі, більшість психологічних травм , які ми виявляємо, будучи вже дорослими, засновані якраз на нестачі любові і турботи в дитячому віці. Вони якраз і не дають відчути щастя тут і зараз.

4. Мета.

Людина повинна розуміти, для чого він живе, а ще відчувати, що його цінують і поважають . Розуміння, в якому напрямку рухатися – запорука успіху. Знайшовши себе, нам захочеться реалізовуватися далі, підкорювати нові вершини, самовдосконалюватися , творити.

І неважливо, в якій справі – не обов'язково бути босом великої компанії, для того щоб відчувати себе щасливим. Материнство, хобі , улюблена професія – має бути щось закликає до дії, мотивуючі. Ми влаштовані так, що повинні жити для когось або для чогось, не забуваючи і про себе. Інакше можна втратити будь-який інтерес до нового дня.

Пройти тест на впевненість у собі

5. Свобода.

Саме бажання бути вільним здатне підняти людину на боротьбу або повстання. Так було в усі часи і практично в кожній країні. Адже що може бути гірше рабства і приниження? Ті, хто пережив ув'язнення, стверджують, що тільки смерть. Але ж позбавлення волі-це не тільки територіальна ізоляція. У нас забирають свободу, коли позбавляють права вибору, нав'язують свою думку, ставлять ультиматум, шантажують або вказують, що робити. Людині важливо мати право на власну думку і право на щастя або помилку.

6. Віра.

Ми звикли піклуватися про своє фізичне здоров'я: смачно харчуватися, спати, лікуватися. А що ж внутрішній стан? Адже йому теж потрібно підживлення. Для цього існує віра. Не дарма в світі існує так багато різних релігій, навчань. Немає такого народу, у якого не було б своєї філософії, що формує погляди на життя. По суті, форма правління держави теж може стати вірою.

У Радянському Союзі незаперечним вважалося твердження, що віра – це опіум для народу. Так стверджували ті, хто сліпо вірив у комунізм. А хтось вірить в науку, статистику, дослідження, підтверджені дані. Розуміємо ми це чи ні, але саме віра є маяком на нашому шляху. Якщо світло згасне, то подорожній зупиниться. Віра-ось що потрібно людині для щастя.

7. Достаток.

Мова йде зовсім не про багатство і накопичення, а про задоволення базових потреб. Важко бути радісним, коли не знаєш, де взяти гроші на лікування, їжу або теплий одяг. Нестача грошей багато в чому є основною причиною сварок і розлучень подружніх пар. І якщо серце розуміє, що з милим і рай в курені, то розум більше довіряє жорстокої реальності.

Щоб заробити достатньо коштів, ми проводимо більше часу на роботі, відповідно більше втомлюємося, гірше себе почуваємо. А в такому стані навіть зарплата не приносить веселощі. Виходить замкнуте коло. Сучасні дослідження показали, що жителі країн з низьким рівнем економічного розвитку посміхаються рідко, схильні до алкогольної залежності і психологічних зривів. Важливо знайти баланс між бідністю і багатством, щоб залишався час для себе, своєї сім'ї, улюблених занять. Тільки в цій гармонії людина відчує щастя тут і зараз.

8. Відпочинок.

Багато хто вважає, що відпочинок може почекати, так як є слабкістю, розкішшю або необаятельным умовою. А насправді подорожі, розваги, веселе проведення часу – це те, що залишається в пам'яті назавжди. Якщо спробувати згадати важливі або цікаві події за останній рік, то, швидше за все, 80% спогадів будуть пов'язані якраз з дозвіллям і веселощами: катання на санках в заметіль, похід в театр або кіно, а також свята, проведені з рідними. Відпочилим людям легше приступати до роботи, так як Поки ми відволікаємося, наші сили регенеруються.

Підсумувавши все вище сказане, робимо висновки, що щастя – річ тонка і тендітна, право на яку мають всі. Ну а що потрібно для щастя, ми вже сказали-убезпечити себе, піклуватися про здоров'я, любити, встановити цілі , берегти свободу, вірити, піклуватися про достаток, а також відпочивати. І, звичайно ж, щоранку згадувати про премудрості суфійського містика. Щоб їх зберегти, тисніть «поділитися з друзями».

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео