Назад
Попередження конфліктів: що це таке і ознаки наближення??

Навигация по разделу
предупреждение конфликтов

Що таке попередження конфліктів і які ознаки його назрівання?

Як попередження конфлікту на ранніх стадіях допоможе уникнути глобального зіткнення? 7 способів попередити конфлікт.

Офісне життя – справжня автотраса. Доводиться вишукувати можливості для обгону, сигналити зазівався перед світлофором і акуратно роз'їжджатися на перехрестях. Головна функція правил дорожнього руху-попередження конфліктів на дорозі. Правила офісного руху допоможуть уникнути зіткнень в робочому просторі.

Що таке попередження конфліктів?

Попередження конфліктів — це здатність розглянути зароджується конфлікт на ранніх стадіях, виявити протиріччя і зробити активні цілеспрямовані дії по його врегулюванню.

Конфліктологи визначили головні ознаки конфлікт , які допоможуть розпізнати його на ранніх стадіях:

  • Інформаційний : неперевірена, неякісна і несвоєчасна подача інформації.
  • Комунікаційний : різкі або агресивні висловлювання, розмови на підвищених тонах, постійна критика в обговоренні.
  • Психологічний: придушення емоцій або, навпаки, раптові спалахи гніву , небажання спілкуватися.
  • Психосоматичний: головні болі, запаморочення, постійне відчуття втоми , сонливість.
  • Управлінський : невиконання домовленостей, неузгодженість дій, зниження показників продуктивності.
  • Маніпулятивний: спроби знайти крайнього, приписування всіх успіхів одному і всіх помилок іншій людині.

В автоперегонах на виживання не місце інтриг або істерик, інакше просто не вижити. Неузгоджена робота в офісі не призводить до миттєвої катастрофи. Але ігнорування одного або декількох ознак наближення конфлікту гарантовано приведуть до розбіжностей і позначаться на прибутку.

Водії і пасажири знають, як дратують на дорозі лихачі, непередбачувані екстремали і невпевнені в своїх навички новачки. В офісі відбувається те саме. Якщо придивитися, можна виявити кілька явних автомобільно-офісних закономірностей і попередити аварію.

Пройти тест на емпатію

Ознаки конфлікту.

1. Аварійна зупинка.

На зорі кар'єри кожен, напевно, стикався з ситуацією, коли доручена справа просто не рухалося з місця. Начебто і завдання зрозуміле і знання є, але ступор. Новачки бояться, що їх дорікнуть в некомпетентності, тому роблять велику помилку: вони мовчать. В результаті робота не робиться, настає день «Х» і починається паніка. Решта працівників зриваються зі своїх місць і розгрібають завал. Підсумок-невдоволення і неприязнь колективу.

Що робити? водії на дорозі зупиняються і включають «аварійку». Перше, що можна зробити в офісі – підійти до іншого співробітника або керівника і прямо сказати «я заплутався» і попросити про допомогу. Іноді десятихвилинного пояснення достатньо, щоб побачити рішення задачі.

 2. Правила обгону.

При співбесіді кадровики перевіряють кандидатів на ініціативність. Але з приходом в усталений колектив ситуація змінюється. Якщо вас не взяли на посаду суперкреативного масовика-витівника, не варто бігти в перший робочий день до керівника з пропозицією про поліпшення роботи. Або ще гірше – безпосередньо звертатися до «начальника начальника».

Що робити? Пам'ятати про правила обгону. Спочатку розібратися в ситуації, поговорити з колегами, включити уявний «поворотник». Тобто дати зрозуміти іншим, що ви збираєтеся зробити. Іноді ідеї, які новачкові здаються свіжими і корисними вже не раз розглядалися на загальних зборах. Потім можна звернутися до прямого керівника. Виконаний за всіма правилами обгін Ні і у кого не викличе роздратування.

3. Своєчасний сигнал.

Ніщо так не дратує водія, як звук сигналу ззаду. Ніщо так не дратує колег, як оглушливий рингтон телефону (ну, щоб я здалеку почув), гучні розмови по телефону (я ж по роботі), обговорення особистих проблем, гучний сміх, думки вголос. Загалом-все, що заважає іншим сконцентруватися на роботі.

Що робити? Пам'ятати, то кнопка сигналу дана для екстрених ситуацій. Якщо ви приглушите рингтон, вимкніть колонки на комп'ютері колеги будуть Вам тільки вдячні. Для обговорення робочих моментів на офісах є кімнати переговорів. Якщо виходу немає і потрібно переговорити в загальному кабінеті – тоді можна «посигналити» і вибачитися.

Пройти тест на тип особистості

4. Нечупара на дорозі.

Автомобілісти знають, що за брудну машину можуть оштрафувати, тому не економлять на мийці. Чомусь багато хто нехтує цим правилом на роботі. Здається, що завалений паперами стіл створює видимість роботи? А ось і ні. Особливо дратує колег і начальника, коли на столі нечупари терміново потрібно відшукати потрібний документ. Інструкції " Відкрий 25 папок і може в одній з них знайдеться...» не просто дратують, але і гальмують роботу.

Що робити? влаштувати мийку на робочому столі (реальному і віртуальному). Це спростить життя не тільки колегам, а й особисто вам. Якщо доведеться терміново виїхати у відрядження або піти на лікарняний, потрібну папку заступник знайде без праці. А колеги не буде докучати додатковими дзвінками.

5. Наїзд.

Зберегти особистий простір в невеликому кабінеті важко. Тому безцеремонність з боку колег сприймається гостро. Людей, які беруть без дозволу особисті чашки, спустошують запаси печива або кави, сідають на стіл або риються в робочому комп'ютері тихо ненавидять. А ще їм влаштовують бойкот.

Що робити? якщо ви когось жорстко підрізали або наїхали, будьте готові до відповідної агресії. І неважливо, що на попередньому місці роботи у вас було все спільне і ніхто не скаржився. У кожному офісі є свої негласні правила. Якщо вам конче знадобилася чужа річ, краще запитайте дозволу і обов'язково поверніть на місце.

6. Культура водіння.

Водії знають, що лихачі підрізають і різко перебудовуються на дорозі не тому, що вони такі розумні. А тому, що інші їм це дозволяють. Тому результати успішно завершеної справи або проекту не варто приписувати одній людині. Звичайно, керівнику доводиться брати на себе більше відповідальності, але все ж результат – це заслуга всього колективу.

Що робити? не забувати про подяки . Якщо машину пропустили на дорозі-водія "дякують" миготінням фар. В офісі, варто щиро подякувати людині, цього буде достатньо. Якщо вас виручили колективно, можна замовити в офіс піцу або придумати щось цікавіше. І тоді, наступного разу вам допоможуть з ще більшим ентузіазмом .

7. Хвастощі»бувалого".

Здається, що досвід роботи в одній сфері дає право поблажливо посміхатися новачкам і відкидати все нові ідеї. Звичайно, набиті шишки підтримують авторитет. Але бізнес підкидає все нові завдання, а нові знання підвищать не тільки Ваш рейтинг в очах керівництва, а й самооцінка .

Що робити? відправитися на курси екстремального і контраварійного водіння, як роблять досвідчені водії. Або записатися на навчальний курс за своєю спеціальністю, пройти додаткове навчання менеджменту, психології , англійською. Це дозволить бути не дратівливим «всезнайкою», а людиною, яка постійно вчиться.

Психологи стверджують, що іноді людини все дратує в тому випадку, якщо він сам шукає привід для роздратування. Тому порада професіоналів проста: попередження конфліктів варто починати з себе. Для цього потрібно просто заглибитися в роботу настільки, щоб часу на з'ясування відносин просто не залишалося.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео