Назад
Як знайти своє покликання в житті? 8 методик

Навигация по разделу
как найти свое призвание

Як знайти своє покликання? 8 порад

Як знайти своє покликання в житті і прийняти його? 8 ефективних методик пошуку свого покликання. Які можливі перешкоди на цьому шляху?

Неможливо зустріти людину, яка жодного разу не намагалася знайти своє покликання. Це не дивно, оскільки від вибору відповідного роду діяльності залежить успішність в житті. Будучи справжнім фахівцем, можна добре заробляти, з упевненістю дивитися в завтрашній день, коштувати плани на майбутнє. Реалізуватися і бути задоволеним самим собою. У цьому полягає соціальна роль людини, як елемента нашого суспільства. Зайняти своє місце, бути максимально ефективним.

Розглянемо прості способи як знайти своє покликання, а ось Як знайти своє призначення і Що таке покликання і призначення &8212; можна прочитати в інших статтях на нашому сайті.

1. Спробувати себе в різних видах діяльності.

Практика-найкращий вчитель та екзаменатор. Мало чимось цікавитися, потрібно ще здатності до цього мати. Як знайти своє покликання в житті, навіть не спробувавши себе в ньому? Чим швидше людина усвідомлює, підходить йому та чи інша робота, тим краще. Більше часу буде на новий пошук або самовдосконалення . Або, навпаки, професія підходить і можна буде раніше почати її освоювати, тим самим отримавши більше шансів стати справжнім фахівцем. Не варто боятися пробувати. Рано чи пізно кожен знайде заняття, яке йому до душі.

2. Зануритися в самоаналіз.

Багатьом людям знайти правильне рішення допомагає тимчасове усамітнення і діалог з самим собою. Адже внутрішній голос рідко коли обманює. Просто не завжди його вміють слухати. Підказки організму ігнорувати не можна. Варто задуматися, від чого» метелики в животі«, а від чого»мурашки по шкірі".

Якщо в розумній мірі слідувати своїм бажанням, то можна отримати відповідь на різні питання. І» як знайти своє покликання " – не виняток. Розуміння себе справжнього багато в чому полегшує життя. Якщо ж слідувати примхам моди, чужим повчанням, то можна все життя пробути кимось іншим.

Пройти тест на темперамент

3. Бути проактивним.

Взяти відповідальність за себе і своє життя . Плисти не за течією, а туди, куди кличе серце. Не бути пасивним, не слідувати стереотипам і шаблонами. Слухати самого себе, а не нав'язливу думку «доброзичливців». Це не означає повністю ігнорувати інших людей. Ні в якому разі! Головне, пам'ятати, що за своє життя кожен відповідає сам.

Тому і знайти своє покликання важливо самому. Це, напевно, друга головна подія в житті людини, після його народження. Адже направивши свої таланти в потрібний напрямок, люди народжуються повторно – як невід'ємний компонент суспільства.

4. Пройти профорієнтаційні тести.

Ними сповнений Інтернет і різні спеціалізовані видання. Бездумно слідувати їх вердикту не варто. Але, переосмислити отримані результати може бути дуже навіть корисно. Щоб полегшити інтерпретацію, наведемо основну класифікацію умінь:

 • Вербально-лінгвістичні – властиві копірайтерам, журналістам, вчителям, політикам, громадським діячам;
 • Логіко-математичні-притаманні програмістам, інженерам, аналітикам;
 • Візуально-просторові-обдарування архітекторів, скульпторів і художників;
 • Музично-ритмічні-вміння ді-джеїв, музикантів, композиторів;
 • Тілесно-кінестетичні-визначають артистів, танцюристів, спортсменів;
 • Внутрішньоособистісні-характерні для філософів, психологів, гуру;
 • Міжособистісно-комунікативні-бізнесмени, представники продажів і сфери послуг;
 • Натуралістичні – фермери, біологи, мандрівники.

І навіть, якщо комусь складно знайти своє покликання, вибравши одну професію, можна хоча б зрозуміти можливу сферу діяльності.

5. Контактувати з представниками цікавих професій.

Наступний хороший прийом як знайти своє покликання – регулярне спілкування з фахівцями. Це може бути відвідування профільних виставок, конференцій, спілкування в чатах і форумах, екскурсії на виробництво і багато інших варіантів. Найголовніше, відчути себе серед них»своїм". Якщо ж таке відчуття не з'явиться, то, швидше за все, слід шукати далі. Бажано почитати про професії в книгах, подивитися тематичні фільми, передачі.

Пройти тест на тип особистості

6. Подумати над питанням, яку користь можете принести суспільству.

Ми всі біосоціальні істоти. Це означає, що потрібно шукати не тільки особисту вигоду, але і бути корисним для оточуючих. Чим хтось корисніший, тим більшим авторитетом він користується. Кожна спеціальність несе якусь соціальну функцію. І навіть не на роботі, а в побуті, до нас звертаються з проханнями. Якщо проаналізувати, що найчастіше просять, то можна навіть знайти своє покликання.

7. Відкинути грошові пріоритети.

Переслідування прибутку затьмарює розум. Гроші, безумовно потрібні. Але, це не привід ставати їх рабом. Треба тверезо оцінювати ситуацію. Можливо, захоплення принесе навіть більше прибутку, ніж якась високооплачувана робота. Адже заняття нелюбимою справою викликає депресія . Слідом за нею приходять психосоматичні розлади , лікувати які часом дорожче, ніж не допустити.

Коли людина щаслива, займаючись чимось-це найкраща профілактика хвороб і старості. Так що, навіть з меркантильних міркувань – знайти своє покликання набагато вигідніше.

8. Побороти основних "ворогів" саморозвитку.

Все наше оточення, а часом і ми самі, можемо стати перешкодою для власної самореалізації. Це пов'язано з багатьма стереотипами, які нас оточують. Більшості людей звичніше плисти за течією. Але, за свою мрію доводиться боротися. До поширених перешкод, які не дають знайти своє покликання, відносяться:

 • Невпевненість у собі , комплекси і страхи;
 • Лінь і пасивність;
 • Відсутність необхідних для вибору знань;
 • Бажання порівнювати себе з іншими, причому не на свою користь;
 • Громадські штампи, шаблони;
 • Прагнення бути модним, а не справжнім;
 • Гонитва за вигодою і грошима.

Ці фактори часто впливають групами, посилюючи вплив один одного. Перемогти їх нелегко, але можливо. Саме в боротьбі з названими перешкодами і відбувається становлення особистості, фахівця, людини з великої літери.

Слід підійти до вирішення озвученого питання максимально відповідально. Перераховані способи як знайти своє покликання можуть бути ефективні навіть окремо, але краще застосувати їх в комплексі. Тоді, отримані результати будуть більш об'єктивними і дадуть можливість краще зрозуміти себе, свої вміння.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео