Назад
«не хочу працювати на дядька!": три головні складнощі на початку роботи на себе

Навигация по разделу
Валерия Яськова

" не хочу працювати на дядька!": три головні складності на початку роботи на себе

працюючи за наймом, складно втриматися від спокуси порахувати прибуток, минулий Вас і пішла начальнику, який, здавалося б, тільки й робить, що катається на відпочинок

Працюючи за наймом, складно втриматися від спокуси порахувати прибуток, минулий Вас і пішла начальнику, який, здавалося б, тільки й робить, що катається на відпочинок! Іноді обурення з цього приводу забувається, іноді — стає настільки сильним, що ви готові почати власну справу або вийти на фріланс. Про те, з якими складнощами найчастіше стикаються працівники на цьому шляху, розповідає засновниця власної школи ретуші та професіонал у сфері ретуші з 9-річним досвідом Валерія Яськова.

«близько року я пропрацювала в студії як найманий ретушер: платили мало, працювати доводилося багато, та ще й поєднувати з навчанням і веденням блогу. В один момент, зібравши волю в кулак, я вирішила звільнитися з найманої роботи і піти у Фріланс, а потім будувати власний бізнес. Зрозуміло, я зіткнулася з мільйонами складнощів різного масштабу, — ось список найсерйозніших з них.

Нова відповідальність

Швидше за все ваш начальник не тільки збирав всі вершки, а й знімав з вас частину обов'язків і відповідальності. Варто продумати, які конкретно етапи роботи проходили без вашої участі і як ви зможете їх закрити самостійно — це перша і найсерйозніша складність. У моєму випадку студія брала на себе головні труднощі будь — якої творчої професії-пошук клієнтів. Я зрозуміла, чим потрібно буде зайнятися в першу чергу: напрацювати базу клієнтів і продовжувати вести блог для залучення нових.

У багатьох сферах ситуація більш індивідуальна, але суті це не змінює — важливо продумати з самого початку, що вам, в разі роботи на себе, доведеться робити без допомоги колег і реалістично оцінити свої можливості в цьому.

Для чого йти 

Найчастіше бажання піти з роботи за наймом продиктовано не готовністю почати власні проекти, а неусвідомленою втечею з нелюбимої сфери. Якщо це точно не про вас-прекрасні новини! Тепер потрібно навчитися формулювати для себе чіткі цілі такого вчинку. Повірте, це не хід з популярної психології, а цілком конкретний і логічний крок у старті власного проекту — зрозуміти, навіщо він потрібен саме вам (крім підвищення доходу, звичайно). Це допоможе в подальшому знайти більш ефективні шляхи розвитку бізнесу або Фріланс-проектів.

Мені хотілося займатися не просто ретушшю, а й вибирати цікаві для себе проекти, а не штампувати однотипні замовлення. Розуміючи це, було простіше зважитися піти у Фріланс, а потім і будувати власну школу. Також ця чітко сформульована мета звільнення впливала на вибір замовлень на фрілансі — кожен раз нагадувала собі, навіщо взагалі йшла з роботи.

Куди йти

Наступна складність-зрозуміти, куди конкретно йти: чи будете ви міняти частково свою спеціалізацію або збережете той же напрямок роботи? Чи будете будувати власний бізнес з усіма перипетіями цієї трудомісткої справи, або почнете з пошуку замовників на фрілансі, якщо ви працюєте в сфері послуг?

Дуже важливо знайти відповіді на ці питання ще до того, як ви звільнилися з найманої роботи, щоб не виникло страху невідомості і чистого аркуша. Знаючи, наприклад, що ви йдете з роботи фотографом в студії, щоб почати розвивати власну школу фотографії, маючи чіткі кроки до реалізації цієї мети — ви зможете рухатися більш планомірно.

Випускники моєї школи ретуші часто стикаються з необхідністю вибрати більш вузьку спеціалізацію в нашій дуже різноманітній сфері: ретушер може спеціалізувати на фото зірок, на зйомках весіль або заходів і багато-багато іншого.  Завжди раджу їм враховувати два дуже простих чинника: середній чек в цій області і власні інтереси. Мені здається, тут не можна вибрати тільки одну історію-бути або про гроші, або про улюблену справу. Задоволення від роботи, особливо, якщо це своя справа, народжується на стику цих факторів.

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео