Назад
Чарівність: що це таке і 8 способів як стати чарівним

Навигация по разделу
обаяние

Що таке чарівність і як зрозуміти наскільки ти чарівний?

Що таке чарівність і чому це так важливо в житті людини? Але що ми знаємо про нього? Як його розвивати і чи можливо це? Хто взагалі така чарівна людина?

Крім професійних навичок, в житті людини велику роль відіграють його особисті якості. Одна з найважливіших характеристик – чарівність. Але що це? Як його визначити? Чи можна розвивати? І взагалі-навіщо це потрібно? Чи можна без нього обійтися? Які перспективи відкриваються перед чарівними людьми? Для кого воно важливіше, для жінок або чоловіків? Відповідям на такі важливі питання і присвячена ця стаття.

Що таке чарівність?

Чарівність — це властивість людини привертати увагу оточуючих, викликати у них симпатію і розташування. Не потрібно плутати чарівність з нюхом, яке відповідає за здатність сприймати і розрізняти запахи. Якщо друге повністю залежить від анатомічних і фізіологічних особливостей організму, то привабливість – це скоріше продукт ментальної, ніж біологічної природи. Але що ж це таке? Над цим питанням людство замислювалося завжди. Багато філософів, науковців і письменників приділили увагу названій стороні людської натури. Відображенням їх думок стали численні афоризми і висловлювання.

Наприклад, письменник Михайло Велле р помітив «розум, краса, спортивні успіхи, підвішений язик, вміння одягатися самі по собі ще не визначають твій престиж: чарівність особистості вирішує все». Легендарна актриса і співачка Софі Лорен сказала «розумних жінок чоловіки відзначають, красивих – очима «вихоплюють з натовпу» і тільки чарівних не забувають». Французький письменник і філософ Альберт Камю вимовив «Ви знаєте, що таке чарівність? Уміння відчути, як тобі кажуть «так», хоча ти ні про що не питав».  Не обійшли цю тему стороною і Омар Хайям, Андре Моруа, Максим Горький, Лев Толстой, Шарль Монтеск'є і багато інших. Про що це говорить?

Як мінімум, про значну роль чарівності в житті людини, його особистому і професійному успіху. Адже все сфери життя , так чи інакше, спираються на спілкування між людьми, встановлення емоційного зв'язку. Чарівна людина завжди буде користуватися великим розташуванням з боку співрозмовників. Йому набагато простіше знаходити друзів, потенційних партнерів або просуватися по службових сходах. Як би там не було, природа чарівності не вивчена повністю. Але відомі основні її складові, які помітно полегшують комунікацію між людьми.

Пройти тест на тип особистості

Як стати чарівним?

Кожному, хто вирішив розвинути в собі цю властивість, необхідно звернути увагу на 7 компонентів, від яких залежить привабливість людини:

  • Дотепність;
  • Комунікабельність;
  • Проактивність;
  • Емпатія;
  • Оптимізм;
  • Простота;
  • Самодостатність.

Зупинимося на цьому питанні детально.

1. Дотепність.

Людина з розвиненим почуття гумору цінується в будь-якому колективі. З ним приємно працювати і відпочивати. Складно уявити чарівність без веселого і безтурботного характеру. Так що, який вирішив перетворитися в більш приємного співрозмовника, необхідно попрацювати над своїм умінням жартувати і не ображатися на чужі жарти. Друге не менш важливо, ніж іскрометний гумор. Приємніше спілкуватися з людьми, до яких не потрібно особливо підбирати слова і постійно думати, з якого приводу вони образилися в черговий раз. Дотепність допомагає стати приємним гостем в будь-якому будинку або офісі.

2. Товариськість.

Наступна важлива риса будь – якого привабливого людини-орієнтованість на комунікацію з навколишнім світом. Спілкування-це велика перевага, якою не можна нехтувати. У цьому плані екстраверти перевершують інтровертів . Звичайно, помилково було б стверджувати, що інтроверти не можуть бути приємними співрозмовниками. Безумовно, можуть, але для цього їм необхідно захотіти спілкуватися. Не кожен захоче чекати, поки це станеться, завойовуючи увагу. Екстраверти інші-вони дарують всім своє спілкування, без зайвих прохань і підготовок. В цьому і полягає їх природна привабливість.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

3. Проактивність.

Відповідальність за себе і оточуючих – важлива риса лідерів. Уміння брати ініціативу в свої руки дає незаперечну перевагу одних над іншими. Люди вважають чарівним того, хто готовий відповідати за спільну справу. За ним готові піти десятки, сотні і навіть тисячі людей. Ця вища ступінь впливу на оточуючих ще н азується харизмою . За своєю природою основна маса людства лінива, тому і тягнеться до кожного, хто бере на себе відповідальність за прийняття рішень.

4. Емпатія.

Крім відповідальності дуже важлива і турбота, вміння співчувати і співпереживати. це і називається емпатією . Чарівними виглядають ті люди, які показують щиру увагу до оточуючих. У цьому плані альтруїсти завжди приємніше, ніж егоїсти . Перших набагато менше, але коли вони з'являються в компанії, кожен намагається заручитися їх підтримкою і розташуванням. До егоїзму з боку оточуючих ми всі давно звикли. Саме тому альтруїзм виглядає променем світла в темному царстві, відразу ж привертаючи увагу і викликаючи симпатію. Але все повинно бути в міру. Надмірна самовіддача викликає швидке звикання і перестає цінуватися. Тому краще бути помірним альтруїстом, який вміє допомагати іншим не на шкоду собі.

5. Оптимізм.

Позитивне мислення , або Оптимізм, допомагає досягти успіху та залучити друзів. Правда, необхідно навчитися відрізняти оптимізм від самовпевненості, завжди спираючись на здоровий глузд. Найчастіше, чарівний чоловік або чарівна жінка з упевненістю дивляться в завтрашній день. Цим вони вселяють оптимізм в оточуючих, підбадьорюючи їх в разі необхідності. За це їх люблять і поважають, цінують в будь-якому колективі. З оптимістами частіше починають дружити, зустрічатися, будувати сім'ю, їх охочіше беруть на роботу і відкривають можливості для кар'єрного росту. Так що, розвивати впевненість у собі - вірний крок на шляху до суспільного визнання і поваги.

6. Простота.

Стань простіше, і до тебе потягнуться люди. У справедливості цієї фрази сумніватися не доводиться. Найважливіша риса чарівності-простота. Люди люблять тих, з ким їм просто і легко. Безумовно, мова йде не про ідіотизм і примітивність. Категорично ні. Шармом володіють люди, які досягли висот, при цьому залишившись простими в спілкуванні. Все геніальне просто. Це знають геніальні вчені і винахідники. Простота червоною лінією проходить крізь всю маркетингову політику легендарного бренду Apple. Існує закономірність-чим простіше, тим зрозуміліше. Надмірна складність стомлює, всі ці зайві "родзинки" і заморочки. З простими людьми легко і комфортно, тому вони і здаються чарівніше.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

7. Самодостатність.

Неодмінна характеристика сильних людей – самодостатність, вміння любити себе і нікому не нав'язуватися. Неможливо уявити чарівну особистість, яка нагадує настирливу муху або банний лист. Цього не буде, як мінімум, з трьох причин. По-перше, у таких людей багато знайомих і їм завжди є з ким спілкуватися. По-друге, любов до себе підштовхує інакше дивитися на хвилини самотності, знаходячи в ньому багато позитивного. По-третє, чарівні люди, в силу своєї проактивності, завжди чимось зайняті, тому їм просто немає часу, щоб нудьгувати. Так що, самодостатність-одна з візитних карток чарівності.

Ці сім якостей важливі самі по собі, але в разі поєднання здатні підвищити привабливість людини у багато разів. Кожен, хто хоче посилити чарівність або розвинути його з нуля, повинен оволодіти цими навичками. Це не просто, але воно того варте, адже з кожною новою перемогою на шляху особистого самовдосконалення людини чекає все більше нових друзів і шанувальників.

Ще важливо не паритися з цього приводу, навчитися відпускати ситуацію. У цьому, як раз, і допомагає самодостатність і впевненість у собі . Оточуючі не люблять заморочених людей. Так що, не слід переживати, намагаючись розвивати чарівність. Воно повинно прийти саме, крок за кроком посилюючись від прокачування чергового з семи навичок. Звичайно, комусь це дається легше, іншим складніше, але перетворитися в трохи кращої людини здатний кожен. Головне захотіти і прагнути до цього. А щоб бажання розвивати чарівність тільки посилилося, проаналізуємо його плюси.

Переваги чарівності.

По-перше, - всенародна любов і розташування. Коли людина бачить приємного співрозмовника, він спочатку налаштовується на позитив . Чарівним людям відкриті практично всі двері, їх раді бачити завжди і скрізь. Ореол позитиву, який утворюється навколо них, допомагає згладжувати конфліктні ситуації і домагатися свого.

По-друге , – успіх у відносинах і на роботі. Будь-який хлопець зверне увагу на товариську дівчину, і навпаки. Аналогічно і роботодавці віддадуть перевагу більш привабливого здобувача, особливо якщо мова йде про роботу, яка пов'язана зі спілкуванням. Продавці, офіціанти, бармени, артисти, консультанти, тренера, ресепшеоністи всіма силами намагаються розвинути цю навичку, якщо хочуть домогтися успіху в своїй професії.

По-третє , – можливість стати лідером. Якщо чарівна людина вирішить очолити який-небудь рух, є всі шанси, що люди підуть за ним. Особливо, якщо є й інші важливі навички, такі як емпатія, проактивність, оптимізм. Приємні в спілкуванні люди часто йдуть в політику. Їх обирають депутатами, надають інші посади. Чарівність допомагає домінувати в творчих колективах, стрімко просуватися по кар'єрних сходах, збирати гроші для свого стартапу.

Все це робить чарівність потужним інструментом, що допомагає в самореалізації особистості. І дуже добре, що його можна розвивати і посилювати. Головне, робити це щиро, не награно, інакше фальш швидко визначать. Привабливість, як і посмішка, діє тільки виходячи від чистого серця, коли людина щиро радий оточуючим і отримує задоволення від спілкування з ними. Позитив викликає відповідну реакцію, так само як і негатив. Значить, краще нести людям душевне тепло, щоб отримувати натомість хороші емоції.

Подобатися людям – наука тонка. Не кожному вона під силу. Особливо важливо в питанні її осягнення чарівність. Розвивати його можна, але конкретного вправи для цього немає. Слід поліпшити цілий комплекс своїх навичок, серед яких проактивність, оптимізм, почуття гумору, комунікабельність, самодостатність, простота в спілкуванні і вміння співпереживати. Пропрацювавши всі ці компоненти, людина стане більш приємним співрозмовником і почне викликати симпатію у оточуючих.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео