Назад
Харизматична людина: хто це і як його розпізнати в собі??

Навигация по разделу
харизматичный человек

Хто така харизматична людина і як її впізнати?

Хто така харизматична людина і в чому її перевага. Як його визначити, а також дізнатися, чи є харизматичність у вас?

Про цю якість ми чуємо дуже часто. Особливо очікуємо побачити його в лідерах і сильних особистостях. Але хто така харизматична людина? Як зрозуміти, що твій співрозмовник відноситься до цього типажу? Які ознаки необхідно враховувати в першу чергу? Чи можна довіряти такій людині, або краще його остерігатися? Можливо від нього буде більше проблем, ніж користі? А як йому живеться в цій ролі? Можливо бути харизматичним не так і легко? Розглянемо ці питання з позицій максимальної об'єктивності.

Хто така харизматична людина?

Харизматична людина — це особистість, що відрізняється умінням викликати симпатію і довіру у оточуючих. Такі люди – природжені лідери . Але їх потенціал не завжди може реалізовуватися в площині добра. Все залежить від виховання і природних схильностей. Харизматичний оратор однаково успішно управляє народними масами як для творення, так і для руйнування.

Історія переповнена диктаторами і аферистами. Не менше в ній і прикладів, гідних для наслідування найсвітлішими і порядними людьми. Загальне у всіх випадках тільки одне – харизматична особистість, що притягає однодумців. До злим тягнуться злі, до хорошим – хороші. Не можна дати єдину відповідь на питання " чи небезпечна харизматична людина?", адже все залежить від того, з якими цілями він використовує свій талант .

Шахраї дуже часто розвивають цю якість, щоб легше втиратися в довіру. Так що, першою реакцією на співрозмовника, який вже дуже сильно починає керувати нашими емоціями і привертати увагу, повинна бути невелика пауза і самоаналіз. Чому він такий привабливий? Які цілі може переслідувати? Чи несе потенційні загрози?

Мила і чарівна дівчина в кафе, лише поплескавши красивими віями, може повечеряти за чужий рахунок. Харизматичний хлопець, в свою чергу, швидко виявиться трохи ближче, ніж хотіла його довірлива знайома. Громадський діяч отримає депутатський мандат, покращуючи своє матеріальне становище, замість допомоги виборцям. Але на початку знайомства кожен з них буде самим милим, добрим і безкорисливим людиною, лише потім проявивши свою справжню сутність. Необхідно завжди пам'ятати про обережність і мислити критично, тоді і приводів для розчарування буде менше.

Пройти тест на тип особистості

Користь харизматичності.

Розглянувши негативний аспект цієї якості, перейдемо до обговорення його сильних сторін. Все-таки хороших людей багато і серед них також зустрічаються дуже харизматичні особистості. Вони несуть користь оточуючим, об'єднуючи навколо себе однодумців, які спільними зусиллями роблять цей світ кращим. Наприклад, проводять суботники, збирають гроші на благодійність, організовують спортивні заходи, влаштовують свята, допомагають бездомним тваринам. Без поваги до лідера такі акції не могли б відбуватися.

Навіть звичайна робота Краще виконується, коли на фірмі практикується харизматичне лідерство. Одна справа, виконувати накази з примусу, а зовсім інше – з поваги до начальника. Цей тип управління зустрічається рідше, але набагато ефективніше. Довіра і повага за своєю результативністю перевершують субординацію. Саме на них спирається харизматичний лідер. Він і керівник, і друг, і приклад для наслідування в одній особі. Користь цієї якості незаперечна, оскільки вона допомагає краще виконувати роботу.

Харизматичність не завадить і в особистому житті, залучаючи друзів, товаришів або партнерів, а чим ширше коло спілкування, тим краще. Так що, і на роботі, і в побуті таким людям живеться легше. Але як зрозуміти, Чи є харизма у співрозмовника або самого себе. Розглянемо простий і ефективний спосіб.

Як дізнатися, чи ти харизматична людина?

Для тих, кому цікаво відповісти на питання про власну харизму або присутності цієї якості у співрозмовника, спеціально придуманий нескладний тест. Його автор-американський психолог Говард Фрідман.

Дослідник запропонував 13 питань, відповіді на які розставлять все по своїх місцях. Кожна відповідь оцінюється за дев'ятибальною шкалою від 1 (твердження невірно) до 9 (згоден на всі сто відсотків). Наскільки харизматична людина буде зрозуміло, коли підсумувати отримані результати.

У більшості людей діапазон займає від 56 до 86 балів. Чим вище показник, тим яскравіше проявляється це якість. Пропонуємо чесно відповісти на питання:

 1. Я люблю виділятися серед натовпу;
 2. Мій сміх заразний і гучний;
 3. Я вмію спокусливо виглядати;
 4. Як тільки почую танцювальну музику, мимоволі починаю рухатися в ритм;
 5. Я регулярно торкаюся співрозмовника під час розмови;
 6. Моя міміка відрізняється виразністю;
 7. Я легко передаю свої емоції по телефону;
 8. Знайомі впевнені, що я можу стати хорошим актором;
 9. Я люблю відчувати, що на мене дивляться люди;
 10. Добре граю в ігри, в яких потрібно що-небудь зображати, на зразок " Крокодила»;
 11. Я завжди в центрі уваги на маленьких вечірках;
 12. Якщо людина мені подобається, я легко можу до нього доторкнутися;
 13. Незнайомі люди не викликають у мене сорому.

За допомогою цих нехитрих питань можна краще зрозуміти себе і скласти попереднє враження про співрозмовника. Хоча харизматична людина, на відміну від просто чарівного, проявляється не так швидко. Навіть симпатична дівчина або ефектний хлопець, які відразу привернуть увагу, можуть виявитися абсолютно «прісними» людьми. Тоді як простий на вигляд людина проявить лідерські якості, як тільки виникне ситуація, що вимагає цього.

Величезну роль відіграє активна життєва позиція, ставлення до самого себе і вміння брати ініціативу в свої руки. А якими ще якостями володіє харизматична особистість? Перерахуємо основні компоненти.

Пройти тест на темперамент

Основні критерії харизматичної людини.

Будь-який навик відрізняється конкретними складовими, які допомагають його визначити. У випадку з харизмою не все так просто. Відомо багато її видів, значить і формується вона різними способами. Одні реалізують свій потенціал з позиції сили і жорстокості. Інші завойовують повагу і симпатію своєю добротою. Треті вічно потрапляють в халепи, але оточуючі їх люблять і завжди раді бачити. Все ж спробуємо виділити основні універсальні компоненти:

 • Товариськість-вміння і бажання будувати діалог;
 • Оригінальність-особливість,» родзинка " особистості;
 • Цілеспрямованість-здатність ставити цілі і досягати їх;
 • Чарівність - приємна зовнішність і манера поведінки;
 • Проактивність-бажання брати відповідальність на себе;
 • Віра в свої сили – впевненість у собі І результаті;
 • Емпатія - навик, що допомагає відчувати людей;
 • Рішучість-сміливість у вчиненні вчинків;
 • Енергійність-невтомність і бажання щось робити;
 • Амбітність-висока планка очікувань;
 • Досвід і знання-необхідна база для прийняття рішень;
 • Стресостійкість-вміння протистояти невдачам і складнощів;
 • Оптимізм-віра в світле майбутнє;
 • Домінуюча позиція - прагнення лідирувати в колективі.

Якщо людина має всі ці якості, вона обов'язково буде харизматичною. Головне, щоб йому це було потрібно. Тому бажання лідирувати, як би очолює список критеріїв. Наприклад, щоб стати боксером, людині треба бути не тільки сильним, але і захотіти боксувати. Також і з харизмою. Мало володіти її компонентами, необхідно ще й захотіти їх застосовувати, виділяючись в колективі.

Пройти тест на характер людини

Важливу роль відіграє і оточення, точніше його реакція на людину. Цікаво описує це явище теорія Хауса, сформульована в 1977 році. Цей підхід показує сприйняття послідовниками особистості свого ватажка:

 • Харизматичний лідер викликає довіру та почуття прихильності;
 • Його оточення емоційно бере участь у спільній місії;
 • Ідеї організатора вважаються правильними;
 • Статус лідера приймається без заперечень;
 • Оточення ставить перед собою високі цілі;
 • Кожен послідовник намагається внести свій внесок у спільну справу.

Саме ці компоненти підсилюють ефект, який дає харизматичний ватажок. Як кажуть,»короля робить свита". Але і лідер повинен мати певні задатки. За теорією Хауса-це:

 • Впевненість у собі;
 • Прагнення до влади;
 • Відданість власним ідеалам.

Ці якості виражаються в особливій манері поведінки харизматичного людини:

 • Вміння викликати враження компетентності, коли оточуючі не ставлять під сумнів досвід, знання, вміння свого ватажка;
 • Бажання бути прикладом для інших, яке виражається в тому, щоб навчати свою команду, допомагати їй розвиватися і ставати краще;
 • Очікування результатів від своїх послідовників, адже сума досягнень в цілому покращує колектив.

Таким чином, харизматичний ватажок не тільки сам чогось домагається, а й підстьобує до цього інших. В цьому і полягає його особливість і відмінність від хорошого виконавця. Він думає про колектив, про ті можливості, які з'являються в зв'язку з об'єднанням зусиль. інтровертам набагато складніше керувати, оскільки вони не налаштовані на діалог зі світом.

Харизматичними, як правило, бувають саме екстраверти . Хоча є приклади лідерів, які явно не поспішали йти на взаємодію з оточуючими, але зуміли зайняти дуже високе місце в суспільстві. Серед них, Авраама Лінкольн, Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Елон Маск, Барак Обама, Уоррен Баффет, Хілларі Клінтон та ін Кожен з них – дуже харизматична людина, яка вніс своє ім'я в історію цивілізації, багато в чому визначивши її шлях розвитку.

Їм можуть позаздрити найяскравіші екстраверти. Але винятки часто підтверджують загальне правило. Так що, другі від природи більше схильні до харизматичності, просто інтроверти, якщо вже захоплять лідерство, то доб'ються навіть більшого, завдяки своїй вдумливості і розважливості.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Харизматична людина корисна в будь-якій справі, покращуючи не тільки своє життя, а й становище інших людей. Сильний, вольовий лідер допомагає вирішувати питання будь-якої важливості, від дрібних побутових моментів, до завдань планетарного масштабу. Розпізнати його досить легко. Для цього можна скористатися порадами, наведеними в статті.

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео