Назад
Як стати лідером: 7 фундаментальних принципів

Навигация по разделу
Как стать лидером

Як стати лідером і що для цього потрібно?

Як стати лідером і які прийоми найефективніші? Чи є щось, без чого не обійтися? Це вроджені якості або їх можна розвинути і як це зробити?

Молоді люди замислюються з приводу того, як стати лідером, як навчитися вести за собою інших, бути в центрі уваги. Це досить важливе питання, від відповіді на який залежить успіх. У суспільстві домінують лідери. Тож не дивно, що багато хто хоче ними стати. Але як це зробити? Чи є ефективні прийоми, які допомагають бути лідером? Чи можна цьому навчитися без тренерів і коучів? Пошукаємо відповіді в цій статті.

Стати лідером — це виділитися з натовпу, взяти на себе відповідальність і перейняти право вибору за інших людей. Ключове слово в цьому визначенні – відповідальність . Вона наділяє людину додатковими правами і повноваженнями. Тому, кожен, хто думає над питанням, як стати лідером, повинен відповісти собі чесно, чи готовий він відповідати за оточуючих. Більшості подобаються можливості, які відкриваються перед тими, хто в авангарді, але далеко не кожен захоче прикладати зусилля, щоб домогтися цих позицій в суспільстві. Розглянемо, які дії потрібні для того, щоб домінувати в колективі.

1. Зрозуміти, чи хочеться стати лідером.

Можливо, це прозвучить не сильно обнадійливо, але не кожен здатний стати лідером. Не всім це потрібно і, в першу чергу, суспільству в цілому. Складно уявити, що станеться, якщо всі стануть лідерами. Складеться ситуація, яку вдало описав Іван Андрійович Крилов у своїй байці «Лебідь, Щука і Рак». Кожен почне тягнути в свою сторону. Швидше за все, якби Вавилонську вежу, свого часу, не зруйнувало поділ мов, наступним етапом стало б перетворення всіх будівельників в лідерів.

Перш ніж вибрати шлях домінування, потрібно зрозуміти, чи хочеться цього. Адже багато людей домагаються успіху, будучи веденими кимось іншим. Вони стають частиною команди, хорошими виконавцями, які заробляють гроші без амбіцій стати лідерами. Вести за собою оточуючих – заняття не завжди вдячне. Адже часто тим, хто йде попереду, доводиться брати на себе вирішення питань, перед якими пасують інші. Це плата за загальну любов і повага .

Бажано проаналізувати всі аргументи за і проти, перш ніж спробувати стати лідером. Є люди, які готові на все заради домінування над іншими. Їм подобається брати на себе відповідальність і керувати оточуючими. Але ще більше тих, хто вважає за краще не висовуватися і плисти за течією. Кожен правий по-своєму, а вибір робиться на підставі різних факторів, серед яких темперамент , характер , виховання.

Пройти тест на темперамент

Якщо все-таки, ентузіазму стати лідером не поменшало, проаналізуємо, як розвинути в собі необхідні якості.

2. Проаналізувати природу лідерства.

Як і інші починання, спроба домінування повинна спиратися на хоч незначну теоретичну базу. Одна справа бути лідером від природи, коли інтуїтивно розумієш, як себе вести. Інша справа-спробувати ним стати, навіть без схильностей до цього, не розуміючи з чого починати. У другому випадку стане в нагоді приклад для наслідування. Але його необхідно знайти. Як це зробити? Суспільство породило мільйони інформаційних продуктів, включаючи книги, аудіозаписи та відеоматеріали. Інтернет зібрав це все воєдино. Тепер можна дізнатися практично все, включаючи біографії відомих людей, які вміли вести за собою інших.

Намагаючись стати лідером, бажано проаналізувати власне оточення. Можливо, в ньому є люди, які вже домоглися цього. Спостерігаючи за їх поведінкою і словами, можна хоч частково перейняти їх поведінку і зрозуміти хід думок. Але тут слід обмовитися, адже природа лідерства буває різною. Одні домагаються авторитету силою, інші розумом, треті харизмою і чарівністю. Важливо брати в приклад тих людей, у яких розвинені відповідні якості.

Наприклад, шкільному тихоні не вдасться успадкувати образ хулігана, домінуючого в класі. Але у нього може бути талант до музики, що дозволяє претендувати на роль лідера в творчому колективі. Можливо, його ерудиція настільки великий, що ця людина стане відомим вченим. Третій варіант-підприємницька жилка, яка допоможе стати лідером в бізнесі і заснувати свою компанію. Треба розібратися в природі своїх талантів і тільки потім шукати приклади, аналізуючи природу їх успіху.

3. Знайти свій напрямок.

Продовжуючи тему, розглянемо питання, як можна зрозуміти, в чому людина має шанси досягти успіху. Це важливо для кожного, хто вирішив стати лідером. Напевно, важливіше, ніж будь-що інше. Адже не будуть люди слідувати за тим, хто показав себе дилетантом.

На війні підуть за найдосвідченішим і холоднокровним ватажком. У школі будуть слухатися найбільш сильного однокласника. У музичному колективі солістом стане той, хто краще за всіх співає. На науковій конференції загальну увагу приверне найрозумніший. На роботі колектив віддасть лідерські позиції тому співробітнику, який доведе професіоналізм і лояльність до фірми. Приклади різні, але їх об'єднує одне – домінування в своєму напрямку. Неможливо бути лідером, не маючи задатків.

Тому необхідно знайти свою перевагу. Іноді, для його реалізації доведеться почекати. Припустимо, учень, який не користується пошаною, вирішив стати лідером і довести, що він краще за інших. Його єдиний приклад для наслідування-найсильніший однокласник, який на голову вище і в два рази важче, та ще й майстер спорту з боксу. Неминуче бути реалістом і розуміти, що при всьому бажанні, він не зможе стати сильніше і домінувати в бійці.

Але пройдуть роки, на перший план вийдуть інші якості, такі як ерудиція, підприємливість, творчі задатки. Хто знає, можливо, вчорашній лузер стане успішним бізнесменом, а» гроза всієї школи " прийде влаштовуватися до нього на роботу, наприклад, охоронцем. У різні роки стають лідерами люди з неоднаковими якостями. Тому так важливо розуміти себе і відчувати той момент, коли прийшов час демонструвати свої можливості.

Пройти тест на тип особистості

4. Обзавестися послідовниками.

Короля робить його свита. Ця фраза була справедлива ще на зорі людства і не втрачає актуальності. Складно бути лідером наодинці. Щоб демонструвати свої організаторські здібності, необхідні ті, на кому їх демонструвати. Для цього будь-якому лідеру потрібно знайти людей, які захочуть за ним слідувати. А де їх шукати? Логічно буде це робити в тих колективах, які цінують вміння і навички, наявні у цієї людини.

Професійному боксеру навряд чи вдасться вразити професійних ботаніків. Звичайно, вразити він їх зможе, але не зовсім так, як їм хотілося б. Аналогічно і Вундеркінд з «сімома п'ядями в лобі» не займе лідерських позицій в середовищі вуличних хуліганів. Так що, ставати лідером слід там, де є шанси це зробити, знаходячи правильну компанію. Але і це ще не все.

5. Стати кращим серед рівних.

У більшості випадків, лідерство має на увазі ефективність. Чим ефективніше людина в обраному напрямку, тим у нього більше шансів справити враження на оточуючих. Припустимо, відмінник явно поступається за своїми фізичними параметрами шкільному авторитету і іншим Однокласникам. Тож не дивно, що ставляться до нього з деякою часткою іронії. Але це зовсім не означає, що потрапивши в середу таких же вундеркіндів, він різко стане лідером.

Одна справа бути розумнішою за всіх, де знання не є пріоритетом. Інша справа-виділитися розумом серед людей зі схожими цінностями. Аналогічно можна сказати і про будь-якому іншому напрямку, включаючи танці, музику, живопис, поезію, комп'ютерні ігри. Якщо людина дійсно вирішив стати лідером, йому доведеться неабияк потрудитися, щоб завоювати авторитет серед собі подібних. Не обов'язково він перевершить всіх, але вже точно буде одним з кращих.

Пройти тест на самооцінку

6. Взяти ініціативу в свої руки.

Люди діляться на ведучих і ведених. Перші направляють, а другі чекають вказівок. Бути лідером, значить-приймати рішення за себе і оточуючих. Це однаково справедливо для офіційних посад і неформального авторитету. Коли одна людина керує іншими, йому доводиться брати ініціативу на себе.

Наприклад, в дворової компанії можуть гуляти кілька хлопців, що володіють приблизно однаковою силою. Але один з них стає лідером, а інші – ні. Не тому, що вони слабші або менш нахабні. Просто хтось проявляє ініціативу і збирає рух, пропонує заняття на вечір, маршрут прогулянки, вирішує розбіжності в колективі. Іншим так зручніше і вони не претендують на його роль. Хоча, часом можуть бути сутички, але навіть якщо хтось інший доведе свою фізичну перевагу, це ще не означає, що він буде лідером. Навіть тому, що йому це швидко набридне, адже керувати людьми складніше, ніж розмахувати кулаками, відстоюючи свою точку зору.

7. Продемонструвати відповідальність і турботу.

Цей пункт один з вирішальних у виборі людини, за яким підуть інші. Як ідеальний не був би егоїст , він не стане лідером, оскільки люди не зможуть йому вірити. А довіра-це критерій авторитетності. Оточуючі можуть боятися або поважати когось, цікавитися його життям, але ніколи не підуть за ним знаючи, що він в будь-який момент може зрадити. У думках людей лідер подібний батькові або старшому братові, від яких чекають підтримку і турботу. Насправді, не так багато тих, хто готовий це дати оточуючим. Індивідуалісти можуть співпрацювати з іншими, але лише в тих випадках, коли це їм потрібно. Так що, бажаючи стати лідером, необхідно навчитися емпатії , відчути себе частиною колективу, щиро перейнятися долями інших людей і реалізацією спільного завдання.

Якщо людина твердо вирішив стати лідером, то у нього є всі необхідні інструменти для цього, адже впевненість у собі - це один з найважливіших критеріїв. Другий-емпатія і турбота про оточуючих. Третій-відповідальність перед собою та іншими. Якщо зібрати воєдино ці компоненти, посиливши їх професіоналізмом і працьовитістю, помноживши на харизму і чарівність, то все обов'язково вийде. Описаний тут алгоритм дій обов'язково спрацює, якщо щиро до цього прагнути.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео