Назад
Фетиш і фетишизм: що це таке і хто такий фетишист??

Навигация по разделу
фетишизм

Що таке фетиш і в чому проявляється фетишизм?

Що таке фетиш і чому в медицині фетишизм є розладом особистості? Ставлення до фетишизму в сучасному суспільстві.

Сексуальні пристрасті, які відрізняються від «нормальних», ми відразу ж відносимо до розряду збочень. Але сексуальний інтерес до короткої спідниці або м'язистим рукам далеко не завжди вважається відхиленням від норми. Незвичайні прояви фетишизму сьогодні можна побачити не тільки у фільмах, але і в реальному житті. У чому ж його проблема? Де межа між нормою та відхиленням? Можна не відчувати себе винуватим, коли хочеться пограти в ліжку? У фетишах немає нічого поганого, якщо вони підхльоснуть фантазію і стануть фундаментом для нових ідей.

Що таке фетиш?

Фетиш походить від французького слова Fetiche, що перекладається як «ідол», «талісман». У сучасній мові вживається в декількох трактуваннях:

У початковому тлумаченні фетишизм пов'язували з релігійним культом неживих предметів-фетишів , яких люди наділяли надприродними силами. У первісних народів це була обожнювана річ: бовван, ідол, амулети, Талісмани, обереги. У релігійному значенні фетишизм використовують для опису відмінностей вірувань древніх народностей. Відповідно фетиш-це предмет сліпого обожнювання.

У медицині фетишизм позначає статеве збочення і відноситься до психічних розладів особистості . Фетишист здатний на статеве збудження тільки при наявності неадекватного матеріального подразника (фетиша). Часто він не здатний контролювати свої дії. Але медичне лікування можливо тільки в разі, коли пристрасть заважає соціальному життю людини.

Але сьогодні межі поняття сильно розширилися і в побутовому значенні не мають відношення до сексуального збочення (перверсії). Секс-терапевти стверджують, що фетишистами є набагато більше людей, ніж ми вважаємо. Для визначення» легкої форми "фетишизму навіть ввели поняття" альтернативна сексуальна поведінка»або "сексуальна перевага". Якщо чоловікові подобається аромат волосся жінки або червоні туфлі на шпильці, його точно не назвуть збоченцем.

Вибір фетишу буває несподіваним і оригінальним . Найчастіше статевий потяг проявляється до одягу: білизни, панчох, трусиків. Часто фетишами бувають частини тіла (пальці, вуха), запахи (духи, шкіра, піт) або особливості поведінки (звичка крутити пасмо волосся). Іноді об'єктами пристрасті стають предмети, які не мають ніякого сексуального підтексту: механізми, кров, дерева, ванни або басейни. Маніпуляції також бувають різні: від простого милування до Облизування і поїдання.

Пройти тест на тип сприйняття

Інші значення фетишизму:

 • У переносному сенсі фетишем називають будь-який матеріальний або нематеріальний предмет безумовного поклоніння, сліпого визнання. Наприклад, фетишами трудоголіків вважають кар'єру, досягнення цілей . А фетишизм грамотіїв проявляється пошуком слів, в яких багато людей неправильно ставлять наголоси.
 • У своєму «капіталі» Карл Маркс використовує визначення «товарний фетишизм». На думку автора, товарний фетишизм проявляється відчуттям того, що неживі товари цінні самі по собі. Тобто цінність неживого предмета стає більшою, ніж цінність праці живої людини, який його зробив.

Що таке фетишизм з точки зору психотерапевтів?

Сексологи стверджують, що Асоціації, які призводять до сексуального фетишизму, закладаються в юному віці. Як правило, у кожного фетишиста є своя дитяча або юнацька історія, з якої все починалося. Зазвичай вона включає три обов'язкові елементи: брак спілкування з матір'ю / батьком, емоційну прив'язку до певної речі і неприємний, болісний сексуальний досвід.

З позиції психології класичний фетишизм проявляється у випадках, коли фетишист не може контактувати з партнером без присутності фетиша . Тобто присутність іншої людини підсвідомо сприймається як небезпека, тому свідомість фетишиста перенаправляє увагу на нешкідливий неживий предмет.

Якщо відхилення не заподіює людині страждання, не заважає нормальному статевому життю, не призводить до звільнення роботи, воно не вимагає медичного втручання. Якщо фетишист не може контролювати свої дії, намагається позбутися від патологічної схильності, без серйозної реабілітації не обійтися.

У звичайному житті деякі елементи фетишизму вважаються нормою для сексуального життя . При цьому неживі речі не вважаються автономним, обов'язковим предметом збудження. Тобто з ними веселіше, але і без них все вийде. Фетиші стають приємним нагадуванням про партнера або ж запускають механізм еротичних фантазій.

Пройти тест Фрейда

ТОП - 7 фетишів, за які не може бути соромно.

Чомусь історично склалося, що головні фетишисти-чоловіки. А слабка стать, скромно потупивши погляд, назве предметами збудження чоловічий розум або почуття гумору . Назвати-то назве, але згадає зовсім інше. Сучасні розкуті жінки вже склали свій список речей, від яких підгинаються коліна. І в списку не тільки красиві чоловічі попи.

Топ-3 найпопулярніших жіночих фетишів:

 1. Довге волосся . Можливо, розкішна копиця волосся трішечки нагадує про мужніх вікінгів, романтичних Робін-Гудів або незворушних індіанців з книг Фенімора Купера. Причому це повинна бути саме копиця. Тому що жирні прилизані Косми або худа косичка ні у кого не викликають ні найменшого інтересу.
 2. Борода дроворуба. сексуальність чоловічої бороди безпосередньо залежить від моди. Якщо в кінці ХХ століття жінок порушувала інтелігентна гостра борідка, то сьогодні дами приходять в шаленство від окладистой бороди в комплекті з звичками «недбало одягненого мачо». Але жіночий захват не поширюється на окладисті «попівські» бороди.
 3. Виразні руки. Категорія дуже різноманітна. До неї відносять довгі музичні пальці і доглянуті нігті, прокачаний біцепс. Не менш привабливі манера вести машину або ховати руки в кишені, красива жестикуляція. Але ніяких спітнілих долонь, скукоженних пальчиків або широких рубаних рухів бути не повинно.

Топ-3 найпопулярніших чоловічих фетишів:

 1. Туфлі на шпильці, краще червоні. предмет обожнювання абсолютної більшості чоловіків зазвичай йде в комплекті з сексуальною «виляє» ходою і еротичним погойдуванням стегон. Кажуть, що тонка шпилька одночасно асоціюється з жіночою крихкістю і таємним чоловічим бажанням опинитися під каблуком.
 2. Фетиш ніг (частини тіла) . Категорія велика. Традиційно в неї потрапляють виразні очі і грайливий, сміливий погляд, натурально-пухкі губи, підтягнута попа, животик, груди і жіноче декольте, стегна і щиколотки. Але в ній немає місця для надмірно перекачаних «жилавих» біцепсів, качиних губ і сталевого преса з виразними кубиками.
 3. Нижня та постільна білизна . Традиційно фетишами вважаються колготки в сіточку, панчохи і підв'язки, Тонкі мереживні бюстгальтери, Уніформа. Популярним фетишем є одягнена білизна, ковдри або простирадла, на яких спали молоді дівчата.

Очолюють список фетишних матеріалів шкіра і латекс. Це класика фетишу. Байкери в облягаючих шкіряних штанах або жінки-кішки в обтягуючих латексних комбінезончиках дуже популярні. Любителі такої фетиш-моди з багатьох країн об'єднуються в спільноти, регулярно збираються на ярмарки або подібні події.

Незвичайні фетиші.

Багато напевно чули про чудових пристрастях на кшталт примірки памперсів або потягу до манекенів. Але останнім часом дивні пристрасті стали частиною поп-культури і отримали окремі назви. Список незвичайних пристрастей включає кілька десятків визначень.

Пристрасті, які існують насправді:

 • Скатологія – бажання зателефонувати незнайомим людям і розповідати непристойні речі.
 • Назофілія – сексуальне задоволення від розглядання, дотику до носа чужої людини.
 • Форніфілія – представлення об'єкта потягу у вигляді предмета меблів.
 • Спектрофілія – тяга до привидів.
 • Дендрофілія – тяга до дерев та інших великих рослин.

На кожного любителя дивних товарів для збудження знаходяться продавці, що пропонують невипрані шкарпетки, відеоролики з образами. Воно й не дивно, адже труднощі, пов'язані з придбанням фетиша, також вважаються частиною ритуалу.

Висновки

 • Класичний сексуальний фетишизм – це відхилення, яке заважає побудувати гармонійні стосунки з іншою людиною.
 • Невинні фетиші, такі як червона білизна або халат медсестри, вже давно вважаються нормою.
 • Предметів потягу у жінок не менше, ніж у чоловіків.
 • На продажу дивних товарів для фетишистів люди примудряються побудувати прибутковий бізнес.

Пройти тест на сексуальність

Зараз читають
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Як бути, якщо не хочеться жити? Звідки беруться ці негативні думки, коли ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Що таке тренінг і на кого вони розраховані? Які види тренінгів бувають і ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину? як справити враження на дівчину на першому побаче ...
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Якщо у вас є мрія, мета і бажання, то все можна реалізувати. Головне нал ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Новое youtube видео