Назад
Сила духу: що це таке і 7 способів її розвинути

Навигация по разделу
сила духа

Що таке сила духу і як її розвинути?

Що таке сила духу і як вона пов'язана з внутрішньою гармонією людини? Як її розвиток допомагає розумінню людиною своєї природи і призначення?

Відомо багато сил і енергій. У науці прийнято говорити про гравітацію, електромагнітному і ядерному взаємодії. Вони піддаються вимірюванню і фіксації приладами. У повсякденному житті часто застосовується фізична сила, яку також легко виміряти або відчути. Навіть сильний характер вдається зіставити у різних людей. Але є одне поняття, яке вчені не можуть виміряти чи проаналізувати. Навіть зараз залишається загадкою, що таке сила духу. Яка її природа? Навіщо взагалі вона потрібна? Яким чином можна розвинути цю якість? Постараємося відповісти на ці питання.

Що таке сила духу?

Сила духу — це стан свідомості, при якому людина стає вільною від побутових проблем, піднімаючись над щоденною рутиною. Не варто плутати її з духовністю , характером , або вольовими якостями , хоча вони пов'язані між собою. Сила духу відноситься до більш високої, ментальної складової поведінки. Вона з'являється у відповідь на духовний розвиток . Дуже часто люди пов'язують це поняття з волею . Остання означає прагнення долати перешкоди. Сила духу виникає тоді, коли людина перестає гнатися за приземленими благами.

Проілюструємо це наступним прикладом . Припустимо, молодий воїн вирішив стати професійним бійцем. Він подорожує по світу в пошуках можливості себе випробувати. Погоджується на сутички з найнебезпечнішими суперниками. Цим самим демонструє непохитну волю і рішучість. Він сам створює собі перешкоди і радіє від можливості їх подолати. Поступово йому це набридає. Він розуміє, що навколо є багато інших, ще більш важливих моментів і починає розвиватися духовно. На зміну зухвалості приходить сила духу, яка зовсім не означає відсутність сміливості. Навпаки, вона дає сміливість піднятися над рутиною.

Пройти тест на характер людини

Воля і сила духу мають різний вектор руху . Перша виходить назовні, змінюючи навколишній світ. Друга спрямована в людину, змінюючи його ставлення до цього світу.

У контексті сказаного доречно актуалізувати, що таке дух. На відміну від фізичного світу, ця сфера знаходиться в зовсім іншій площині. Прихильники езотеричних навчань і релігії запевняють, що є «тонка» енергія, яку неможливо вловити відомими приладами. Ця енергія забезпечує зв'язок людини з Творцем, зміцнюючись за рахунок розвитку сили духу. Подібно до того, як люди тренують свої м'язи, вдосконалюють різні навички і вольові якості, також можна зміцнити дух людини. Але ці вправи будуть відрізнятися від звичних тренувань. Саме основна відмінність полягає в тому, що духовна сила не виснажується від вправ, як наприклад м'язи. Її неможливо перетренувати. Кожне заняття йде на користь. Чим більше їх, тим краще.

Навіщо розвивати силу духу?

Духовні практики і вчення стверджують наявність нематеріальних сутностей, які взаємодіють з людиною. Одні йому допомагають, інші, навпаки, намагаються нашкодити. Сила духу потрібна, щоб контактувати з першими і блокувати дію других.

Духовно багатий особистість здатний проектувати свої бажання в ментальний запит, який швидше потрапить до його Ангелу-Хранителю, і отримає більше шансів на реалізацію. Також сила духу допомагає боротися з енергетичними вампірами, пристрітом, псуванням і т.д. чим глибше і розвиток духовність людини, тим менше він схильний до негативного впливу ззовні. Сила духу служить енергетичним імунітетом, що захищає від зла. Названі причини доводять необхідність розвитку цієї якості.

Як розвинути силу духу?

Виховання сили духу включає різні вправи, виконуючи які можна досягти просвітлення. Частина з них пов'язані з конкретними фізичними тренуваннями, інші ж спрямовані виключно на силу духу, і зовні можуть походити на бездіяльність. Але ефективність цих методів вражає:

  • Контроль внутрішніх енергій;
  • Позитивне мислення;
  • Фізичні та дихальні вправи;
  • Духовна література;
  • Медитативні техніки;
  • Добрі вчинки;
  • Вміння прощати.

Розглянемо ці прийоми окремо.

1. Контроль внутрішніх енергій.

В організмі людини безперервно циркулюють різні енергії. Одні забезпечують його зв'язок з космосом, інші з'являються в результаті роботи внутрішніх органів, а точніше – окремих клітин. У кожній з них є маленькі енергетичні станції – мітохондрії, які забезпечують нашу життєдіяльність. Не можна сказати, що від них залежить сила духу. Але ось вміння контролювати і направляти свою життєву енергію якраз і забезпечує розвиток цієї якості. Якщо людина навчиться не витрачати свої внутрішні ресурси на негатив і шкідливі звички , а присвятить їх більш піднесеним цілям, то дух людини зміцніє, а його результативність в житті помітно зросте.

Одна з перших енергій, яку варто навчитися контролювати – сексуальна. Відомий американський письменник Наполеон Хілл у своїй книзі «Думай і багатій» зазначив, що для успіху необхідно підпорядкувати свою сексуальну енергію, направивши її в Творчий русло.

2. Позитивне мислення.

Принцип зворотного зв'язку один з найпотужніших в цьому світі. Людина отримує результат, еквівалентний його думкам і вчинкам. Зло віддається злом, добро винагороджується добром. Дух людини міцніє, якщо вчинки і думки спрямовані на його розвиток. позитивне ставлення притягує відповідні ситуації. Безумовно, часом відбуваються і негативні події, але чим міцніше сила духу, тим легше з ними справлятися. Важливе правило, яке необхідно взяти на озброєння кожному – завжди думати про хороше.

3. Фізичні та дихальні вправи.

Ще древні помітили, що «в здоровому тілі здоровий дух». Це не дивно, адже тіло – це посудина душі. Зміцнюючи свій організм, людина збільшує і силу духу. Адже не дарма ряд духовних шкіл доповнювали навчання своїх послідовників фізичними навантаженнями. В першу чергу доречно згадати шаоліньскіх ченців. Паралельно з духовним розвитком, вони вдосконалювали своє тіло, показуючи справжні чудеса фізичної і бойової підготовки.

Але на відміну від більшості спортивних секцій, ченці Шаоліня практикували не тільки розвиток мускулатури. Важливу частину їх підготовки становить і дихальна гімнастика, оскільки людина, яка опанувала своїм диханням, здатний контролювати практично всі фізіологічні функції організму. Один з яскравих прикладів такої практики-техніка цигун, яка прийшла до нас з китайської культури.

4. Духовна література.

Осягнення духовного світу вимагає таких же знань, як і вивчення навколишньої реальності. Читання спеціальних книг допомагає швидше налаштуватися на сприйняття правда , зрозуміти, які вчинки необхідно зробити на шляху свого духовного становлення.

Вибір одних схиляється на користь Святого Письма авраамічних релігій (християнство, іслам, іудаїзм), інші сповідують менш відомі напрямки, аж до локальних культів. У будь-якому випадку, читання такої літератури збільшує силу духу, допомагаючи підключитися до певного інформаційного потоку, який в подальшому забезпечує їм підтримку.

5. Медитативні техніки.

На відміну від звичної дослідницької роботи, ця практика спрямована "всередину" і заснована на поглибленні в своє підсвідомість . Прихильник медитації впевнені, що в розумі людини містяться всі необхідні йому відповіді, для отримання яких немає потреби кудись поспішати. Досить прийняти зручну позу, на час відмовитися від навколишнього світу.

У разі регулярної практики вдається увійти в особливий змінений стан свідомості , коли людина очищає свої думки і повністю розслабляє м'язи (релаксація). Спокійний хід думок допомагає інакше поглянути на звичні речі, відсторонитися від буденної суєти, тим самим зміцнюючи силу духу.

Одна з різновидів медитації-концентрація на мантре , коли людина монотонно повторює певний звук або фразу, буквально вводячи себе в стан трансу. Відомі інші способи, серед яких зосередженість на серцебитті, або диханні.

6. Добрі вчинки.

Складно придумати краще правило, ніж вчинення добрих вчинків. Коли подібний спосіб життя стає основоположним у процесі прийняття рішень , Сила духу збільшується до небачених висот. Якщо людина прагне творити добро і допомагати ближньому, його зв'язок зі світлими силами зміцнюється. Це не означає, що не можна діяти «недемократичними» методами. Навіть прояв сили може бути доречно, коли заступаєшся за слабких і припиняєш несправедливість. Добро теж має бути з кулаками, тільки пускати їх в хід виключно в тих випадках, коли інакше вчинити не можна. А взагалі, допомога може полягати в самих різних вчинках, від милостині нужденним, до участі у волонтерській організації. Турбота про добробут людства називається філантропією. Такі люди, зміцнюючи силу духу, ще й займають гідне місце в суспільстві.

7. Вміння прощати.

Образи - одна з головних причин, по якій духовна сила може слабнути. Злопам'ятні люди, перш за все, руйнують самих себе. Це справедливо, як на ментальному рівні, так і з точки зору фізіології. негативні емоції викликають виділення гормонів стресу, які поступово руйнують організм. Щоб уберегтися від їх негативного впливу, досить просто навчитися прощати. Цей же самий прийом допомагає зміцнити силу духу. Слід відпускати всі образи і розчарування минулого. Приказка про те, що сокиру війни слід закапати разом з ворогом – не більше, ніж гумор. Дуже часто, ображають не зі зла, а просто тому, що інакше не вміють. Таких людей швидше жаліти треба, ніж сердитися на них і тримати образу. Часом, навчившись прощати, людина з подивом виявляє, що у нього і ворогів то немає.

Сила духу необхідна кожному, оскільки з її розвитком людина вдосконалюється сам. Це допомагає ставати краще не тільки йому, але і перетворювати навколишню реальність. Духовно багаті люди перекривають дорогу злу в цей світ, незалежно від того, чим вони займаються: активно пропагують добро, або усамітнюються в горах і медитують.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео