Назад
Що таке комплекс Електри, Наполеона, Попелюшки, сестри та ін.

Навигация по разделу
комплекс Электры

Комплекс Електри, Наполеона, Попелюшки та інші

Що таке комплекс Електри, Наполеона, Попелюшки, старшої сестри чи брата? Які у них ознаки і що з цим можна зробити?

Комплекси формуються в дитинстві і тягнуть у доросле життя відбитки у вигляді складнощів побудувати відносини, переживання з приводу свого низького зросту, занадто великий опіки над людьми, які цього не потребують. Але незважаючи на це, можна поліпшити якість свого життя, якщо підібрати підхід до окремої проблеми, як описано нижче.

Комплекс Електри.

Комплекс Електри — це сексуальний потяг дочки до батька і бажання стати на місце мами. Входить в етап нормального розвитку дитини, з 3 років, коли починається активно проявляється особистість і діти хочуть показати себе самостійними.

У більшості випадків всі ознаки проходять до 6-7 років , коли дівчинка перемикає свою увагу на однолітків-хлопців. Якщо ж цього не сталося, батькам варто активно зайнятися вихованням дитини і направити її на вірний шлях.

Зигмунд Фрейд – засновник даної теорії, проводив спостереження за дітьми. Пояснював цей комплекс так: дівчинка хоче замінити дружину своєму батькові. Тому намагається робити все, як мама і також виглядати. Модель поведінки вчить жіночої ролі для дорослого життя.

Основні ознаки.

В залежності від типу виховання в сім'ї і традицій, проявлятися комплекс Електри буде по-різному. До основних ознак відноситься:

 1. Демонстративна поведінка . Дочка намагається привернути увагу тата, що не завжди вдається за допомогою слухняності, тому в хід йдуть явні капризи.
 2. Нудьга . Коли батько йде у справах з квартири, дитина починає сильно нудьгувати і не знаходить собі місця. Ці ознака сильної прихильності до батьків протилежної статі.
 3. Ревнощі. проявляється агресією до мами, відштовхуванням її від чоловіка, стає між ними. Може замикати двері в кімнату і не пускати, говорити: "йди!».
 4. Почуття напруженості . Дівчинка не розуміє, що відбувається навколо. Складна ситуація не дає спокою. Може проявлятися в дратівливості з будь-якого приводу.
 5. Сновидіння. Якщо розпитати дочку про те, що їй снилося, можна почути символічну картину про сексуальний потяг до тата і злості на маму.

Як позбутися?

Якщо після 7 років не пройшов комплекс Електри, то батькам варто звернути на це увагу. Потрібно пояснити, що тато любить маму як свою дружину. А доньку-як дитину. Це різні види почуттів, хоча однаково теплі і сильні. І що у дівчинки теж буде колись хлопець.

Не пускати спати в своє ліжко і коли приймається ванна. Потрібно захистити дитину від свого особистого інтимного простору. Якщо хоче поцілувати в губи, то акуратно зупинити і пояснити, що так робити не можна. Не кричати і не карати за це.

Дочка повинна спілкуватися не тільки з членами сім'ї, а й мати можливість поговорити, побудувати дружні стосунки з однолітками. Для цього можна записати в гурток, в якому можна взаємодіяти з іншими: танці, театр, фехтування.

Пройти тест Фрейда

Комплекс Наполеона.

Комплекс Наполеона ще називають «комплексом маленької людини». Характерний для людей з низьким зростом, які цього дуже сильно соромляться і вважають дефектом зовнішності. Можна було б подумати, що це змусить бути потайливим і сором'язливим, але він діє зовсім навпаки.

Названий на честь імператора Наполеона Бонапарта, який відомий своєю цілеспрямованістю , великими амбіціями, постійною вірою в себе, енергійністю. І при цьому, був зростом всього лише 1,51 м.

Першим описав психолог Альфред Адлер, коли до нього на прийом приходили невисокі чоловіки і виявляли бажання «захопити світ». Так прямо не говорили, але в їх діях і словах чітко відбивалися масштабні цілі по поневоленню.

Основні ознаки.

Є відмінності між проявами у жінок і чоловіків, але до головних характеристик відноситься:

 • Прагнуть всім навколо довести свою значимість;
 • Не люблять, коли їх критикують;
 • Самолюбні ;
 • Не терплять допомоги;
 • Недовірливі ;
 • Успішні в кар'єрі і досягненні поставлених цілей;
 • Вибирають високих сексуальних партнерів;
 • Постійно здається, що всі навколо дивляться тільки на них і засуджують;
 • Легко образити;
 • Властивий перфекціонізм ;
 • Агресивні та жорстокі;
 • Намагаються зайняти лідируючу і керівну посаду.

Як позбутися?

Потрібно пам'ятати, що людина – це не тільки його зростання, а сукупність всіх рис особистості і зовнішності. Тому, якщо розвивати себе інтелектуально і духовно, можна побудувати міцні і надійні відносини. А також, зайняти те робоче місце, яке правда буде приносити задоволення, а не тільки задовольняти бажання домінувати.

Варто не забувати, що при низькому зростанні відразу помітні зайві кілограми. Тому потрібно стежити за своїм харчування і робити фізичні навантаження. Також, зробити правильну зачіску. Довге волосся у чоловіків візуально забирають кілька сантиметрів зросту, тому варто вибирати коротку стрижку. А дівчатам-піднімати біля коріння за допомогою укладання.

Постава – це ще один елемент за яким потрібно стежити. Оскільки, якщо трохи сутулитися, може «знизити» зростання на кілька сантиметрів. Потрібно, як завжди, про це пам'ятати і випрямлятися під час ходьби або сидячи за столом. А також, робити вправи. Наприклад, носити на голові книжку.

Правильно підібрані речі – це ще один шлях до успіху. Наприклад, не варто використовувати широкий ремінь і горизонтальні смужки. А вертикальні лінії в одязі & 8212; дуже навіть потрібно. Чоловікам варто відмовитися від масивних аксесуарів. Жінкам надягати довгі підвіски або намиста. Також не потрібно забувати про каблуках і платформі.

Комплекс провини.

Комплекс провини-патологічна емоційна реакція на образу , критику , докори в свою сторону. Таке почуття формується в ранньому віці в колі сім'ї, або в більш дорослому віці в колективі. У цьому мікросоціумі схильні до приниження і придушення особистості.

Така модель поведінки прищеплюється, коли після насильства (морального або фізичного) кажуть, що людина погана і жалюгідна. Цей тиск припиняється після того, як домінант отримує бажану реакцію: тривале вибачення, сльози, подарунки.

Після такого акту прищеплюється почуття, що потрібно понести покарання. Навіть якщо людина вважає, що не винен в даному випадку. В голові з'являється установка:»якщо на нього кричать і зляться, значить є за що".

Також можливий варіант, коли в парі хтось не може відповісти взаємністю і такою ж силою любові. Відсутність таких почуттів змушує відчувати провину перед партнером, яку можуть намагатися перекрити подарунками, грошима. Або ж прироблять недостатньо уваги своїм батькам. Змінити цього не можуть через зайнятість.

Пройти тест на тип особистості

Основні ознаки.

Існує багато причин, через які розвивається комплекс провини. Залежно від фактора будуть відрізнятися і прояви. В загальні риси можна виділити:

 1. Сильна вразливість і чутливість, сльози через самих незначних ситуацій. Чужі слова можуть привести до виникнення нових комплексів щодо особистих якостей чи зовнішності.
 2. Дуже критичні до себе.
 3. Нерішучі і замкнуті, боязкі, скромні.
 4. Проявляють надмірну турботу – так намагаються спокутувати своє почуття провини з будь-якого приводу, яке гризе зсередини. Допомагають в речах, які простіше зробити самому. Виявляють гіперопіку над своїми дітьми. Якщо не вдалося приділити достатньо уваги при зустрічі зі знайомим, то наступного разу його буде через край.
 5. Насильство з боку інших трактується, як «я сам винен».
 6. Є підсвідоме прагнення отримати покарання. Тому з боку здається, що дуже часто потрапляють в різні казусні ситуації, яких можна було уникнути.

Як позбутися?

Варто визначити, чи те, в чому звинувачують, дійсно доцільно. Розібрати причинно-наслідковий зв'язок, а не відразу спускати голову і приймати покарання. Якщо ж дійсно лежить вина, то вибачитися і відразу на місці вирішити конфлікт , щоб він не обтяжував потім вдома.

Варто ділитися своїми переживаннями з іншими. Оскільки негативні емоції накопичуються протягом дня, тижня, варто розповідати їх – випускати пар, а не збирати в собі, щоб це не перетворилося в образу, почуття неповноцінності і т.д. при цьому можуть дати пораду, як поліпшити ситуацію; або погляд до сторони, чи є вина за співрозмовником.

Постійний негативізм підтримує комплекс провини. Тому варто поміняти свій світогляд. Спробувати подивитися на світ в більш яскравих фарбах. Можливо, варто поміняти оточуючих людей, які і викликають це почуття всередині.

Комплекс Попелюшки.

Комплексом Попелюшки називають такий стиль життя, коли людина тільки мріє і нічого не робить, щоб втілити свої бажання і плани. Можна подумати, що це властиво підліткам і жінкам. Але серед таких людей досить багато і дорослих чоловіків.

Дівчатка в 13 років починають мріяти про принца на білому коні, який прискаче і все буде чудово. Він подбати про її життя, забезпечить будинком і грошима. Буде любити до кінця днів, і ніяких сварок. Так проходять 20 років, 30 і 40, а світогляд все не змінюється. Жінка в очікуванні дива.

Чоловіки ходять на роботу, яка не подобаються, і дуже хочуть займатися справою, яка буде приносити задоволення. Близько 30% населення скаржаться, що не можуть реалізувати себе в рідній країні. Але при цьому не пробують виїхати на заробітки закордон.

Основні ознаки.

Відмінність характеристики особистості може бути через вік і стать. Основні риси комплексу Попелюшки:

 • Життя проходить в мріях, а не в теперішньому моменті;
 • Спроби сподобається всім і заслужити любов;
 • Покірність у всьому;
 • Альтруїзм ;
 • Часто притаманні Додаткові комплекси: відмінниці, жертви;
 • Нескінченна надія на диво;
 • Низька самооцінка - невпевненість в тому, що можна самому поміняти своє життя;
 • Сильна прив'язка до близьких;
 • Надмірна романтичність;
 • Пасивне проведення вільного часу;
 • Постійне почуття провини;
 • Постійне почуття обов'язку.

Як позбутися?

Будуть корисні тренінги і методи підвищення самооцінки. Адже саме її низький рівень часто не дає можливості почати щось робити саму, кудись рухатися. Появляться впевненість у собі - будуть сили діяти і щось змінювати.

Також варто представити жінкам, а що, якщо принц на білому коні ніколи не з'явиться і не врятує з цієї рутини? Потрібно будувати життя, щоб відповідати за неї самому. А цілеспрямовану і цікаву леді завжди хтось побачить і помітить, захоче обдарувати увагою. Оскільки такі дівчата часто приваблюють чоловіків.

Якщо комплекс Попелюшки будується на мрії про багатство, то варто усвідомити, що людям в достатку вони просто так не звалилися. Їх потрібно заробити. Іноді, це дуже важка праця. І краще пошукати те місце, яке буде приносити задоволення, щоб потім комплекс Попелюшки не замінився на бажання заробляти на улюбленій справі.

Пройти тест на невпевненість у собі

Комплекс старшої сестри (брата).

Черговість народження дітей позначається на їх вихованні. Як наслідок, на формування особистості. Перша дитина ріс сам, йому все діставалося: окрема кімната, нові речі, багато іграшок, вся увага, турбота батьків.

При появі другої дитини, всі ці речі і аспекти діляться навпіл, якщо ще більшу частку не віддають немовляті. А як правило, так і буває, оскільки вони вимагають більше опіки. Тому старшого обділяють.

Така ситуація формує почуття обділеності, злості. А також, високу відповідальність над молодшим чадом, додається багато роботи. Такі умови виховання, життя в сім'ї формують певні риси особистості, з якими людина вступає в доросле життя.

Основні ознаки.

Юнаки, зрілі люди часто виявляють риси характеру, за якими легко можна побачити комплекс сестри (брата):

 • Страждають перфекціонізмом;
 • Авторитетні;
 • За статистикою, мають високий рівень інтелекту;
 • Відповідальні;
 • Прагнуть до досконалості, що може виливатися як в успіх, так і комплекс неповноцінності;
 • Надмірно турботливі;
 • Схильність до покарання, осуду за інфантильну поведінку;
 • Посилене почуття несправедливості;
 • Серйозність, суворість;
 • Відхід з головою в роботу;
 • Виховання людей навколо, ніби вони нічого не розуміють;
 • Намагаються знайти партнера, якому буде потрібен контроль, турбота, як молодшому братові або сестрі.

Пройти тест на психіку

Як позбутися?

Щоб позбутися комплексу сестри (брата), потрібно усвідомити, що почалося доросле життя. Вже не треба нікого виховувати. Навколо такі ж самостійні люди зі своєю точкою зору. Якщо їм знадобиться допомога, то самі зможу попросити. Надмірна турбота може тільки погіршити відносини між один одним.

Більше не потрібно постійно працювати, бути зайнятим. Тобто, потрібно навчитися відпочивати, розслабитися .  Адже якщо постійно брати на себе тягар відповідальність, звалювати багато завдань, розвивається хронічна втома . Через яку люди стають роздратованими, страждають когнітивні функції.

Серйозність, суворість – це хороші якості для виконання тієї ж роботи. Але не варто переносити ці риси характеру в повсякденному житті. Адже вони створюють атмосферу напруженості. Завжди можна над чимось посміятися, іноді виглядати безглуздо або навіть інфантильно-випустити назовні дитини, які не встиг награтися в дитинстві.

Комплекс молодшої сестри (брата).

Молодша дитина отримує більше уваги, оскільки її не забирає наступна дитина (якщо вона остання). Тому вся любов , ласка, турбота в повному обсязі належить йому. Також віддаються іграшки старшої сестри або брата; половина, а то і вся кімната.

Старше чадо завжди виховують більш строго, оскільки це перша дитина. На ньому батьки "вчаться" виховувати. Як правило, сильно переживають щось зробити не так. Тому вважають, що краще сильніше поставити рамки, ніж щось станеться через вільне плавання.

Молодшу дитину ж виховують більш м'яко, оскільки враховують всі мінуси минулого. Усвідомлюють, що не варто так обмежувати чадо. Тож дисципліна більше в м'якому режимі, більше дозволяють. Що також позначається на рисах особистості.

Основні ознаки.

Інфантильність – це якість, яка властива людям з різних причин. Комплекс молодшої сестри (брата) не є винятком:

 • Несамостійність прийняття рішення - часто запитує думку інших, слід тільки їм;
 • Відсутність самодисципліни - не здатний контролювати свій режим, тримати себе в руках, дотримуватися соціальних норм, правил;
 • Безвідповідальність-не відповідає за свої вчинки, не робить вчасно роботу, не тримає слово;
 • Егоцентризм-вважає, що світ крутитися тільки навколо нього, все йому повинні;
 • Маніпулятор-з дитинства знає, як правильно, легко керувати почуттями, дійствами інших, щоб чогось досягти;
 • Агресивність - часто потрапляє в сварки , бійки, емоційно, експресивно виявляє своє невдоволення.

Як уникнути?

Варто виробляти самодисципліну. Призначивши режим дня і слідувати за ним. Допоможе робота, де правила накреслені в строгому режимі. Там буде додатковий керівник, який змусить прийти вчасно, робити весь обсяг завдань. Після цього варто вже самому ставити завдання, їх дотримуватися.

Навколо люди зі своєю позицією, бажаннями, особистим простором. Тому не варто думати, що вони повинні слідувати примхам. Щоб щось отримати, можна для початку попросити про це, а не використовувати маніпуляцію. Перед цим потрібно створити довірчі взаємини.

Варто самому приймати рішення . Оскільки інші будуть підказувати, спираючись на свої смаки, які не завжди збігаються з особистими. До доповнення, їх часто не буде під рукою. Тому, потрібно виробляти твердість в характері, брати на себе відповідальність.

Комплекс Електри або Попелюшки – це не рідкість. Часто буває через неправильне виховання або певних умов в житті. Завжди потрібно самовдосконалюватися, і братися за цілий набір якостей, які не дають комфортно рухатися далі. Адже є багато інструментів для їх виправлення.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Сам по собі або що зробити, щоб залишили в спокої??
Сам по собі або що зробити, щоб залишили в спокої??
Сам по собі це як? Чому важливо говорити "ні"? Навіщо іноді відмовляти с ...
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Що таке вміння слухати і чому воно так важливо. 14 практичних способів я ...
Лідери думок: хто це такі і які бувають??
Лідери думок: хто це такі і які бувають??
Хто такі лідери думок? Чому соціальні мережі породили справжній феномен ...
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати, якщо самостійно не все виходить? У чому полягаю ...
Сила підсвідомості: що це таке і як нею керувати??
Сила підсвідомості: що це таке і як нею керувати??
Що таке сила підсвідомості і як можна на неї впливати? 5 способів, за до ...
Взаємини: що це таке і які бувають??
Взаємини: що це таке і які бувають??
Що таке взаємини і як їх формувати? Які форми взаємин бувають і які в ни ...
Чому чоловіки брешуть жінкам, відповіді психологів
Чому чоловіки брешуть жінкам, відповіді психологів
Вам ще не зрозуміло, чому чоловік бреше жінці?! І чи так це жахливо насп ...
Новое youtube видео