Назад
Манія величі: що це таке, як визначити і як з'являється??

Навигация по разделу
мания величия

Що таке мегаломанія і як від неї позбутися?

Що таке манія величі і які її причини виникнення? Які має симптоми і як від неї позбутися? Чи має зв'язок з іншими захворюваннями?

Нам часто зустрічаються історії про людей, які вважають себе «Шекспірами», «Наполеонами», «Богами», але здається, що в реальному житті таких ніколи не зустрінеш. Але ж окремі прояви манії величі можуть виявитися у будь-якої людини, навіть у того, кого найменше можна в цьому запідозрити. Які симптоми є у цього психічного порушення, як їх діагностувати і лікувати? Знаючи причини виникнення і основні ознаки манії величі можна буде визначити, наскільки все серйозно і чи потрібно звертатися до фахівця за допомогою.

Що таке манія величі?

Мегаломанія — це психічне відхилення, яке виражається у зміні адекватної поведінки і характеризується болісним бажанням бути важливим. Головною ознакою цього розладу є віра в свою силу, багатство, можливості, яка не має нічого спільного з реальністю.

Людина не розуміє, хто він такий, що навколо нього відбувається насправді. Свято вірить у свою вигадану особистість . У них часто порушується логіка в розмові, тому їх може виявити навіть не професіонал-психіатр.

Дуже рідко трапляється так, що це прояв якості особистості зустрічається окремо, а не в комплексі інших психологічних захворювань. Тому люди, які страждають манією величі в більшості випадків відштовхують людей навколо і, звичайно, через це не виходить побудувати міцних, довірчих відносин з іншими, що ще більше посилює цей розлад.

Пройти тест на психічні розлади

Основні ознаки.

Манія величі може виражатися по-різному, в більшій чи меншій мірі, в залежності від загострення хвороби. Через це і симптоми можуть то з'являтися, то пропадати у одного і того ж людини. Отже, у людей з манією величі можуть бути такі ознаки:

 • Нехтують іншими людьми, навмисно принижують їх, щоб подати себе вище, хоча реальних досягнень може бути набагато менше, ніж у цих людей, а то і не бути зовсім.
 • Намагаються переконати всіх у своїй унікальності. Причому доказами виступають вигадані якості і нафантазований «успіх».
 • Схильні часто ображатися , оскільки люди не хочуть спокійно визнавати їх "досконалість" і виявляти повага . Ще більше посилюється, якщо хтось починає насміхатися над ними.
 • Завищують свої можливостей не тільки в очах оточуючих, але і своїх власних. Впевнені, що можуть створити філософський камінь або ліки від усіх хвороб. Відповідно, дуже сильно завищують свою самооцінку .
 • Не сприймають чужу думку, вважають, що тільки їх правильне.
 • В голові у них багато ідей на різні теми. Навіть якщо встигають почати втілювати якусь, то увага відразу перемикається на нову.
 • Один день поганий настрій - розчарування, печаль, агресія, озлобленість, на інший – веселий, піднесений стан. Саме під час другої фази гостро проявляється манія величі. емоції і загальний настрій може чергуватися через день, тиждень, місяць.
 • Поводяться агресивно з тими, хто не згоден з «титулом», який самі собі присудили.

Причини виникнення.

Як більшість психічних розладів, тип особистості , при якому виникає манія величі, може передаватися від батьків до дітей, а також закріплюється вихованням. Такі люди схильні до завищеної самооцінки, складають грандіозні плани протягом усього життя.

Проявляється в структурі таких хвороб, як афективний розлад (часті зміни настрою), шизофренія (порушення мислення, галюцинації, марення). Може виникати після черепно-мозкової травми або сильного стресового фактора, який запустить цей процес.

Алкоголь і наркотики також можуть сприяти розвитку манії величі, так як згубно впливають на клітини головного мозку. Деменція у літніх людей, ураження головного мозку сифілісом – ще одні з негативних факторів, який завдають шкоди нервовій системі і можуть спровокувати початок розладу.

Пройти тест на тип особистості

Лікування розладу.

Окремо манію величі не лікують, а терапію направляють на загальне захворювання, яке і стало причиною. Для цієї людини обстежують психотерапевти , психіатри за допомогою бесіди, інтерв'ю, тестових і практичних завдань.

Після діагнозу прописують психологічне та фармакологічне лікування. У більшості випадків тільки при об'єднанні двох типів терапії можна досягти результату. Можуть використовувати такі види ліки:

 • Нейролептики;
 • Антидепресанти;
 • Транквілізатори;
 • Седативні препарати.

Робота психотерапевта спрямована на зниження рівня агресії до інших. Також проводяться бесіди про те, що турбує клієнта, адже можливо, в основі лежить психологічна травма або стресовий фактор. З цією інформацією можна займатися: розбиратися, спробувати поліпшити ситуацію.

Як позбутися симптомів?

У дуже рідкісних випадках манія величі не є симптомом якогось захворювання, а як акцентуація характеру-певні якості і манера поведінки перебільшені, і це межує з патологією. Якби проявлялися ще сильніше, то це вже вилилося б у психічну хворобу. Тому, такий варіант манії величі більш легкий, але також обов'язково потрібно займатися з психотерапевтом. Іноді можуть прописувати ліки.

Фахівець в м'якій формі показує клієнту, що люди навколо не мало не гірше, а іноді навіть мають більше заслуг, успіхів. Тому заслуговують поваги, рівного ставлення. Розповідає, що не обов'язково бути «королем», щоб поважали, прислухалися. Можна будувати відносини на довірі і взаємоповазі.

Манія величі характеризується великим напливом ідей , які не встигають реалізуватися. Тому потрібно навчити записувати їх, зупинятися на одній-двох, створювати план для втілення, досягти мети . Це буде розвивати терпіння, посидючість.

Також допомагає аутотренінг . За допомогою нього вчать самостійно заспокоювати себе в складних ситуаціях. Наприклад, коли люди злять своєю поведінкою, або склалася стресова ситуація. Після заспокоєння, концентрації уваги на чомусь іншому, можна позбутися від агресії і тривоги. Знайти вихід з проблеми, або як налагодити спільну мову, відносини. Оскільки в пориві емоцій це дуже складно зрозуміти і зробити.

Манія величі являє собою серйозний симптом, при виникненні якого людини варто показати фахівцеві. Не потрібно чекати, що він сам усвідомлює проблему, почне працювати над собою. В основі цього розладу лежать порушення функції і структури клітин головного мозку, тому потрібно взяти ініціативу на себе. Чим раніше почати лікування, тим швидше можна отримати позитивний ефект.

Пройти тест на психіку

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео