Назад
Манія величі: що це таке, як визначити і як з'являється??

Навигация по разделу
мания величия

Що таке мегаломанія і як від неї позбутися?

Що таке манія величі і які її причини виникнення? Які має симптоми і як від неї позбутися? Чи має зв'язок з іншими захворюваннями?

Нам часто зустрічаються історії про людей, які вважають себе «Шекспірами», «Наполеонами», «Богами», але здається, що в реальному житті таких ніколи не зустрінеш. Але ж окремі прояви манії величі можуть виявитися у будь-якої людини, навіть у того, кого найменше можна в цьому запідозрити. Які симптоми є у цього психічного порушення, як їх діагностувати і лікувати? Знаючи причини виникнення і основні ознаки манії величі можна буде визначити, наскільки все серйозно і чи потрібно звертатися до фахівця за допомогою.

Що таке манія величі?

Мегаломанія — це психічне відхилення, яке виражається у зміні адекватної поведінки і характеризується болісним бажанням бути важливим. Головною ознакою цього розладу є віра в свою силу, багатство, можливості, яка не має нічого спільного з реальністю.

Людина не розуміє, хто він такий, що навколо нього відбувається насправді. Свято вірить у свою вигадану особистість . У них часто порушується логіка в розмові, тому їх може виявити навіть не професіонал-психіатр.

Дуже рідко трапляється так, що це прояв якості особистості зустрічається окремо, а не в комплексі інших психологічних захворювань. Тому люди, які страждають манією величі в більшості випадків відштовхують людей навколо і, звичайно, через це не виходить побудувати міцних, довірчих відносин з іншими, що ще більше посилює цей розлад.

Пройти тест на психічні розлади

Основні ознаки.

Манія величі може виражатися по-різному, в більшій чи меншій мірі, в залежності від загострення хвороби. Через це і симптоми можуть то з'являтися, то пропадати у одного і того ж людини. Отже, у людей з манією величі можуть бути такі ознаки:

 • Нехтують іншими людьми, навмисно принижують їх, щоб подати себе вище, хоча реальних досягнень може бути набагато менше, ніж у цих людей, а то і не бути зовсім.
 • Намагаються переконати всіх у своїй унікальності. Причому доказами виступають вигадані якості і нафантазований «успіх».
 • Схильні часто ображатися , оскільки люди не хочуть спокійно визнавати їх "досконалість" і виявляти повага . Ще більше посилюється, якщо хтось починає насміхатися над ними.
 • Завищують свої можливостей не тільки в очах оточуючих, але і своїх власних. Впевнені, що можуть створити філософський камінь або ліки від усіх хвороб. Відповідно, дуже сильно завищують свою самооцінку .
 • Не сприймають чужу думку, вважають, що тільки їх правильне.
 • В голові у них багато ідей на різні теми. Навіть якщо встигають почати втілювати якусь, то увага відразу перемикається на нову.
 • Один день поганий настрій - розчарування, печаль, агресія, озлобленість, на інший – веселий, піднесений стан. Саме під час другої фази гостро проявляється манія величі. емоції і загальний настрій може чергуватися через день, тиждень, місяць.
 • Поводяться агресивно з тими, хто не згоден з «титулом», який самі собі присудили.

Причини виникнення.

Як більшість психічних розладів, тип особистості , при якому виникає манія величі, може передаватися від батьків до дітей, а також закріплюється вихованням. Такі люди схильні до завищеної самооцінки, складають грандіозні плани протягом усього життя.

Проявляється в структурі таких хвороб, як афективний розлад (часті зміни настрою), шизофренія (порушення мислення, галюцинації, марення). Може виникати після черепно-мозкової травми або сильного стресового фактора, який запустить цей процес.

Алкоголь і наркотики також можуть сприяти розвитку манії величі, так як згубно впливають на клітини головного мозку. Деменція у літніх людей, ураження головного мозку сифілісом – ще одні з негативних факторів, який завдають шкоди нервовій системі і можуть спровокувати початок розладу.

Пройти тест на тип особистості

Лікування розладу.

Окремо манію величі не лікують, а терапію направляють на загальне захворювання, яке і стало причиною. Для цієї людини обстежують психотерапевти , психіатри за допомогою бесіди, інтерв'ю, тестових і практичних завдань.

Після діагнозу прописують психологічне та фармакологічне лікування. У більшості випадків тільки при об'єднанні двох типів терапії можна досягти результату. Можуть використовувати такі види ліки:

 • Нейролептики;
 • Антидепресанти;
 • Транквілізатори;
 • Седативні препарати.

Робота психотерапевта спрямована на зниження рівня агресії до інших. Також проводяться бесіди про те, що турбує клієнта, адже можливо, в основі лежить психологічна травма або стресовий фактор. З цією інформацією можна займатися: розбиратися, спробувати поліпшити ситуацію.

Як позбутися симптомів?

У дуже рідкісних випадках манія величі не є симптомом якогось захворювання, а як акцентуація характеру-певні якості і манера поведінки перебільшені, і це межує з патологією. Якби проявлялися ще сильніше, то це вже вилилося б у психічну хворобу. Тому, такий варіант манії величі більш легкий, але також обов'язково потрібно займатися з психотерапевтом. Іноді можуть прописувати ліки.

Фахівець в м'якій формі показує клієнту, що люди навколо не мало не гірше, а іноді навіть мають більше заслуг, успіхів. Тому заслуговують поваги, рівного ставлення. Розповідає, що не обов'язково бути «королем», щоб поважали, прислухалися. Можна будувати відносини на довірі і взаємоповазі.

Манія величі характеризується великим напливом ідей , які не встигають реалізуватися. Тому потрібно навчити записувати їх, зупинятися на одній-двох, створювати план для втілення, досягти мети . Це буде розвивати терпіння, посидючість.

Також допомагає аутотренінг . За допомогою нього вчать самостійно заспокоювати себе в складних ситуаціях. Наприклад, коли люди злять своєю поведінкою, або склалася стресова ситуація. Після заспокоєння, концентрації уваги на чомусь іншому, можна позбутися від агресії і тривоги. Знайти вихід з проблеми, або як налагодити спільну мову, відносини. Оскільки в пориві емоцій це дуже складно зрозуміти і зробити.

Манія величі являє собою серйозний симптом, при виникненні якого людини варто показати фахівцеві. Не потрібно чекати, що він сам усвідомлює проблему, почне працювати над собою. В основі цього розладу лежать порушення функції і структури клітин головного мозку, тому потрібно взяти ініціативу на себе. Чим раніше почати лікування, тим швидше можна отримати позитивний ефект.

Пройти тест на психіку

Зараз читають
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Як зрозуміти, чим займатися в житті, щоб це приносило радість? 10 практи ...
Як змінити життя? 7 перевірених технік
Як змінити життя? 7 перевірених технік
Як змінити життя і чи можливо це зробити за порадами психологів? Чи можн ...
Як підвищити самооцінку? 9 перевірених способів
Як підвищити самооцінку? 9 перевірених способів
Як підвищити самооцінку не тільки в теорії, але і на практиці, знайшовши ...
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Роздвоєння особистості: що це таке, ознаки і лікування
Роздвоєння особистості: що це таке, ознаки і лікування
Що таке роздвоєння особистості і чому воно рідко діагностується? Як розп ...
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке самоконтроль і які є способи поліпшення цієї навички? Що таке що ...
Навички: що це таке і як їх можна розвинути??
Навички: що це таке і як їх можна розвинути??
Що таке навички людини і чи можна їх визначити? Яка є система формування ...
Новое youtube видео