Назад
Тривога: що це таке і 7 ідей як від неї позбутися.

Навигация по разделу
тревога

Що таке тривога і як з нею боротися?

Що таке тривога і чому вона виникає? Джерела безпричинної тривожності. Види і симптоми тривоги. Як позбутися від тривоги: 7 простих способів.

Стрілка годинника давно перевалила за північ, а заснути все одно не виходить – на душі тривога. Що це за відчуття, чому воно виникає і як проявляється? Чому тривожного стану, особливо якщо для нього немає причини, краще уникати? Ми знаємо відповіді і розповімо про ефективні способи боротьби з тривогою.

Що таке тривога?

Тривога — це відчуття невизначеності, яке супроводжується передчуттям негативних подій. Найчастіше ця емоція безпричинна, вона тільки погіршує самопочуття, порушує стабільність.

Стан тривоги змушує організм перебувати в постійній «бойовій готовності», щоб подолати потенційну небезпеку. Воно призводить до виснаження сил, негативно відбивається на психологічному здоров'ї .

Тривога супроводжується двома станами. Перше-це аномальне нав'язливе занепокоєння, яке не має конкретних причин. Інше проявляється на фізичному рівні: прискорене серцебиття, тремор, запаморочення, нудота і т. п.

Джерела тривоги.

Психологи стверджують, що причин для тривожності існує безліч. Найпоширеніші:

 • Дитячі травми та фобії;
 • Страх;
 • Докори сумління,
 • Важкі захворювання;
 • Постійні стреси;
 • Хронічна втома .

Не рідко бувають випадки, коли тривога викликана хворобою, про яку ми можемо не знати, але продовжуємо думати, що особливих причин нервувати немає.

Не варто плутати тривогу зі страхом, так як останній завжди має грунт, не виникає просто так. Страх-природна захисна реакція на небезпеку, яка розвивається в екстремальній ситуації. Його простіше візуалізувати, наприклад, якщо людина відчуває страх бути укушеним павуком, це пояснюється його арахнофобією (боязню павуків). Тривожність, в свою чергу, найчастіше виникає перед чимось «невідомим».

Пройти тест на невроз

Тривога і тривожність: види, характер прояву

В залежності від симптомів і характеру прояву тривога буває:

 • Соціальна - проявляється в ситуаціях, пов'язаних з соціумом. Вона виражається страхом перед людьми, їх думкою, публічними виступами, спілкуванням з вищестоящими.
 • Ситуативна - короткочасна, викликана передчуттям будь-якої ситуації; припиняється в момент її завершення.
 • Невротична - перебільшене сприйняття небезпеки. Часто перетворюється в хронічний стан, викликане сильними переживаннями в минулому (дитячі травми, фобії, неприємні ситуації). Завжди проявляється психологічними, фізіологічними розладами, негативно позначається на всій життєдіяльності.
 • Особистісна – залежить від особливостей характеру. Це індивідуальна схильність відчувати занепокоєння, навіть в небезпечних ситуаціях.
 • Екзистенційна пов'язана з пошуками себе і сенсу життя . Тут тривога на душі-це страх втратити себе, сенс життя, невпевненість у собі , своїх вчинках.
 • Адаптивна - саме нормальне прояв тривожного стану, яке не має постійний характер, є природним хвилюванням перед будь-якою подією. Адаптивна відповідає за реакцію організму на небезпеку, тим самим застерігаючи від неї.

Симптоми тривоги.

Хоч тривога – не завжди патологічний стан, більшість її випадків спровоковано неіснуючими небезпеками, або тими, які знаходять невиправдану важливість. Часто виникаючи "з нічого" такий стан супроводжується почуттям роздратованості, безпорадності, а також іншими симптомами, серед яких:

 • Психологічна напруга;
 • Погіршення концентрації та уваги;
 • Знижена продуктивність;
 • Неуважність, метушливість;
 • Лякливість;
 • Постійне очікування найгірших подій;
 • Непосидючість, навіженість;
 • Розлади на фізичному рівні (надмірна пітливість, прискорене серцебиття, порушення сну і апетиту, задишка, головний біль, хронічна втома).

Будь-який з перерахованих симптомів свідчить про нестабільну роботу організму. З постійною тривогою потрібно боротися, адже жити, відчуваючи дискомфорт і напругу кожен день, неможливо.

Пройти тест на панічні атаки

Як позбутися тривоги?

1. Знайти причину страху.

Потрібно визначити людину, ситуацію або предмет, який викликає роздратування. Коли ми знаємо, чого саме побоюємося, то можемо більш адекватно оцінити ситуацію, візуалізувати її, спробувати придумати методи боротьби або уникнути подразників.

2. Не намагатися встигати завжди і скрізь.

Психологи стверджують, що ми живемо в століття суєти і внутрішньої роздвоєності. Саме усвідомлення швидкості перебігу подій вводить в дисбаланс. Наслідок-розвивається боязнь» не встигнути " за ходом життя. Стабільність-це добре, але завжди в пріоритеті має бути власне здоров'я. Якщо жити розміреним життям, вчасно планувати свій день, то можна позбавити себе від непотрібного занепокоєння.

3. Жити своїм життям.

Тривога і тривога може виникнути через переживання, які стосуються інших . мова йде не тільки про хвилювання за близьких. У багатьох емоційних людей після перегляду сюжетів з катастрофами або захворюваннями інших починається паніка.

Переносячи чужі скорботи на себе, ми провокуємо появу нових фобій або страхів. Який вихід? жити своїм життям , цінувати кожен момент і не «накручувати» себе роздумами і фантазіями щодо побаченого або почутого. Від долі нікуди не дітися, а безпричинна тривога робить негативний вплив на весь організм.

4. Додати позитивних емоцій.

Тривога часто з'являється через дефіцит позитивних емоцій . Не варто зайвий раз переживати через дрібниці. Краще відправитися на прогулянку з друзями, шопінг або просто влаштувати собі затишний вечір перегляду кіно. Якщо вдасться зняти напругу, бадьоре настрій на кілька днів забезпечено.

5. Не нудьгувати.

Нерідко буває, що від нудьги ми віддаємося поганим спогадам, стаємо апатичними, з'являється тривога. Лікування в такому випадку просте: проводити вільний час з користю, знайомитися з новими людьми, освоювати нові хобі , читати цікаву і корисну літературу, займатися спортом. Зрештою, можна переставити меблі або, нарешті, вимити стіни в коридорі. Фізична праця розчиняє тривогу втомою, бажанням відпочити.

6. Заспокоюватися.

Якщо напади тривоги постійно долають в невідповідний момент, значить, пора освоювати ази йоги і дихальні гімнастики. Оздоровлення корисно в будь-яких критичних ситуаціях: глибоке дихання заспокоює, а деякі асани йоги знімають напругу, допомагають тримати себе у формі.

7. Приймати ліки від тривоги.

Якщо тривожний стан набуває хронічного характеру, а розслабитися і відволіктися не виходить, значить пора підійти до проблеми з медичної сторони. Найчастіше в таких випадках прописують транквілізатори або седативні, які знижують рівень занепокоєння, але не впливають на фізичну активність. Але самолікуванням займатися не можна, адже тільки досвідчений лікар може врахувати всі ризики та індивідуальні особливості організму.

Швидкість життя і її часті витівки змушують переживати з приводу і без. Для багатьох тривога стала звичною емоцією. Але від неї легко позбутися! Потрібно більше відпочивати, вести здоровий спосіб життя , займати мозок корисною інформацією, уникати негативних думок. Прислухайтеся до наших порад, щоб знайти стабільність і забути про дисбаланс назавжди.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
У чому полягає сенс життя або для чого взагалі жити??
У чому полягає сенс життя або для чого взагалі жити??
У чому полягає сенс життя людини і чи є він взагалі? Для чого людині вар ...
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Що таке психоаналіз Фрейда і чому він однаково активно критикується і зв ...
Мотивація до спорту: що це таке? 7 кращих технік
Мотивація до спорту: що це таке? 7 кращих технік
Що таке мотивація до спорту і чому вона важлива кожній людині? Які метод ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Побачення: що це таке, коли на нього треба і не треба запрошувати??
Побачення: що це таке, коли на нього треба і не треба запрошувати??
Що таке побачення? Романтичний вечір зі свічками і шампанським або прост ...
Інсайт: що це таке, звідки він береться і чи можна його залучити??
Інсайт: що це таке, звідки він береться і чи можна його залучити??
Що таке Інсайт і чому це складне психологічне явище? Чи можна його запла ...
Новое youtube видео