Назад
Невпевненість в собі: що це таке і 7 способів як її побороти

Навигация по разделу
как побороть неуверенность в себе

Що таке невпевненість у собі і як її подолати?

Як подолати невпевненість в собі і звідки вона взагалі з'являється? Що таке невпевненість у собі? Прості та ефективні рекомендації

Занижена самооцінка і регулярне опускання себе «нижче плінтуса» здатні зіпсувати життя навіть самому талановитій людині. Як побороти невпевненість в собі і почати нове життя? Наскільки складно це зробити і що для цього потрібно? Як взагалі зрозуміти, що хтось недооцінює себе? Чи можна подолати невпевненість в собі самостійно? Розберемося з цими питаннями разом.

Що таке невпевненість у собі?

Невпевненість в собі — це властивість особистості применшувати власні здібності і значимість. Тісно пов'язана з іншим близькоспорідненим поняттям, знайомим для багатьох ще з дитинства – комплексом неповноцінності. Такі люди схильні вважати себе гірше, ніж вони є насправді. Їм складніше налагоджувати стосунки з іншими.

Пройти тест на невпевненість у собі

Невпевненість в собі можна порівняти з якорем, який не пускає корабель у відкрите море. Головне розуміти, що стоячи біля причалу нічого досягти не вийде. Якщо хтось регулярно ловить себе на думці «я не впевнений в собі», то йому слід задуматися. Адже невпевненість в собі, допомагаючи уникнути локального розчарування, ставить під загрозу все життя людини в глобальному плані.

Хто така невпевнена людина?

Невпевнена людина-не ставить цілі , живе у вічному стресі, залежить від думки оточуючих, боїться висловити свою індивідуальність.  Невпевнені в собі люди ніколи не будуть жити з тим, хто їм по справжньому подобається, не будуть ходити на гідну роботу, не побудують своє життя так, як могли б це зробити.

Так чи є сенс боятися тимчасової невдачі, якщо на кону все життя? Благо справа, для тих, хто вирішив все-таки розвивати впевненість у собі, вправи є. Про них ми обов'язково поговоримо в інших наших статтях. А зараз розглянемо, як взагалі зрозуміти, що хтось не впевнений в собі? Адже, для того, щоб з чимось боротися, для початку, варто це виявити.

Як проявляється невпевненість?

Якщо хтось не впевнений у собі-це «написано на лобі». Вчинки, погляд, манера мови – буквально все буде сигналізувати: «я не впевнена» або «я не впевнений в собі». Причому, не варто думати, що невпевненість більш страшна чоловікам. Жінки так само саме втрачають багато, коли недооцінюють себе і свої здібності .

Як визначити присутність невпевненості в собі? Які фактори свідчать про це?

  • Страх перед невдачею;
  • Песимістичні очікування;
  • Негативний настрій ;
  • Слабо сформовані навички соціальної поведінки;
  • Утруднена міжособистісна комунікація;
  • Пасивність у прийнятті рішень;
  • Залежність від чужої думки;
  • Схильність перекладати відповідальність на інших.

При виявленні подібних проявів у себе або когось іншого слід негайно змінювати світогляд, інакше з кожним роком це буде все складніше зробити.

Пройти тест на самооцінку

Причини появи невпевненості криються як в нас самих, так і в нашому оточенні. Невпевненість в собі-це применшення власних можливостей і значущості. Дане почуття може виникнути внаслідок неправильного виховання, невдалого життєвого досвіду, зусиль недоброзичливців і т.д. але основною причиною виникнення невпевненості можна вважати погане розуміння самого себе.

Єдиного рецепта, як перемогти невпевненість в собі немає. Такий закон природи-допускати помилки легко, а ось виправляти їх набагато складніше. Але це не привід опускати руки. Головне тільки почати і перебороти відразу ж виникла апатію . Як тільки це станеться, далі все піде як по маслу. Отже, як позбутися від невпевненості в собі?

Як подолати невпевненість у собі?

1. Пізнання себе.

Як позбутися від невпевненості в собі, якщо толком себе не розумієш? Раптом це не занижена самооцінка , а реальне розуміння своїх можливостей? Як в анекдоті про пацієнта у психіатра. "Доктор, допоможіть, у мене комплекс неповноцінності! - Заспокойтеся, немає у вас ніяких комплексів, ви дійсно неповноцінний».

Це, звичайно, жарт, але людина, яка пізнав себе , ніколи не стане задавати питання " а чи можу я?"- адже він точно знає відповідь. Немає нічого поганого в тому, що ми чогось не можемо або не вміємо . Головне адекватно до цього ставитися, а також виявити свої сильні сторони і конкурентні переваги, щоб зробити акцент саме на ці якості.

2. Активність і цілеспрямованість.

Чим активніше людина, тим більше можливостей перед ним відкривається. Також він багато дізнається, може вибирати з більшої кількості варіантів. І навіть, якщо в чомусь він зазнає невдачі, буде ще «мільйон» напрямків для експериментів. Якщо до цього додати ще й цілеспрямованість , то рано чи пізно одна з «дверей» відкриється. Хороший прийом, як подолати невпевненість в собі – цілеспрямовано рухатися в бік перемоги. А щоб вибрати напрямок, слід скористатися попередньою порадою – спробувати зрозуміти, чого хочеться насправді.

Пройти тест на депресію

3. Заняття спортом.

Фізична активність допомагає побороти невпевненість в собі в будь-яких її проявах. Згадайте, що говорив відомий мультиплікаційний герой – «не знаєш, що робити – впав віджався». У його словах є частка правди. Кого ми уявляємо, перш за все, думаючи про невпевнену в собі людину? Явно не підкачаних хлопців або дівчат. Перетворюватися в зірку фітнесу ніхто не змушує, але приділити увагу своєму фізичному розвитку гранично важливо. Крім того, регулярні заняття спортом сприяють виробленню гормонів щастя, що також позитивно відбивається на психіці людини .

4. Захоплення або хобі.

Не завжди робота вибирається нами до душі. Займаючись нелюбимим ремеслом, ми можемо заробити гроші, але не позитивні емоції і самооцінка. Будемо чесні, не завжди таку роботу легко змінити на іншу. Що ж робити? Як побороти невпевненість в собі, викликану неправильним працевлаштуванням? Знайти цікаве хобі . Захоплення відкривають нам шлях до справжнього успіху, оскільки до них у нас є певні схильності або задатки. Згодом, не виключено, що хобі може перетворитися в справу всього життя, залишивши далеко позаду колишні негаразди.

5. Спілкування з людьми.

Найкращий спосіб подолати невпевненість у собі – виявити її У інших. Наприклад, коли нерішучий молодий чоловік йде по темній вулиці і назустріч йому з'являється інший перехожий. Швидше за все, у хлопця буде шалено стукати серце і пульсувати в скронях від страху. Але звідки він знає, що в голові другої людини. Може той злякався не менше або навіть більше? Чому люди схильні принижувати свої достоїнства і перевершувати здібності інших. Спілкування з якомога більшою кількістю людей дозволяє зрозуміти, що вони переживають і боятися не менше. А усвідомлення цього вже і до самих себе більше поваги додає.

6. Постійний саморозвиток.

Досить виділяти всього-на-всього одну годину в день для саморозвитку , щоб досягти успіху. Сидячи на одному місці, навряд чи вдасться побороти невпевненість в собі. А ось читаючи книги, відвідуючи семінари і тренінги , проходячи всілякі курси, досить швидко людина сама здивується тим змінам, які почнуть відбуватися в його житті. Бажано не розпорошуватися на все і відразу, а вибрати пару-трійку занять і сконцентрувати всю свою енергію в їх напрямку.

7. Позитивний погляд на світ.

Звичайно ж, найголовніший помічник для всіх, хто роздумує, як побороти невпевненість в собі – оптимізм. віра в себе і свої можливості. Впевненість у тому, що невпевненість пройде. Якщо келих-то наполовину повний, якщо клопи – то з запахом коньяку, і якщо світло в кінці тунелю – то електричка. Можливо, відразу і не вийде на все дивитися з ентузіазмом . Значить почати треба з малого, поступово «ускладнюючи» завдання. Якщо не віриться, що завтра прокинешся мільйонером, для початку «опусти планку» до хоча б прокинешся. А переконавшись на ранок, що прогноз здійснився, можна вже і сміливіше мріяти.

Наведені рекомендації, як побороти невпевненість в собі, спрацюють тільки у разі бажання це зробити . Потрібно дуже захотіти стати впевненою людиною . Ніхто нікому нічого не винен і не зобов'язаний. Хочете все життя прожити із заниженою самооцінкою? Право кожного. Також, як і» взяти свою волю в кулак " і за кілька тижнів або місяців стати тим, ким так хочеться бути. Ми запропонували інструменти, але працювати ними кожен буде індивідуально.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео