Назад
Креативне мислення: що це таке і в чому його переваги??

Навигация по разделу
креативное мышление

Що таке креативне мислення і як його розвинути?

Що таке креативне мислення і чому воно необхідне в сучасному світі? 3 відмінних способи розвинути своє креативне мислення.

Вирішення цілого ряду повсякденних або виробничих питань вимагає від людини креативного мислення. Але що це таке? Чим воно відрізняється від інших видів мислення? У чому його особливість? Чи можна стверджувати, що креативне мислення-це важлива конкурентна перевага? Якщо так, то чи можна розвинути креативне мислення? Наскільки складний і тривалий цей процес? Чи є прийоми, що дозволяють це зробити своїми силами? Як відбувається розвиток креативного мислення? Розглянемо найефективніші способи, що допомагають поліпшити креативне мислення.

Що таке креативне мислення?

Креативне мислення — це здатність нестандартно сприймати навколишній світ і генерувати принципово нові ідеї. Виходячи з цього визначення, можна виділити два ключових поняття«" нестандартне сприйняття «і" нові ідеї ».

Перше означає , що можна побачити що-небудь унікальне або незвичайне навіть в звичних речах. Наприклад, більшість людей просто дивляться на хмари, і лише самі творчі з них бачать «білогривих конячок». Одні чують шум мотора, а інші вгадують в цих звуках початок майбутньої музичної композиції. Хтось засмутиться, що викинув гроші на квиток, щоб «помилуватися» Чорним квадратом на білому тлі, зате інша людина побачила в цій картині весь Вселенський сенс буття.

Завдяки другої якості , ми не тільки черпаємо натхнення з здавалося б банальних речей, але перетворюємо їх на твори мистецтва. Це, як на прикладі з шумом мотора. Який-небудь композитор може вгадати в цьому наборі звуків саме той мотив, який він давно шукав, щоб «доукомплектувати» свій майбутній шлягер.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Навіщо потрібно креативне мислення?

Якщо розібратися, то креативне мислення – це одне з тих еволюційних пристосувань, яке допомогло людині піднятися над усіма іншими тваринами. Поки що, здатність креативно мислити робить людину більш конкурентною в порівнянні зі штучним інтелектом. Адже креативне мислення – це можливість приймати рішення в обхід будь-яким алгоритмам або здоровому глузду. Саме так, найчастіше, відбувалися доленосні відкриття.

Скрізь, де грає роль логіка або математичний аналіз, комп'ютер вже давно переміг свого творця. Шахісти регулярно програють роботу, починаючи з 90-х років минулого століття. Навіть складна тактична гра "Шашки Го", і та здалася перед ІІ в 2015 році. Але в ситуаціях, де «ось тією штуковиною» необхідно викрутити «ось цю нісенітницю» жоден штучний розум поки що не перевершить навіть середньостатистичного ПТУшника.

Таким чином креативне мислення-це саме те вміння, яке дозволило людині стати вінцем природи і, при цьому, дає можливість залишатися затребуваним в період тотальної роботизації. Але щоб так було далі, необхідно приділяти увагу розвитку креативного мислення, оскільки конкуренти також не стоять на місці, як серед інших людей, так і в цифровому світі.

Як розвивати креативне мислення?

Креативне мислення піддається розвитку і поліпшенню. Вважається, що Творчий потенціал людини залежить від функціонування правої півкулі головного мозку. Тоді, як ліве відповідає за логіку і аналітичне мислення. Також, права півкуля задіяно в роботі лівої частини тіла. Тобто, у лівші має бути краще розвинене вміння креативно мислити.

У живій природі діє принцип зворотного взаємозв'язку. Тобто, якщо від правої півкулі залежить ліва рука, відповідно, виконуючи роботу цією рукою, ми стимулюємо розвиток правої півкулі. Ніхто не говорить, що потрібно ставати лівшею, але якщо доповнити щоденну діяльність акцентом на ліві частини тіла, то це позитивно позначиться на творчому півкулі мозку.

Крім даної хитрості, є конкретні вправи, спрямовані на розвиток креативного мислення. Про них ми поговоримо далі.

Пройти тест на півкулі мозку

1. Нестандартний підхід.

Креативне мислення – це оригінальність у всьому. Наприклад, якщо ми почнемо читати текст задом наперед, це змусить наш мозок діяти в незвичному йому напрямку. Відповідно, розум вийде з» зони комфорту", почне пристосовуватися до нових умов. Далі, ще складніше-починаємо "перевертати" поняття. Це як в новорічній грі для дітей, коли необхідно їх заплутати. Говоримо» ялинка широка «і розставляємо руки,» вузька « – зближуємо,» висока « – встаємо на носки,» низька " – сідаємо. Діти повторюють за ведучим. Далі, він вимовляє слово, але робить навпаки. Наприклад,» ялинка " висока, а сам сідає. У дітей починається легкий ступор, але потім вони пристосовуються до несподіваних умов і знову починають робити все правильно.

2. Гра "Білогриві конячки".

Як і в мультику, необхідно намагатися побачити якісь образи навколо. На що схожі Хмари? Які фігури формують зірки? Ще цікаво у вечірній час розглядати на відстані багатоповерхові будинки. Адже світло в їх вікнах горить не рівномірно, також формуючи певні візерунки. Загалом, де б людина не була, він може розглянути якісь обриси або контури, які здадуться схожими на щось. Цей пошук допомагає розвинути креативне мислення і змістовно провести час.

3. Онлайн тренажери мозку.

Не варто думати, що Інтернет або мобільні додатки тільки відволікають людину від важливих справ. Розроблено багато додатків, які допомагають в поліпшенні розумової активності, в тому числі розвитку креативного мислення. Що особливо добре, так це можливість виконання щоденних завдань, що дозволяють відстежувати динаміку прогресу. Кожна вправа ділитися на певну кількість рівнів, від найлегшого до найбільш складного. Гравець здатний сам відчути позитивний ефект від обраного додатка, оскільки йому поступово почнуть підкорятися ті рівні, які до цього здавалися дуже складними.

Креативне мислення – невід'ємний компонент інтелектуальної діяльності. У одних воно розвинене краще, У інших – гірше, але все-одно присутній, оскільки є частиною людської природи. Завдяки творчому мисленню ми змогли виділитися серед інших живих істот. Найчастіше це вміння допомагає нам обходити конкурентів по роботі. Відповідно, розвиток креативного мислення-першочергове завдання формування особистості , яка в сукупності з високими моральними якостями дозволяє стати Людиною з великої літери.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Зміни в житті: як поміняти своє життя правильно??
Зміни в житті: як поміняти своє життя правильно??
Як залучити зміни в житті і не відкладати все до понеділка? Як поміняти ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Інтелігент: хто це такий і як натренувати інтелект??
Інтелігент: хто це такий і як натренувати інтелект??
Хто такий інтелігент і чому це дивне і неоднозначне поняття? Як стати ін ...
Зануда: хто це такий і як його розпізнати??
Зануда: хто це такий і як його розпізнати??
Хто такий зануда і чому він буває цілком нешкідливим, але може сильно ді ...
Типи людей: які бувають психотипи людей і навіщо їх ділять??
Типи людей: які бувають психотипи людей і навіщо їх ділять??
Що таке типи людей, хто і навіщо ділить людей на різні психологічні типи ...
Новое youtube видео