Назад
Тренування уваги: 5 надійних способів розвитку

Навигация по разделу
тренировка внимания

5 ефективних прийомів тренування уваги

у чому полягає тренування уваги? Які у нього властивості? Чи можна розвинути увагу самостійно? 5 методів для тренування уваги.

УВАГА – важлива якість людини, що дозволяє йому не випустити з уваги будь-які деталі. Цей навик розвинений далеко не у кожного. Тому люди дуже часто потрапляють в неприємні ситуації. Як розвинути увагу, щоб уникнути невдач. У чому полягає тренування уваги? Чи можна це зробити своїми силами або тільки зі сторонньою допомогою? Як поліпшити увагу на побутовому рівні? Чи існують ефективні способи розвитку уваги, що дозволяють поліпшити цей навик гранично швидко? Зверніть увагу на поради, які містяться в даній статті.

Чи можна розвинути увагу?

Як тренувати увагу? - питання важливе, але перш слід зрозуміти, чи можна це зробити в принципі. Для цього розберемо, що таке увага. Увага-це здатність вибіркового сприйняття. Як інші навички людини, Увага піддається розвитку. Але, перш ніж починати тренування, варто з'ясувати які є види і властивості уваги. Адже робота з ними має свою специфіку.

Увага буває мимовільне (пасивне), довільне (активний) і післяпроизвольное . Перше-це реакція людини на несподіваний подразник. Наприклад, відсмикування руки від гарячої каструлі або відскакування в сторону, якщо ззаду пролунає сигнал автомобіля і т.д. його значення складно переоцінити, оскільки мимовільне увагу допомагає зберегти життя або здоров'я. Але і натренувати його практично не можна. Хіба що, якщо мова йде про м'язової пам'яті, коли людина доводить до автоматизму певні дії. Хтось може навіть не розуміти звідки «летять» кулаки опонента, але його натреноване тіло буде саме ухилятися від небезпеки.

Друге-свідоме психічне дію, поєднане з вольовим зусиллям, щоб сконцентруватися в певному напрямку. Тут і проявляється управління увагою, яке можна розвивати і тренувати.

Третє – виникає при появі інтересу до об'єкта сприйняття. В даному випадку також, як і при пасивному уваги, не доводиться здійснювати вольових зусиль. Це пов'язано з актуальністю для спостерігача.

Пройти тест на тип сприйняття

Властивості уваги.

Увага характеризується п'ятьма основними компонентами:

  • Спрямованість - фокусування на певному об'єкті;
  • Концентрація - утримання уваги в необхідному напрямку;
  • Обсяг - можливість спостерігати кілька об'єктів одночасно;
  • Стійкість - тривалість концентрації уваги;
  • Переключення - зміна об'єктів спостереження.

Кожна з цих властивостей піддається вдосконаленню та тренуванню.

Тренування уваги.

У цьому розділі перерахуємо найефективніші методи розвитку уваги. Від уміння фокусуватися на об'єкті залежить наскільки швидко він потрапляє в поле уваги. Концентрація разом зі стійкістю дозволяють зосереджуватися. Обсяг визначать розміри "поля огляду". Переключення дозволяє оперативно реагувати на нові обставини.

Кожен параметр має значення в житті людини і не варто думати, що найважливіша тільки тренування концентрації уваги. Наприклад, водії знають, як корисні вміння швидко перемикатися або тримати в полі зору велику кількість об'єктів (дорогу, інших учасників руху, дорожні знаки і т.д.).

Слід пам'ятати, що тренування будь-якого досвіду повинна цей самий навик задіяти. Тобто, якщо хочеться збільшити обсяг уваги, то і вправи слід виконувати саме на збільшення обсягу.

1. Секундна стрілка.

Краща відповідь на питання, як розвивати увагу, особливо, якщо мова йде про вміння концентруватися. Практично у кожного є годинник зі стрілками, які висять в будинку або офісі на видному місці. Можна встановити такий годинник на робочий стіл комп'ютера або екран телефону. Так ось, щоб поліпшити увагу, слід сфокусуватися на секундній стрілці, не відволікатися від її руху протягом декількох хвилин. Це допоможе розвинути навички концентрації та стійкості уваги.

Більш складний варіант цієї вправи – спостерігати за секундною стрілкою при включеному телевізорі, або комп'ютері. Бажано, щоб транслювалася улюблена передача або фільм. В даному випадку розвиток уваги виявиться найефективнішим.

2. Пошук відмінностей.

Гра, якою захоплювалися ще радянські школярі. Дві практично ідентичні картинки, що відрізняються декількома елементами. Ось ці самі відмінності знайти і потрібно. Допомагає поліпшити увагу, особливо такі його властивості, як обсяг і переключення. Адже необхідно тримати в полі зору одночасно обидва зображення, дуже швидко перемикатися між аналогічними фрагментами.

Розвиток Інтернету і мобільних додатків дозволяє тренуватися онлайн, або завантажувати такі ігри. У них представлені сотні завдань різної складності, так що нудно не буде.

Пройти тест на темперамент

3. Метод Сасакі.

Як поліпшити увагу, коли в голові постійно «рояться» мільйони думок? Існує оригінальна методика, названа на честь Кріса Сасакі.

Відповідно до цього підходу, необхідно навчитися наступній психологічній установці. Кожен раз, коли людина відчуває, що «відривається» від реальності, йому потрібно самому собі сказати «увага». Потім озирнутися на всі боки, чітко зрозуміти, де він, що відбувається навколо і т. д.

Виконати цю вправу можна де завгодно. Досить на 10 хвилин сконцентрувати увагу на певному об'єкті. Кожен раз, коли думки будуть «нестися в хмари», повторювати виразне слово «увага».

Цей прийом поступово навчить керувати увагою, вловлювати відбуваються поруч події.

4. Підрахунок чисел.

Цей метод розвитку уваги заодно допомагає поліпшити і Математичні здібності людини. Така вправа можна знайти в інтернеті, або виконати разом з кимось. Необхідно на аркуш паперу у випадковому порядку записати велику кількість простих чисел від 1 до 9.

Наприклад, 123256372587685432517896654564767... і т.д. далі дається завдання, наприклад знайти всі трійки або інші цифри, або їх комбінації (58, 78, 564 та ін.). Цей прийом опрацьовує спрямованість уваги, вміння фокусуватися, вибирати один об'єкт.

5. Правильно / неправильно.

Цікава онлайн гра, яку можна реалізувати на аркушах паперу. Для цього слід взяти кольорові Фломастери і на кожному окремому аркуші записати по одному слову, що позначає колір: «червоний», «синій», «жовтий», «фіолетовий», «зелений» і т.д. в одних випадках слово і колір фломастера збігаються, в інших – немає. Учаснику необхідно якомога швидше сказати вірно або невірно. Його напарник тримає стопку листів перед собою, прибираючи по одному. Наприклад, якщо на папері червоним фломастером написано «зелений», то це помилкове твердження, а якщо зеленим, то вірне. Вправа, на перший погляд, дитяче, але допоможе розвинути увагу і дорослій людині.

Тренування уваги – процес педантичний. Поспіх тут не доречна. Адже як розвинути увагу, якщо робити це похапцем? Навпаки, покращуючи увагу, людина стає більш стриманим. Це дозволяє менше відволікатися на непотрібні речі, стати більш цілеспрямованим і організованим.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео