Назад
Порожнеча всередині: причини, симптоми і як впоратися??

Навигация по разделу
пустота внутри

Причини почуття "порожнеча всередині" і як з ним впоратися?

Чому порожнеча всередині заважає повноцінно жити? Чому ми відчуваємо це почуття? Які у нього симптоми? 6 ефективних способів звільнення.

Ходиш на роботу, навчання, будуєш плани, все тебе влаштовує і раптово все втрачає сенс. Те, що ще вчора несло користь — сьогодні є непотрібним. Звідки береться порожнеча всередині і як з не боротися? Як відчути радість життя в період такої душевної «безодні»? Що потрібно зробити для боротьби з внутрішнім холодом і порожнечею? Якщо ви виявили всередині себе «пустелю» — саме час посадити «квітучий сад». Дочитайте до кінця і всередині вас більше не залишиться відчуття порожнечі.

Причини виникнення почуття порожнечі.

Коли ти розумієш «я більше не можу боротися з байдужістю до всього», то саме час дати собі моральну струс. Важливо розібратися, чому всередині тебе перестала кипіти життя, а ти нагадуєш вичавлений лимон. Психологічний занепад не може виникнути просто так — йому є обгрунтування. Чому звичайне життя перетворилася на подобу сірої маси, де немає ні радості , ні відчуття свободи? Життя перетворюється на чорно-біле кіно, коли особистість морально виснажена. Рутина, вічна суєта поступово забирає енергію.

Якщо перший рік офісної роботи зі строгим босом був виноситься, то через три роки ти не хочеш просто вставати з ліжка і навіть думати про поїздку на роботу. Наявність стресу-ще один фактор, який може забити людину в кут, відняти будь-яке бажання діяти. Страх різких змін, втрата чого-небудь, критичні ситуації, до яких ми не готові — подібне вселяє почуття самотності і розрухи.

Порожнеча всередині нерідко стає результатом потрясінь. як можна думати про позитив, коли тебе зрадив друг або, навпаки, Ти підвів його? Коли ти створював цілу ніч проект для залучення інвестицій у свій бізнес, а твій конкурент підкупив інвесторів і виграв. Потрясіння-це великий стрес, який збиває людину зі звичного шляху.

Пройти тест на депресію

Коли на зміну важливим цілям приходять незаплановані ситуації — психіка може не витримати. Зазвичай після такого струсу людина каже " Я більше не можу» і у нього настає страшне відчуття порожнечі в душі . Гострий період пройдено, але наслідки від нього залишають згубний відбиток. Тут виникають труднощі прийти в звичайний ритм життя і знову захотіти діяти для нових результатів. Якщо втрачаєш те, що так довго збирав, ніж дорожив — руки опускаються, а всередині настає безмовність.

Настає порожнеча всередині, а що ж далі робити? Під впливом байдужості, туги, апатії настає депресія. Під її впливом людина набуває статусу» безвиході " і повної відсутності ініціативи що-небудь робити. Тому, як тільки порожнеча зайшла в душу — її потрібно всіма зусиллями випровадити. Інакше людина перестає бути особистістю, а його життя стає схожою на бардак. Щоб в такому стані остаточно не відштовхнути рідних, друзів, перспективи бути щасливим, потрібно розрізнити справжні причини від помилкових. Часто порожнеча є награним станом, в яке ми самі себе заманюємо, через таких причин:

 • Відсутність уваги або відсутність особистого життя. "Я така самотня / самотня, мене ніхто не любить». Потрібно йти на зустріч спілкуванню з цікавими людьми і не замикатися в собі.
 • Цілий день на роботі повністю виснажує, а потім тільки залишається лягти на диван і дивитися телевізор. Робота вимагає відповідального підходу, виконання обов'язків, які іноді йдуть «проти шерсті» працівника. Важливо бути готовим робити свій внесок або ж думати про пошук більш цікавої вакансії. Ми самі створюємо рамки, в яких відчуваємо пригнічення.
 • Довге очікування успіху поступово забирає енергію. Через деякий час пропадає будь-яке бажання досягнення цілей . Коли не відчуваєш результату, ефекту від своїх дій-ти поступово втрачаєш інтерес. Потрібно переглянути свої погляди на затію або приділити увагу іншому роду діяльності.
 • «я більше не можу жити в бідності, мені не хочеться бути з цими людьми, я гідна/-ін кращого». Недолік благ, незадоволення спілкуванням робить кожен день сірим, а людини песимістом. Тільки, що ти для цього зробив, щоб жити в добробуті і бути оточеним потрібними людьми? Важливо вжити заходів, щоб вибратися з соціального дна.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Симптоми порожнечі всередині.

 1. Відчуття власної неповноцінності. Комплекси з приводу зовнішності, успіху, соціального статусу — це робить тебе не таким повноцінним в очах інших. Ти відчуваєш свою нікчемність, відсутність можливостей для залучення уваги.
 2. Ти ставиш позамежні цілі. Пошук ідеалів обрушується крахом твоїх планів, коли ти стикаєшся з труднощами.
 3. Байдужість до оточуючих і величезна лінь. Так не хочеться робити зусилля над собою, щоб стати на ноги. Це особливо виражається, коли довго знаходишся безробітним, не ставиш мети, тебе недооцінюють в суспільстві.
 4. Страх створити стосунки. Фобія підійти до симпатичній людині і заговорити з ним, хоча він давно тобі подобається. Дуже хочеться щастя, ніжності, але ти відчуваєш, що у тебе не вдасться зробити рішучий крок. Ти залишаєшся один зі своїми страхами і забобонами.
 5. Порожнеча всередині виникає від розуміння безглуздості. Ходиш на роботу, щоб дозволити собі їсти, жити, це тягнеться роками, дні здаються сірими, а ти байдужий. Обставини, рутина роблять людину заручником.
 6. Думки про самогубство з'являються, коли ти усвідомлюєш свою безпорадність. Важка хвороба, втрата цінної людини, втрата цінностей-великі потрясіння віднімають здоровий глузд і вселяють хронічну душевний біль .
 7. Оточуючі постійно засуджують, суспільство тисне, не приймає тебе в істинному вигляді. Людина відчуває свою безнадійність, адже він не вписується ні в одні рамки, а його спроби обрушуються шквалом негативу.

Як боротися з цим почуттям?

Яка б не була порожнеча всередині, і через що вона виникла-завжди є способи реабілітації. Цей стан може запросто піти, звідки воно і прийшло. Помилково, в» розбитий " період люди звертаються до алкоголю та інших згубних звичок.

Думка, що тимчасове задоволення звільнить від стану порожнечі, вкрай помилково. Це не додасть впевненості, а, навпаки, привчить до інших залежностей. Щоб потім не витягувати себе з більшої трясовини проблем, краще прислухатися до таких рекомендацій:

1. Вміти довіритися.

Коли всередині ніби кішки деруть, а ти відчуваєш себе безпорадним — варто звернутися до найближчих. Не варто замикатися в собі, а краще попросити підтримки у тих, хто завжди зрозуміє. Важливо знайти того, кому ти дійсно довіряєш. Щирі відносини дозволяють знайти розуміння, розраду, любов.

2. Відволіктися від негативу.

Все навалилося і не дає вільно видихнути? Моральна порожнеча поступово піде, якщо зробити паузу. Чому б не виїхати в гори з цього галасливого мегаполісу, від цієї суєти? На природі відчувається внутрішня гармонія, якої не вистачало весь цей час. Внутрішнє самотність часто зцілює усамітнення в оточенні природи, душевний спокій, нова обстановка. Якщо давно хочеться виїхати в подорож — саме час купити квитки і впустити Пригоди в життя. Для початку не завадить хоча б піти в кіно, поспівати в караоке, зробити домашні суші і запросити гостей!

3. Впустити в життя почуття.

Я більше не можу залишатися наодинці з собою, мені не вистачає почуттів. Настрій створити особисте життя-це природне бажання. Скільки можна жити в холоді, бути відстороненим, озиратися на зворушливі побачення друзів і йти далі своєю дорогою? Якщо приберегли себе до кращих часів, то, цілком ймовірно, саме час стати живим і привернути увагу на свою сторону.

Пройти тест на психіку

4. Зробити емоційний струс.

Коли життя схоже на висохле поле з бур'янами, то важливо оновити його і посіяти новий урожай. Почуття і емоційний струс йдуть нога в ногу. Також можна розгойдати застиглі емоції. Ти не можеш постійно бути бовдуром, йти стрімголов і не відчувати емоцій. Буває настрій поплакати, заспівати улюблені пісні під гітару, піти в клуб на танці, стрибнути з парашутом або записатися на єдиноборства. Це включить твій справжній режим і впустить нове дихання в життя.

5. Приділити увагу розвитку.

Порожнеча здатна відняти у людини будь-які можливості стати на ноги, щоб прийти до успіху. Не можна дозволити обставини взяти над тобою верх. Є мрія бути підприємцем? Важливо спілкуватися з успішними людьми, ходити на тренінги з особистісного зростання, читати багато літератури. Є таємне бажання спробувати себе в акторській майстерності або виступати на сцені? Не варто відмовляти собі в ідеї самовиражатися.

Чому б не отримати спеціальну освіту, дивитися навчальні відео, знаходити корисні знайомства. Важливо пробивати собі шлях до кращого майбутнього і самостверджуватися. Тоді порожнечі не буде місця у Вашому житті.

6. Знайти власні інтереси.

Робота-дім-робота-бар-дім-кафе і так по колу. Рутина не те що стирає рамки реальності, вона вбиває в тобі весь інтерес до іншого роду діяльності. На вихідних можна відправитися за місто збирати гриби або відвідувати плавальний басейн. Захоплення розбавляють звичайні дні, які змушують тебе бути відповідальним, робити обов'язки, можливо, прикидатися. Хобі - спосіб повернути собі свободу і смак до творчості.

Якщо порожнеча всередині не дає спокою — застосуєте ці поради і ви відчуєте результат. Не бійтеся допускати помилки, намагайтеся взяти ситуацію під контроль і почніть шлях власного звільнення. По початку може бути важко, але зовсім скоро вас покине це жахливе почуття спустошення. Не дозволяйте кожній дрібниці негативно впливати на вас, а прагнете тримати нейтралітет — це збереже ваш стан і додасть почуття впевненості.

Пройти тест на стрес

Зараз читають
Як позбутися від заздрості і перестати заздрити??
Як позбутися від заздрості і перестати заздрити??
Чому з'являється заздрість і якою вона буває? Як позбутися від заздрості ...
Конфлікт інтересів: що це таке і як ним керувати??
Конфлікт інтересів: що це таке і як ним керувати??
Що таке конфлікт інтересів і в чому його основна проблема? Як ним керува ...
Поза для медитації і техніки виконання кожної з них
Поза для медитації і техніки виконання кожної з них
Як підбирається поза для медитації? Як їх правильно виконувати, щоб дося ...
Заручини: що це таке, які її переваги та недоліки??
Заручини: що це таке, які її переваги та недоліки??
Що таке заручини і навіщо їх укладають? Так вона необхідна для сучасних ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Новое youtube видео