Назад
Як знайти мету в житті: 10 надійних прийомів

Навигация по разделу
найти цель в жизни

Як знайти мету в житті?

Як знайти мету в житті і чому її відсутність небезпечно для людини? 10 ефективних способів, які допомагають знайти мету в житті.

Незважаючи на важливість і першочерговість цього питання, далеко не всі знають, як знайти мету в житті. Через це їх перебування перетворюється в низку сірих одноманітних днів. Вони не можуть нічого планувати, прагнути, сподіватися. Відсутність орієнтира робить людей пасивними, подібно екіпажу корабля, який збився зі шляху і не знає до якого берега гребти. З огляду на вплив, який мета надає на особистість, поради щодо її знаходження – першочергове завдання будь-якого ресурсу по саморозвитку. Розглянемо 10 ефективних прийомів, які допомагають вирішити цю задачу.

1. Самоаналіз.

Перший і найнадійніший спосіб, до якого варто вдатися будь — кому, у кого немає мети в житті-ретельний самоаналіз. Виконати його можна, як в розумі, так і записуючи. Йдеться про ментальних картах — техніці візуалізації мислення за допомогою записів, або зображень на аркуші паперу. Це дає можливість структурувати думки, вибрати найважливіше і відкинути всі другорядні моменти. Головне задавати самому собі правильні питання і максимально чесно на них відповідати, навіть якщо ці відповіді будуть йти в розріз з попереднім життєвим досвідом. Чим щире пройде «спілкування» зі своїм внутрішнім «я», тим легше виявиться вибрати орієнтири для руху.

2. Дитячі спогади.

Якщо відповідь на питання, Як знайти мета в житті, викликає значні труднощі, слід скористатися невеликою хитрістю.  Вона пов'язана з актуалізацією дитячих спогадів. Справа в тому, що ранні роки життя людини відрізняються щирістю. Дитина точно знає, чого він хоче, що йому цікаво і важливо. Згодом ця безпосередність відступає під тиском громадської думки, соціальних цінностей і норм поведінки. Людина, з дитинства мріяв стати космонавтом, перетворюється в рядового працівника, так і не спробувавши зробити крок назустріч зіркам. Але хто знає, можливо, якби він не змінив своєї мрії, він би вже давно був на МКС, а не на звичайній АЗС. Якщо згадати все те, що приваблювало в дитячому віці, набагато простіше стає знайти підказку в питанні пошуку призначення .

Пройти тест на тип особистості

3. Усамітнення на природі.

Міський шум і суєта – погані помічники людині, яка вирішила привести свої думки в порядок. Щоб краще розібратися в собі і зрозуміти, як знайти свою мету в житті, часто необхідно усамітнитися. Бажано зробити це де-небудь на природі, хоча б виїхавши за межу міста. Локація може бути будь-яка, від озера до лісової галявини. Головне, щоб навколишнє оточення сприяла неспішному ходу думок і виразному діалогу зі своїм внутрішнім голосом. Чому це так важливо? Справа в тому, що в» бетонних джунглях " людина з усіх боків оточений громадськими стереотипами , нормами, правилами. Це сковує його особистість, заважає стати самим собою. Природна обстановка допомагає зняти "маску" і проникнути в підсвідомість , в якому містяться відповіді на всі важливі життєві питання.

4. Інтуїція.

Один з інструментів, який використовує внутрішній голос, намагаючись дати підказку людині-це його інтуїція . Якщо до неї прислухатися, стає зрозуміло багато, в тому числі і, як знайти мету в житті. Цей майстерність присутній у кожної людини, але ступінь його розвитку відрізняється. Хороша новина полягає в тому, що» Шосте " почуття піддається тренуванню, посилюючись в процесі регулярного застосування. Завдяки інтуїції можна навчитися передбачати події, відчувати інших людей, а на піку її розвитку ще й чітко розуміти призначення . Людина з розвиненою інтуїцією буде заходити саме в ті двері, за якими його найбільше чекають, ставлячи перед собою найактуальніші завдання.

Пройти тест на інтуїцію

5. Читання книг.

Складно придумати більший джерело інформації і досвіду, ніж книги. Цей універсальний джерело знань не втрачає своєї актуальності навіть в епоху всіляких гаджетів і девайсів. Можливо, він трохи перетворюється, слідуючи в ногу з тенденціями часу. З'являються аудіокниги, відеоматеріали, різні мобільні додатки. Але суть їх залишається незмінною-накопичення і передача мудрості . Кожна людина в одній з книг обов'язково зустріне підказку, як знайти мету в житті. В якій саме? Відповісти неможливо. Чим більше книг буде прочитано, тим швидше знайдуться відповіді. Правда, при цьому виникнуть і нові питання.

6. Розширення кола знайомств.

Не менш ефективно справляється з питанням, як визначити мету в житті, і живе спілкування. Кожна особистість - це ціла книга, яку можна перечитувати нескінченну кількість разів. У кожного свої цілі і мотиви. Чим більше людей дізнається людина, тим більший багаж досвіду він отримує. Якщо в книгах міститься більше фактів і припущень, то в процесі діалогу відбувається саме передача досвіду. Хоча, є цілий ряд книг, які нагадують саме спілкування з автором. Яскравий приклад - » Думай і багатій", написана американським автором Наполеоном Хіллом. Але навіть така мудра книга не зможе дати головного. Вона не дасть відповіді на всі виниклі питання. Під час бесіди завжди можна щось уточнити і перепитати, роблячи передачу інформації більш індивідуальною і корисною.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

7. Подолання комплексів і фобій.

Суспільство несе для людини як користь, так і шкоду. Соціалізація корисна для особистості, в плані її розвитку , але табу , заборони і забобони – однозначно шкодять. Страхи і комплекси виникають у відповідь на негативний вплив громадської думки. Саме в період придушення інтересів особистості її оточенням людина ризикує заплутатися і збитися зі шляху. Навіть через багато років, переїхавши в зовсім інше місце, він буде тягнути на собі ярмо попереднього досвіду. Щоб знайти мету в житті, йому необхідно буде позбутися своїх « тарганів в голові » і лише потім, провівши Генеральну «прибирання» в підсвідомості, зрозуміти, чого він хоче в дійсності.

8. Вихід із зони комфорту.

Іноді, нерозуміння, як знайти мету в житті, пов'язано з тим, що вона знаходиться за межами відомого людині світу. Щоб про неї дізнатися, необхідно вийти із зони комфорту і спробувати щось нове і незвичайне. Наприклад, записатися в секцію, сходити на тренінг або влаштуватися на іншу роботу. Тільки розширюючи горизонти свого світогляду, людина вчиться краще розуміти самого себе. Припустимо, для кого-то підійде заняття серфінгом. І однією з його цілей в житті стане підкорення хвиль у всіх океанах світу. Якщо він не спробує це заняття, то так і не зрозуміє з чим пов'язано його покликання .

9. Консультація коуча або психолога.

В окремих випадках людина настільки сильно віддаляється від своєї природи, що без сторонньої допомоги йому стає дуже складно знайти самого себе. Є, як мінімум, дві професії, фахівці яких допомагають в питанні пошуку мети в житті.  Перші-це психологи, які знаходять причини проблеми, намагаючись її вирішити. Другі-це коучі . Їх завдання-допомогти людині самій відповісти на всі свої питання. Роль консультанта можуть брати на себе друзі або родичі, але такий побутовий психоаналіз не завжди призводить до благополучного вирішення проблеми. Все-таки, освіта, отримана в стінах Університету, або тренінгового центру, допомагає дотримуватися необхідних стандартів роботи, чого не зможуть зробити аматори і самоучки.

10. Боротьба з меркантильністю.

Ще одна важлива порада в пошуках призначення – відмова від меркантильних спонукань. Багато, дорослішаючи, зраджують свої інтереси і мрії заради заробітку грошей. Вони приміряють нав'язані суспільством ролі, поступово віддаляючись від своєї власної. Простий прийом, як знайти мету в житті – представити своє улюблене заняття, якби питання грошей взагалі не існувало. Скажімо, хтось успадкував мільярд доларів. Чим він почне займатися, якщо йому більше не доведеться щодня ходити на нелюбиму роботу? Відповідь на це питання і дасть підказку в пошуку своїх життєвих цілей.

Серед всіх рекомендацій, як знайти мету в житті, не можна вибрати одну найбільш універсальну. Кожна з них корисна по-своєму. Слід спробувати всі прийоми. Чим більший їх арсенал буде використаний, тим вище шанси знайти мету, яка надихне людину, наділить його життя змістом і відкриє шлях до успіху.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео