Назад
Ментор: хто це такий і що таке менторство??

Навигация по разделу
ментор

Хто такий ментор і для чого він потрібен?

Хто такий ментор і чим він займається? Що таке менторство? Як ментортсво допомагає в побудові кар'єри і в розвитку життя?

Кожному потрібен свій ментор. Неважливо, в підприємницькій, спортивної, письменницької, або середовищі шоу бізнесу людина прагне досягти успіху. Бажає він побудувати успішну кар'єру або розкрутити стартап – самостійно пробитися до вершини важко. Відомі актори, письменники, бізнесмени, чиї імена сьогодні знає весь світ, зізнаються, що без досвідченого порадника не досягли б таких висот. Вони з вдячністю називають імена особистих менторів-професіоналів, які поділилися з ними часткою власних перемог.

Хто такий ментор?

Ментор – це людина з особистим досвідом успіху, яким готовий поділитися з підопічними (протеже). Для своїх підопічних ментор одночасно виступає в ролі коуча , психолога, вчителя, радника і консультанта. Він уберігає учнів від головної помилки-статистики невдалих проектів, допомагаючи упакувати ідею в бізнес план з видимою економічною вигодою.

Людина, яка прожила і прожила професійне життя, бачить кінцеву мета там, де плани навіть ще не прописані на папері.  Він допоможе не просто розвинути стартап, але і трансформувати його в продукт, привабливий для покупців. Ім'я ментора обов'язково згадують при отриманні нагороди, будь то Оскар, олімпійська медаль або виграний тендер.

Як знаходять менторів?

Це складний момент. Наставник не буде працювати з примусу або проти своєї волі . Він може знайти підопічного самостійно і запропонувати підтримку безкоштовно, бо знає – матеріальні блага не здатні замінити задоволення від допомоги іншим. Деякі не афішують своє наставництво, вважаючи за краще опинитися в тіні успіху своїх учнів.

Багато поєднують наставництво з основною діяльністю, а хтось присвячує цьому все своє життя. Щирий інтерес до діяльності ментора, відвідування семінарів або конференцій здатні наблизити момент знайомства. З наставником учнів об'єднують ще й спільні цілі, так що головним принципом взаємодії є довіра. Особисте знайомство переростає в бажання співпрацювати в сфері бізнесу.

Пройти тест на темперамент

Чим займаються ментори?

Ментор допомагає не тільки порадами, а й особистим прикладом.  Він займається самоосвітою в профільних і суміжних сферах – від високих технологій до буддійських практик.  Ментор не просто передає знання, він залучає учнів до сфери діяльності до повного занурення. Своєю ідеєю, підтримкою та порадами наставники допомагають підопічним рухатися вперед. Тренер на професійному полі, чий день розписаний по хвилинах, надихає і дисциплінує одночасно. Ментор здатний надати допомогу в питаннях:

  • Економічних . Гола ідея сама по собі малоприваблива для інвесторів. Ментор допоможе перетворити ентузіазм в готовий продукт з цифрами і економічними показниками, які можна «помацати».
  • Психологічних . У моменти негараздів ментор стає точкою опори, а іноді і горезвісним стусаном.  Наставник ділиться досвідом таким, яким він є насправді.
  • Комунікативних . Ментор готовий надати рекомендації або рекомендаційні листи для свого підопічного, щоб провести його до успіху найкоротшою дорогою. Наставник допомагає перейти на якісно інший рівень зв'язків в середовищі професіоналів.
  • Поведінкових . Він вказує на звички , які слід придбати і звертає увагу на ті, від яких потрібно відмовитися.
  • Організаційних . Ментор допоможе не просто залучити професіоналів, а й вибудувати корпоративну культуру майбутньої справи.

Чого ментор не зробить для своїх підопічних? Він не вирішить проблеми учнів, але надасть можливість поглянути на проблему з боку людини, яка її вже подолала. Він не пропонує готових рішень там, де його протеже зможе видертися сам і знає, де постелити горезвісну соломку, на яку примудряються впасти всі новачки.

Ніхто не крокує поодинці. для побудови особистої кар'єри або розвитку бізнесу важливі не просто однодумці, а люди, на думку яких можна беззастережно покластися. Навколишні охоче діляться настановами не для користі іншої людини, а для підтвердження власної важливості. Раді ментора можна довіряти. Його досвід дозволяє учневі подумки відійти на відстань або піднятися на висоту, щоб поглянути на свої дії з іншого ракурсу. Побачити помилки, очевидні або неочевидні – тільки половина перемоги.

Наставник дає інструменти, за допомогою яких учні зможуть скласти власний механізм успіху. У міру зростання майстерності своїх підопічних ментор відкриває для них невидимі можливості і дає поради щодо їх реалізації.

Немає досвіду – немає ментора. методи роботи наставників індивідуальні. Підприємець Річард Бренсон вважає, що бунтарство – найкращий шлях для бізнесмена. Він досяг успіху таким чином і навчає цього своїх послідовників. Підприємець і громадський діяч Білл Гейтс найперше завдання наставника бачить в наданні зворотного зв'язку своїм учням. Він розробив власну систему оцінки праці, застосовну для будь-якої сфери бізнесу. Не існує універсального способу отримати перемогу. Не вийде побудувати бізнес або кар'єру без помилок і падінь. Ментор вміє розглянути унікальність ідеї і дати її як продукт, здатний змінити світ.

Пройти тест на тип особистості

Що таке менторство?

Менторство — це формальний інститут, який надає можливість для початківців бізнесменів подивитися на досвідчених людей за роботою. Методи навчання тут відрізняються від звичних. Але якщо після закінчення вузу можна почути фразу: «забудьте все, чого вас вчили», то в Інституті менторства підопічні отримують знання, яких немає ні в одному підручнику. Це практика, що дозволяє до кістки вивчити питання, з яким не стикалися учні. Менторство допомагає не просто отримати досвід, а й відчути занурення в культуру або співтовариство людей, з якими належить вести переговори.

Мета менторства - допомогти підопічним досягти успіху. Існують цілі компанії (стартап-акселератори або стартап-інкубатори), що працюють над тим, щоб звести менторів з початківцями стартаперами. Менторські схеми допомагають перетворити ідею в прибутковий бізнес, адже інвестори не поспішають розлучитися з грошима, грунтуючись виключно на барвистому поданні проекту.

Все, що їм продають, будь то спеціаліст чи стартап, має бути певною мірою прибутковою інвестицією. Перевірка ідей за допомогою показників, які можна «помацати» – перший крок для монетизації бізнесу. Менторство допомагає знайти баланс між уявою і способами отримати з продукту економічну вигоду.

Для чого потрібно менторство?

Менторство вчить мислити і спілкуватися іншими категоріями. Наставники виходять не з того, як влаштована реальність, а з того, як протеже з нею зіткнеться. Влитися в середу професіоналів неможливо без знання термінології. Особливо це стосується бізнесу за кордоном. Картинка сама по собі нецікава. Цифри, графіки, обґрунтування економічної вигоди – всі показники повинні працювати в одному напрямку. Вони повинні дати інвесторам чітке розуміння того, коли вкладені ресурси почнуть приносити прибуток. Тому умовний спосіб слів» якби", "тоді б" відразу відсікають інтерес наставників.

Менторство-прибутковий бізнес . За допомогою безкоштовних сервісів стартап можна створити навіть за тиждень. Команда менторів може одночасно працювати з проектами, які знаходяться на різних стадіях розвитку. Протягом перших тижнів співпраці спілкування відбувається більш щільно, а в міру зростання бізнесу воно може носити консультаційний характер.

Практичні поради надаються в будь-якій сфері: щодо того, як отримати податкові пільги або чи варто витрачати прибуток на покупку біткоіни. Менторська програма закінчується своєрідним "випуском", після якого новоспечені бізнесмени відправляються у вільне плавання. Історії успішних стартапів надихають обидві сторони на співпрацю.

Кожен стартап – це щось більше, ніж сума індивідуалів. Розробити стратегію розвитку-це тільки початок. Успіх спрацьовує там, де є незаперечний талант . Команді розробників необхідно знайти "зірку" в сфері маркетингу або продажів, яка допоможе перевести продукт з області звичайного в область екстраординарного.

Потрібно залучити талановитих професіоналів, які часто не визнають найменшого насильства над особистістю. Менторство не пригнічує індивідуальні нахили, але дозволяє створити вектор розвитку. Вибрати напрямок, в якому проект буде змінювати світ і робити людей щасливішими.

Менторські відносини дадуть новачкам на старті необхідну перевагу в битві з конкурентами. Всі дії, які допомагають в цьому, годяться. Менторство-це реалії життя, які, в деякій мірі, відмінні від загальних уявлень про успіх. Це саме життя. Ментор-не монстр і не робот. Він-жива людина. Він так само втомлюється і може бути жорстким. Але це єдиний шлях зростання.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Як знайти сенс життя? 7 перевірених ідей
Як знайти сенс життя? 7 перевірених ідей
Як знайти сенс життя? 7 простих рекомендацій обов'язково підкажуть в яко ...
Чим зайнятися у вільний час? 100 способів урізноманітнити життя
Чим зайнятися у вільний час? 100 способів урізноманітнити життя
Чим можна зайнятися у вільний час? На думку відразу ж приходить тільки д ...
Тренінг впевненості в собі: що це таке і як вибрати??
Тренінг впевненості в собі: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг впевненості і чому він допомагає прокачати емоційні м'яз ...
Як навчитися жити повним життям? 7 рекомендацій
Як навчитися жити повним життям? 7 рекомендацій
Як навчитися жити незалежно від громадської думки? У чому сенс життя і я ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Як правильно цілуватися: повне керівництво з 20 порад
Як правильно цілуватися: повне керівництво з 20 порад
Як цілуватися правильно так, щоб доставляти своїй парі задоволення і пок ...
Куди сходити з дитиною на новорічних канікулах
Куди сходити з дитиною на новорічних канікулах
Переймаючись питанням, куди сходити з дитиною на канікулах, потрібно заз ...
Новое youtube видео