Назад
Нудьга: що це таке і 7 способів як від неї позбутися.

Навигация по разделу
скука

Що таке нудьга і як від неї позбутися?

Що таке нудьга і чи може вона мати важкі наслідки для здоров'я? Як позбутися від нудьги? 7 способів її усунути.

Чи здатна нудьга викликати інсульт? Або це почуття &8212; - це лише тимчасовий поганий настрій, який не має важких наслідків? Щоб з'ясувати це, знадобляться знання про зв'язок нудьги і фізіологічних процесів в організмі. Якщо ці співвідношення дійсно існують, то що ж виникає першим &8212; нудьгуючий настрій або зміни у фізіології? І нарешті, чи варто з цим щось робити? Якщо так, то що? Відповіді виявляться несподіваними.

Що таке нудьга?

Нудьга — це негативна емоція, психічно пасивний стан, який супроводжується відсутністю зацікавленості в людях, заняттях, оточенні в цілому. У людини з таким настроєм знижується реакція, причому як на фізичному, так і на психічному рівні. Супутні відчуття & 8212; занепокоєння, дратівливість, неуважність, незадоволеність.

Фізіологія не впливає на нудьгу. А ось негативна емоція здатна викликати фізіологічний дискомфорт. Причиною тому служить підвищення рівня кортизолу, або гормону стресу, в крові. У великих дозах при хронічному прояві він може спровокувати захворювання серцево-судинної системи, інсульт або діабет. З огляду на ризик, боротися з систематично виникає нудьгою все ж варто.

Пройти тест на характер людини

Як позбутися від нудьги?

1. Проаналізувати відчуття.

Для початку досить прислухатися до свого тіла і почуттів. Потім можна спробувати змінити фізичне положення і поспостерігати за реакцією організму. Іноді проста зручна поза вирішує проблему, оскільки добре розслабляє . Нудьга перетворюється на релаксацію . Цей метод допомагає, якщо потрібно довго чекати, а нічого цікавого навколо не спостерігається. Довгі черги, затримки рейсів & 8212; яскраві тому приклади.

Є можливість чимось зайнятися? Відмінно. Можна цим скористатися і простежити за змінами. Під заняттям мається на увазі не тільки робота або навчання, але також хобі або корисні справи. Далі ситуація розвиватиметься за одним із двох сценаріїв:

 1. Завдяки зайнятості нудьга поступово відступить, так як причиною пригніченого стану служило тільки неробство.
 2. Поганий настрій залишиться незмінним або погіршиться.

Причинами другого варіанту служать абсолютно різні проблеми. Одна з них полягає в повній відсутності занять. А ось енергії при цьому може бути в надлишку. Не маючи можливості вгамувати збуджений стан будь-якою справою, людина починає нудьгувати. Тому найкращим рішенням стане наступний крок.

2. Заспокоїтися і спробувати розслабитися.

Ефективна релаксація допомагає зменшити емоційне збудження. Завдяки цьому нудьга переростає у Відпочинок. Можливо, саме цього не вистачає організму. Виснаження викликає занепад сил , який помилково приймається за лінь і нудьгу. Кілька простих способів розслабитися:

 • Медитація, бажано під тиху спокійну музику, з приглушеним світлом і аромапаличками або свічками;
 • Поспати, забезпечивши собі тишу і спокій;
 • Мріяти про майбутні успіхи, придумати, як їх досягти;
 • Відпочити на природі;
 • Поспостерігати за акваріумними рибками & 8212; вони відмінно заспокоюють нервову систему;
 • Сходити на йогу, масаж або будь-яку розслаблюючу процедуру.

Якщо проблема не в перевтомі, то релаксація не прожене тугу і нудний настрій. В такому випадку пора переходити до третього кроку.

3. Сфокусуватися на чому-небудь.

Особливо на конкретному предметі чи людині. У першому кроці вже було запропоновано знайти собі якесь заняття. Однак в ситуаціях, де потрібно просто чекати, складно знайти цікаву справу. Прогулянки по території аеропорту під час затримки рейсу швидко набридають, а вийти з черги, не ризикнувши своїм місцем, практично неможливо. Значить, можна спробувати утримати свою увагу на якомусь об'єкті.

Нишком підглядати в книгу сусіда або проглядати рядки газет біля кіоску, поки господар відвернувся, не особливо весело. Хоча цінителям детективів підійде. Іншим же краще звернути увагу на оточуючих. Можна ненав'язливо розглядати людину і задаватися такими питаннями:

 • Як його звати?
 • Скільки йому років?
 • Що він робить в цьому місці, куди відправиться потім?
 • Хто він за професією?
 • Чи є у нього пара та діти?
 • Щирий це людина або щось приховує за усміхненими масками?
 • Що говорить про нього його Одяг, аксесуари, сумки, ХОДА, поведінка?

Перш нудьгуючі гравці, які глибоко переймаються таким заняттям, дивуються, наскільки близькими до дійсності виявляються їхні здогади. Крім того, ця гра здатна підштовхнути до нових знайомств. А якщо об'єкт спостереження раптом помічає за собою стеження, то психологи рекомендують не відводити відразу ж очі, а просто посміхнутися.

Пройти тест на тип особистості

4. Провести аналіз останніх місяців.

Перераховані методи не допомагають? Тоді, можливо, причина нудьги захована не в поточній ситуації, а десь в минулому? Якщо так, то бажано спробувати згадати своє життя за останні півроку. Негативну емоцію могли викликати:

 • Сильне душевне потрясіння, важка психологічна травма ;
 • Рутина, суцільна одноманітність у діях;
 • Відсутність чіткого розуміння своїх цілей і бажань;
 • Ігнорування власних почуттів, турбота про кого завгодно, але тільки не про себе;
 • Жахливо нелюбима робота або інша систематична діяльність, яку абсолютно не хочеться виконувати.

Неможливо бути повноцінно щасливою людиною, дотримуючись чужих правил. Ці дві історії тому доказ.

Батьки хочуть, щоб син став юристом, а не скрипалем, як він того бажає. Щоб не засмучувати близьких і виправдати їх очікування, хлопець йде вчитися в юридичну академію. Отримує диплом, знаходить роботу за фахом. Через кілька років у нього є престиж, гроші, повага батьків. А також нудьга, роздратування, ненависть до себе, неконтрольовані спалахи гніву. І чергова пляшка алкоголю поруч зі зламаною скрипкою.

Молода людина одружується по любові. Дружина &8212; ангел у плоті. Єдиний її мінус &8212; вона вимагає, щоб чоловік заради неї відмовився від щотижневих ігор з друзями в футбол. Чоловік обожнює ганяти м'яч з приятелями, це його справжнє хобі, але... окрилений гостротою почуттів, він погоджується на ультиматум дружини.

Через півроку нудьгуючий хлопець робить спробу поговорити з дружиною і все ж піти на футбол. Отримує істерику, яка закінчується тільки після його відмови від наміру. Ще через кілька місяців благовірна починає звинувачувати чоловіка в його пасивності до неї, домашніх справах. Через рік вона застає його в ліжку з іншого. Розвід.

5. Змінити життя відповідно до результатів аналізу.

Якщо дві описані в попередньому кроці ситуації, м'яко кажучи, не відповідають очікуванням, то пора діяти. Що можна зробити:

 • Дізнайтеся більше про свої бажання, амбіції, мрії;
 • Перестати ігнорувати особисті потреби, емоції;
 • Додати в життя щось нове або, навпаки, позбутися чогось;
 • Змінити спосіб виконання повсякденних завдань;
 • Вчитися новому;
 • Любити себе, виробити самоповагу.

В інших випадках допоможе наступний крок.

6. Відвідати кабінет психотерапевта.

Іноді це виявляється єдино вірним і ефективним рішенням. Розмови з фахівцем &8212; це відкриття і прийняття себе . Деякі люди стикаються з стереотипами , зупиняють їх на шляху до професійної допомоги.

лікар буде лізти в голову.

Ні, він не вимагатиме нічого розповідати проти волі самого клієнта. Не стане тиснути. Підштовхне? Звичайно, тому що, поборовши нерішучість, людина здатна позбутися від десятка проблем. Але це допомога, а не Тиск.

похід до лікаря означає, що людина хвора.

Пацієнт дійсно потребує допомоги. Але, по-перше, чому ніхто не боїться розповідати про візит до терапевта, кардіолога, окуліста? Хоча вони точно такі ж лікарі, як і психотерапевт &8212; область лікування тільки різна. По-друге, психотерапевт &8212; не психіатр. По суті перший вирішує проблеми, з якими звертаються до психолога, тільки у нього ще й медична освіта є.

запис в медкарточке від психотерапевта погано впливає на кар'єру.

Багато фахівців взагалі не працюють з медкнижками. Максимум &8212; роблять нотатки у власних блокнотах, щоб тримати все в голові. Розповідати комусь про проблеми клієнтів їм не дозволяє закон про лікарську таємницю. Іноді ще й совість.

Рідкісна короткочасна нудьга сама по собі не небезпечна і навіть корисна. Але її хронічний прояв може бути тривожним сигналом. Назвати цю емоцію діагнозом, грунтуючись виключно на медичній точці зору, складно. Але в психосоматичному плані це так. Допомогти побороти постійно нудьгуючий настрій може психотерапевт.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео