Назад
Доля людини: що це таке і як на неї впливати??

Навигация по разделу
что такое судьба

Що таке доля людини і що її визначає?

Що таке доля людини і чи можна на неї вплинути? Чи є якісь секрети, які визначають долю людини? Як стати улюбленцем долі?

Відповідь на питання, що таке доля, залежить від того, кому його задати. У релігіях це найчастіше низка випробувань, в якій потрібно покластися на Бога. Езотерики розкажуть про попередні втілення і карму. Психологи дадуть відповідь, що зумовленості засновані лише на наших переконаннях, вчинках, характерах. І будуть праві. Доля існує, але її можна змінити в будь-який момент. Вибір є, головне зробити його вчасно. Щоб стати улюбленцем долі, досить налаштувати внутрішні радари на хвилі Всесвіту і вловлювати щасливі випадки.

Що таке доля?

Доля — це сукупність зумовлених обставин і подій, що впливають на життя людини і визначають її якість. Філософи називають три її основні характеристики:

 • Непізнаваність. людині не дано знати, яке життя його чекає в майбутньому, для чого він народився на світ, які функції повинен виконати.
 • Тотальність. вона охоплює все сфери життя і всіх людей.
 • Незалежність. Люди не мають впливу на власну долю, щоб вони не робили, зумовлене прийдешнє від цього не зміниться.

Якщо з першими двома властивостями легко погодитися, то останнє викликає сумніви. Людина-далеко не безвольна істота. Покладаючись лише на волю випадку, люди знімають з себе відповідальність , що може свідчити про незрілість особистості.

Пройти тест на тип особистості

Що визначає долю людини?

Згідно міфології, існує п'ять іпостасей долі:

 • Розподільник . Ця іпостась хаотична, в її вчинках немає логіки . Кого чекає щасливе і безтурботне життя, а по кому вдарить злий рок, вирішує сліпий випадок. Від людей, які вірять у такий Вселенський розподіл, часто можна почути: «така моя доля».
 • Гравець. Колесо Фортуни крутиться, людина потрапляє в ризиковані ситуації, які можуть круто поміняти його життя в кращу або гіршу сторону. Такі люди, керуються везінням.
 • Режисер. життя - спектакль, а люди в ньому актори. У кожного своя роль, тому зустрічі не випадкові і неминучі, адже все побудовано на взаємодії.
 • Позикодавець. людини наділяють талантом , йому дають все для хорошого життя, від того, як він розпорядиться цим даром, залежить його майбутнє.
 • Суддя. все залежить від минулих втілень. Якщо в попередньому житті людина поводилася погано, грішив, то в наступній − його чекають невдачі, розчарування, труднощі.

Якщо відійти від міфології, то існують і інші визначники долі, більш звичні і приземлені:

 • Соціальний . Людину, яка народилася в багатій родині, чекає величезна кількість можливостей. Він зможе вступити до престижного ВНЗ, батьки походатайствуют про його оформленні на високооплачувану роботу. Він зможе розраховувати на їх фінансову підтримку. З іншого боку, у людини, позбавленої таких благ, менше шансів на те, щоб добре влаштуватися в житті.
 • Психологічний . Візьмемо за основу все тих же двох людей з різних соціальних верств суспільства. Дитина багатих батьків легко може вирости нахлібником, вступу до університету він віддасть перевагу продовжити витрачати батьківський капітал, пристраститься до шкідливі звички . У той же час, людина з малозабезпеченої сім'ї буде прагнути підвищити свій статус, прикладаючи більше зусиль за рахунок мотивації .
 • Події . У житті завжди є місце випадковостям (хоча деякі вважають їх і невипадковими). Зіткнення в транспорті, обривок з розмови, зустріч через багато років розлуки – вплинути на наступні події може, що завгодно.

Виходить, що у визначенні долі людині все-таки відведено важливе місце. Яке саме, дуже добре описує звичай в перший день народження дитини класти перед ним кілька предметів. Який з них він вибере, той і визначить його подальшу долю.

Наприклад, книга позначає, що він стане вченим, кисть говорить про творчу жилці у малюка, монета обіцяє процвітання. Ось так і доля кладе перед людиною кілька шляхів, і він вибирає, за яким з них піти.

Пройти тест на характер людини

Як стати улюбленцем долі?

Хто такий улюбленець долі? Людина, якій у всьому щастить. Йому легко вдається одночасно побудувати кар'єру, завести щасливі відносини, залишатися здоровим, бути затребуваним. Але найчастіше за таким везінням стоїть титанічна праця, психологічні трансформації, а далеко не тільки доля. Щоб приміряти на себе роль улюбленця, досить прислухатися до п'яти рекомендацій.

1. Чинити опір.

При настанні складних ситуацій одні люди йдуть наперекір долі, а інші наполегливо їй протидіють. Іноді Всесвіт посилає труднощі, щоб допомогти в загартуванню характеру , перевірити, наскільки важливі для людини його придбання, показати, чи знаходяться поруч з ним вірні люди або вони кинуть його при перших же складнощах. Часто досвід в результаті стає цінним багажем, сходинкою прогресу. Збережіть фразу» не доля " для випадків, коли ви зробили все, що було в ваших силах.

2. Не чинити опір.

Клеанф сказав: «бажає доля веде, що не бажає – тягне». Іноді потрібно придивитися до подій, які відбуваються в житті. Можливо, звільнення з роботи – сигнал знайти нову, більш привабливу і високооплачувану. Постійні невдачі в якійсь справі можуть говорити про те, що потрібно зайнятися чимось іншим. Необхідно навчитися розслаблятися, плисти за течією, а не брати участь в нескінченній боротьбі.

3. Дивитися в обидва.

Важливо розрізняти, коли потрібно докласти зусиль, а коли зупинитися або переключитися на іншу ситуацію. У цьому суть наступної поради. Світ постійно підкидає можливості. Перед очима, ніби випадково, надає оголошення про роботу мрії. Помилка в одній цифрі при наборі номера призводить до нового доленосному знайомству.

4. Налаштовуватися на позитив.

Людина притягує те, що займає його думки. Якщо сфокусуватися тільки на невдачах, саме вони і будуть постійно траплятися в житті. Необхідно вміти знаходити хороше навіть в найгірших днях, навчитися бачити не труднощі, а рішення, вірити у свої сили .

5. Зробити перший крок.

Існує притча. Чоловік помирає і потрапляє на небо. Він запитує у Бога, чому той послав йому таку складну долю, адже він кожен день благав його про багатство. На що Бог відповів йому:»Я обдарував тебе удачею, але ти жодного разу не купив лотерейний квиток". Суть історії полягає в тому, що люди часто не бачать можливостей або не використовують їх. Наприклад, художник зариває свій талант, займаючись нелюбимою бухгалтерською роботою. Не можна все спихати на погану карму. Фортуна на боці того, хто готовий нею скористатися.

Якщо розглянути долю в математичному контексті, то вона являє собою теорію ймовірності. Знаючи деякі дані з минулого і сьогодення, можна побудувати модель передбачуваного майбутнього.

Але в ній занадто багато невідомих і змінних, одна з яких − сама людина. Так, що таке доля? Це низка подій, збіг обставин, рішень, виборів, зустрічей. Вона зумовлена минулим, змінюється в сьогоденні і надихає майбутнім.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Все набридло: чому так трапляється і що робити??
Все набридло: чому так трапляється і що робити??
Що робити, коли все набридло немає бажання реагувати на все навколо? Як ...
Бачу мету - не бачу перешкод: плюси і мінуси підходу
Бачу мету - не бачу перешкод: плюси і мінуси підходу
Що означає принцип "бачу мету - не бачу перешкод"? Чи корисний він? В як ...
Як закохати в себе хлопця остаточно і безповоротно? 10 ідей
Як закохати в себе хлопця остаточно і безповоротно? 10 ідей
Як закохати в себе хлопця і сподобатися йому? Чи можна взагалі це зробит ...
Милі слова :як їх правильно говорити + 40 прикладів
Милі слова :як їх правильно говорити + 40 прикладів
Чи завжди милі слова звучать доречно? Як правильно їх говорити дівчині а ...
Які види саморозвитку бувають і що можна почитати??
Які види саморозвитку бувають і що можна почитати??
Будь-хто, людина, яка вирішить спробувати себе в саморозвитку, зіткнетьс ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Новое youtube видео