Назад
Творення: що це таке і які якості в цьому допомагають??

Навигация по разделу
созидание

Що таке творення і як йому навчиться?

Що таке творення і чому це шлях до психологічної зрілості? Як воно поєднується з руйнуванням, гармонією і творчістю? Як творити за допомогою арт-терапії?

Є думка, що здатність творити – це якесь супер-вміння ідеальної людини. Творчість-дійсно дивовижне (і не єдине) якість, але не ідеальною, а психологічно зрілої особистості. Дізнайтеся про інші особливості психологічної зрілості, позитивної терапії творчістю і трьох приємних техніках арт-терапії.

Що таке творення?

Творення — це вища з відомих людині форм творчої зміни реальності. Творча діяльність завжди спрямована на те, щоб поліпшити світ, зробити його більш гармонійним. Вона супроводжує дії, що приносять людям благість: матеріальну, практичну, душевну, духовну, корисну для розширення свідомості або напрацювання хороших якостей. У широкому сенсі творення-це не стільки перетворення, скільки осягнення сущого; вольова, свідома і духовна діяльність людини.

Творення в літературній мові має пафосний або величний відтінок. частіше застосовується до нематеріальних об'єктів : душі, моральним цінностям, духовному вихованню. У словниках слово "творити «описується як застаріла форма від»створювати". Але відмінності в цих поняттях є. Творення не просто створює-воно надихає . Воно носить позитивний відтінок чогось конструктивного, корисного, гармонійного і призводить до виникнення чогось більш цінного. А створювати можна і проблеми або неприємності.

Творчість як якість особистості - вміння направляти розумову і творчу енергію на створення чогось красивого, величного, корисного. У повсякденній мові словосполучення» творча людина «частіше замінюють на» творча людина", а творчість і творчість вживають як синоніми. Хоча і в цих поняттях є відмінності. творчість - це сила почуття і натхнення, щось стихійно-хаотичне; творення-це сила розуму, свідомо спрямована на рух до цілі .

Творення неможливо осягнути без його дуальної пари – руйнування. Щоб створити щось нове, потрібно попередньо щось зруйнувати: весна руйнує сніговий покрив, торнадо руйнує колишній ландшафт, даючи можливість створити щось нове. Руйнувати завжди легше, адже руйнування не вимагає душевних витрат. Тому кожна людина робить свій вибір: саморуйнування (примноження зла) або самосозіданіе (примноження добра).

Пройти тест на півкулі мозку

Здатність творити як ознака зрілої особистості.

Творення-це одна з характеристик психологічно зрілої особистості . Зрілість приходить тоді, коли людина не просто дорослішає, але набирається мудрості . В рамках теорії психоаналізу психологічна зрілість особистості розглядалася як кінцева мета психотерапії .

Термін «зріла особистість» в психологічну науку ввів австрійський психолог Альфред Адлер. У своїх роботах вчений запропонував поняття творчого " я " як першопричини людського в людині, того, що робить його творцем свого життя, надає сенс існуванню. Пізніше питання зрілості розглядалися російським професором психології Н.Рибніковим, швейцарським філософом К. Юнгом, американським психоаналітиком Е. Еріксоном.

Сама по собі зрілість-не кінцева точка, а стан, який подібно пазлу складається з якостей:

 1. Самоаналіз . Здатність "знати самого себе" - подивитися на своє життя очима стороннього спостерігача, адекватно оцінити свої сильні і слабкі сторони.
 2. Вибудовування кордонів. розуміння того, що допустимо або неприйнятно в сімейних, робочих, робочих, дитячо-батьківських відносинах.
 3. Самоіронія . Уміння посміятися над собою в абсурдних ситуаціях життя, але при цьому продовжувати цінувати самого себе.
 4. Подяка . Вміння бути вдячним за те, що сталося і чого змогли уникнути. Причому не просто бути, але вміти висловлювати подяка людям і обставинам.
 5. Самоконтроль . Здатність захиститися від страху, провини – шкідливих звичок - всього того, що спонукає жити миттєвими емоціями і бажаннями.
 6. Дружелюбність . Здатність до теплих, сердечних соціальних відносин. Вміння демонструвати щиру прихильність без ревнощі або користь.
 7. Незалежність . Здатність створити про самого себе позитивне уявлення, незалежне від оцінок оточуючих.
 8. Реалістичність . Прагнення досягати особисто значущих і реалістичних цілей, не підлаштовуючи факти під свої фантазії або ілюзії.
 9. Цілеспрямованість . Розмежування довгострокових і короткострокових цілей. Розуміння того, скільки часу і сил потрібно для досягнення мети .
 10. Моральність . Уміння здійснювати і розглядати вчинки, погоджуючи їх зі своїми моральними принципами.
 11. Вміння вибудовувати відносини . Здатність розуміти почуття іншого, співпереживати, підтримувати, проявляти щирий інтерес до свого партнера.
 12. Гнучкість . Здатність доцільно перебудовувати свою поведінку, орієнтуватися в спілкуванні з людьми, маневрувати в умовах реальності, що змінюються.

Списки якостей зрілої особистості складали засновник психоаналізу Зигмунд Фрейд і його сучасник, Розробник теорії рис особистості Гордон Олпорт. Засновник гуманістичної психології Абрахам Маслоу вважав, що на звання зрілої особистості можуть претендувати не більше 1% людей. Однією з показових характеристик він вважав творчість - здатність до творчості, яка проявляється в будь-якій справі, навіть в побуті.

Пройти тест на тип особистості

Арт-терапія або як почати творити?

Автор бестселера «Їж, молись, люби» Елізабет Гілберт порівнює творчість з доступною кожному магічною силою здатною зробити життя більш насиченим, незвичайним, цікавим. Психологи радять практикувати терапію творчістю всім, хто хоче привнести в життя гармонію, підвищити здатність до самовираження, розкрити творчий потенціал .

З моменту зародження арт-терапії у неї з'явилося кілька різних напрямків. Проходити психотерапію і просто отримувати задоволення можна через фотографію, музику, складання колажів, розфарбовування мандали, роботу з тканинами, тестом або глиною. Одним з найпопулярніших напрямків вважається ізотерапія – лікування образотворчим мистецтвом. Вона допомагає дістатися до глибинних переживань, позбутися стресу і просто відволіктися від повсякденних турбот за допомогою нескладних технік.

Техніка 1. Малювання в темряві.

Більша частина внутрішньої напруги надходить від критики ззовні. Послабити силу внутрішнього критика допоможе малювання в повній темряві. Спробуйте спочатку створити малюнок одноколірним олівцем, пізніше можна перейти до складних зображень. Зосередьтеся на створенні абстрактних ліній, візерунків, фігур. При включеному світлі малюнок, швидше за все, Вас сильно здивує.

Техніка 2. Розфарбуйте свій фізичний стан.

Намалюйте на аркуші паперу обриси свого тіла. Закрийте очі, уявіть своє тіло і свої відчуття. Розфарбуйте зображення всередині контуру акварельними фарбами так, як ви це відчуваєте. Подумайте, що для вас означають ці відтінки і чому вони з'явилися саме на цих ділянках. Цю техніку можна практикувати у великих масштабах: взяти рулон шпалер, змалювати на ньому контури свого тіла в натуральну величину і розмалювати.

Техніка 3. Мандала бажань.

Кругла мандала - символ вічності. Помістивши всередину своє бажання, ми створюємо умови для його виконання. Для початку потрібно намалювати на папері коло-основу-обвести тарілку або використовувати циркуль. Візуалізуйте бажання. Починайте розфарбовувати. Це може бути конкретний або фантазійний візерунок. В процесі малювання потрібно відзначати свої інсайти і просто отримувати задоволення.

Висновки :

 • Творення – це одночасно створення, творіння, побудова чогось гармонійно-надихаючого.
 • Руйнування – це творення зі знаком «мінус».
 • Творчість – позитивна якість зрілої особистості, необхідне для творчої самореалізації.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео