Назад
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??

Навигация по разделу
энтузиазм

Що таке ентузіазм і навіщо він потрібен?

Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим станом? 10 порад про те, як розвинути в собі ентузіазм

Життя складається не тільки з захоплюючих справ і навіть більше частиною з рутини. Однак варто підійти до нецікавою роботі з ентузіазмом, як ситуація почне змінюватися. Причому не потрібно чекати, поки він буде посланий згори. Досить дізнатися, куди витікає енергія, і відшукати в собі джерела ентузіазму. Не віриться? У статті розповідаємо про» пожирачів " натхнення і про те, як почати життя, повну пристрасті і драйву.

Що таке ентузіазм?

Ентузіазм — це стан найвищого натхнення, інтелектуального злету, душевного підйому, яке виражається готовністю вирішувати важкі завдання без примусу і з великим задоволенням. Ентузіазм є енергійним мотиватором, що допомагає досягти поставлених цілей . Адже без нього людина навряд чи захоче слідувати самодисципліні, зосереджено працювати, відпрацьовувати навички . при видимій спонтанності ентузіазм, як правило, проявляється при планомірному самовдосконалення .

Слово « ентузіазм » грецького походження . Спочатку воно позначало стан людини, що знаходиться під впливом божественного натхнення , яке незбагненним чином сходить з потойбічного джерела. Пізніше поняття трансформувалося в естетичну категорію, що характеризує реакцію людини на прекрасне. в старослов'янська мова слово перейшло разом з релігією і було переведено як «біснування». Таке тлумачення не прижилося, і тільки на початку XIX століття слово «ентузіазм» було прийнято в російській мові без зміни.

Ентузіазм ніколи не стосується негативних властивостей особистості. В середині XX століття американський письменник і філософ Роберт Хаббард ввів поняття «емоційна шкала тонів», що характеризує емоційний стан людини в різні періоди життя. Оцінки відображаються в цифрах від 0 до 4. Найвища присуджена ентузіазму, станом в якому людина говорить: "Я все зможу! Життя дивовижне і сповнене шансів!».

Людей, захоплених будь-якої метою або ідеєю і навмисно йдуть до неї, називають ентузіастами. Наприклад, грецький філософ Сократ називав ентузіастами окрилених музою поетів. Звичайне ентузіазм пов'язують з харизмою, оптимізмом, пристрастю, наполегливістю, азартом, екстазом . Є стійкі фразеологізми, в яких слово отримує додаткові значення:

 • Показний ентузіазм - ширма, за якою ховаються амбіції, завищена зарозумілість, бажання досягти успіху.
 • Творчий - душевний підйом, який людина відчуває в процесі творчості .
 • Голий - кипуча діяльність, яка проводиться без знань або засобів.
 • Релігійний - стан крайнього духовного напруження, супроводжуваного емоційним і тілесним збудженням.

І це ще не все. Ентузіазм буває патріотичний, перебільшений, зайвий, дитячий, заразливий.

Відмінну думку про природу ентузіазму сформулював американський журналіст Джеймс Меттью Адамс«"… це віра, яка запалилася ». Однак душевний підйом не варто порівнювати з неконтрольованим пожежею. Це, скоріше, творить вогонь, який можливо приборкати. Стихійний ентузіазм руйнує, підконтрольний допомагає творити.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Навіщо нам потрібен ентузіазм?

Ентузіазм – безцінна якість, яка все змінює. Чому?

 1. Це чудові ліки . Негативне мислення призводить до реальних фізичних захворювань. Натхненний оптимізмом розум призведе до здоров'я і довголіття.
 2. Він надає смаку життю . Коли ми відчуваємо душевний підйом, навіть повсякденні речі здаються привабливими. Ми не чекаємо радості ззовні, наше натхнення допомагає проживати життя насичено, із задоволенням.
 3. Він заразний, його відсутність теж . Пристрасть заразна, як грип. Млява, монотонна мова не викликає інтересу у оточуючих. Зате енергійна мова, палаючі очі і захопленість ідеєю завжди викликають в оточуючих відповідні почуття.
 4. Це дає відчуття сили та впевненості . Ентузіасти готові до форс-мажорів і це дозволяє їм зберігати впевненість у своєму самовладанні, контролювати ситуацію, тверезо оцінювати стан справ.
 5. Він робить вас лідером . Всі щасливі і харизматичні підприємці активізуються натхненням. Важко уявити собі виступаючих перед аудиторією Маргарет Тетчер або Марка Цукерберга без натяку на наснагу в голосі. Навіть коли справи йдуть погано, вони вміють залишатися в стані душевного підйому.
 6. Він цінується більше, ніж професійні навички . Навчити молодого фахівця набагато простіше, ніж постійно знаходити мотивацію для негативно налаштованого працівника.
 7. Його присутність допомагає досягти особливих результатів . Можливо, тому люди цінують життєву силу натхнення і розробляють дієві методи по його розвитку і підтримці.

Як розвинути в собі ентузіазм?

Імітувати ентузіазм неможливо – штучні жести, придумані слова моментально будуть розпізнані оточуючими. Натренувати натхнення подібно м'язам не можна. Це чуттєвий стан, або ми його відчуваємо, або ні. Проте, можна використовувати секрети, які допоможуть входити в стан душевного підйому.

7 принципів ентузіазму.

Щоб зрозуміти механізм виникнення ентузіазму У інших, найкраще скористатися їхнім досвідом. Розглянемо 7 ключових принципів, що відрізняють істинного ентузіаста:

 1. Інтерес і усвідомленість : допомагають шукати нові цінності.
 2. Знання і самоосвіта: важливо не тільки кількістю інформації, а й тренуванням мозку.
 3. Віра в себе і віра собі: відключають тривожність , розблокують емоції, стимулюють несподівані зцілення.
 4. Концентрація і дисципліна : полягають в зосередженій увазі на тому, чим ви займаєтеся.
 5. Робота на межі: підштовхує до можливості реалізувати натхнення, відчути в результаті радість і ейфорію .
 6. Альтруїзм : надихає, дає надію на краще.
 7. Любов і трепет по відношенню до життя: об'єднує все на світі, дозволяє бути самим собою.

Пожирачі енергії натхнення.

Ентузіазм - швидкопсувний продукт . Цей стан занадто енерговитратне, щоб тривати довго. Але іноді енергія витікає незрозуміло куди, навіть під час бездіяльності. Натхнення перестає працювати, коли ми:

 • Забуваємо про те, що дійсно радує . Ми нехтуємо улюбленою справою, кажучи, що на це не вистачає часу або ми занадто втомилися. А даремно. Улюблене захоплення поповнює енергетичні запаси краще безцільного лежання на дивані.
 • Постійно відволікаємося . Відволікаючі фактори мінімізують ефективність праці за рахунок розсіяної енергії. Зате концентрація дозволяє в потрібний момент "відкалібрувати" енергію для потужного ривка.
 • Розчаровуємося в собі раніше, ніж починаємо діяти . З дитинства нас вчили " сім разів відміряй, один раз відріж». Своя правда в цьому є, але страх помилитися паралізує, закриває від нас наші власні бажання і амбіції.
 • Вважаємо рутинні справи нудними . Багато хто вважає прибирання будинку, чистку плити, прання невимовно нудними заняттями. Але енергію забирають не самі справи, а наше ставлення до них. Як тільки ми зосередимося на позитивних моментах, енергія почне зростати.
 • Занадто часто розповідаємо про свої плани . Жоден з наших планів Всесвіт не дає просто так. До них додається енергія. Якщо ми занадто захоплено обговорюємо задумане з оточуючими, енергія йде на слова, а не на справи. Набагато ефективніше ділитися результатами зробленого, ніж розмовами про це.
 • Слухаємо песимістів . Песимізм здатний "інфікувати" навіть завзятого ентузіаста. Тому спілкування з такими людьми потрібно звести до мінімуму і не приймати їх висловлювання на свій рахунок.
 • Занадто боїмося критики . Причому ми часто боїмося розчарувати людей зі свого минулого. Щоб піти від страху критики досить представити свій надгробний пам'ятник з написом «він не реалізував свої плани, тому що боявся розчарувати малознайомої людини».
 • Нехтуємо відновленням . Звуки стають музикою завдяки паузам, слова складаються в пропозиції завдяки пробілам. Так і з роботою – саме в паузах відновлюється енергія, знаходиться час на відносини, дружбу.

Пройти тест на впевненість у собі

10 джерел ентузіазму.

Неважливо, для яких справ нам може стати в нагоді ентузіазм. Він забезпечить ту кількість рішучості, сил і натхнення, що наблизить вас до результату швидше за інших. Ось поради коучів , письменників і тренерів з саморозвитку:

 1. Встановіть особисті цілі . Перестаньте мучити себе вимушеним цілепокладанням і просто подумайте: що зробить вас максимально щасливим . За кожною метою стоїть не бажання щось отримати, а випробувати певні почуття. Тому не так важливо сформулювати мету, як зрозуміти її суть.
 2. Розвивайте емоційний інтелект . Емоції добре піддаються контролю. Там, де не можна керувати емоціями, можна використовувати їх енергію ефективним способом – навчитися отримувати натхнення за рахунок внутрішніх ресурсів.
 3. Знайдіть надихаюче оточення . Це не привід відмовлятися від старих друзів, але привід задуматися: ці люди нас заряджають або відбирають нашу енергію. Головні натхненники-люди з великим масштабом особистості. Це може бути наставник , друг, з яким ви рухаєтеся до мрії, нові знайомі з тренінгів, новий колектив.
 4. Вчіться і читайте . Людина – це провідник-спочатку він отримує знання, інформацію, переживання, потім віддає ідеї в навколишній світ. Як тільки мозок починає голодувати, він виснажується, перестає нас радувати. Книги, семінари, тренінги, гуртки за інтересами дають поживу для розуму.
 5. Рухайтеся . Коли мозок втомлюється, треба розслабити тіло. Підійде скакалка, планка, невелика прогулянка, енергійний танець. Все це допомагає екстрено розслабити м'язові блоки. Регулярні заняття спортом взагалі творять чудеса: піднімають настрій , змушують нас бути більш зібраними, енергійними.
 6. Знайдіть хобі . Можливо, вас з дитинства цікавила справа, якій не знайшлося місця в дорослому житті. Якщо такого не пригадуєте, сходіть на виставку, в музей, букіністичний або антикварний магазин – кудись, де можна розглянути реалізовані ідеї. Зіткнення з прекрасним подарує бажання творити.
 7. Складіть список самомотиваторів . Не обов'язково пригадувати, в якій з прочитаних книг була мотивуюча цитата. Видавництва пропонують книги, календарі, листівки, шпалери на робочий стіл з надихаючими висловлюваннями. Картинки можна встановити на екран смартфона – так вони будуть завжди під рукою.
 8. Слідкуйте за рівнем енергії . Життя без енергії можна порівняти з поїздкою на машині з порожніми баками. Щоб працювати з ентузіазмом, бути включеним в процес емоційно і фізично, необхідно регулярно відновлювати сили. Влаштовуйте собі п'ятихвилинний відпочинок щогодини, в неробочий час повністю відключайтеся від робочих проблем, висипайтеся, гуляйте.
 9. Подорож . Відстані і новизна – головні стимули творчого натхнення. Подорожі бувають різні: великі – коли ми вирушаємо в далеку країну і маленькі-поїздки в інше місто або прогулянки в місце, де ви ще не були. Завдяки зміні місць ми розуміємо життя набагато ширше, ніж буденні справи, зберігаємо дитячу цікавість і підстьобуємо натхнення.
 10. Прикидайтеся, поки не вийде по-справжньому . Хочете домогтися успіху на роботі – дієте енергійно, приймайте впевнені пози штучно, поки це не стане частиною вашого «я». Думаєте про любові - робіть так, як робить любляча людина. Змусити себе діями прийняти новий спосіб мислення простіше, ніж змусити себе чинити відповідно до нових думок.

Нема чого братися за зміни в усіх напрямках відразу. Але кожен новий крок дасть вам нову життєву силу і результат у вигляді відродженого творчого підйому.

Висновки :

 • Ентузіазм – це включені на повну потужність сили душа, які допомагають вирішувати домагатися успіху там, де більшість зазнає поразки.
 • Ентузіазм схожий на полум'я. Важливо підтримувати контрольований вогонь під своїми цілями.
 • Натхнення змінює якість роботи і самої людини, покращує характер, дає впевненість , заражає оптимізмом, дає гнучкість духу.
 • Ентузіазм перетворює тайфун на задній вітер, достатньо спілкуватися з надихаючими людьми та наслідувати їхній приклад.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео