Назад
Чому подружжя приховують один від одного покупку квартири??

Навигация по разделу
супруги скрывают друг от друга покупку квартиры

Чому подружжя приховують один від одного покупку квартири? Розповів досвідчений ріелтор

відносини між людьми бувають різними. У обох статей причини можуть бути як обгрунтованими, так і немає. Так чому ж подружжя приховують один від одного покупку квартири?

«Мій чоловік оформив квартиру на свою маму» або «ми стільки років прожили разом, але після розлучення я залишився ні з чим», – такі історії вже нікого не дивують. Кожен другий звертається до мене, як до ріелтора, із запитом приховати від чоловіка придбання квартири та іншої нерухомості. Розповідаю, чому так відбувається і для чого про це просять.

Відповідно до Сімейного кодексу РФ все нажите в шлюбі ділиться навпіл між подружжям. Більш того, для укладення угод з купівлі або продажу нерухомості необхідно нотаріальна згода другого. Так, продати квартиру, придбану в шлюбі, без відома чоловіка не вийде.

А якщо така угода і відбулася – є всі підстави визнати її недійсною. Тому подружжя часто прагнуть приховати один від одного покупку квартири та інших об'єктів нерухомості різними способами, щоб обійти такі ситуації. І якщо раніше з таким запитом до мене приходили в основному чоловіки, сьогодні жінки не поступаються в частоті звернень.

Основні причини у чоловіків і жінок

Відносини між людьми бувають різними. У обох статей причини можуть бути як обгрунтованими, так і немає. Чоловіки приходять із запитом приховати від дружини покупку нерухомості, як правило, в двох випадках:

  • Меркантильні цілі;
  • Нова любов або інші тісні стосунки з третьою особою.

Звичайно, меркантильні почуття долають часом і жінок. Але все ж їх основне бажання-убезпечити себе і свою дитину. У 21 столітті «слабка стать» робить успішну кар'єру і не залежить від чоловіків, невпевненість в яких і штовхає їх на думки про секретні покупки.

Але якщо чоловіки в більшості випадків намагаються оформити все можливе майно тільки на себе, то жінці досить хоча б одного «захованого» об'єкта, куди б вона могла піти в разі розлучення. Від володіння окремим житлом психологічно їм стає легше.

У будь – якому випадку «залишитися ні з чим» - страх, який долає більшість людей. Як убезпечити себе від цього? Розглянемо 3 способи.

1. Укладення шлюбного договору

Шлюбний договір в нашій країні сприймається скоріше негативно. Партнери бояться пропонувати його другій половинці через стереотипи, які склалися в суспільстві. І дуже даремно. Принаймні, в цьому випадку стає все прозоро – подружжя не очікують один від одного сумнівних дій щодо майна в майбутньому. До того ж, укласти такий договір можна не тільки при безпосередньому одруженні, але і в будь-який момент офіційних відносин, про що багато хто не знає. Крім нерухомості за допомогою шлюбного договору можна врегулювати й інші питання.

2. Оформлення нерухомості на одного з батьків

Раніше забудовники працювали за договором паенакопичення, який не вимагав реєстрації та згоди чоловіка. Форма договору використовувалася до 2016 року-в нинішній час вона фактично не використовується. Зараз забудовники працюють з договором пайової участі (ДДУ), де реєстрація всіх документів в Росреестре обов'язкове. І один з найважливіших документів – нотаріальна згода чоловіка або дружини на придбання об'єкта.

Тут важливо зазначити, що за законом цей документ не є обов'язковим, особливо при покупці зі 100% оплатою. Але співробітники МФЦ не приймають пакет документів без наявності цієї згоди. У рідкісних випадках просять написати його від руки в їх присутності. І якщо в шлюбі з цим виникають проблеми – нерухомість часто оформляється на батьків.

Це найпопулярніший спосіб при бажанні залишити чоловіка або дружину в невіданні про придбане майно. Переважно об'єкти оформляють на матерів. Спосіб зручний тим, що не вимагає надання нотаріальної згоди чоловіка, а також можливі різні варіанти оплати – іпотека, розстрочка, повна оплата. І з психологічної точки зору це досить безпечно – мати або батько, як правило, найнадійніші помічники, на яких можна покластися в цій справі. Хоча бувають і винятки.

3. Придбання нерухомості на користь третьої особи

Цей спосіб регламентований ст.430 ГК РФ. В даному випадку оформляється договір купівлі-продажу (ДКП) на користь третьої особи – родича або будь-якого іншого людини. При такому договорі одна сторона (покупець) оплачує і оформляє власність на третю особу, яка повинна дати письмову згоду на те, що йому купують нерухомість. Фактично воно переходить на безоплатній основі. Одержувач може розпоряджатися об'єктом на свій розсуд, покупець же не має на нього ніяких прав. Але цей спосіб має на увазі деякі нюанси:

  • Не можна скористатися іпотекою;
  • Не діють державні програми (наприклад, неможливо використовувати материнський капітал);
  • Не можна отримати податкове вирахування, так як Нерухомість дісталася фактично даром.

З моєї практики, найчастіше такий спосіб вибирають Дорослі Батьки, які купують нерухомість своїй дитині. Це дозволяє йому не ділити майно з чоловіком в разі розлучення, так як воно було отримано на безоплатній основі.

Але якщо купувати об'єкти цим способом з метою рано чи пізно забрати все назад – потрібно бути впевненим у виборі третьої особи. Бувають випадки, коли нічого не повертають.

Підсумок

До мене звертаються клієнти з різними життєвими ситуаціями. І єдиного рішення, яке підходило б усім, не існує. Грамотний ріелтор необхідний в таких питаннях. Перш ніж приховувати придбання майна від одного з подружжя, я б радила це гарненько обміркувати. Довіра може бути сильно порушена у разі виявлення. Але якщо обставини складаються таким чином, що зворотне неможливо – раджу обговорити укладення шлюбного договору, а інші способи залишити в якості плану «Б».

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео