Назад
Реаліст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути

Навигация по разделу
реалист

Хто такий реаліст і чи добре їм бути?

Хто такий реаліст і які бувають види реалістів. Як себе з ним вести і як виховати реаліста в собі. Які переваги і недоліки є у них

У реальному світі досить дивним виглядає питання, про користь реалізму. На перший погляд, відповідь здається очевидною. Безумовно-це дуже важлива якість особистості. Такі люди об'єктивніше оцінюють життя, відповідно краще в ній орієнтуються. Але правда, як правило, уникає крайнощів. Реаліст, звичайно ж, має переваги перед ідеалістом, але і від недоліків не застрахований. Так в чому ж його плюси і мінуси? Чи важко жити людям з таким типом особистості? Чи варто виховувати реалістом свою дитину? Поговоримо на цю тему без зайвого ідеалізму.

Хто такий реаліст?

Реаліст – це людина, яка об'єктивно оцінює події, що відбуваються. Йому властивий прагматизм, розсудливість, розважливість. Він навряд чи отримає славу фантазера і вигадника. При цьому не варто думати, що реаліст не може бути оптимістом . Просто, для такого типу мислення йому необхідно більше аргументів, ніж ідеалісту.

Реалісти, як правило, уникають фантазії та суб'єктивності. Вони дотримуються принципів об'єктивного сприйняття світу. При цьому варто враховувати, що бувають кілька видів реалізму, які можуть помітно відрізнятися один від одного. Про цю класифікацію поговоримо далі.

Пройти тест на тип сприйняття

Види реалістів

Реаліст може бути схильний до оптимізму або песимізму. По суті, це і є основною класифікацією даного типу особистості. Люди-не роботи, тому будь-яку ситуацію оцінюють крізь призму свого досвіду і світогляду. Навіть самий закінчений реаліст бачить світ, яким він хоче його бачити. Тут доречно провести паралель з мухою і бджолою. Обидві не схильні фантазувати, просто перша звертає увагу на смітники, а друга на квіткові галявини. При цьому ідеалістами їх не назвеш. Мета у кожної більш ніж прагматична-їжа і виживання.

В залежності від виховання і життєвого досвіду реалісти можуть кілька «згущувати фарби», або їх «розбавляти» своєю впевненістю в успіху. Від цього вони не стають ідеалістами. Просто реально оцінюють свої можливості, намагаються спрогнозувати можливий результат майбутніх подій. Або просто трактують ситуацію, що склалася, виходячи з особистих переконань. Наприклад, від чоловіка пішла дружина до іншого. Один скаже, що пощастило її новому обранцеві. Інший висловить думку, що це везіння для колишнього. По суті обидва реалісти, просто по-різному витлумачили подія.

Філософами створена більш складна Класифікація реалізму, яка відноситься скоріше до сфери пізнання, ніж психології:

  • Наївний - спирається на логіку і здоровий глузд;
  • Науковий - вивчає об'єктивну істину, не заперечуючи суб'єктивну роль дослідника у створенні теорій;
  • Критичний - допускає помилковість уявлень про навколишній світ.

Хоч цей поділ більше стосується науки, ніж побутової сфери, паралелі можна провести і з поведінкою простих людей. Одні реалісти абсолютизують свої пізнання і досвід. Інші-допускають можливості помилкового сприйняття. Треті-взагалі скептично ставляться до всього, що відбувається. При цьому їх досить легко визначити серед співрозмовників.

Як розпізнати реаліста?

Реаліст створює враження щирого, відкритого і впевненого в собі людини. Визначити його можна досить швидко, після першого ж розбору польотів, або складання планів . Реаліст уникає тривалих, надто емоційних і абстрактних розмов.

Найчастіше, такий тип особистості прямолінійний, конкретний, лаконічний. Від нього рідко почуєш "мені здається», «може бути», "напевно" і т. п. йому не потрібно додумувати, оскільки є об'єктивні факти . У всякому разі, настільки об'єктивні, наскільки це дозволяє оцінити розум людини.

Реаліст не любить направляти свою енергію в домисли або фантазії. Його приваблюють поточні справи, невідкладні завдання і конструктивна сторона подій. Тому розмова з таким типом людей має більш приземлений характер. Добре це чи погано, судити складно, оскільки в конкретній ситуації такий підхід може мати конкретні переваги, або недоліки. Про всі плюси і мінуси реалістів поговоримо в наступному розділі.

Добре чи погано бути реалістом?

У матеріальному світі реалізм асоціюється з об'єктивністю та неупередженістю. Таке твердження справедливо, якщо не враховувати духовну складову людини. В іншому випадку, доведеться визнати, що суб'єктивні переживання не менш реальні, ніж навколишня дійсність. Чим конкретніше поставлена задача, тим ефективніше в її вирішенні стає реаліст. Але, коли справа стосується духовної сфери і сили думки, ідеалісти відриваються далеко вперед. Розберемо ці випадки окремо.

Пройти тест на тип особистості

Переваги реалістів

У тих сферах життя , де необхідний холодний розрахунок і виваженість рішень, реалісти випереджають інші типи особистості. Їм настільки чужі суб'єктивні оцінки, що здається, вони подібні дзеркалам, що відображає реальність. Це властивість незамінне в науково-технічній і виробничій сферах, де зайва мрійливість виконавця може привести до найнесподіваніших наслідків. Припустимо, якщо має бути використано десять міліграмів реактиву, то його реально потрібно відміряти в такій кількості. Чи не» на око«, або» швидше за все", а дійсно десять.  У цьому реалістам немає рівних.

Також, цей тип людей часто бере на себе роль лідера або управлінця . Це не дивно, оскільки холодний розрахунок реалістів допомагає їм зважено оцінювати ситуацію і приймати самі конструктивні рішення. Незалежно від керівних ролей, такі люди повинні бути представлені в будь-якому колективі, інакше надмірний ідеалізм часом веде в помилковому напрямку. Вони-своєрідний стримуючий фактор, за допомогою якого вдається досягати «золоту середину» між практичністю і польотом думки.

Реалісти, найчастіше, домагаються великих успіхів у створенні домашнього затишку і налагодження побутової сфери. Вони розуміють, що кран сам собою не полагодитися, що продірявився дах, швидше за все, потече до зими, а забита каналізація в недалекому майбутньому поверне своїм власникам все те, що вони так щедро в неї вкладають. Тому реалісти, як правило, встигають запобігти можливій поломці, не допускаючи її посилення. Але не варто думати, що цей тип людей позбавлений недоліків, про які ми і поговоримо далі.

Недоліки реалістів

Небажання і невміння фантазувати може зіграти злий жарт з будь-яким реалістом. Безумовно, прагматичний погляд на світ ефективний, але не у випадках, коли потрібно проявити винахідливість і творчість . Цей тип людей набагато рідше, ніж ідеалісти, стають художниками і письменниками. Розмірковуючи "приземленими" мірками, вони навряд чи створять круту рекламу своєї продукції, або послуги.

До того ж, сухий і лаконічний тип спілкування не завжди подобається співрозмовникам , особливо дівчатам. Як відомо, вони люблять «вухами», і часом пафосні промови якогось вигадника можуть призвести більший ефект, ніж надто логічні доводи реаліста. У політиці останнім взагалі робити нічого, оскільки виборці вживають «локшину» в кількостях, на порядок більших, ніж сама довірлива дівчина.

Але це все дрібниці в порівнянні з справжньою небезпекою для самих реалістів . У світі, в якому працює принцип зворотного зв'язку, оптимісти часто домагаються значно більшого ефекту. Все тому, що вони вірять у свій успіх, тоді як реалісти можуть «головою розуміти», що шанси надмірно Малі. Навряд чи хоч один реаліст кине все нажите в своєму місті заради ефемерної можливості почати все з нуля в іншому місці. Невелика ймовірність того, що який-небудь реаліст зробить грандіозне наукове відкриття. Саме мрійники відкрили колись Америку, почали освоєння космосу і придумали Інтернет. З іншого боку, якби не реалісти в їх команді, то всі ці відкриття могли і не втілитися, розбившись об суворі реалії прагматичного світу.

Пройти тест на впевненість у собі

Як поводитися з реалістом?

Перш за все, не потрібно вантажити таку людину філософією і умоглядними висновками. У спілкуванні з реалістом бажано розуміти, що для нього важливі факти і чітке формулювання ідеї. Краще, коли все це підкріплено реальними прикладами з життя. Наприклад, пропонуючи своєму бізнес-партнеру, який відрізняється реалізмом, нову рекламну кампанію, необхідно акцентувати його увагу, що подібні заходи вже комусь принесли прибуток. Ще краще, якщо будуть озвучені конкретні цифри: скільки вклали, скільки отримали, яка конверсія і т. д.

У романтичних відносини з реалістом романтики не так і багато. Більше діалог буде ґрунтуватися на довірі, взаєморозумінні, комфорті. Такого типу особистості не властиві необдумані "героїчні" вчинки зі сплесками емоцій . Все гранично просто і логічно. Якщо підходять один одному, то будують відносини, якщо немає – то прощаються. Відповідно, в юні роки реалістам складніше доводиться в порівнянні з більш мрійливими ровесниками, але чим старше вони стають, тим більшою популярністю починають користуватися у протилежної статі.

Як виховувати реаліста?

Дитина-реаліст – явище рідкісне, оскільки це якість виробляється в період дорослішання людини. Безумовно, навчати дитину правилам і законам життя - заняття важливе, але не на шкоду його уяві . У людини повинні розвиватися обидві півкулі мозку. Праве відповідає за творчість. Ліве - за раціональне мислення. Креативність має не менше значення, ніж логіка. Якщо вдасться поєднати обидві якості, то такій людині буде набагато простіше пробитися в житті. Так що, навмисно вбивати "дух творчості" - те саме злочину. Але і стимулювати вічні "рожеві окуляри" - теж не вихід.

Всього має бути в міру . Виховання в дусі» золотої середини " – один з найбільш правильних підходів в роботі з дітьми. Якщо, звичайно, немає завдання виростити генія , який або «зламається», або «вистрілить». Третього не дано. У всіх інших випадках ідеалістів слід трохи "приземляти«, а реалістів, навпаки,»запускати в хмари". Саме в такому випадку, коли гармонійно розвиваються обидві півкулі, людина поєднує переваги різних типів мислення.

Однозначної відповіді на питання " реаліст-це добре чи погано?"не існує. Все залежить від конкретної ситуації. В одні моменти прагматизм дає переваги, а в інші викликає незручності. Найкраще, коли це якість врівноважено розвиненою фантазією, або своєї, або свого партнера. В такому випадку, раціональне мислення допомагає втілювати бурхливі ідеї в дійсність. Завдяки цьому дуалізму відбуваються наукові відкриття, а їх результати широко застосовуються у всіх можливих сферах життя.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео