Назад
Інь Янь: що це таке, значення і принципи цього символу??

Навигация по разделу
инь янь

Що таке Інь і Ян і що означає Цей символ?

Що таке Інь Янь і яке значення цього давньокитайського символу? Основні принципи взаємодії протилежних сил всередині кожного з нас.

Напевно, немає жодної людини, яка б не чула про китайські символи Інь Янь: жіночому і чоловічому початку, світлій і темній стороні життя. Але глибинне поняття Інь Янь ніколи не було закріплено за парами протилежностей, воно знаходиться далеко за рамками спрощеного уявлення про біноми гарячого-холодного, денного-нічного. Це ціла філософія.

Але нас цікавить практична сторона поняття. Чому ми не можемо бути тільки хорошими або тільки поганими? Як примирити протилежності в самому собі? Як знайти довгоочікувану гармонію? У магічному просторі інь янь жодне явище не буває постійним. Все змінюється, перетікає, породжує нові форми. Ось цей стан і варто навчитися ловити.

Що таке Інь і Ян?

Інь Янь — це концепція двох діаметрально протилежних і взаємодоповнюючих початків, ідеального інструменту, який породжує все в нашому світі (явище, матерію, силу). Ці початку або енергії є всередині кожного з нас, в житті, сім'ї, світі, космосі. Крайні стани-це стани обмеження, якась «кінцева зупинка». справжній розвиток відбувається лише при постійній взаємодії протилежних сил, їх гармонійній взаємодії.

Найбільш образний опис енергій інь ян - це порівняння зі змінним струмом. Енергія Ян - це позитивний заряд. Він сповнений нестримної енергії, яка в будь-який момент може призвести до вибуху. Енергія Інь - холодний негативний заряд, здатний заморозити все навколо. Поки сила зарядів однакова, системою править дух рівноваги. Проте досягнута рівновага - аж ніяк не статична величина. Досягнувши піку, одна з енергія йде на спад, інша наростає. Як і змінний струм, рух інь-янь відбувається не одномоментно, а хвилеподібно. У якісь моменти одна з сил перевищує іншу, але в підсумку вони знову врівноважуються.

Для людини важливо навчитися прийняти це в собі, не боротися з внутрішніми енергіями, а слідувати їм. Так, з настанням білого дня кипуча енергія Янь посилюється: поліпшується травлення, мозкова і фізична активність. Коли енергія б'є через край, можна сміливо йти в бій, вирішувати проблеми. з настанням ночі на перше місце виходить енергія спокою Інь. Температура тіла злегка знижується, травлення практично сповільнюється, мозок засинає від втоми. Не потрібно чинити опір, краще заспокоїтися, дати собі відпочити. Але це стосується жайворонків. У сов піки енергії припадають на Інші Годинники. І в цьому знову проявляються протилежності.

Пройти тест на тип особистості

Походження поняття інь і янь.

Хоча дослідники стверджують, що поняття було запозичене з буддизму, опис поняття інь янь були одним з найдавніших космологічних символів в китайській культурі. Поняття в першу чергу описувалося як періодична зміна хаосу та порядку . Але явище не можна вважати виключно китайським. У релігіях багатьох країн на етапі зародження описувалася дуальна система боротьби добра зі злом. знайоме нам графічне зображення з'явилося набагато пізніше .

Що таке інь янь вперше було описано в традиційному китайському вченні даосизму, що включає елементи релігії та філософії. Як релігійно-філософська течія даосизм виник десь у VI-V столітті до нашої ери. Творцем вчення вважають філософа Лао-Дзи, який написав книгу «Дао де Цзин». Але про життя цього мислителя достеменно нічого не відомо. Є думка, що авторство книги належить не одній людині, а цілій групі філософів.

У теорії даосизму інь і Ян описують так : центральне місце займає Дао як сутність буття. Саме по собі поняття Дао розглядається як двоїста і суперечлива сутність (самотня і всеохоплююча, бездіяльна і діяльна). Дао-це дух, що породжує субстанцію Ци. Саме з Ци виділяються дві протилежні енергії: ін і ян. Ці дві енергії породжують п'ять стихій, з яких і зароджується все суще на Землі. Все суще проходить коло розвитку і повертається в небуття Ци, а життя — це нескінченний цикл стихій та енергій. На відміну від інших релігійних вчень, де вищі сили – це борються зі злом сили добра, даосизм закликає пізнати обидві сторони, щоб знайти себе. "Мудра людина гнучка" кажуть послідовники даосизму.

Значення Інь і Янь.

Із сучасних авторів-дослідників навчань Дао частіше цитують сходознавця, доктора історичних наук Маслова а.а. у своїх книгах він розповідає про «Іньянь» як про складну китайську концепцію сприйняття світу зовні і всередині себе. Одночасно автор вважає, що в більшості публікацій поняття занадто примітизоване.

Наприклад, опис енергії людини найчастіше поділяють на:

Ян (світла сторона) Інь (темна сторона)
Чоловіче жіноче
Небо (легше) Земля (важче)
рух (Активний) бездіяльність( спокій)
Максимальна сила безсилля
гаряче холодний
День (світло) ніч (відсутність світла)
пересичення Голод

Автор називає такий поділ не більше, ніж міфом, хоча подібне трактування можна зустріти навіть в популярній китайській літературі. Глибинне розуміння лежить далеко за рамками такого спрощеного опису. Воно знаходиться на рівні філософського світогляду про духовне-матеріальне, добро-зло. Містичне кільце на зображенні Інь і Янь символізує постійне породження протилежних сил , які окремо існувати не можуть.

Так що згадка про інь і янь як про жіночому і чоловічому початку не означає окремо чоловіка і окремо жінку. Чоловіче і жіноче присутній всередині кожної людини: в характері, емоціях, організмі, вчинках, відносинах особистому житті, кар'єрі. ці поняття не взаємовиключні, а взаємодоповнюючі . Коли ми вчимося визнавати в собі одночасно дві енергії інь янь, значення цього символу стає об'ємним, цілісним.

Сьогодні існує багато психологічних тренінгів , книг і матеріалів, що мусують одну зі сторін. На жіночих тренінгах , наприклад, не розповідають, що означає Інь янь в повній мірі. Учасниць вчать шукати і розвивати в собі жіночий початок, але не говорять, що робити з чоловічим. На семінарах навчають позитивне мислення , але не згадують про користь негативних думок або емоцій. Але ж саме золота середина дозволяє відшукати внутрішню гармонію, про яку мріють втомлені жителі планети.

Принципи Інь Янь.

Вважається, що більшість хвороб підуть після відновлення душевної рівноваги. Це дійсно так. Але ось як знайти душевну рівновагу – загадка. Скільки людей, стільки способів. Якщо екстраверт для спокою досить "вийти в люди", поговорити по телефону, то інтроверт потрібна хороша книга з повною приватністю. Але і до цього потрібно дійти самостійно. Адже гармонія зі світом починається з гармонії у власній душі.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

1. Відшукати справжнє "я".

Ми з дитинства нарощуємо шари уявлень про самого себе, так що в свідомому віці щиро вважаємо їх своїми. Але чи справді якості, які ми називаємо особистими, відображають наші внутрішні прагнення? Психологи відповідають "ні". Людина-це сума моделей поведінки і рис характеру людей, які оточували його з дитинства. До них звикаєш.

Зате власне «я» настільки складне, багатогранне і багатошарове, що дорослі вважають за краще заховати його від самих себе і від оточуючих. До певного часу це спрацьовує. Але тривале ігнорування своїх душевних поривів позбавляє сну, здоров'я, інтересу до життя, щастя .

Як зрозуміти, що зустріч з собою відбулася? Коли ми діємо в згоді з внутрішніми поривами, душа починає дзвеніти і резонувати. Психологи називають це станом потоку. У цьому стані людина постійно відчуває задоволення своєю роботою, розвитком , досягненнями, результатом. Він кайфує від життя, він щасливий.

2. Зовнішній світ-це відображення внутрішнього стану.

Виявляється, ми самі закликаємо образи в своє життя. Відбувається це несвідомо, але регулярно. Психологи порівнюють новонароджену дитину з ідеальним кулькою. Під впливом різних людей, виховання, невдач кулька починає викривлятися, отримує сильні вм'ятини від нестачі любові або, навпаки, нарости від її надлишку.

Але Всесвіт прагне до гармонії, тому посилає людей або події, які допомагають нам звернути увагу на самого себе і знову прийняти ідеальну форму. Наприклад, гіпервідповідальній людині доводиться працювати з безвідповідальними людьми, нетерплячий весь час потрапляє в пробки або черги, образливого постійно ображають.

І стреси тривають до тих пір, поки людина не усвідомлює простий, але зрозумілий принцип: причиною всіх життєвих незадоволеностей є він сам. А Всесвіт таким способом вказує на те, що гармонія життя порушена. Тому ображатися на інших марно. Всі негаразди-це запити «деформованої» душі.

Пройти тест на стрес

3. » Інший " всередині нас.

Внутрішній дисбаланс не такий нешкідливий, як здається. Його можна порівняти з включеними фарами в припаркованій машині. Здавалося б, яка дрібниця, але через деякий час водій сідає в машину, але не може її завести. Тому що маленькі лампочки витягли весь заряд акумулятора.

Наше несвідоме – це «інший» всередині нас, якого ми постійно витісняємо і витрачаємо на це масу енергії. Ми ненавидимо готувати, але вчимося варити борщі. Ми мріємо про поїздку в гори, але вирушаємо з друзями на море. Але наше справжнє " я " і ті якості, що ми визнаємо за собою, постійно конфліктують. Подібні конфлікти деструктивні і надзвичайно болючі для душі.

» інший " всередині нас-це наше несвідоме. Воно проявляється у снах, застереженнях, незапланованих вчинках, іноді лякає або навіть дратує. Але це не так вже й страшно, адже ми не зобов'язані постійно вести себе добре. Навіть негатив потрібно пережити повністю. а негативні думки можна навчитися працювати на благо.

4. Сила негативного мислення.

Пропаганда позитивного мислення продовжує переможно марширувати по світу, доходячи часом до абсурду. Але ті, хто дійсно прагне знайти внутрішній баланс, змушені вчитися мислити негативно. Чи не нити або нарікати на непередбачені обставини, а вчитися бачити небезпеки заздалегідь, зустрічати їх підготовленим.

Наприклад, не вірити всім підряд, навчитися бачити темні сторони відносин, інших людей і свої власні, передбачити можливі помилки або перестати рятувати оточуючих без їх бажання. Так, ми вчимося, коли нам боляче. Але негативне мислення дозволить нам безболісно прийняти своє справжнє "я".

Але не слід плутати негативне мислення з негативними повторюваними думками. Негативне мислення-це, скоріше, здоровий глузд, вміння критично оцінити ситуацію. Зате негативні думки нас пригнічують. Перефокусувати мозок на пошук гармонії допоможуть кілька дієвих вправ для душі. варто перепробувати кілька, щоб знайти те, єдине:

 • Практикувати медитація або релаксацію: дає можливість зосередитися не на поганих або хороших, а на корисних думках.
 • Зайнятися улюбленим спортом: допомагає скинути накопичену негативну енергію, навчитися слухати мову тіла.
 • Знайти хобі : дозволить втілити мрії, сконцентруватися на процесі, а не на результаті.
 • Завести домашнього вихованця: турботи про одного допоможуть припинити нескінченні діалоги в голові.
 • Не забувати читати: це відмінний спосіб відволіктися, розвинути фантазію, поповнити словниковий запас.

Висновки

 • Інь Янь – це не популярна теорія про чоловічому і жіночому початку, а цілий світогляд, система понять про добро і зло.
 • Вміння виявити і попередити дисбаланс в будь – якій сфері життя-найвище вміння людини.
 • Життя багатошарове, а шари накладаються з ранніх років життя. Пошуки внутрішньої гармонії доведеться почати з розбору дитинства.
 • Врівноважуючи себе, ми додаємо рівноваги навколишнього світу.
 • Світ справедливий і гармонійний. Якщо він посилає нам стрес, значить, допомагає знайти внутрішню рівновагу.
 • Негативне мислення не таке марне, як здається.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео