Назад
Що таке мрія і 3 сучасні методики як її досягти

Навигация по разделу
позитив

Що таке мрія і 3 методики як це робити правильно

Що таке мрія і як вона формується. Як правильно мріяти і 3 сучасні методики як її досягти від експертів світового рівня

З самого раннього дитинства людина живе в двох світах: реальному і уявному. У міру дорослішання перший перемагає, сильніше витісняючи мрії, фантазії, вигадки. Але чи добре це з позицій формування особистості? Що краще, перетворитися на прагматика або залишитися мрійником? Які мінуси та плюси кожного з цих сценаріїв?

Чи потрібна розвинена фантазія в дорослому житті? Куди приводить мрія, якщо слідувати за нею? Чи погано бути фантазером? Чи слід захоплюватися вигаданими ситуаціями або образами? Про все це і поговоримо.

Що таке мрія?

Мрія — це бажання людини, заповітна мета, думки про яку роблять його щасливішим. Ключова властивість мрії-здатність підвищити настрій, принести радість в життя від однієї тільки думки. Якщо хто-небудь, наприклад, йде за покупками, знаючи точний перелік всього, що йому потрібно взяти-це конкретна мета . Коли ж Бідна людина фантазує на тему дорогої машини, багатого життя або вдалого одруження – це його мрії. Вони відрізняються про Цілепокладання внутрішнім емоційним відгуком і досяжністю. Легше купити яблука в найближчому магазині, ніж переїхати жити в Монако або Сінгапур.

У кожного різний рівень доходу або здатності, значить мрії людей відрізняються. Для одного особистий літак-реальність, для іншого самокат – межа мрій. Але є в цьому і щось спільне-ті емоції і переживання, які виникають у відповідь на фантазії.

Не завжди щось масштабне викликає сильний відгук в душі. Наприклад, дитина може більше чекати і радіти ігровій приставці, ніж мільярдер польоту на Марс. У цьому краса мрії-вона дана кожній людині, приносячи позитивні емоції незалежно від соціального рівня, віку або кольору шкіри. Крім цього вона може стати інструментом для досягнення успіху, допомагаючи багато чого досягти. Розберемося, про що мріяти і як це правильно робити, щоб фантазії ставали реальністю.

Як правильно мріяти?

Необхідно розділити дитячу уяву і творче мислення дорослої людини. Дитина мріє заради самого процесу, який приносить задоволення. Він представляє себе лицарем, супергероєм, чарівником, тобто персонажами, які в реальному житті навряд чи з'являться. Фантазії дорослих Предметні і прагматичні.

Як правило, мрії в свідомому віці стосуються фінансового успіху, кар'єрного зростання, вдалого весілля або поліпшення зовнішності. Бідні марить багатством, самотні – романтичними відносинами, схильні до надмірної ваги – стрункістю. На відміну від дитячої уяви, їх мріяння можуть втілитися. Для цього необхідно докласти зусиль і скорегувати спосіб мислення.

Відмінність мрії від Цілепокладання або планування – відсутність чітких часових рамок і стратегії реалізації. Вона приємна сама по собі, але без конкретних дій так і залишиться фантазією. Якщо ж розкласти мрію» по поличках", ретельно продумавши кожен етап на шляху досягнення, то реально її втілити. Яскравий приклад-бажання людини купити дорогий автомобіль.

Якщо мова йде про мрії, то звучати вони будуть приблизно так – «Хочу іномарку, щоб відчувати себе крутим». За цим формулюванням не зрозуміло, яку машину хочеться, коли вона повинна з'явитися. Доречніше застосувати фразу»Хочу Мерседес S-класу, на який зароблю протягом найближчих трьох років". Чіткі часові обмеження і промальовування мети змушують розум працювати, винаходячи варіанти для її досягнення.

Помічник для перетворення мрії в реальність – метод SMART , який представляє з себе анаграму п'яти англійських слів, що описують критерії правильної мети. Якщо фантазію людина приведе у відповідність з цими рекомендаціями, її вдасться реалізувати.

 • Specific - конкретність формулювання;
 • Measurable - вимірюваність, структурованість;
 • Achievable - досяжність, реальність втілення;
 • Relevant - важливість, значимість для мрійника;
 • Time bound - чіткі терміни виконання.

У цьому полягає користь дорослого прагматизму. Поки мрійники "літають у хмарах", реалісти наполегливо працюють над реалізацією цілей. Але іноді їм бракує фантазії, тому такі люди скочуються до сірої буденності, впадаючи в депресію. Чітко це спостерігається у важкі моменти. Мрія-мотиватор, який підбадьорює людину при виникненні непередбачених ситуацій.

Припустимо, хтось мріє про директорську посаду. Він представляє цю мету і яким чином її реалізувати. Ця людина влаштовується на фірму, де починає підйом по кар'єрних сходах. Спочатку все йде добре, але потім починаються інтриги, сварки з колегами, прикрі помилки, які постійно відсувають його плани. У певні моменти все набридає і навіть виникає бажання звільнитися. Сила мрії не дає йому цього зробити. Поступово труднощі відходять, і людина займає керівну посаду.

Настільки потужний вплив уяви і фантазії на життя людини привернуло увагу психологів, коучів і мотиваційних авторів, які розробили серію рекомендацій. Розглянемо деякі книги та практики.

Пройти тест на самооцінку

1. Методика Барбари Шер

Американська письменниця, психолог і мотиваційний спікер, опублікувала сім книг, присвячених темі успіху. Одна з них - » мріяти не шкідливо", стосується питання фантазії людини і її втілення в реальність. Цю ж тематику Барбара Шер піднімає і в іншій книзі «про що мріяти», що увійшла в список бестселерів 1994 року за версією видання The New York Times.

Її вчення базується на впевненості, що мрії можна перетворити на життєві цілі , і кожна людина має повне право на їх реалізацію. Завдання-у визначенні об'єкта мрій, а потім перетворення мрій в реальність. Для цього Барбара Шер запропонувала використовувати наступний алгоритм, що включає відповіді на питання:

 • Хто я-опис своїх інтересів і захоплень;
 • Про що я мріяв у дитинстві-спогади тих років;
 • Ким би я міг стати-яка професія приваблює найбільше;
 • Який я колір-вибрати свій колір, відповівши чому;
 • Хто живе в моїй квартирі-описати своє житло з позиції сторонньої людини, яка могла сюди потрапити;
 • Як я виглядаю з боку-дізнатися свої якості, які помічають оточуючі (цікава похвала, а не критика);
 • Які мої улюблені заняття-виписати на листочок 20 найприємніших захоплень або хобі, проаналізувавши їх витратність за часом і грошима, а також важливість;
 • Яке оточення для мене ідеально-проаналізувати обстановку, яка допоможе реалізуватися в повній мірі;
 • Як виглядає мій ідеальний день-розібратися в тому, як повинен починатися, проходити і закінчуватися цей відрізок часу;
 • Які проблеми і перешкоди виникають – необхідно розібратися в тому, що гальмує на шляху до мрії;
 • Які мої цілі – описати конкретні бажання, продумавши терміни їх втілення і механізми, які можуть в цьому допомогти.

По суті, письменниця пропонує порівняти дитячі та дорослі мрії, щоб зрозуміти найпотаємніші бажання. Далі необхідно виконати прагматичні рекомендації, включаючи оцінку своїх сильних якостей, пошук можливостей для самореалізації, аналіз перешкод на цьому шляху. Мрія дитинства, якщо її правильно відтворити в пам'яті, стає дороговказною зіркою в дорослому житті.

Важливе позитивне мислення, але ця якість не заперечує необхідності реальної роботи для досягнення мети. Бути мрійником і фантазером – це різні речі. Перший намагається наблизити думки до реальності, а другий «малює повітряні замки», які так і не побудує. Фантазія, звичайно добре, але мрія, поєднана з реальністю, набагато краще.

Пройти тест на темперамент

2. Методика Шріні Піллей

Психолог з Гарвардського університету в Книзі «Варгань, кропай, марай і пробуй» запропонував цікавий погляд на правильні мріяння. Шріні Піллей рекомендує відвести для цього заняття спеціальний час, приділяючи своїм мріям до півгодини кілька разів на день. Починати краще рано вранці, після пробудження, коли розум максимально відкритий для самонавіювання. Наступні сеанси мрій можна проводити, перебуваючи в пробці по дорозі на роботу, під час обідньої перерви, чекаючи чергу до каси супермаркету.

Поради автора – візуалізація, реалізм і залучення якомога більшої кількості почуттів. Чим масштабніше буде охоплення і уявлення мети, тим більше відгуку вона знайде в підсвідомості. Відповідно, більше число внутрішніх резервів мобілізується для її здійснення, з'являться раніше непомічені можливості і ресурси. Потрібно не просто мріяти про новий автомобіль, а буквально бачити його перед очима, відчувати пальцями, чути рев його мотора, вдихати аромат нового шкіряного салону, аж до приємного присмаку кави, що випивається за кермом. Коритися Закону Тяжіння , навколишній світ буде задіяний в реалізації цієї мрії.

3. Методика по Бронсона і Ешлі Мерріман

Книга " Цар гори. Пробивний характер і психологія конкуренції» пропонує поглянути на мрійливість з іншого ракурсу. Її автори, по Бронсон і Ешлі Мерріман, сумніваються в ефективності позитивного мислення і самонавіювання. Письменники рекомендують зосередитись на прогнозуванні ризиків, щоб передбачити та підготуватися до них. Якщо ж людина надто оптимістичний і малює в уяві ідеальні картини, він може виявитися розчарованим реальними ситуаціями.

Письменники пропонують алгоритм здійснення мрії. Вони радять досхочу пофантазувати, уявляючи результат. Після цього, настає черга роздумів, аналізу можливих перешкод, моральної підготовки до них. На їхню думку, саме правильні прогнози допомагають у досягненні цілей, а не самонавіювання або зайвий оптимізм.

Хто б і як до неї не ставився, мрія міцно увійшла в психологію людини, регулярно відвідуючи нас в періоди відпочинку або роздумів. Одні її використовують просто для отримання приємних емоцій, тікання від реального світу, інші застосовують з метою досягнення успіху. Як і будь-який навик, розвинена фантазія і вміння мріяти можуть бути посилені. Популярні рекомендації ми перерахували в цій статті. Якщо скористатися ними, можна стати на цікавий і захоплюючий шлях, по якому ведуть мрії.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео