Назад
Успішна людина: хто це такий і які параметри успіху??

Навигация по разделу
успех

Хто така успішна людина і як ним стати?

Хто така успішна людина і що таке успішність? Як зрозуміти, успішний я чи ні? Як відрізнити успішну людину від невдахи?

У світі так багато понять, які стали буденними і втратили якесь диво, що наділяє інтригою, що змушує міркувати з приводу їх значення. Одне з них-успішна людина, про яку ми регулярно чуємо. Але хто він? Де його шукати? Як ним стають? За великим рахунком, люди рідко замислюються на тему успішності.

Вони хочуть грошей, влади, авторитету в суспільстві. Здогадуються, що все це повинно бути у тих, хто домігся успіху, але поняття не мають, чи вважають вони себе такими. Ми періодично бачимо заможних громадян, читаємо книги про багатих людей, дивимося мотивуючі фільми або відео. Але чи можна вважати всі ці матеріальні блага індикаторами успішності людини? Тема досить суперечлива, так що, постараємося в ній розібратися.

Хто така успішна людина?

Успішна людина — це той, хто домігся певних результатів, що володіють великим значенням для нього особисто і оточуючих. А тепер розглянемо дуалізм цього поняття. Із запропонованого визначення видно, що в успішності людини ховається якийсь дуалізм, боротьба між внутрішнім світом і громадською думкою. Цей феномен вкрай суб'єктивний і безпосередньо пов'язаний з відчуттям щастя, достатку собою, осмисленості життя.

Для того, щоб стало зрозуміліше, розберемо три приклади. У першому випадку, є успішний бізнесмен, який створив свою розвивається компанію, вдало інвестував гроші в нерухомість, купив розкішну віллу і дорогу машину. Для більшості людей його життя здасться ідеалом, а біографія – прикладом для наслідування. Але завжди є зворотний бік медалі. Можливо він все життя прагнув до багатства і тепер перебуває в стані блаженства. Його внутрішній світ повністю синхронізований з навколишньою реальністю.

Він справді щасливий і впевнений, що досяг успіху. В такому випадку, тільки порадіємо за нього. А що, якщо він не відчуває щастя ? Можливо, він так і не зустрів дівчину, гідну стати його дружиною, а тепер, на вершині соціальної піраміди, вже й не сподівається, що його полюблять просто так, а не за гроші? Цілком ймовірно, що поклавши сили на досягнення благополуччя, він підірвав здоров'я і тепер регулярно відчуває дискомфорт від мігрені або безсоння. Або ж, його зрадили старі друзі, відчуваючи почуття заздрості. Чи можна в такому випадку говорити про нього, як про успішне?

Пройти тест на темперамент

Другий приклад кардинально буде відрізнятися. Простий хлопець з робочого району одного з промислових міст. Він працює слюсарем в майстерні, куди влаштувався після закінчення місцевого ПТУ. Живе з дружиною і батьками в «хрущовці». Але їм вдається не сваритися і поважати особистий простір один одного. По п'ятницях увечері він грає з друзями в боулінг, а все інше вільний час проводить зі своєю сім'єю.

Здавалося про яку успішність людини можна говорити в таких умовах, але він щасливий і навіть не мріє про інше життя. Дружина пишається ним, хоч подруги періодично і кажуть, що треба було знайти собі когось багатшого. Хто з них правий? Чи можна вважати щастя мірилом успіху або ж соціальні стереотипи більш вагомі? Можливо помиляються і перший і другий герой?

Третій приклад – музикант, який присвятив своє життя творчості. Він досить популярний у своїй країні. На його виступи приходять тисячі шанувальників. Кліпи регулярно з'являються в хіт-парадах. Але гастролі ускладнюють його особисте життя. Відносин немає, захоплення наркотиками підриває здоров'я, безладні статеві зв'язки також не проходять безслідно.

Він став кумиром тисяч молодих дівчат і хлопців, але чи можна вважати його успішною людиною? Наскільки важливі гроші і слава для цього гордого звання? Хто успішніше, він або бізнесмен з першого прикладу, який запросто заплатить стільки, що цей музикант буде у нього на корпоративі «Мурку» виконувати? А може все-таки простий робочий хлопець, якого любить красива дружина і цінують друзі?

Ці приклади описані не для того, щоб когось заплутати. Їх сенс в іншому-показати всю багатогранність і неоднозначність поняття успішність людина. Особистість формується під дією самих різних факторів, серед яких однаково важливі як внутрішній світ, так і соціальні ролі. Доречно згадати Колесо життя - прийом, що допомагає гармонізувати особистість, привести її до точки рівноваги, про яку докладно написав в однойменній книзі Брайан Трейсі в співавторстві зі своєю дочкою.

Щоб стати дійсно успішним і насолоджуватися своїми перемогами, необхідно розвиватися в багатьох напрямках, не забуваючи про всі аспекти життя – сім'ї, здоров'я, друзів, любові, повноцінний відпочинок, роботі, фінансової стабільності, безперервному саморозвитку. Тільки в такому випадку люди стають дійсно щасливими. Ті ж, хто вимірюють успіх виключно грошима або славою, як правило, відчувають себе дуже самотніми. А можливо, люди бувають успішними по-різному? Що робити, якщо це поняття не є універсальним?

Пройти тест на тип особистості

Параметри та види успіху

Чимале число психологів, педагогів, теоретиків менеджменту та інших дослідників скрупульозно проаналізували цей феномен і прийшли до висновку, що успішна людина може стати таким різними шляхами. Та й домагається кожен своєї власної вершини. Єдиного мірила немає, як і критеріїв, які допомагають правильно оцінити ситуацію. Якщо хтось і візьметься це робити, то йому, як мінімум, бажано знати види успіху.

По відношенню до людини:

 • Особистий-збігається з особистими переконаннями;
 • Лідерський – підходить під суспільні стандарти.

За ступенем прояву:

 • Частковий-досягнення проміжного результату;
 • Помірний-проявляється у задоволенні простих потреб;
 • Терапевтичний-відновлення будь-яких здібностей;
 • Очевидний – яскраво виражений успіх.

По сприйняттю оточуючими:

 • Заслужений-визнається іншими людьми;
 • Незаслужений – сприймається, як везіння або чужа допомога.

За тривалістю:

 • Швидкоплинний-раптово з'являється і різко зникає;
 • Тимчасовий-дає можливість насолодитися своїми плодами;
 • Тривалий – регулярне підтвердження свого статусу.

Як правило, незаслужений успіх буває або швидкоплинним, або тимчасовим. Людина утримує перевагу тривалий термін, якщо дійсно щось із себе представляє. А для цього необхідно працювати і самовіддано працювати над собою, щоб стати краще, ніж є на даний момент.

Також успішність людини залежить від багатьох параметрів, що включають різні аспекти його життя. Серед них, гроші, кар'єра, любов, побут і багато іншого, в кожному з якого можна стати першим. Так що, про успішність людей слід говорити в дуже багатьох планах. Що для одних буде важливим досягненням, для інших виявиться марною тратою часу. Зациклені на грошах люди навряд чи розділять радість ченця, який зумів знайти просвітлення. Вуличний хуліган не оцінити перемогу шахіста на міжнародних змаганнях. Якась світська левиця не сильно зрадіє перспективі виграти на літературному конкурсі.

У різних людей система цінностей може кардинально відрізнятися, визначаючи успішність. Незважаючи на це, відчуття, які відвідують під час успіху, практично однакові у всіх.

Пройти тест на характер людини

Критерії успішності

Чи можна визначити успішну людину? Які критерії для цього є? Наскільки вони об'єктивні? Відзначимо відразу, що подібно більшості інших випадків, що стосуються взаємин і самоідентифікації, поняття успіху дуже суб'єктивно. Для його інтерпретації ми можемо спиратися тільки на думку співрозмовника і свої власні відчуття. Але загальні закономірності все-таки є.

 1. Самолюбство - завжди поважає і любить себе і тим самим викликає довіру у оточуючих;
 2. Впевненість у собі - закономірна риса характеру, яка з'являється у відповідь на регулярні перемоги і досягнення;
 3. Об'єктивна самооцінка - незважаючи на високу зарозумілість, не боїться критики, використовуючи її для того, щоб стати ще краще, дуже вимогливий до себе;
 4. Комунікабельність - як правило, налаштований на активний діалог зі світом, легко заводить знайомства і справляє враження на оточуючих;
 5. Позитивне мислення - асоціюється з оптимізмом і вірою в самого себе, адже Всесвіт рідко дарує більше, ніж у неї просять;
 6. Вміння вибирати собі друзів-важливо для кожного з нас, адже оточення формує нашу особистість і дає основні соціальні установки;
 7. Правильні пріоритети-допомагають концентрувати зусилля на дійсно важливих завданнях, не розпорошуючись на дрібниці;
 8. Харизматичність - властивість особистості, яке часто супроводжує успіху, або стаючи його причиною, або виникає внаслідок нього;
 9. Проактивність-виражається в прагненні отримувати новий досвід, свідомо виходити із зони комфорту;
 10. Відповідальність - допомагає завойовувати авторитет і повагу у оточуючих, а також доводити розпочаті справи до завершення;
 11. Дисциплінованість - послідовний, методичний рух до реалізації поставлених цілей;
 12. Звичка розвиватися-відрізняється безперервною роботою над собою, прагненням до досконалості;
 13. Висока працездатність-любов і повага до праці, вміння долати лінь і втому;
 14. Енергійність – імпульс активності, що підштовхує до руху і активного діалогу з навколишнім світом.

Чим сильніше ці якості будуть розвинені, тим більша ймовірність успіху і реалізації потенціалу.

Соціум диктує людям певні правила поведінки, що змушують реалізовувати ті чи інші сценарії. Успішна людина-продукт суспільства і повинен слідувати його принципам і світогляду. Це не означає, що немає місця для бунтівництва чи духу свободи, але навіть вони розкривають свій потенціал виключно у боротьбі з соціальними надбудовами. Кожен може вибрати сам напрямок для свого розвитку і вдосконалення, але суддями його успішності, так чи інакше будуть інші, в діалозі з якими він цей статус і зможе завоювати.

Пройти тест на самооцінку

додаткова інформація:
Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео