Назад
Коучер: хто це такий і навіщо він потрібен??

Навигация по разделу
коучер

Хто такий коучер і чи варто до нього звертатися?

Хто такий коучер і в чому його відмінність від суміжних спеціальностей? Які методи він використовує в роботі? Як вибрати коучера і де на нього навчитися?

Поняття коучингу тісно увійшло в наше життя, представляючи собою можливість розвитку шляхом співпраці, а не навчання. Разом з ним, з'явилися такі слова, як «коуч» і «коучер», сіючи плутанину серед обивателів. Що ж означають ці назви? Чи можна говорити, що коучер-це той же самий коуч? Або його обов'язки відрізняються? У яких випадках шукають коучерів? Як знайти професіоналів цієї справи? Наскільки складно самому стати коучером? Постараємося відповісти на ці нелегкі питання.

Хто такий коучер?

Коучер — це консультант, індивідуально сприяє вирішенню професійних або особистих завдань. Коучером називають коуча , який виконує свою роботу в якості консультанта, а не тренера. Таким чином, його робота відрізняється від групових методів коуча-тренера, оскільки пов'язана з тісним індивідуальним спілкуванням.

Наскільки тісно коучер взаємодіє зі своїм підопічним, наближає його до ролі наставника . Але найголовніша відмінність-методика роботи коучера. Якщо наставник повинен передавати свій життєвий досвід або мудрість , то коучер, навпаки, не має права висловлювати свою думку, засуджувати співрозмовника. Його основне завдання-активізація внутрішніх резервів клієнта, допомога йому в розкритті власного потенціалу .

Методи роботи коучера.

Діалог коучера і клієнта-це хитросплетіння всіх можливих дисциплін, пов'язаних з психологією людини, розумінням його поведінки і мислення. Професійний коучер повинен надати допомогу людині, абсолютно жодним чином не втручаючись в прийняття ним рішень. А це дійсно складно, адже клієнт регулярно норовить зробити дурість і все зіпсувати. Образно роботу коучера можна порівняти з чарівним валізкою, в якому є будь-який предмет від викрутки до лазерного меча, але користуватися ними коучер не може.

Пройти тест на характер людини

Він має право лише пропонувати інструмент , в надії, що це пристосування буде використано за призначенням. У процесі діалогу коучеру необхідно поставити спілкування таким чином, щоб людина відповідала на свої питання самостійно. Але якщо все-таки клієнт оступитися, то коучер повинен його «підхопити», не даючи йому впасти.

Важливе завдання коучера – регулярне виведення підопічного з «зони комфорту». Чарівний "стусан", який змушує задуматися і щось робити. Майстерність в тому, щоб» штовхнути «відчутно, але уникнути»тяжких тілесних". Адже можна передавити людину, відбивши у нього полювання до подальшого розвитку. А це повний провал для коучера, оскільки його завдання – саме прогрес.

Як знайти коучера?

Оскільки коучери не сидять в держустановах, сприймаючись офіційною доктриною як шарлатани, то їх роботу ніхто не контролює. Знайти професіонала складно, але реально. Особливо в часи розвитку Інтернету. Світова спільнота користувачів соціальних мереж вже перетворилася на засіб масової інформації. Воно набагато швидше відгукується на всі модні віяння, допомагаючи в поширенні новин. Не виняток і коучери, про які пишуть тисячі користувачів, рекомендуючи, або, навпаки, критикуючи їх роботу. Так що, їх відгуки можуть стати одним з найважливіших орієнтирів в пошуку коучера.

Другий показник – міжнародні сертифікати. Один з найвідоміших світових центрів коучингу – Міжнародна Федерація коучингу (ICF). Названа організація займається навчанням коучингу, а також його розвитком і популяризацією. Людина, що пройшов навчання в цій структурі і отримав потрібні документи може вважатися компетентним коучем.

Як стати тренером?

Оскільки коучер – це такий же фахівець, як лікар або вчитель, то система їх підготовки вимагає значних зусиль з боку претендента. Міжнародна Федерація коучингу запровадила жорстку триступеневу систему навчання для своїх послідовників, включаючи тренерів.

  • Асоційований сертифікований Коуч (АСС) - передбачає 60 годин навчання, а також 100 годин практики;
  • Професійний сертифікований тренер (PCC) - присвоюється після 125 навчальних годин, а потім 500 годин практики;
  • Сертифікований майстер коуч (MCC) – видається після 200 годин навчання і 2500 годин практики.

Щоб досягти майстерності в коучингу, необхідно віддати цій професії багато років наполегливих тренувань і саморозвитку .

Які навички потрібні тренерам?

Крім професійного навчання і підготовки, коучер повинен вміти спілкуватися з людьми, характеризуватися розвиненою емпатією і стресостійкістю. Корисним буде знання людської психології. Ось чому успіху в цій професії досягають психологи, педагоги і медики. Але не тільки названі спеціальності дозволяють стати хорошим коучером.

Людина, яка обрала цю спеціалізацію, повинна добре орієнтуватися в тих питаннях, з якими до неї звертаються. Одна справа, допомогти підлітку в пошуках дівчини або друзів, а інша – посприяти мільярдерові в розвитку трансконтинентальної корпорації. Хоча принципи роботи в тому і іншому випадку сильно відрізнятися не будуть. Людинолюбство, орієнтованість на клієнта і чарівні «стусани» ще ніхто не відміняв.

Коучер корисний при вирішенні цілого ряду питань. він допомагає, як в поліпшенні особистого життя, так і в процвітанні бізнесу або просуванні по кар'єрних сходах. Методи роботи коучера відрізняються від Арсеналу наставників і тренерів. В першу чергу, це пов'язано з особливістю коучерів.

Вони не навчають і не підказують, а вміло направляють людину за допомогою його ж знань і навичок. Крім того, тренери працюють лише індивідуально, без будь-яких груп чи аудиторій. Їх можна вважати однією з найвищих ступенів пізнання коучингу. Відповідно зустрічаються такі фахівці не так вже й часто.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео