Назад
Позитивні афірмації: що це таке і як змусити їх працювати??

Навигация по разделу
позитивные аффирмации

Що таке позитивні афірмації і як їх застосувати на практиці?

Що таке позитивні афірмації і чому серед різних психологічних практик вони вважаються одними з найефективніших. Навіщо вони потрібні і як працюють?

У переліку прийомів, які допомагають підвищити особисту ефективність, позитивні афірмації знаходяться далеко не на останній позиції. З них радять починати щоранку, особливо в першу годину після пробудження. Але в чому їх користь? Чи справді вони настільки ефективні? Як їх правильно виконувати, щоб домогтися стійкого результату? Скільки часу займає один сеанс? Які допоміжні інструменти для цього потрібні? Чи можна нашкодити собі, займаючись такою практикою? Який ефект можна очікувати? Як посилити їх вплив? Поговоримо про все це.

Що таке позитивні афірмації?

Позитивні афірмації — це позитивні установки, що створюють піднесений психологічний настрій методом самонавіювання. По суті, це словосполучення-тавтологія, оскільки сам термін "афірмація" має на увазі позитивне мислення . Але, щоб підкреслити ефект методики, часто вживають обидва слова.

Офіційна наука не виробила однозначної думки з питання позитивних афірмацій і їх впливу на життя людини . Їх популяризацією займаються прихильники езотерики. Але заперечувати ефективність цього методу теж безглуздо. Якщо пояснювати максимально просто, то позитивні афірмації в своєму впливі на людину спираються на ефект плацебо. Це медичний термін, який позначає благотворний вплив на людину речовин без виражених цілющих властивостей. Тобто, одужання відбувається тільки завдяки вірі людини в саму ймовірність цього, а не під дією псевдо ліки.

Одним з перших на це явище звернув увагу французький філософ і письменник епохи Відродження Мішель де Монтень, який говорив, що «існують люди, на яких лише увага з боку медицини вже дієво». Позитивні афірмації проявляють аналогічний ефект, тільки без застосування медикаментів. Людина отримує натхнення за допомогою самонавіювання, яке відбувається шляхом багаторазового повторення однієї і тієї ж ствердної фрази. Наприклад,» я подобаюся людям«,» я справжній лідер«,»я дуже сміливий".

Як правило, позитивні афірмації застосовують люди, у яких бракує конкретної якості. Схильні до боягузтва запевняють себе, що вони справжні сміливці. Вважають себе некрасивими, всіма силами переконують свою підсвідомість у власній привабливості. Самотні і сором'язливі люди методично повторюють фразу про свою популярність. Навіщо ж вони це роблять?

В першу чергу, афірмації впливають на глибинні відділи мозку, які беруть участь у формуванні підсвідомості. Регулярними і методичними повтореннями одного і того ж ствердного тесту людина як би програмує себе на певний розвиток подій. У світі працює закон зворотного зв'язку, за яким людина отримує те, про що думає. Якщо його думки негативні, то і події будуть їм відповідати. У разі позитивного мислення, поведінка змінюється в напрямку впевненості. Така особистість притягує більше позитивних моментів. Навколишні активніше йдуть з нею на діалог.

Пройти тест на темперамент

Популярність людини зростає, його починають цінувати і поважати. Але першим кроком стає саме віра в себе . На цьому і засновані позитивні афірмації. Методом самонавіювання вони налаштовують людину на перемогу. Чим закомплексованнее людина, тим йому довше доводиться самому собі промивати розум. Правда і багато успішних громадян не нехтують цією методикою, посилюючи свій потенціал.

Незважаючи на те, що технологія афірмацій схожа на якусь давньоіндійську або китайську духовну практику, цей метод відносно молодий. Вперше про нього заговорили на початку XX століття. Вчителями нового підходу стали відомі дослідники питань успіху і лідерства Дейл Карнегі, Наполеон Хілл, Еміль Куе. Популярність він отримав завдяки книгам Луїзи Хей. Інші автори також часто рекомендують позитивні афірмації своїм читачам. Наприклад, Хел Елрод в бестселері» Магія ранку " одним з обов'язкових елементів першої години після пробудження називає цю практику.

Роботам Луїзи Хей присвячена велика стаття на нашому сайті. А зараз розглянемо внесок французького фармацевта і психолога Еміля Куе, який одним з перших почав застосовувати схожі на мантри короткі фрази для лікування своїх пацієнтів. По суті, вони і стали прообразом позитивних афірмацій. Це був ретельно осмислений ефект плацебо, який трансформувався в самодопомогу без застосування допоміжних засобів. Еміль Куе почав експериментувати з гіпнозом, вивчаючи силу уяви.

Він був переконаний, що в протистоянні волі і уяви, переможцем виходить друге. Відповідно, силою фантазії людина може кардинально змінити образ думок і поведінку, впливаючи тим самим на все життя. А які ще інструменти можуть стати в нагоді в цьому занятті? Поговоримо про них далі.

Пройти тест на тип особистості

Як посилити ефективність позитивних афірмацій?

Будь психотренінг можна посилити за допомогою входження в транс, коли підсвідомість максимально відкрито для отримання нових установок. Зручний час для цього-ранок, коли людина тільки прокинулася. Вважається, що перша година після пробудження найкраще присвятити саморозвитку і отримання нової інформації. Детальніше про плюси цієї методики можна прочитати в книзі «Магія ранку», яку написав американський мотиваційний оратор Хел Елрод.

Так ось, посилити ефективність позитивних афірмацій можна визначивши комфортне для них час. Це перший крок на шляху використання даної техніки. Наступний етап-визначити локацію. Хтось вважає за краще усамітнюватися на природі, іншому підійде власна кімната, третьому необхідно піднятися на дах і милуватися хмарами. Головне, щоб навколишній простір не відволікало і допомогло налаштуватися на спілкування з самим собою.

Після вибору часу і місця, можна продумати фон. Наприклад, заспокійливу музику, пахощі і т.п. відеохостинг YouTube сповнений всіляких композицій для афірмації або медитації, за допомогою яких можна досягти розслабленого стану. З тисяч відеороликів кожен вибере що-небудь під настрій. Це лише психологічний компонент самонавіювання. Для тих, хто хоче посилити ефект за допомогою езотеричних практик, підійдуть всілякі талісмани, які додадуть афірмації додаткову силу. Але з ними необхідно бути обережним. Справа в тому, що сила людини криється в ньому самому.

Іноді, намагаючись заручиться підтримкою когось згори, окремі люди застосовують амулети, переносячи на них частину заслуги за свої перемоги. Це непогано, але приховує в собі небезпеку. Що робити, якщо випадково втратив монету, шпильку або ручку, яка асоціювалася з успіхом? Крім ефекту плацебо , не менш поширений і ефект ноцебо, коли людина шляхом самонавіювання програмує себе на негатив. Навіть гарантована угода може не відбутися, якщо прийти на неї в пригніченому настрої. Так що, практикувати позитивні афірмації краще з найменшою кількістю аксесуарів і допоміжних ефектів, щоб позитивний ефект від них проектувався безпосередньо в підсвідомість, а не на певний предмет або елемент інтер'єру.

Пройти тест на характер людини

Яскравий приклад – техніка «склянки води», коли людина починає ранок, випиваючи воду і, при цьому, вселяючи собі позитивні установки на майбутній день. Їх можна посилити за допомогою амальгами. Що це таке? Амальгама - афірмація, записана на листку паперу. Скажімо,»я чарівна людина з розвиненою харизмою". На цю записку ставиться прозорий стакан з водою. Далі людина заряджає воду в склянці позитивною енергією, вимовляючи цю фразу над ним і випиває вміст.

Ця методика спирається на твердження про здатність H2O запам'ятовувати інформацію і ретранслювати її навколишньому середовищу. Якщо змінити молекулярну структуру води в позитивному ключі, потрапляючи в кожну клітину організму, вона почне посилювати його зсередини. У цьому є свої недоліки і переваги. Плюс амальгам в простоті застосування і посилення психологічного ефекту. Їх мінус в тому, що людина підсвідомо прив'язується до інших предметів: папірці, склянці і воді, переносячи на них частину відповідальності за своє майбутнє.

А що йому робити, якщо в момент пробудження цих аксесуарів не виявиться поруч? Наприклад, в лісі, поїзді, на дачі. Тому чим простіше виконуються позитивні афірмації, тим універсальніше і доступніше вони стають. Підзарядивши позитивними емоціями можливо де завгодно, від кошика повітряної кулі, до туалету в поїзді. Так що краще наслідувати мудрій фразі» все геніальне просто " і не ускладнювати методику, яка не потребує додаткових коштів.

Але все ж без одного важливого компонента самонавіювання втрачає свою ефективність. На думку американської актриси, письменниці і мотиваційного оратора Ронди Бріттен, позитивні афірмації найбільш корисні в разі їх регулярного підтвердження. Вони актуалізують в підсвідомості накопичений запас позитивних результатів, посилюючи віру людини в свої здібності. Налаштовуючи себе на позитив, необхідно навчитися бачити його підтвердження на практиці. При великому бажанні, це зробити не так і складно. Наприклад, сором'язлива дівчина в кожному погляді чоловіків може спробувати знайти інтерес до себе. Адже обов'язково хтось проявляє до неї увагу. Якщо згадати всі ці випадки, спробувати вивести закономірність, то вдасться підтвердити, що вона не така вже й «сіра мишка».

Щоб позитивний відгук почався швидше, необхідно ретельно працювати над собою. Припустимо, хлопець займається позитивними афірмаціями, які підсилюють його сміливість і рішучість, в дусі «я дуже сміливий», «я найрішучіший», «я домагаюся всього, чого побажаю». Але щоб це самонавіювання подіяло і почалися підтверджують факти, він повинен починати вести себе відповідно. Мало самому собі щось пояснювати, необхідно втілювати це в реальності. Всі методики працюють тільки в разі практики і бажання працювати над собою.

Позитивні афірмації – цінний інструмент для підвищення самооцінки , розкриття свого потенціалу, досягнення цілей. Але працюють вони тільки в разі гармонійного саморозвитку, разом з іншими прийомами. Найголовніше, проявляти активність і впливати на навколишній світ, а не займатися самонавіюванням.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео