Назад
Все набридло: чому так трапляється і що робити??

Навигация по разделу
все надоело

Що робити, якщо все набридло?

Що робити, коли все набридло немає бажання реагувати на все навколо? Як це пов'язано з синдромом емоційного вигорання? Чому він виникає і як боротися?

Чому позитивні почуття та емоції так важливі? Без них людина починає повільно, але вірно згасати, у нього з'являється відчуття, що все набридло. Чому люди раптом перестають реагувати на щастя? Які симптоми і наслідки такого стану? І головне: як повернути радість життя після емоційного вигорання? Детальніше &8212; у цій статті.

Емоційне вигорання &8212; синдром наростаючого спустошення всіх переживань, почуттів, емоцій. Він супроводжується апатією (байдужістю, занепадом сил), соціальною відчуженістю, зниженням продуктивності. Найчастіше психологічна проблема виникає на грунті професійного перевтоми. Основними причинами її появи вважаються:

 • Напружена рутинна робота, яка супроводжується стресом;
 • Відсутність винагороду за працю і, як наслідок, &8212; відчуття власної марності, непотрібності;
 • Часта взаємодія з негативними емоціями інших людей. З такими ситуаціями нерідко стикаються лікарі, вчителі, навіть психологи;
 • Вживання алкоголю як спосіб уникнути проблем замість їх вирішення.

Чим загрожує ігнорування синдрому? У запущених випадках з'являються розлади невротичного типу, а також захворювання, пов'язані з психосоматика . В результаті довго триває пригніченого стану виникають думки " я начебто хочу жити , але мені набридло жити». Така фраза &8212; це дорога, що веде до суїцидальних схильностей.

Ні, це не означає, що кожна емоційно спустошена особистість приречена на загибель. Але те, що синдром доставляє масу незручностей, здорово псує життя, &8212; факт. Негативним думкам, відчуттям, що позначаються на здоров'ї, схильні 100 з 100 пацієнтів.

Щоб життя приносило задоволення, з емоційним вигоранням краще починати боротися при перших його проявах.

1. Шукати себе в різних культурах.

Звичайно, мова йде про подорожі. Але Готелі на кілька зірок, казино, пляжі, басейни &8212; не єдині локації, куди можна сходити за кордоном. Щоб туризм поєднував приємне з корисним, добре б відвідати:

 • Національні парки, сади;
 • Художні, краєзнавчі музеї;
 • Знаменні архітектурні споруди;
 • Непримітні антикварні сувенірні крамниці на околицях міста;
 • Унікальні національні свята & 8212; німецький Октоберфест, Венеціанський карнавал, індуїстський фестиваль кольорів (Холі) тощо.;
 • Палаци, замки;
 • Природні пустки &8212; джунглі, пустелі, степи, гори &8212; разом з досвідченими екскурсоводами.

Відвідування одних пам'яток буде безкоштовним, для інших буде потрібно невелика сума. В результаті виявиться, що екскурсія обійдеться в рази дешевше, ніж номер в готелі або похід в хороше кафе.

Пройти тест на психологічний вік

Окремо варто згадати про храми різних релігій, культів. Про можливість їх відвідування краще запитувати у гідів або місцевих жителів. Для більшості духовних святинь неприпустимо, щоб їх поріг переступав іноверець. Деякі, навпаки, вітають чужинців, діляться всілякими секретами, методиками за символічне пожертвування на потреби храму. Для окремих закладів будуть потрібні специфічні знання про ритуальної одязі, способі вітання, поведінці в цілому.

2. Завести пухнастого друга.

Дослідження показують, що власники собак живуть довше. Чарівні чотирилапі друзі дійсно роблять життя більш тривалим, наповненим сенсом. Набагато приємніше приходити додому, знаючи, що там вже хтось чекає. Якщо пошук половинки або друзів поки не увінчався успіхом, це хороший привід заглянути в собачий притулок або купити цуценя на ринку. Щасливі собачники відзначають, що з появою пухнастих друзів вони стали:

Що стосується котів, то вони вважаються справжніми лікарями стресу. Бурчання котів заспокоює, позбавляє від безсоння і ... зміцнює імунітет. Однак варто пам'ятати про те, що порода вихованця грає величезну роль. Одні улюбленці з легкістю позбавлять від зайвих переживань, інші & 8212; доставлять ще більше клопоту.

Черепахи, рибки, птахи, інші тварини, яких можна утримувати вдома, також здатні заспокоювати нервову систему. Але їх вплив не такий сильний, як енергія, яку людина отримує від собаки чи кота.

3. Попрощатися з мережею.

Інтернет створює ілюзію популярності, активного спілкування. Розмова в реальних умовах наповнений емоціями , їх проявом. Листування ж в чаті провокує розвиток замкнутості, комплексів , соціального відчуження.

Типова картина: підліток сидить за комп'ютером, гортає стрічку новин і відправляє цікаві пости одному. Що робить звичайна людина, коли їй щось подобається або здається смішним? Він посміхається або сміється. Що робить цей підліток за комп'ютером? Відправляє веселий смайл, причому сидячи з відчуженим або нудьгуючим виразом обличчя. По суті він проміняв свої емоції, їх вираз на прості картинки.

Висновок: якщо людина на хороші події або речі не реагує візуально, він перестає відчувати радість від них і внутрішньо. А потім &8212; Привіт, депресія , втома , байдужість до життя. Діалог у соціальних мережах може бути корисним лише тоді, коли він служить доповненням до реального спілкування, а не його заміною.

Пройти тест на невпевненість у собі

4. Використовувати добу по-іншому.

Замкнуте коло «будинок &8212; робота» не обіцяє нічого хорошого. Навіть якщо професія приносить задоволення, служить одночасно і способом заробітку, і хобі , періодично міняти діяльність все ж бажано. Щоб урізноманітнити свій день, позбутися від рутини, можна:

 • Змінити спосіб життя і графік сну з урахуванням свого біоритму (сова, Жайворонок, Голуб) ;
 • Виділити години або хвилини для регулярних прогулянок, відвідувань гуртків або розважальних закладів;
 • Зменшити кількість часу, що виділяється на Інтернет, перегляд телевізора, або замінити чимось більш корисним;
 • Знайти найбільш зручні годинник для харчування, намагатися їсти в один і той же час;
 • Вставити в графік півгодини, які будуть витрачатися виключно на себе;
 • Добиратися до роботи не автомобілем або громадським транспортом, а пішки або на велосипеді;
 • Заздалегідь враховувати покупки в розпорядку дня.

Сенс полягає в тому, щоб додати більше ефективного відпочинку та зменшити негатив. Створюючи графік, можна розраховувати також на економію грошей. Відмова від частого відвідування інтернет-сайтів, хаотичних перекусів вже викроїть час і кошти, які можна витратити на щось більш корисне.

Якщо пара пунктів йдуть в розріз з робочим часом, знайти компроміс реально. Однак у випадках, коли робота не дозволяє організувати хоча б половину позначених змін, це серйозний привід задуматися про зміну вакансії.

5. Постаратися позбутися від стресових факторів.

Повністю попрощатися з ними навряд чи вийде. Але зменшити кількість негативу можна. Робота, стосунки з родиною, партнером, друзями, самореалізація &8212; сфери, де стрес виникає найчастіше. Відшукавши головне джерело негативу, краще відразу його усунути.

Зміни & 8212; це нелегкий крок, але вони розвивають, загартовують, формують характер . Нова робота не приносить стільки грошей? Зате вона не забирає нерви. Розлучатися з коханою людиною важко? Зате ночами можна буде спати, не замислюючись про зради, про інші нерозв'язних проблемах у відносинах. Страшно переїжджати від батьків? Зате припиняться постійні порівняння зі старшими дітьми, Приниження у формі пасивної агресії і так далі.

Синдром емоційного вигорання супроводжується занепадом сил , небажанням що-небудь робити, тому зміни для людей з таким симптомом будуть проходити важко. Однак вони того варті.

Пройти тест на характер людини

6. Стати іншою людиною на добу.

І знову про «реформи». Практично у кожної особистості є внутрішні якості, які мало кому показуються або зовсім ігноруються. Причини можуть бути такими:

 1. Страх засуджень, невідповідності чужим очікуванням;
 2. Боязнь самотності, відмови близьких;
 3. Нерішучість;
 4. Низький рівень самопізнання;
 5. Лінь, інфантильна залежність від сторонньої допомоги (обов'язки, відповідальність за життя перекладається на плечі інших людей, частіше &8212; батьків або подружжя).

Перші три варіанти вирішуються відкиданням сумнівів, переступанням через свої страхи. Рідні люди постараються зрозуміти і прийняти будь-які зміни. Що стосується інших, то думці суспільства зараз надається занадто велике значення. Головне &8212; не йти проти законів моралі і юрисдикції, решта &8212; можна.

Четверта причина усувається за допомогою детального аналізу своїх бажань, цілей, амбіцій. Є можливість зробити це самостійно, але, якщо завдання здається важким, краще звернутися до психолога.

І, нарешті, п'ятий пункт &8212; це привід для того, щоб взятися за себе. Рано чи пізно, ті, хто виконують обов'язки замість інфантильної людини, підуть, займуться чимось іншим. Тоді така особистість буде беззахисною перед життєвими обставинами, нездатною впоратися з елементарними речами. Не дивно, що сили будуть на нулі, а бажання справлятися з усім не додасться. Так і до депресії недалеко. Саме тому гіперопіка батьків настільки засуджується психологами.

В цілому під порадою «стати іншою людиною» мається на увазі «стати собою істинним». До тих, хто грає чужу роль, щастя не приходить.

Якщо все набридло , синдром емоційного вигорання забирає останні радості, краще шукати виходи відразу. Роки щастя варті того, щоб за них боротися.

Пройти тест на стрес

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео