Назад
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??

Навигация по разделу
тренинг

Що таке тренінг і які бувають?

Що таке тренінг і на кого вони розраховані? Які види тренінгів бувають і чому? Для чого вони потрібні і як проходять?

Мозок потребує інтенсивного тренування не менше, ніж інші групи м'язів. Натренувати його можна двома способами: самоосвітою і за допомогою професіонала. З великої кількості вправ тренер зуміє скласти індивідуальну програму з вирішення видимих проблем. А після приступити до невидимих. Чергувати інтенсив з періодом осмислення і тим самим прийти до очікуваного результату. Тренінг-найефективніший спосіб зрозуміти, прийняти, а також змінити самого себе.

«Раніше я говорив: «Я сподіваюся, що все зміниться». Потім я зрозумів, що існує єдиний спосіб, щоб все змінилося — змінитися мені самому». Джим Рон

Що таке тренінг?

Тренінг-це тренування для розуму. Концентрат думок і знань, підкріплений особистими переживаннями. Адже події, забарвлені на емоційному рівні, запам'ятовуються краще, ніж повсякденні або нейтральні. Відпрацювання навичок проходить швидше, а рішення психологічних проблем, ніби само собою спливає в пам'яті . Атмосфера в аудиторії динамічна, часом навіть непередбачувана. Всі учасники ніби стають частиною великого організму, мозковим центром якого є сам тренер.

Тренінги-це інструмент по виходу із зони комфорту. Можливість не просто переміститися в неприємну ситуацію, а й прожити, відчути і знайти рішення під наглядом досвідченого тренера. Крім можливості учасники отримують емоційний струс і досвід співпереживання. Такий, який неможливо купити, але можна пережити. Хімію роботи мозку намагаються зрозуміти найбільші вчені світу. Мета тренінгу-розкрити глибинні потреби людини.

Пройти тест на тип особистості

Види тренінгів.

1. Корпоративні або відкриті.

Корпоративні тренінги організовуються виключно всередині компанії. Тематика різна: від корпоративної культури до законодавства в бухгалтерській сфері. Відкриті заходи приймають всіх бажаючих. На перше місце виходить ім'я Тренера. Воно, найчастіше, затьмарює навіть тему заходу. Тренер-це не просто медійна особистість. Це людина профільною освітою в сфері психології і фізіології, що пройшов навчання на батьківщині і за кордоном. Багато тренерів ведуть блоги, а також проводять авторські програми. Зустрічі з ними коштують недешево, але кількість вдячних учасників доводить, що жодна копійка не була витрачена даремно.

2. Навички, вміння.

Майстри робить практика. Професіоналізм зростає при постійному навчанні. Тренінги для керівників, бухгалтерів, перукарів, візажистів поєднують теорію і практичне відпрацювання. "Прокачати навички" в ораторському мистецтві або техніці продажів можна як на внутрішніх (корпоративних), так і на відкритих заходах. Мистецтво особистого брендингу відточується у вправах самопрезентації. Першим кроком до освоєння ораторської майстерності може стати виступ перед присутніми. Вони ж дадуть вам зворотний зв'язок , а тренер підсумує результат. Оздоровчі тренінги розвивають навички здорового способу життя , заняття фізкультурою і правильного харчування .

3. Психологічний.

Зміни в житті подібні колам на воді від кинутого каменю. Один крок до себе-початок великого шляху самопізнання . Більшість учасників приходить саме за пізнанням себе. Тому основна маса тренінгів є психологічними. Буде це тренування певною методикою взаємодії, маніпуляції (НЛП) або процес особистого дослідження – в основі лежить наука психологія.

4. Трансформаційні або тренінги особистісного зростання.

Здається неймовірним, але глибинна трансформація можлива за короткий проміжок часу, який вкладається в рамки зустрічі. Особливо чуйно відгукуються на трансформацію давні проблеми. Старий образи , дитячо-батьківські відносини, невдоволення зовнішністю – переживання, які роками накопичуються в душі і давно готові до відпрацювання. Іноді досить одного вмілого "клацання", як людину відвідує осяяння ( Інсайт ). Поведінка змінюється, так само, як і ставлення до подій. З аудиторії дійсно виходить інша особистість. Часом за кілька днів інтенсиву можна домогтися результату, якого намагалися досягти довгими годинами психотерапії .

5. Дослідницькі або Пізнай себе сам.

Розраховані на вже підготовлену аудиторію. Гостре питання виноситься на розгляд аудиторії. Загальний енергетика учасників, що направляється тренером, допомагають краще пізнати себе. Іноді на» суд громадськості " виноситься особиста ситуація, в обговорення якої включаються всі присутні. Людина пізнає себе, інші – досвід емоційного співпереживання.

6. Тренінги для інтровертів.

«інтроверти у сучасному світі навчилися майстерно маскуватися під екстравертів », – цитата з книги Сьюзан Кейн. Журналіст і письменник, яка присвятила багато років дослідженню темпераменту людей , Сьюзен Кейн вчить використовувати особливості свого характеру. Існує думка, що сучасний світ «заточений» під екстравертів. Люди, які черпають енергію всередині себе, вважаються мало не соціопатами. Учасники не намагаються розвіяти цей міф, вони вчаться прийняттю себе, слідуючи досвіду відомих інтровертів – Дейла Карнегі і Авраама Лінкольна.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

7. Розвитку особистості (адаптація, розвиток впевненості в собі).

Сором'язливість, стислість, невміння спілкуватися з незнайомими людьми – всі ці «недоліки» коригуються за допомогою вправ на базі стандартних (або нестандартних) психологічних прийомів. Але для початку хворобливі точки дотику зі світом потрібно виявити, зустрітися з ними і тільки після цього намагатися змінити. Адаптація можлива в повсякденному житті. розвиток впевненості в собі не має нічого спільного з самовпевненістю і егоїзмом. Віра в себе будується на фундаменті самооцінки , так що зовнішня «прокачування навичок» рідко допомагає в такому делікатному питанні.

8. Психотерапевтичні (стресостійкість).

Стреси зашиті в глибинних генах людства. Виявити причину напруги-це половина справи. Зрозуміти, в які відтінки стрес забарвлює життя – змусити його працювати собі на користь. Людство навчилося жити зі стресом, намагається з ним боротися, а тренінг допомагає пізнати його природу. Адже згубно не стільки зовнішні, скільки внутрішні негаразди. Страх перед помилкою і думкою людей (найчастіше незнайомих), постійна залежність від гаджетів поповнюють сумну статистику хвороб. На психотерапевтичних тренінгах учасники проживають стресові ситуації, досліджуючи їх в окремо взятій аудиторії.

9. Релаксаційний.

Журналіст і керівник тренінгової компанії Тоні Шварц стверджує, що найголовнішим людським ресурсом є не час, а енергія. А правильне управління нею-ключ до особистої ефективності і щастя. Учасники релаксаційних тренінгів вчаться акумулювати, заповнювати і правильно витрачати найважливіший внутрішній ресурс. Люди, які живуть у цифровому віці, занадто зневажливо ставляться до своїх особистих джерел харчування, намагаючись зробити все, що в їх силах. А бездіяльність вже практично прирівняли до злочину. Релаксація допомагає не просто розслабитися і відпустити проблеми. Учасники вчаться витрачати сили економно для того, щоб працювати «менше, але краще».

Пройти тест на тип сприйняття

Для чого потрібні тренінги?

Заочний тренінг апріорі не може бути успішним. Чим цінні кілька днів інтенсиву для учасників?

  • Проживання. У групі піднімаються питання, які учасники ніколи не зададуть собі самі і не почують від близьких.
  • Зворотній зв'язок. Учасники змінюються самі і змінюють один одного. Спілкування в групі допомагає отримати усвідомлену реакцію оточуючих без образливих порівнянь.
  • Навички. Якщо не професійні, то поведінкові. Прожити ситуацію, яка трапилася 10-20-30 років тому і заважає жити досі, відповісти на хамство або дозволити собі проявити любов - шанс зробити це з'являється саме на тренінгу.
  • Тут-і-зараз . Зрозуміти, чого хоче душа, а не нашіптує мозок або громадську думку. Навчитися виявляти, а також озвучувати емоції і почуття, навіть такі, як гнів , ненависть, злість.

На перше місце виходить кандидатура тренера. Він не просто є мозковим центром зборів. Він "смикає" пасивних учасників, тактовно обсмикує занадто активних. Тренер бачить, коли загальна енергія падає і дає динамічні вправи для «підняття духу». Він працює з усіма, спілкуючись одночасно з кожним індивідуально. Група живе і працює як один організм, а на фініші кожен отримує свій результат. Аудиторія на виході захлинаючись обговорює процес роботи і мчить ділитися враженнями у власних блогах. Або закочує очі, згадуючи про даремно витрачені гроші. У кожному з випадків-заслуга тренера і його методики.

Як проходять тренінги?

Події відбуваються при обмеженій кількості учасників. Іноді тренер може працювати з помічником. Байдужих і утрималися тут не існує. Не варто скидати з рахунків особисту активність учасників. Навіть в загальній групі можна домогтися значущих результатів (саме для себе) при активній взаємодії з іншими учасниками.

Щоб не потрапити в некомфортну ситуацію, потрібно звертати на ступінь навантаження і ступінь жорсткості в роботі тренера. Тренінги високого ступеня жорсткості ведуться в агресивній або навіть в грубій манері. Результати досить суперечливі. Такі заходи корисні для людей, готових до авторитарних методів поведінки з боку ведучого. Що отримують учасники? Вчаться робити рішучі кроки для досягнення мети або протистояти такому безцеремонному втручанню у власне життя.

Паралель тренінгу зі спортом не випадкова. Мозку, як і м'язам, потрібна хороша струс для розвитку. Тим і іншим протипоказані дилетантський підхід або невірно підібрані навантаження. Досвід людей, які прожили і пережили складні ситуації, дозволяє написати власну інструкцію до життя. Тренінг допоможе знайти потрібні слова.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео