Назад
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей

Навигация по разделу
что делать если не хочется жить

Що робити, якщо не хочеться жити?

ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мотивацію і натхнення і як самостійно подолати депресію?

Якщо у людини з'являється питання про те, що робити, якщо не хочеться Жити, значить, він &8212; сильна і вольова особистість. Готовність щось зробити є правильним і мудрим рішенням, адже насправді під бажанням вбити себе ховається прагнення «вбити» навалилися проблеми і викликану ними безпорадність. Головне зараз-це пам'ятати, що вихід є завжди, потрібно тільки відшукати свій. Стати на час психологом самому собі допоможуть корисні і практичні поради.

1. Відшукати корінь проблеми.

Думка про те, що робити, якщо не хочеш жити ігнорувати не можна, так як шлях з моменту перших подібних відчуттів до глибокої депресії і точки неповернення може виявитися дуже коротким. Потрібно спробувати знайти причини пригніченого стану, проаналізувавши те, що трапилося.

Деякі проблеми знаходяться на поверхні , а інші, навпаки, потрібно шукати в глибині душі. Всі пункти необхідно виписати на листок, виділяючи головні і другочергові. Процес визначення причин такого стану допомагає трохи "систематизувати" думки в голів, зрозумівши себе.

Пройти тест на депресію

Більше 90% опитаних людей, які вижили після невдалої спроби суїциду, стверджують, що до такого вчинку їх підштовхнула навалилася купа невирішених проблем. Визначивши корінь проблем, знайти шляхи їх вирішення стане набагато легше, особливо з психотерапевтом .

2. Перевтілення в режисера.

ФІНАЛ гостросюжетного фільму залежить в більшості випадків від режисера, який вирішує, що трапиться з головним героєм. Перевтілення в нього допоможе ненадовго вийти з відчуття загнаності в кут. Кажуть, що з боку давати поради завжди простіше.

Якщо народною мудрістю скористатися на практиці, то можна уявити, що власне прожите життя – це фільм і чиясь інша історія. При цьому важливо дати відповідь на питання: «що потрібно зробити герою для того, щоб хотілося жити?", "Чого краще зараз уникати?», « що може вплинути на ситуацію

У ролі режисера слід повернутися до списку виявлених проблем, написавши навпроти кожного пункту пропозицію, як можна вийти з глухого кута і більше ніколи не питати себе, що робити, якщо я не хочу жити.

3. Озирнутися навколо.

Кажуть, що все пізнається в порівнянні. Дійсно, багато хто зміг влаштувати життя найкращим чином, але є й ті, які борються з особистими трагедіями, горем або хворобами кожен день. Можливо, поряд з проблемами обділених з народження людей, причини, зазначені в списку, хоча б частково втратять свою важливість.

4. Самотності-ні.

У періоди апатії залишатися наодинці з самим собою небажано, і навіть небезпечно. Самотність і тиша діють гнітюче, згущують фарби, а також спотворюють дійсність. Присутність близьких в цей час необхідно, адже їх турбота і любов має цілющу властивість. При цьому людям зовсім не обов'язково висловлювати словами свої почуття. Фразу: "Візьми парасольку, може піти дощ!"іншими словами можна перекласти як:" я дбаю про тебе, тому що люблю тебе!».

5. Вибрати джерело натхнення.

Хорошим варіантом, що допомагає розібратися в питанні, Що робити, коли не хочеться жити , вважається можливість виговоритися і відволіктися але, якщо на це немає сил або бажання, хорошим інструментом натхнення можуть стати фільми або книги, герої яких переживали подібні ситуації.

Важливо зрозуміти, що схожий стан буває практично у кожної живої людини, різниця полягає лише в способах зцілення.
Нова зачіска або кардинальна зміна іміджу - шанс швидко підняти настрій, забувши про душевні терзання.

Пройти тест: шкала депресії Бека

6. "Грати в радість".

Про незвичайну психологічну гру світ дізнався завдяки американській письменниці Елеонор Портер, автора твору «Полліанна». Його головна героїня & 8212; це юна дівчинка з бідної сім'ї, яку тато навчив «грати в радість», тобто знаходити в будь-якому випадку привід для радості.

Наприклад, отримавши замість бажаної іграшки милиці, Полліанна пораділа цьому подарунку, стверджуючи, що саме вони їй були в першу чергу потрібні. Дитяча безпосередня гра допомагає розібратися у дорослих і складних проблемах.

7. У пошуках себе.

Найчастіше небажання жити виникає у тих, кому кимось були нав'язані моделі поведінки або певні догми, слідувати яким доводилося багато років. Розуміння, що не відповідаєш якомусь ідеалу, вбиває віру в себе і власні сили. Цей стан пригнічує, навіваючи думки, що проживаєш не своє життя.

Психологічна криза-це сигнал, що настає переломний етап, який, можливо, стане стартом для нового захоплення або здобуття місця, де дійсно добре жити .

Пошук відповіді на питання, Що робити, якщо не хочеться жити далі , призводить до абсолютно несподіваних змін: Зміна релігійних поглядів, заняття екстремальними видами спорту, прийняття тієї чи іншої життєвої філософії.

Пошук себе є високим показником особистісного розвитку і безцінним життєвим досвідом, а, як відомо, поганого досвіду не буває.

8. Нічого втрачати.

Небажання жити рано чи пізно призводить до думок про суїцид. Тоді потрібно діяти, приймаючи кардинальні рішення. Якщо немає бажання жити , рухатися вперед і все навколо набридло, то чому б не спробувати те, що раніше було за межею «колись», «дорого», «не для мене» або «як-небудь потім»? Адже за великим рахунком втрачати нічого.

Новим емоціям , відчуттям або подіям під силу дати підказку на будь-які неоднозначні питання. Щоб довго не думати, налагоджуючи ідею в довгий ящик, збирати сумку в дорогу можна прямо зараз, а в якому напрямку рухатися і куди тримати шлях, стане зрозуміло вже в дорозі.

Пройти тест на ознаки суїциду

9. Час лікує.

Люди, які живуть на узбережжі Середземного моря, коли починається шторм, ховаються в укриття. Таким чином вони перечікують обурення стихії. Так бажано діяти в критичні моменти, коли хвиля відчаю накриває з головою, змітаючи за собою підвалини, звичну рівновагу, життєву силу.

Час загоює рани, нагадуючи, що життя триває. Після негоди завжди виходить сонце, що підштовхує поглянути, що чекає за поворотом.

10. Придивитися до сімейних цінностей.

Продовження роду і турбота про потомство для більшості стає законом. Однак чи всі раді такій ролі? І чи всі усвідомлюють своє справжнє ставлення до цієї теми? Для тих, хто шукає своє покликання , можна спробувати на день-другий перейнятися цими питаннями. Що можна зробити, щоб відчути, чи підходить сім'я на місце головної цілі життя :

 • Провести день в дитячому будинку, пограти з малюками, привезти їм невеликі подарунки;
 • Влаштуватися нянею, вихователем, учителем або репетитором. В окремих випадках знадобиться не стільки освіту, скільки бажання і знання в якійсь темі;
 • Побувати в гостях у дружного сімейства;
 • Завести собаку або кота &8212; турбота про живу істоту, розуміння відповідальності здатні підштовхнути до прийняття більш серйозного рішення &8212; народженню дитини;
 • Відвідати батьків, братів, сестер, племінників, бабусь, дідусів, інших близьких родичів;
 • Взяти участь в сімейній акції або відвідати заняття для зміцнення родинних уз.

Однак ця категорія включає не лише виховання дітей, очікування онуків . Сюди також включена любов. І іноді цього почуття вистачає тільки на двох. Не обов'язково народжувати сина чи доньку, щоб щасливо жити зі своїм партнером. Є пари, які десятками років перебувають у цивільному шлюбі, не планують дитину, насолоджуючись товариством один одного. Щоб зрозуміти, чи підходить цей сенс, можна:

 • Витратити час, сили на пошуки коханої людини;
 • Більше проводити часу зі своєю половинкою;
 • Робити один одному сюрпризи, викликати посмішку;
 • Разом освоїти побут;
 • Мріяти про спільне майбутнє;
 • Обговорити особисті цінності, щоб не допустити непорозумінь.

11. Навчитися заробляти.

Цей пункт також включає дві підкатегорії &8212; кар'єра та матеріальні блага. Для розуміння першої мети, краще спробувати:

 • Влаштуватися на роботу, де є багато конкурентів;
 • Спробувати себе в різних професіях;
 • Отримати перше серйозне підвищення;
 • Домогтися похвали, заохочення від начальства;
 • Зробити відчутний внесок у розвиток своєї фірми ,компанії (виграти конкурс, запропонувати оригінальну ідею, нестандартний підхід і т. п.);
 • Відкрити власний бізнес, попрацювати на себе.

Кар'єрна гонка розвиває хороший азарт. Щоб він не вщухав, потрібно ще один козирний стимул & 8212; гроші. Але в цій справі є один нюанс: бажання отримати зайвий Долар може перерости в жадібність. Для усунення такого ризику краще відразу придумувати застосування кожній копійці. Наприклад, заробити суму на новий одяг, відпочинок за кордоном, будівництво будинку, Допомога батькам і т. д.

Те ж стосується і влади, популярності. Вони здатні закрутити голову, заподіяти шкоду. Тому ці прагнення краще заохочувати в собі, тільки якщо є щире бажання вести людей за собою, допомагати їм, покращувати їх життя.

12. Згадати про самореалізацію.

Скільки людей втратили тягу до життя просто тому, що колись відмовилися від улюбленої справи. Причини різні:

 • Поганий дохід;
 • Засудження, тиск з боку близьких або знайомих;
 • Невдача на шляху до мети, безліч перешкод;
 • Страх перед невдачею;
 • Гонка за фальшивий престиж;
 • Самопожертва заради сім'ї, дорогої людини.

Озираючись назад, такі люди часто шкодують про прийняте рішення, але нічого не роблять з ситуацією. Не роблять навіть найменшого кроку, тому що вважають момент втраченим, вік старим, здібності маленькими. Однак це чергові відмовки. Якщо в голові постійно крутиться заняття, яке колись надихало, подобалося, чому б його не спробувати зараз?

Хочеться бути танцюристом &8212; можна записати в хореографічну студію. Є мрія стати художником &8212; у світі так багато художніх шкіл. У дитинстві було прагнення багато подорожувати &8212; ніколи не пізно задуматися про таку справу. Головне & 8212; рішучості і розуміння, що ніякі гроші, перешкоди або засудження не зрівняються з істинним щастям, одержуваним від улюбленого заняття.

Пройти тест на тип особистості

13. Подарувати світові добро.

Турбота про оточуючих, природі дарує наснагу, легкість, душевне тепло. Ось чому вчинення добрих вчинків не менш важлива мета в житті , ніж сім'я чи кар'єра. Як зрозуміти свою схильність до блага:

 • Записатися у волонтери;
 • Організувати благодійну акцію або навіть створити фонд;
 • Щодня робити невеликі добрі вчинки;
 • Періодично жертвувати гроші;
 • Взяти тварину з притулку, допомогти сироті знайти новий будинок;
 • Оплатити чиїсь покупки на касі в маркеті;
 • Посміхнутися сумному попутнику;
 • Поповнити ряди медперсоналу;
 • Безкоштовно підкинути когось на машині;
 • Несподівано зіграти романтичну мелодію для закоханої пари;
 • Намалювати і подарувати картину без приводу;
 • Збирайте сміття в громадському парку;
 • Стати донором крові.

Способів допомогти так багато, що на все життя вистачить. У списку не приведена навіть мільйонна частина від усіх можливостей. Найменше добро вже змінює світ, якщо не земний, то чийсь внутрішній. Усвідомлення того, що власні рішення змушують когось посміхатися, а то і рятують життя, дуже гріє душу.

14. Освоїти насолоду.

Гедонізм &8212; система етичних цінностей, що ставить насолоду понад усе. Гедоністи воліють бачити радість в моменті, який проживають. Вони вміють цінувати кожну секунду задоволення, бачать в ньому вищу мету. Як прийти до такого світогляду? Навчитися насолоджуватися:

 • Смачною їжею;
 • Високими творами мистецтва &8212; картинами, музикою, театральними або хореографічними постановками, кіно та ін.;
 • Красою в природі, людині, роботі, у всьому від фасону одягу до будови літаків;
 • Будь-яким видом відпочинку;
 • Свободою, незалежністю;
 • Почуттями, короткочасними емоціями, фізичними відчуттями;
 • Успіхами, досягненнями.

І це лише кілька прикладів. Незважаючи на злегка перебільшену концепцію, її можна добре розвинути. Психотерапевти вчать бачити хороше в житті і здатні допомогти в цій області.

15. Стати борцем.

Боротьба &8212; ще один збудник азарту. Змагання з бойових мистецтв теж входять в цю категорію, але більше маються на увазі життєві поєдинки. Подолання труднощів, відстоювання ідеї, глибокі розбори тим &8212; все це може захопити на десятки років. Як можна присвятити себе такій боротьбі:

 • Почати бізнес з нуля, заснувати, розвинути його з самого початку;
 • Довіритися улюбленій справі, незважаючи на перешкоди;
 • Відвідати мітинг, стати його частиною;
 • Відстояти свою точку зору;
 • Навчитися чомусь складному, що іншим здається неможливим;
 • Здивувати близьких власними успіхами;
 • На своєму прикладі зламати стереотип;
 • Знайдіть оригінальний вихід із важкої ситуації;
 • Придумати коронний рух, психологічний метод, оригінальний спосіб вирішення будь-якої проблеми;
 • Подолати свій страх або навіть фобію.

Деякі особистості бачать сенс у зустрічних труднощах. Їм нецікаво те, що дається легко. Боротьба для них &8212; сенс всього існування.

Мудреці кажуть, що Всесвіт не дає випробувань більше, ніж може винести людина, тому важливо зберегти віру в себе і в свої сили. Придбання безцінного досвіду, як жити, якщо жити не хочеться, в подальшому дозволить протягнути руку допомоги тому, хто опинився в схожій ситуації і, можливо, потребує доленосному раді.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео