Назад
Поцілунок: що це таке, які бувають і про що говорять??

Навигация по разделу
поцелуй

Що таке поцілунок, його види, значення і користь?

Що таке поцілунок і який він буває? Що означають поцілунки в різні частини тіла? У чому полягає його користь? Цікаві факти та дослідження.

Зворушливий, запальний, спритний, грайливий, перший, прощальний — яким тільки не буває поцілунок. Однак мало хто здогадується про значення кожного різновиду. І зовсім небагато акцентують увагу на користь, одержувану від такого заняття. Детальніше про все, а також спец-бонуси &8212; далі в цій статті.

Що таке поцілунок?

Поцілунок — це один із способів відкритого вираження почуттів або позитивного ставлення до людини. Однак далеко не у всіх народах такий прояв емоцій викликає захват. Наприклад, в Мозамбіку процес злиття губ вважається чи не мерзенним. Такі ж залицяння в публічних місцях Японії служать ознакою поганого тону.

Що стосується походження такого заняття, є три версії:

 1. Легенди та езотерика . Згідно Платону, раніше людина не мала статі. Зате у нього було дві голови, чотири руки і ноги, а форма тіла нагадувала кулю. В покарання за гріхи боги розділили людину на дві частини &8212; чоловічу і жіночу. А поцілунок став єдиним способом злиття половин.
 2. Соціальні зв'язки . В античні часи поцілунки мали скоріше ритуальний або дипломатичний характер. Правителі, посли, торговці, навіть ремісники цілувалися в знак довіри, партнерства. Потім вся ідея вийшла на новий рівень і поцілунки стали включати в себе ще й романтику.
 3. Наукові гіпотези . Вчені відзначають в поведінці шимпанзе дії, схожі на цілування. Тварини здійснюють їх під час періодів загравання або годування. Згідно з цими даними, бажання цілувати може бути проявом давнього рефлексу і частиною еволюційного розвитку.

Щоб краще розібратися в суті такого процесу, краще ознайомитися з його різновидами, адже кожен поцілунок — унікальний.

Види поцілунків.

1. За характером.

 • Романтичний . Прояв симпатії або любові між партнерами.
 • Дружній . Короткочасні Поцілунки між друзями або знайомими. Частіше &8212; в щоку.
 • Споріднений . Вираз близькості, довіри між родичами.
 • Світський . Має дипломатичний характер. Часто буває триразовим. Іноді залишається на тильній частині долоні. Рідко має на увазі щирі емоції , але підкреслює діловитість.

2. За ступенем вираження емоцій.

 • Легкий . Недовгий, губи ледь торкаються шкіри або волосся. Залишає відчуття, ніби зроблений»на ходу".
 • Ніжний . Більш тривалий, торкання м'які, Плавні, повільні, акуратні.
 • Пристрасний . Імпульсивний, наполегливий. Нерідко людина, яка цілується таким чином, широко відкриває рот, пускає в хід мову, часом роблячи все недбало. Найчастіше партнери під час всього процесу намагаються забезпечити максимальний фізичний контакт.
 • Засос . Агресивний, напористий. Залишає сліди у вигляді синців, «сітки» лопнули капілярів. Якщо бажаний & 8212; то вважається максимально яскравим за рівнем емоційного напруження.

3. По об'єкту.

 • Міжособистісний . Присвячується людям. Супроводжується дотиками до шкіри, волосся, вій.
 • Предметний . Висловлює захоплення якоюсь річчю. Буває поверхневим & 8212; дівчина купила гарне плаття і на радощах цілує тканину, наприклад. Може бути і глибоким &8212; жінка цілує натільний хрестик (відданість вірі), чоловік стосується губами фотографії з дочкою (туга за близьким).
 • Мімічний . Не передбачає контакту. Імітування губами стандартного поцілунку.
 • Повітряний . Ще один дистанційний вид. Схема проста: поцілувати свою долоню, направити її в бік цікавить людини або предмета і «здути» слід.

4. Нестандартний.

 • Ескімоський . Партнери труться кінчиками носів. Ще один різновид &8212; притиснути носом до партнера, намагаючись максимально вдихнути його запах.
 • Дотик метелика . Пара торкається кінчиків вій, а потім починає махати ними. Темп помахів може бути різним. При бажанні можна лоскотати віями щоку, шию або інші зони.
 • Поцілунок-смайл . Окремий підвид, народжений в епоху Інтернету. Застосуємо в листуваннях. Має вигляд анімації, картинки, емодзі або комбінації знака одно і зірочки ("=*").

Пройти тест на сексуальність

Що означають різні поцілунки?

1. Обличчя і голова.

Точка тлумачення
Щока взаємна турбота. Вміння бути партнером, другом. Довірчі відносини, симпатія.
губи найбільш Абстрактний варіант. Все залежить від емоцій, ступеня натиску губ, тривалості процесу і т. д.

Однак це один з найбільш хвилюючих, чуттєвих варіантів.

повіки (ангельський) щирість, надійність. Дбайливе ставлення. Уміння цінувати, боязнь «злякати» або втратити.
ніс Гумор, веселощі в характері. Часто & 8212; оптимізм, яскраве життєлюбство, товариськість. Миролюбність, вміння уникати скандалів.
Лоб або тім'я Турбота, відданість. "Батьківські" почуття, які виражаються в бажанні опікати, захищати, бути підтримкою.
вухо і мочка дотик до вушної раковини &8212; експериментальність, мінливість, азартність. Також такий вид означає, що партнер хоче розвеселити, розбурхати або частіше &8212; порушити.

Дотик до мочки &8212; пристрасність. Бажання інтиму, романтики, чуттєвості, а й іскри.

потилиця потреба оточити турботою. Відчуття лідерства. Це ознака вже відбулися відносин, в яких панує довіра.

2. Тіло.

Точка тлумачення
шия відкритість, пристрасність натури. Норовливість, нетерпіння кордонів, контролю. Імпульсивність, часом нестриманість, нетерплячість. Зрідка & 8212; пасивна або активна агресія.
Рука, пальці Знак поваги, галантності. Часто &8212; світський жест, викликаний відповідною атмосферою.

Якщо партнер торкається пальців &8212; ознака флірту, симпатії, грайливості.

стегна пристрасність, але делікатність, відданість. Натяк на інтим. Компромісність, відсутність егоїзму. Уміння йти на контакт, прагнення радувати свою пару.
живіт якщо еротичний підтекст відсутній або він не сильний, то така дія означає спорідненість душ, тісний зв'язок. Найчастіше цей вид зустрічається у пар, які разом вже кілька років і повністю звикли один до одного.
Спина бажання бути поруч якомога довше. Прихильність, інтерес, спроби дізнатися особистість на більш глибокому рівні. Цікавість. Відданість.

3. Без злиття губ.

Тип тлумачення
ескімоський міцні відносини, схожість характерів. Легкість натури, оптимізм, весела вдача. Безконфліктність. Вірність.
Повітряний флірт, кокетство. Авантюрність, пошук ризику, уникнення рутини. Слабкий зв'язок, характерно для початкових етапів відносин або ще до них. Іноді &8212; легковажність, безвідповідальність, інфантильність.
мімічний звикання один до одного, тривалий союз. Повага особистого простору, спокій в парі.

Іронічний вираз обличчя, часом &8212; кокетливий.

Смайл стандартний спосіб передачі романтичних почуттів за допомогою електронних способів спілкування.

Якщо не підкріплюється реальними поцілунками, то сором'язливість, нерішучість або відсутність серйозних намірів.

дотик метелика ніжність, любов , бажання догоджати, радувати. У той же час &8212; легкість, флірт на тлі повного взаєморозуміння.

Пройти тест Фрейда

4. Емоція.

Тип тлумачення
Французька пристрасть, ненаситність. Інтимний підтекст з натяком (свідомим чи ні) на продовження.

У довгих стосунках &8212; ознака стійкого інтересу, захоплення.

Засос нервозність, ревнощі . Спроба "позначити територію", почуття власництва. Агресія, нетерпимість до помилок інших, запальність, пристрасть.
одна губа тісний зв'язок. Ознака пари, яка разом вже давно. Довіра, впевненість в партнері, м'якість почуттів.
Укус або смоктання темпераментність, не виключено, що холеричність. "Вибухонебезпечність" характеру. Зрідка може свідчити про полігамії, легковажності, пошуку виключно плотських насолод.
«Вакуум» прагнення володіти, контролювати. Бажання фізичного контакту. Емоційність, експресивність (не тільки для поганих емоцій, але і для хороших).
з контактом тіла взаєморозуміння, щира симпатія. Бажання дізнаватися на фізичному, духовному, моральному, інтелектуальному рівні. Спроба прив'язати особу до себе.

Чому цілуватися корисно?

1. Загальна Користь.

 • Любителі цілуватися відрізняються більшою тривалістю життя. Чоловіки, які цілують дружин вранці перед роботою, живуть в середньому на 5 років довше.
 • Знижується ризик захворіти. Прискорюються процеси відновлення, регенерації. Пацієнти, які часто цілуються з близькими, одужують швидше.
 • Старіння сповільнюється. Причому це стосується як зовнішності, так і мозкової активності.
 • Підвищується якість сексу. У коханців, часто стикаються губами, зберігається чуттєвість в ліжку, емоційна прихильність. Також цілування партнера допомагає збудитися.
 • Посилюється стійкість до алергій, гострих фізіологічних реакцій.
 • Процес може стати справжньою дихальною гімнастикою. Вона покращує стан легенів, підбадьорює організм і оздоровлює його.

2. Обмін речовин.

 • Простий «чмок» в щоку спалює 5 калорій. А ось французький варіант забирає 26 ккал.
 • Нормалізується рівень кислотності в ротовій порожнині за рахунок виділення слини. Це запобігає розвитку карієсу та інших зубних (також ясенних) захворювань.
 • Рецептори губ (особливо їх слизової) &8212; вкрай чутливі. Їх активація забезпечує хороше функціонування надниркових залоз, підшлункової залози. Нормалізація їх роботи, в свою чергу, налагоджує гормональний фон.
 • Партнери обмінюються різними бактеріями (+жири, білки, солі). Вони активізують імунну систему, змушують боротися з новими, незнайомими раніше міні-загрозами, виробляючи антитіла. Це покращує імунітет.

Пройти тест на впевненість у собі

3. Серцево-судинна система.

 • Пульс прискорюється, стимулюється робота серцевого м'яза. Це підвищує її витривалість, сприятливо позначається на всьому організмі.
 • Знижується ризик серцевих захворювань, інсульту, інфаркту.
 • Стабілізується тиск. Поцілунки перешкоджають підвищенню артеріального тиску (корисно для гіпертоніків). Вони також блокують напади вегетосудинної дистонії (добре для гіпотоніків).
 • Активізується кровотік, клітини краще насичуються киснем, корисними речовинами.
 • Знижуються болі в серці (а також головні, ревматичні, погодні).
 • Стінки судин стають міцнішими, очищаються від шкідливого холестерину.

4. Нервова система і психіка.

 • Пригнічуються гормони стресу, страху, інших негативних переживань. Внаслідок цього особистість частіше перебуває в гарному настрої, відчуває себе більш бадьорою.
 • Підвищується енергійність, що позначається на характері. Людина стає більш впевненим, розкутим.
 • Покращується якість сну. Йде безсоння, зменшується кількість кошмарів.
 • Посилюються творчі здібності, пам'ять, розвивається уява.
 • Стабілізується емоційний фон. Перепади настрою турбують набагато рідше, з'являється відчуття внутрішнього спокою, рівноваги.

Поцілунки і прикмети.

 • Якщо губи сильно сверблять &8212; до пристрасних поцілунків.
 • Якщо пара вперше поцілувалася в молодика &8212; бути весіллі.
 • Не можна цілуватися на сходинках &8212; до проблем і розриву.
 • Поцілувати амулет на удачу &8212; означає посилити його силу.
 • Пара поцілунків під омелою &8212; до щасливого шлюбу та довгої любові.

Поцілунки та записи

 • Найтриваліший поцілунок, зафіксований в 2013 році, належить таїландської парі &8212; більше 58 годин.
 • У 1990 році Альфред Вольфрам примудрився поцілувати близько 8000 незнайомців всього за 8 годин. Через вісім років він підвищив власну планку до 10 504.
 • «націлив»: Аркадій Степанов в 2005 більше 58 годин поспіль цілував «Порше». Нагородою за рекорд став той же автомобіль.
 • «Дон Жуан» (1926) &8212; фільм-рекордсмен за кількістю поцілунків &8212; 191.
 • «тепер ти в армії» (1941) &8212; комедія з найдовшим кинопоцелуем, що триває більше 3 хвилин.
 • Найдорожче задоволення належить американці, яка заплатила 350 000 $, щоб поцілувати Джорджа Клуні.

Факти про поцілунки.

 • Перший поцілунок в кінематографі був помічений в однойменному фільмі 1896 року, який тривав всього 30 секунд.
 • Існують люди, які бояться цілуватися. Їх страх має наукову назву &8212; філемафобія.
 • Щороку 6 липня весь світ святкує офіційний День поцілунків.
 • Цілуючись, партнери часто закривають очі. Зазвичай цей рефлекс пояснюється яскравим сплеском емоцій. Насправді під час такого заняття зіниці розширюються, очі стають більш чутливими до світла.
 • В середньому людина проводить сумарно 2 тижні свого життя, цілуючись.

Поцілунок &8212; це ціле мистецтво. Стати майстром в ньому може тільки той, хто знає всі тонкощі даного ремесла. Експерименти, теорія і постійна практика такого приємного заняття дозволить поліпшити свої навички. А ця стаття прискорить отримання статусу "Гуру поцілунків".

Пройти тест на закоханість

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео