Назад
Що робити, якщо втратив сенс життя? 8 порад

Навигация по разделу
что делать если потерял смысл жизни

Що робити, якщо втратив сенс життя?

Що робити, якщо втрачено сенс життя? 8 легких, але перевірених порад допоможуть знайти рішення, яке докорінно змінить ставлення людини до життя.

Іноді людина виявляється психологічно непідготовленою до складної ситуації. Йому може здатися, що втрачено сенс життя. Але за негараздами обов'язково будуть нові хороші моменти. Відчуття спустошеності, що виникає у кого-небудь, сигналізує про відсутність внутрішньої гармонії і спокою. Що робити якщо втратив сенс життя? Який найкращий спосіб упорядкувати свої думки? Де шукати нові цілі і мотиви? Про це та багато іншого поговоримо далі.

1. Відволіктися від ситуації.

Стресові фактори переслідують людину через його зацикленості на них. Якщо хоч на час вигнати з голови гнітючі думки, можливо вони і не стануть там з'являтися в подальшому. Коли хтось втратив змив життя , це не сталося на рівному місці. Ситуація, що викликала такі емоції , сама по собі тисне людини. Причому, не тільки зовні, але ще більше зсередини.

Щоб не впадати у відчай, слід спробувати переключитися на інші думки. Згадати про улюбленого хобі , зателефонувати знайомим, яких давно не бачили, або просто порадувати себе чимось приємним. Трохи відсторонившись від ситуації, легше оцінити її тверезо, швидше знайти правильний вихід.

Пройти тест на депресію

2. Переосмислити життєві цінності.

Якщо закриваються одні двері – відкриваються інші. Просто їх треба вміти розпізнати. Для цього варто спробувати провести переоцінку своїх життєвих орієнтирів. Можливо, втрата сенсу життя-це перший крок до її перетворення.

Припустимо, хтось першокласний спортсмен, але через травму змушений залишити активну змагальну кар'єру. Так, така людина здатна вимовити фразу» Я втратив сенс життя", але це лише тимчасові думки. Адже існують інші види діяльності, де знадобляться навички , отримані в спорті.

Наприклад, бізнес любить рішучих і цілеспрямованих людей , яким не чужий дух суперництва.

3. Змінити обстановку.

Хороший спосіб відновити свої сили – подорож куди-небудь. Це можна зробити незважаючи на фінансові можливості. Якщо не виходить полетіти на Мальдіви, можна просто з'їздити на дачу або до бабусі в село. Найчастіше людини пригнічує та обстановка, яка викликала у нього відчужені думки. Змінивши місце дислокації, вдасться прибрати як-мінімум один стресовий фактор. А це вже непогана заявка на майбутню перемогу над депресією . Якщо втрачений сенс життя в одному місці, це не означає, що він не знайдеться в іншому.

4. Звернутися за допомогою до психолога.

Чомусь, коли у людини засмітитися каналізація, він без зволікання викличе Сантехніка. Або крикне " поліція!", якщо раптом на нього нападуть в провулку. Але, при появі психологічних проблем, далеко не кожен зважиться піти до профільного фахівця. А даремно, адже його робота і полягає в тому, щоб допомагати людям справлятися зі складними життєвими ситуаціями. Втрата сенсу життя - саме один з таких випадків. Можливо піде буквально пару годин для того, щоб знайти нову мета і забути про колишні негаразди.

Пройти тест: Шкала самоповаги

5. Почитати літературу з психології.

Якщо перспектива походу до психолога викликає ще більшу депресію, ніж втрата сенсу життя, то можна спробувати оволодіти цією наукою самому. В Інтернеті у вільному доступі представлені сотні книг про душевне благополуччя людини, а також безліч літератури з особистісного зростання і саморозвитку .

У будь-якому випадку, їх читання не зашкодить, а цілком ймовірно і наштовхне на правильні роздуми. Особливо корисними можуть стати різні мотивуючі історії великих людей, які свого часу зіткнулися з подібною проблемою. Просто вони змогли побачити перспективи в чомусь ще і реалізувати себе на новому терені.

6. Не замикатися в собі.

Самотність – не найкращий помічник для людини. Все-таки, всі ми істоти біосоціальні, і поза суспільством рідко коли відчуваємо себе комфортно. Крім того, і спілкування з людьми допомагає швидше взяти в себе в руки, оцінити ситуацію більш об'єктивно і правильно.

Наприклад, якась дівчина втратила сенс життя, в зв'язку з розставанням зі своєю коханою людиною. Уткнутися зі сльозами на очах в подушку і з'їсти тонну пончиків, можливо буде самим передбачуваним заняттям на той момент. Але, хіба промокла наволочка і жировий прошарок допоможуть побудувати нові відносини? Навряд. А ось, похід з подружками по магазинах і в найближчий Нічний клуб, швидше за все, піднімуть настрій .

7. Зайнятися активним відпочинком.

Якщо вже і тікати від проблем, то найкраще на біговій доріжці в спортзалі, або в найближчій садово-парковій зоні. Рухова активність сприяє виділенню в кров цілого ряду речовин, які підвищують настрій і допомагають боротися зі стресом. А коли ендорфіни (гормони щастя) хоч трохи підлатають нервову систему, то і думки в голові стануть більш ясними і правильними. А там, дивись і відповідь на питання, що робити якщо втрачений сенс життя, набагато швидше знайдеться.

8. Змінити рід діяльності.

Досить кардинальний спосіб боротьби з емоційним і творчим застоєм. Справа в тому, що багато людей живуть не своїм життям , ходять на нелюбиму роботу і спілкуються з нецікавими їм людьми. Рано чи пізно частина з них усвідомлює, що втратила сенс життя. По суті, у них його і не було. Гонитва за грошима, чужим схваленням і власними амбіціями відводили таких людей від їх справжнього покликання . А займаючись нелюбом справою, не варто дивуватися і невдач, підстерігають на кожному кроці. Варто їм змінити своє ремесло і успіх прийде сам собою.

Основними рекомендаціями на питання, що робити якщо втратив сенс життя, можна вважати тимчасову «перезавантаження» і переосмислення своїх орієнтирів. Адже, все в світі відбувається не випадково. "Глуха стіна" перед носом в одному напрямку, просто підказує людині, що прийшов час рухатися в іншу сторону. І, хто знає, можливо змінивши маршрут, людина знайде самого себе, справжній успіх і благополуччя.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Що таке внутрішній конфлікт і чому він трапляється, коли бажання людини ...
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Чому ранкова медитація вважається найкориснішою? Які у неї переваги? 7 п ...
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Що таке особистий щоденник і як він допомагає пізнати себе, проаналізува ...
Кайрос-менеджмент і креативність
Кайрос-менеджмент і креативність
Креативність – це творчий потенціал людини, що дозволяє йому генерувати ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Що таке галюцинації? Як виникають слухові галюцинації? Як розрізняти гол ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео