Назад
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??

Навигация по разделу
сентиментальность

Що таке сентиментальність і як це допомагає?

Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почуття і жінкам і чоловікам? Чому сльози можуть говорити про сильну особистість?

Сентиментальність порівнюють із замінником цукру: начебто відчуття схожі, але присмак підробки залишається. Може бути, тому що поплакати над ліричною піснею можуть найжорстокіші люди. Або тому, що сентиментальна людина працює на глядача, демонструючи чуйність душі. Але не все так однозначно. У сентиментальності є й інша сторона-тонко відчуває душа, яка ніколи не пройде повз чужої біди.

У статті розповімо про різні прояви сентиментальності, любов до сентиментальних історій, користь щирих сліз і плач як ознаку сильної особистості.

Що таке сентиментальність?

Сентиментальність — це здатність реагувати чуйно в ситуаціях, які вважаються милими, зворушливими, переповненими почуттями та враженнями. Здавалося б, ридати над красивими фільмами або віршами, розчулюватися відео з котиками або дітьми, плакати від співчуття до людей похилого віку або пораненим – це прекрасно. Не можна не захопитися такою чуйності. Але така властивість психіки сильно залежить від загального контексту і в цьому питанні важливо уникнути крайнощів.

З одного боку сентиментальність породжує симпатію, чутливість, жалість. і добре, коли люди реагують хоч на щось - займаються благодійністю , першими приходять на допомогу. На подібні поведінкові маркери спираються соціальні ролики, які привертають увагу до проблем суспільства. Цей вид емоційності поетизується в художній літературі і переважає в літературних напрямках романтизму і сентименталізму.

З іншого боку сентиментальність спрямована не на того, хто викликав сплеск почуттів, а на власні переживання. Не дарма сентиментальність названа зворотною стороною зловтіхи . Вона використовує чужі емоції, але не проживає їх серцем. У сльозливості і розчуленні більше демонстрації, ніж щирих переживань. А жалість не щира, а поверхнева і швидкоплинна. Подібну емоційність приписували Гітлеру, який плакав над виставою, а потім відправляв ув'язнених до концтаборів.

Взагалі сентиментальність – це готовність розчулюватися навіть з дурного приводу. Що не дивно, адже Французьке слів « sentiment «перекладається як" почуття ». Але почуття може бути бездіяльним, коли у важкій ситуації просто сідаєш поруч і плачеш. А може стати дією, коли прагнеш допомогти ближньому, якого шкодуєш.

Пройти тест на характер людини

Чому сентиментальні романи настільки популярні?

Сюжети, що викликають радісну розчуленість і підвищену емоційність, були ще в епосі давнини. Але історія літературного напряму сентименталізму почалася в XVIII століття в Англії. Родоначальником сентименталізму визнаний англійський поет Джеймс Томсон, чиї твори відрізнялися ідилічними картинами, пихатим стилем і польотом уяви . Пізніше внесок в історію цього літературного напряму внесли Семюел Річардсон, Джейн Остін, Жан-Жак Руссо, Франсуаза Саган. У Росії сентименталізм пов'язаний з іменами Миколи Карамзіна, Олександра Пушкіна, Олександра Радищева.

Сентименталізм прославляє відкрите, нехитре спілкування та теплі людські почуття . Головним героєм творів стає "природна людина", що живе далеко від цивілізації. Цей герой займався живою працею, надихався повсякденними враженнями, відчував всю гаму почуттів від низинних до піднесених, зберігав надію на самовдосконалення .

Хоча напрямок сентименталізму було популярно зовсім недовго, його прийоми активно використовуються в продажах. Великі торгові мережі і бренди буквально змагаються в створенні зворушливих рекламних роликів, які допомагають стикнутися з казкою. Творці роликів кажуть, що реклама товарів - не головна мета . Автори закликають глядачів збиратися разом, помиритися з рідними, робити добрі справи.

Якими б не були мотиви рекламодавців, такі ролики піднімають настрій , дають можливість відчути себе живим. Особливо це помітно в передноворічний період, коли рівень сентиментальності різко підвищується.

П'ять аргументів на користь сентиментальних історій.

Сьогодні зізнатися у своїй слабкості навіть якось ніяково. Всюди правлять бал навчені життям реалісти і циніки . Тому в буденному житті ми робимо все, щоб оточуючі не взялися нас за чутливих людей. Проте, продовжуємо вірити в красиві історії про Попелюшку або бідних сиріт, але обов'язково зі щасливим кінцем. У чому ж причина такої любові?

 1. Нам важливо вірити, що навколишній світ добрий. у реальному житті люди не можуть продемонструвати стільки безкорисливості, щирості, добросердечності, як це роблять герої романтичних історій. Коли ми стаємо свідками благородного жесту, красивого вчинку чи нескінченного альтруїзму , ми знову знаходимо віру в доброту нашого світу.
 2. Ми підживлюємо свій оптимізм . оптимісти більш стійкі до потрясінь, легше переключаються з негативних емоцій на позитивні . Але в сучасній культурі оптимізм постійно висміюється і протиставляється реаліям життя. Не дивно, що надія на краще вичерпується, просто йде в пісок. Красиві історії допомагають нам не піддаватися депресії навіть тоді, коли світ здається жорстоким і несправедливим.
 3. Ми повертаємося в дитинство . Секрет привабливості сентиментальних історій в тому, що вони звертаються до нашого внутрішній дитині . В якій би сім'ї ми не виросли, нам бракує дитячого відчуття захищеності. Завдяки передбачувано щасливому фіналу історії наша внутрішня дитина отримує комфорт і впевненість, що все буде добре.
 4. Ми отримуємо надію на те, що можна змінити свою долю . Екранні сюжети, з неймовірними поворотами долі , підживлюють віру в чудеса, спрагу змін у житті і надію на те, що знайти свій ідеал все-таки вийде. Звичайно, ідеальних партнерів не існує, але їх екранні образи доводять: Шукати можна і потрібно. Головне за пошуками не упустити все прекрасне у власному житті.
 5. Сентиментальні історії дають можливість поплакати людям, які в звичайному житті плакати не схильні . Річками жіночих сліз, що ллються в кінозалі, нікого не здивувати. З чоловіками все складніше. Їх з дитинства вчили приховати свої емоції і вселяли: « мужики вміють тримати себе в руках ». Зате поплакати над чужими історіями, фільмами, піснями начебто не так соромно. Тим більше, що чоловічі сльози все частіше сприймають як вміння співпереживати.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

П'ять причин чому плакати корисно.

Психологи кажуть, що перегляд сентиментальних фільмів замінює сеанс сльозотерапії. Сльозотерапія-жартівливий термін, але медики сходяться в тому, що плакати корисно. Причому однаково корисно плакати від щастя , від горя і в зворушливі моменти життя. І ось чому:

 1. Сльози рятують від стресу . Якщо стримувати негативні емоції, можна обзавестися цілим набором захворювань від неврозу до мігрені. Зате під час плачу гормони радості ендорфіни допомагають відчути моральне полегшення. Плач відмінний антидепресант.  Причому душевний біль зменшується навіть тоді, коли проблема не вирішена.
 2. Сльози очищають . Як і піт, сльози виводять токсини з організму. Правда, це стосується емоційних сліз, які повільно стікають по обличчю і залишають помітні доріжки. Хімічний склад штучних сліз або тих, які з'являються під час чищення цибулі, не такий цінний.
 3. Сльози зменшують біль. під час плачу в організмі виділяється енкефалін, дія якого подібно морфіну. Тобто сльози діють як легке знеболююче. Правда, їх дія тимчасове і навіть тривалий плач не замінить похід до стоматолога.
 4. Сльози зміцнюють стосунки . Сльози оголюють душу, показують нашу незахищеність, вразливість, викликають співчуття. А це важливо для людських відносин. Правда, це стосується щирого плачу. Спроби маніпулювати за допомогою сліз мають зворотний ефект і руйнують відносини.
 5. Сльози полегшують спілкування . Плач-це частина невербальної комунікації . Легкі, що біжать сльози говорять про радість. Дрібні, скупі-демонструють біль, образу , бажання вирватися. Рясні, капають-говорять про жалість до себе, яку хочеться виплакати. Правда, оточуючі повинні бути досить уважні, щоб зрозуміти це спілкування без слів.

Три докази того, що сльози – ознака сильної особистості.

Існує поширена, але хибна думка, що сльози є ознакою безхарактерності. Але побачити реальність такою, яка вона є і правильно реагувати на те, що відбувається вміють тільки психологічно стійкі люди. Насправді плач-ознака суперсили. Сильні особистості не бояться своїх сліз, тому що:

1. Уміють контролювати емоції.

Рівень емоційного інтелекту грає не меншу роль, ніж коефіцієнт інтелекту (IQ). Це здатність розуміти свої емоції, знати значення переживання в контексті свого життя. Емоції необхідні для мотивації , самоконтролю і самодисципліни.

Сильна людина розвиває і цінує свій емоційний інтелект. Він не кориться хвилинним поривам, щоб виплеснути емоції на оточуючих. Відчуваючи, що всередині закипають гнів і злість, він вміє вчасно зупинитися, зробити паузу і обміркувати те, що відбувається. Зате потім знижує емоційне напруження за прослуховуванням балади.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

2. Уміють співпереживати.

Емпатія - це не про те, щоб пустити сльозу над чужим нещастям і пройти повз. Це вміння задавати правильні питання, слухати і розуміти почуття іншого.

Сильна людина має. Він вміє переконати співрозмовника, що ділитися почуттями і переживаннями – це нормально. Він не нав'язує своєї думки, не дає готового вирішення проблеми, не перетягує ковдри на себе. Зате сильна людина готова поділитися своєю історією переживань. А для цього потрібні особлива делікатність і власний емоційний досвід.

3. Не шукають загального схвалення.

Хотіти сподобатися іншим – це нормально. Але іноді особиста сила полягає в тому, щоб відмовитися від бажання бути загальним улюбленцем.

Сильна людина знає, що емоції важливіші за соціальні норми і не прагне виглядати супермашиною, щоб щохвилини демонструвати свою мужність. Він формує особисту шкалу оцінок самого себе і оточуючих. Він має достатньо внутрішніх ресурсів, щоб не залежати від чужої думки. Це наповнює життя куди більшою свободою , а самої людини – великою особистою силою.

Висновки :

 • Сентиментальність-це властивість психіки, яке в залежності від контексту може бути проявом чутливості або егоїзму.
 • Сентименталізм-напрям у літературі, поезії та рекламі.
 • Віра в добро і чудеса повертає в дитинство, допомагає вижити в дорослому житті.
 • Сльози – це не ознака сльозливості. Сльози частина того, що робить нас людьми.
 • Вміння плакати і не соромитися своїх емоцій – характеристика сильної особистості.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео