Назад
Почерк: що це таке і психологія почерку людини.

Навигация по разделу
почерк

Що таке почерк і як він пов'язаний з характером людини?

Що таке почерк і чому це проекція свідомості, яка змінюється протягом життя? Поради для тих, хто хоче навчитися красиво писати.

Цікава статистика говорить, що 97% людей для демонстрації почерку пишуть своє ім'я. Серйозна наука графологія доводить, що інформацію про людину можна дізнатися по одному написаному слову або особистого підпису. Про що розповідає наша манера письма? Чому вміння писати від руки-ознака інтелекту? Чи можна змінити почерк до невпізнання? Виявляється, можна. Недостатньо для обману досвідченого графолога, але досить для того, щоб самому розібрати написане.

Що таке почерк?

Почерк — це індивідуальна стійка манера письма, яка проявляється специфічною формою, величиною і нахилом букв, стислістю або розтягнутістю рядків, відстанню між словами. Почерк-одне з найзагадковіших властивостей людини, схоже унікальному малюнку на подушечках пальців. Тільки відбитки залишаються незмінними, а почерк формується і видозмінюється протягом усього життя разом з особистістю . Його особливості залежать від декількох причин: підготовки до початкової школи, віку, професії, важливості моменту, психоемоційного стану людини під час письма.

У переносному сенсі почерк – це манера творчого самовираження художника. Це те, що об'єднує твори автора, робить їх впізнаваними, але відрізняє унікальний авторський стиль творця від інших. авторський почерк - це відбиток душі художника і візитна картка його творчості. у живописі - це технічні рішення, поєднання відтінків, вміння обіграти той чи інший сюжет. у фотографії - це перспектива, композиція, палітра, гра світла і тіні. в дизайні одягу - це поєднання контрастів, геометрія крою.

Щоб нагадати про неповторність почерку, заснований «рукописний» свято – День ручного письма. Дата святкування 23 січня обрана не випадково. Це день народження Джона Хенкока, відомого своїм розмашистим підписом під Декларацією про незалежність Штатів. Організатори пропонують провести цей день без гаджетів: скласти список важливих справ у щоденнику , замінити смс стікерами, написати рідним або друзям лист подяки і відправити його поштою.

Пройти тест на тип особистості

Психологія почерку в графології.

Почерк людини вивчає графологія. Одні називають графологію вченням, інші – наукою і навіть лженаукою. Але, будучи пов'язаною з психодіагностикою , філософією, соціологією та іншими суспільними науками, вона стала науково-культурним феноменом .

Найбільш розвинена графологія в Ізраїлі та Німеччині . Почеркознавство з успіхом використовується в бізнесі, медицині, спорті, педагогіці. Але найчастіше воно затребуване в криміналістиці та області працевлаштування. У деяких країнах графологічний аналіз-один із способів перевірки при прийомі на роботу. Графологи кажуть, що їм не потрібна фотографія людини. Щоб зрозуміти впорається новий співробітник з роботою чи ні фахівцеві досить клаптика списаного паперу.

Графологічний аналіз не такий молодий, як здається. Першим думка про взаємозв'язок манери письма і характеру озвучив Аристотель. Він вважав почерк видимим відображенням мови, яка несе відбиток емоцій , бажань або схильності пише. У першій половині XVII століття італійський професор Каміллус Бальді опублікував монографію про взаємозв'язок почерку і особистості людини. Сам термін "графологія" вперше з'явився в 1871 році в творах французького абата Мішона. В цей же час графологічний аналіз став модним явищем в світських салонах, на кшталт астрології, магії або спіритизму. Як окремий напрямок для дослідження графологія виникла в Європі на стику XIX-XX століть разом з розвитком психології і психоаналізу .

Для вивчення історичних особистостей найбільш цікаві автографи . Наприклад, автографи Пушкіна викликають чисто естетичну насолоду, а підпис Сталіна одночасно дозволяє побачити його жорстокість і глибоко приховану сентиментальність. Але такий аналіз вважається, скоріше, суб'єктивним. Адже його результат багато в чому залежить від особистості графолога, його емпатії і особистих інтерпретацій.

Чотири цікаві факти з досвіду графолога:

 • Графологічне вміння «читати» почерк допомагає краще розбиратися в людях, людських взаєминах.
 • Обдурити фахівця неможливо, навіть якщо писати лівою рукою або тільки друкованими літерами.
 • У графології більше важлива інтуїція , ніж логіка.
 • Консультація у досвідченого фахівця-графолога здатна замінити перевірку на детекторі брехні .
 • Щоб стати професійним графістом, доводиться вчитися все життя.

Але є кілька загальних закономірностей, які допомагають виявити якості особистості і без глибоких знань в графології:

 • Найбільш інформативною для аналізу вважається буква»Р" . Гарчить звук-це символ нападу, загрози, за яким можна дізнатися про агресивно-бійцівських якостях. Чим довше нижній відросток букви, тим вище агресивний потенціал людини. Занадто укорочена Нижня ніжка-вірна ознака скутості або невпевненості.
 • Сильний натиск говорить про наполегливість пише, «поверхневі» букви – про сором'язливості, тремтячі лінії і штрихи характерні для людини невпевненого.
 • Неохайний почерк видає мислителя , красивий – хорошого співрозмовника і слухача, незграбний або уривчастий – практика.
 • Букви з нахилом вправо властиві чутливим, творчим натурам. Різкий нахил букв вліво говорить про деспотизм, скритності пише. Постійно змінюються по висоті і нахилу букви видають тривожність , внутрішнє хвилювання людини.
 • При піднесеному настрої і високої активності написані рядки можуть спрямовуватися в правий верхній кут. При безрадісному настрої або песимізмі рядки діагонально з'їжджають до нижнього кута.

Під час написання рука – всього лише інструмент мозку пише. І як будь-який інструмент її можна налаштувати так, щоб результат наблизився до ідеальному .

Пройти тест на характер людини

Як каліграфія та прекрасний почерк розвивають мозок?

Каліграфія-це не просто система красивого письма, але візуальне майстерність зі своїм глибинним змістом. Каліграфічна писемність сформувалася в Китаї більше трьох тисяч років тому і за час існування розділилася на безліч напрямків по почерку, стилю і прийомам відображення. Але головне, що об'єднує всі стилі каліграфії – це краса. Адже написаний текст повинен доставляти естетичне задоволення. Саме краса і естетика визначили особливий статус каліграфії і звели його в якийсь культ.

Слов'янські шрифти не мають такої довгої історії, але за красою можуть позмагатися з ієрогліфами. рукописні книги приділяли особливу увагу великим літерам або буквам , оскільки вони привернули увагу читачів. У розкішних фоліантах буквиці розцвічувалися святковими відтінками золота, блакиті, пурпура. Їх додатково виділяли вишуканими мініатюрами з орнаментом, зображенням людей або тварин. Рукописні книги порівнювалися з храмами і створювалися так само сумлінно. До переписування залучалися майстри, які вміли писати швидко і володіли округлим почерком.

Мислитель і філософ із Стародавнього Китаю Конфуцій вважав, що каліграфія – обов'язковий етап навчання для всіх державних діячів. А невміння писати від руки-ознака розхлябаності і неорганізованості. В СРСР акуратний, красивий, розбірливий почерк вироблявся на уроках чистописання. Це було корисно не тільки з точки зору оформлення зошитів, а й з інших причин:

 • Чистописання розвиває дрібну моторику пальців і рук, а з нею – мова, розумові здібності, координацію.
 • Завдяки чистописання активізуються ті області мозку, які зазвичай залишаються в стані спокою: дитина вчиться акуратності, посидючості, спостережливості, швидше орієнтується в просторі.
 • Освоюючи правопис, дитина розвивається за кількома напрямками: тренує пам'ять , зір, покращує тактильні відчуття.
 • Каліграфія сприяє розвитку творчого потенціалу , дає поняття про красу, досконалість, виховує естетичне ставлення до знаку.

Рукописна форма оформлення робіт корисна не тільки учням молодшої школи, але старшокласникам і студентам. Написане від руки потрібно як мінімум перечитати – це покращує процес запам'ятовування, тренує зорову пам'ять. Під час переписування тексту учень вибирає найбільш важливі факти, переосмислює матеріал і замислюється про його правдоподібність. Чого не буває при бездумному копіюванні.

Каліграфія гідна того, щоб присвятити їй частину свого часу і перетворити на вишукане хобі . Але якщо незнайомі ієрогліфи не дуже приваблюють, домогтися креативних результатів можна за допомогою ручки, паперу і посидючості.

Пройти тест на півкулі мозку

Чотири поради для тих, хто хоче навчитися красиво писати.

Є думка, що почерк формується в перших класах школи і поліпшити його неможливо. Це не так. Якщо вкласти достатньо сил і терпіння, можна виправити його в зрілому віці, зробити якщо не красивим, то акуратним і розбірливим.

Крок 1. Підготувати робоче місце. великий стіл, зручний стілець, потужна настільна лампа і комфортна обстановка не менш важливі, ніж навик правопису. На столі має бути додаткове місце, щоб розкласти аркуші паперу, олівці, ручки, розташувати руки так, щоб лікті не звисали.

Крок 2. Купити хороший папір і ручку. ідеальних приладдя для письма не існує, їх потрібно підбирати індивідуально. Для ручки головне, щоб вона зручно лягала в руку, не дряпала папір, залишала чіткий слід. Папір краще вибирати з готовими лінійками, щоб рядки не сповзали вниз або вгору.

Крок 3. Починати з простого. можливо, знадобляться прописи для дорослих – вони випускаються саме для того, щоб поліпшити навик правопису після закінчення школи. Можна скачати готові трафарети в мережі або купити спеціальні зошити. З ними можна освоювати навик по 10-15 хвилин щодня, вдома або під час робочої перерви.

Крок 4. Налаштуватися на щоденні тренування. у написанні, як в музиці важливі регулярні тренування і терпіння. Доведеться освоїти нову техніку письма всією пензлем, аналізувати і виправляти помилки, поступово переходити від простого до складного. На коригування почерку іноді може знадобитися від року до двох-трьох років. Тільки в цьому випадку рука звикне до роботи.

Можливо, тренування захоплять настільки, що захочеться вчитися далі. Що не дивно, адже каліграфія прекрасно позбавляє від стресу. А з такою кількістю книг, порад, безкоштовних відеоуроків каліграфія з сакрального мистецтва перетворилася на захоплююче захоплення і надихаюче хобі, доступне кожному.

Висновки :

 • Почерк – це індивідуальна особливість, в якій проявляються особистісні навички.
 • Невміння писати від руки – ознака примітивності.
 • За індивідуальними особливостями почерку графолог може визначити характер людини, але визначити минуле або передбачити майбутнє неможливо.
 • Почерк змінюється залежно від навчання, професії та психічного стану. Але при бажанні виправити його можливо в будь-якому віці.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Жити красиво, легко і для себе? 4 способи
Жити красиво, легко і для себе? 4 способи
Як розбудити в собі бажання жити красиво і що цьому може заважати? Дозво ...
Сам по собі або що зробити, щоб залишили в спокої??
Сам по собі або що зробити, щоб залишили в спокої??
Сам по собі це як? Чому важливо говорити "ні"? Навіщо іноді відмовляти с ...
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття ...
Що запитати у дівчини? 100 питань на різні теми
Що запитати у дівчини? 100 питань на різні теми
Що запитати у дівчини, коли здається, що нема про що поговорити? Ці 100 ...
Обійми: що це таке, які бувають і коли вони недоречні??
Обійми: що це таке, які бувають і коли вони недоречні??
Що таке обійми? Які види бувають і в чому відмінності? У чому сила невер ...
Цинізм: що це таке, який буває і чи потрібен він??
Цинізм: що це таке, який буває і чи потрібен він??
Що таке цинізм і коли він необхідний? Хто такі цинічні люди і чому вони ...
Прагматизм: що це таке і принципи прагматика.
Прагматизм: що це таке і принципи прагматика.
Що таке прагматизм і чому раніше існувала критика даної філософської уст ...
Новое youtube видео