Назад
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??

Навигация по разделу
мандраж

Що таке мандраж і як його подолати?

Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть впоратися з мандражем, якщо він вже виник

Бувають слова серйозні або смішні, зустрічаються зрозумілі або незрозумілі. Термін "мандраж" і смішний, і незрозумілий. Але позначають цим словом досить неприємний стан, яке пов'язане з почуттям тривоги, страху, сильного хвилювання. Кожен з нас обов'язково стикався з цим явищем. Але чому воно з'являється? Які причини його викликають? Чи можна йому запобігти? 

Як себе заспокоїти, якщо починає мандраж? Чи потрібно його боятися? Яким чином не допустити його виникнення? За допомогою чого можна подолати з тривогу і стурбованість? Зараз відповімо на ці питання.

Що таке мандраж?

Мандраж-це психологічний стан, що характеризується крайнім емоційним напруженням і схвильованістю людини. Відзначимо відразу, що мандраж може виникнути не тільки у відповідь на негативні ситуації або переживання, а й перед позитивними подіями такими, як весілля, випускний, довгоочікувана поїздка на море. Цей стан сигналізує про крайній емоційному перенапруженні людини, його зосередженості на майбутній події. Розум настільки концентрується на цьому процесі, що всі інші думки та емоції відходять на другий план.

З фізіологічної точки зору мандраж схожий на панічну атаку або страх. Негативні переживання часом бувають навіть корисніше позитивних, так як вони сигналізують про небезпеку і допомагають її уникнути. Наприклад, мандраж спортсмена перед змаганнями з боксу. Навіть якщо він не уявляє своє життя без цього виду спорту, все-одно його організм сприймає майбутній турнір, як небезпеку. Хто знає, можливо подібним чином організм сприймає і весілля... тому навіть перед хорошим подією, не виключений мандраж, особливо якщо це перший подібний досвід у людини.

Пройти тест на панічні атаки

Розглянемо біохімію цього процесу. Все в організмі підпорядковане гуморальної регуляції. Від гормонів залежить наша працездатність, настрій, комунікабельність. Негативні емоції також викликаються цими речовинами. Два найвідоміших гормону стресу-адреналін і кортизол. Перший сигналізує про небезпеку і змушує серце прискорено битися. Саме завдяки цьому людина, що тікає від хуліганів або скаженої собаки, може з легкістю побити світовий рекорд з бігу.

Кортизол, спільно з адреналіном, викликає стан мандражу, паніки, тривоги. Коли людина чекає певні події, що викликають у нього сильні емоційний відгук, в його крові може виходити справжній «гормональний коктейль», який і викликає некомфортні відчуття. Враховуючи, що психосоматика - дуже потужний, і поки ще не до кінця вивчений, механізм взаємодії розуму і тіла, є ще багато невідомих аспектів цього явища. Але навіть тих знань, про мандражі, які вже є, цілком достатньо, щоб навчитися долати це неприємний стан.

Як позбутися від мандражу?

Розумні люди кажуть, що «всі хвороби від нервів, один сифіліс від любові». Якщо мандраж виникає під дією гормонів, які виділяються у відповідь на психічні процеси, значить з ним можна боротися силою думки. Також, посилене виділення в кров позитивних гормонів, наприклад, дофаміну, серотоніну або ендорфінів, допомагає скинути напругу. Де взяти ці речовини? Найпростіший спосіб – правильне харчування , при якому в організм потрапляють «цеглинки», що входять до складу «гормонів щастя». Загалом, розглянемо найефективніші способи подолання мандражу.

1. Самонавіювання

У природі є мінімум два принципи, які наділяють наші думки силою. Перше – Закон тяжіння , а другий – Закон відповідності. Їх можна об'єднати загальним ефектом, через який люди отримують те, про що думають. Якщо хто-небудь твердо вирішить позбутися мандражу і сам повірить в це, то його розум перепрограмується в новому напрямку. При перших же ознаках хвилювання і страху можна заспокоювати себе фразою «я спокійний, все добре», повторюючи її немов мантру.

Причому, для посиленого ефекту, краще використовувати саме позитивні установки, такі як «спокій», «радість», «комфорт», уникаючи слів з яскраво вираженим негативним емоційним забарвленням, наприклад, «страх», «занепокоєння», «хвилювання». Краще сказати саме» я спокійний«, ніж» я не боюся «або»я не відчуваю почуття страху". Будь-яке заперечення спочатку налаштовує на негатив, так що, самонавіювання краще пробувати саме в позитивній позитивній формі.

2. Дихання

В організмі все взаємопов'язано. Під час страху або мандражу, в кров виділяються гормони стресу, які змушують серце прискорено битися, ускладнюючи дихання і розумовий процес. Але цей процес не односторонній. Якщо зусиллям волі взяти себе в руки і контролювати дихання, почавши глибоко і спокійно вдихати повітря, то за принципом зворотного зв'язку це сповільнить серцебиття, прояснивши розум і заспокоївши тіло. Мандраж і страх, як продукти розумового процесу, поступово відступлять, відкриваючи дорогу позитивним емоціям.

Якщо контроль дихання скрутний, можна скористатися наступною хитрістю. Необхідно задіяти в процесі вдиху і видиху черевні м'язи, в той час як грудна клітка залишається практично нерухомою. Це називається черевним диханням. Головне не переплутати напрямок для виходу повітряних потоків, які краще виводити звичним способом, а не через живіт, особливо в присутності інших людей. Інакше мандраж дуже швидко заміниться конфузом.

3. Талісман

Це одночасно і помічник, і ворог. З одного боку, мати під рукою, що-небудь асоціюється із заспокоєнням – цілком розумно. Наприклад, іграшку-антистрес, чотки, або дійсно щось, наділене сакральним змістом. Насправді, неважливо яку смислову наповненість несе цей предмет для його власника. Це може бути дар від вождя африканського племені, або іграшка з магазину.

Головне, що цей талісман набуває особливого значення, допомагаючи справлятися з мандражем і стресом. Але в цьому є і Прихована загроза, адже будь-яку річ можна втратити або просто забути вдома. В такому випадку негативні емоції будуть ще яскравіше виражені, перетворюючи звичайне хвилювання в паніку. Потрібно розуміти, що для самозаспокоєння не потрібні зовнішні стимули, а все, що необхідно, є в підсвідомості людини.

Пройти тест на невроз

4. Дружня підтримка

Ще один прийом, однаково корисний і шкідливий. У хвилину хвилювання завжди хочеться з кимось поговорити, щоб відволіктися. Іноді людина звикає дзвонити своєму родичу або близькому другу. Це дійсно допомагає заспокоїтися, подолати мандраж або паніку. Але люди бувають зайняті, вони можуть просто не почути дзвінок або опинитися не на зв'язку. Що робити в такому випадку? Панікувати, як і у випадку з втраченим талісманом?

Поспішно Шукати, до кого б ще зателефонувати або заїхати в гості? Насправді, приховані ресурси є в кожній людині і перекладати відповідальність за своє життя на інших не зовсім чесно. Якщо є можливість з кимось поспілкуватися, то чому б нею і не скористатися, але перетворювати діалог з одним в панацею не рекомендується. В першу чергу кожен повинен знайти свою точку рівноваги і знайти гармонію з самим собою і навколишнім світом. Тільки тоді вдасться перестати залежати від будь-яких талісманів або побутових «психоаналітиків».

5. Правильна їжа та напої

На відміну від емоційної прихильності до людей або предметів, відповідне харчування або напої практично завжди під рукою. У будь-якій частині міста можна випити кави, яке допомагає підбадьоритися і взяти себе в руки. Кому не підходить кава, вживають чай, сік, какао. Суть в тому, щоб отримати відсутні компоненти для вироблення «гормонів щастя». З цією метою, крім напоїв, допомагають і продукти харчування, наприклад, банани, чорний шоколад, цитрусові, голландський сир, морепродукти, фініки, інжир, гранат та інші. Якщо підзарядитися енергією і отримати відсутні в організмі речовини, то легше протистояти мандражу і іншим негативним емоціям.

6. Музика

Вченими вже давно встановлено, що приємні мелодії допомагають боротися зі стресом. Вони підвищують настрій, підсилюють працездатність, налаштовують на позитив. Наприклад, ефективна в разі мандражу легка інструментальна або класична музика, а також композиції, які виконуються на народних інструментах, таких як калімба або флейта. Також зачаровує просте звучання ханга, який хоч і був сконструйований швейцарцем в 2000 році, швидше нагадує давньосхідний винахід. Музику завжди можна скачати в телефон і слухати в навушниках. Єдине, слід не сильно занурюватися в транс і завжди звертати увагу на навколишнє оточення, як в місті, так і на природі. Краще помандражувати, ніж потрапити в ДТП або не встигнути відскочити від падаючого дерева.

7. Фізична активність

Ще один постачальник «гормонів щастя» в організм людини – спорт. Адже Не дарма ще стародавні греки стверджували, що»в здоровому тілі – здоровий дух". Якщо мандраж підкрався не нишком і заподіює дискомфорт тривалий час, можна боротися з ним за допомогою пробіжки в парку або походу на Спортивний майданчик. Ще краще, коли є велосипед і погода дозволяє влаштувати поїздку на свіжому повітрі. Підзарядитися позитивом допомагають і командні ігри, наприклад, футбол, баскетбол, волейбол. Але для них потрібні інші любителі активного відпочинку.

Перераховані прийоми боротьби з мандражем ефективні як окремо, так і в будь-яких можливих поєднаннях. Якщо передбачити деякі негативні аспекти, наприклад, залежність від чужої підтримки, або обов'язкового носіння талісмана, то отримати користь можна з кожного ради. Уміння взяти себе в руки необхідно всім, незважаючи на вік, стать або соціальне становище.

Чим осмисленіше і відповідальніше людина ставиться до свого життя, тим менше приводів для мандражу у нього залишається. Оспівана багатьма мотиваційними авторами проактивність ще нікому не нашкодила. Здорове харчування, помірна фізична активність і любов до праці допомагає підтримувати гарний настрій і самопочуття. Саме ці звички – атрибут всіх успішних представників людського роду, які слід виробляти кожному.

Розвиток сильної особистості зі стійкою психікою – найкраща профілактика такого явища, як мандраж. Але навіть самі холоднокровні від нього не застраховані. Якщо вже неприємні відчуття проникають в тіло, змушуючи відчувати негативні емоції, слід якомога швидше переключитися на що-небудь хороше, наприклад, на приємні спогади, або чашечку смачного какао, тимчасово відсторонитися від ситуації, що викликає тривогу і хвилювання, щоб потім зі свіжими думками підійти до її вирішення.

Пройти тест на психіку

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео