Назад
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??

Навигация по разделу
садист

Хто такий садист і як його визначити?

Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі своєю агресією? 5 порад для тих, хто хоче навчитися протистояти чужим нападкам.

Вважається, що агресивна поведінка є результатом неправильного виховання. Але це не так. Вчені зі Швеції з'ясували, що у схильних до насильства людей присутній особливий «ген диявола». Він проявляється демонічними рисами: агресією, жорстокістю, садизмом. Причому садистські риси проявляються навіть у тих, хто здається абсолютно нормальним. Як проявляє себе садист в побуті? Чим відрізняється від агресора? Чи можна навчитися керувати своєю і чужою агресією? Виявляється, можна. Як це зробити, розповідаємо в статті.

Хто такий садист?

Садист — це схильна до насильства людина, яка отримує задоволення при вигляді чужих страждань. Садист насолоджується не стільки від заподіяння фізичного болю, скільки від морального насильства, словесної агресії, викликаних душевних страждань і чужого Приниження. він не в змозі керувати собою , це потяг рано чи пізно проявляється. Садисту необхідно повне домінування , абсолютна влада – тільки тоді можливе повне задоволення садистських схильностей.

Спочатку садистами називали статевих збоченців, які отримували сексуальне задоволення при вигляді фізичних страждань партнера. Термін "садизм" також використовується в кримінально-судовому провадженні як обтяжлива обставина злочину. У кримінальних справах йдеться про клінічні випадки, коли садист переходить межу закону або суспільних норм. Але розширені дослідження показали, що можна бути садистом і при цьому залишатися в межах психіатричної норми.

У повсякденному слововживання так званий « побутовий садист » – той, хто знаходить жертву свідомо слабкіше себе і мучить її, відчуваючи свою безкарність. Причому частіше зустрічаються садисти, які не виявляють відкриту агресію:

 • Перші називають себе « правдорубами » і щиро вважають, що вміють говорити тільки правду. Від них запросто можна почути гучне зауваження«" виходь заміж за будь-кого. Інакше залишишся в старих дівах «або" Ти такий невдаха, напевно дружина від тебе скоро піде до іншого ».
 • Другі діють, що називається, «тихою сапою» турботи і ласки. Якщо ви поскаржитеся на проблеми зі здоров'ям, вони тут же пригадають пару випадків з летальним результатом. Розповісте про заплановане весілля, почуєте чужі історії про розлучення. І все це з ласкавою посмішкою і турботою в погляді.
 • Треті просто мовчать, хворіють або впадають в депресію . Це тактика пасивного садизму, при якій люди добровільно вибирають роль жертви, провокуючи агресію партнера. Наприклад, дружина розлюбила чоловіка, але замість конфлікту просто мовчить. Або чоловік зраджує дружині , але замість розлучення мучить її нескінченними причіпками.

Взагалі-то садист більше схожий на палкого закоханого, ніж на агресора. Агресор прагне зруйнувати об'єкт, щоб захистити себе від можливих неприємностей. Садист навпаки-прагне повністю контролювати об'єкт, панувати над його думками, поведінкою і буквально злитися з ним.

Пройти тест на характер людини

Історія поняття.

Термін «садизм» виник в кінці XVIII століття, але в російській мові є багато слів, подібних за змістом: катування, знущання, тортури.

Садист – похідне від імені письменника-філософа маркіза де Саду, відомого своїми порнографічними творами зі сценами жорстокості і насильства. У сексопатології його ім'ям назвали синдром, який відноситься до статевих збочень. У довідниках з психопатології він став яскравим прикладом особистості з садомазохістськими рисами. Але в офіційних медичних довідниках окремого діагнозу "садизм" немає.

Хоча твори маркіза де Саду майже на сто років потрапили під жорстоку цензуру, в кінці XVIII століття садизм був не просто еротичною практикою, але " масовим культурним феноменом ». Нова хвиля популярності ідей "сексуальної свободи" припала на 20-30 роки XX століття. Сам автор став " символом протесту проти святенницької моралі» і був повністю реабілітований.

Численні наукові експерименти довели, що садистські нахили притаманні багатьом , дуже багатьом людям. І єдине, що їх зупиняє – страх відповідальності або покарання за свої вчинки. Причому з'ясувалося, що місце проживання, стать, національність не мають значення. Відсоток садистів скрізь приблизно однаковий.

Причини дитячої агресії.

Будь-який медик підтвердить, що повноцінними садистами не народжуються. Садизм, який проявляється в дитинстві, може стати постійним або тимчасовим явищем. Крім психічні захворювання причин для патології кілька:

 • Жорстокість з боку батьків.
 • Ігнорування садистських схильностей дитини.
 • Психологічна травма .
 • Придушення агресії.
 • Невдалий сексуальний досвід у підлітковому віці.
 • Безконтрольний перегляд порнографії з садистським ухилом.

Ці причини можуть призвести до садистських схильностей, але цей факт науково не доведений. Безпідставними виявилися побоювання з приводу комп'ютерних ігор зі сценами насильства. Противники віртуальної реальності доводять, що жорстокість в грі провокує агресію в реальному житті. Але статистика говорить зворотне: японці більше всіх в світі витрачають на покупку ігор, але при цьому відсоток за злочинами насильницького характеру в Японії один з найнижчих.

Так що педагоги закликають батьків не панікувати при вигляді дитячої агресії . Вона не завжди пов'язана з поганим вихованням, це всього лише спосіб зняти стрес, висловити емоції . Але якщо після трьох років дитина не навчився справлятися з нападами злості, не проявляє співчуття або відкрито мучить тварин – це перший сигнал для батьків. В такому випадку краще звернутися до дитячого психолога.

Як впоратися зі своєю злістю?

Злість – чудове почуття з великим запасом енергії. Але якщо злість переростає в безконтрольні спалахи агресії, це вже починає заважати. Коли стрес і роздратування накопичуються до критичного рівня, відбувається емоційний сплеск – це можна порівняти з киплячим чайником, у якого зриває кришку. Вихлюпуючи свій негатив, ми ставимо під загрозу відносини, кар'єру, дружбу, сімейне щастя. Крім того невитрачена енергія злості з силою б'є по внутрішніх органах. Найбільш негативно це позначається на серці, судинах і печінці.

Тому потрібно зрозуміти, що провокує агресію, розпізнавати причину і боротися з нею. Тим, хто хоче навчитися контролювати свій гнів, знадобляться 5 порад:

 1. Щоб швидко скинути енергію можна пройтися швидким кроком, побігати, покричати, розірвати пару аркушів паперу. Проблем це не вирішить, зате допоможе вберегти внутрішні органи від адреналінової атаки.
 2. Гнів супроводжується м'язовим спазмом. Щоб зняти його досить розпрямити або опустити плечі, розслабити зведені м'язи щелепи, чола, пальців рук, шиї. Додатково можна зробити кілька повільних вдихів-видихів.
 3. Щоб зняти пікове напруження емоцій, можна описати свій стан без висновків і оцінок. Наприклад, текст може бути таким: « я відчуваю біль, яку вже не можу терпіти. Я відчуваю себе безсилою нікчемою. Я в сказі. Я буквально задихаюся від гніву ». В результаті внутрішньої роботи мозок прояснюється, повертається здатність мислити тверезо.
 4. Поміняти мінус на плюс. Злість зі своєю енергією дається природою не просто так. Лють додає фізичну силу, яку можна використовувати за прямим призначенням. Наприклад, переробити накопичилися домашні справи, викинути зайві речі, пересунути меблі. Крім того поганий настрій допомагає оцінити проблеми під іншим кутом. У поганому настрої ми більш уважні, тому можемо краще розглянути непомітні, але важливі деталі.
 5. Звернутися до психотерапевту . На жаль, у нас більше прийнято обговорювати проблеми з першим зустрічним, а не з фахівцем. А даремно. Індивідуальна або групова терапія допоможе виявити причини гніву, з'ясувати свої реакції. А ще-відіграти сценки з життя в безпечному оточенні під наглядом фахівця.

Пройти тест на психіку

Як протистояти побутовому агресору?

Звичайно, класичні садисти зустрічаються нечасто. Найчастіше трапляються психологічні агресори, які мучать жертв діями і словами. Як правило, вони вибирають заняття, пов'язані зі спілкуванням і владою. Вони можуть бути вчителями, лікарями, поліцейськими, політиками або розвернутися в іншій сфері, щоб домогтися влади.

Але жити в суспільстві і бути від нього повністю вільним неможливо. Часто ми зустрічаємося з людьми, які вихлюпують злість на оточуючих. Щоб після спілкування з агресором не відчувати себе «вичавленим лимоном», потрібно вміти правильно реагувати на прояв злості або ворожості.

Як визначити садиста?

Розпізнати агресора можна по надмірній строгості, надмірної прискіпливості, поганому настрою і схильності до регулярних покарань.

 • Для початку потрібно вивчити самого себе . Людина з психологією жертви підсвідомо притягує агресора. Крім того жертва сама собі ставить блоки і не вміє захищатися. Агресія-проблема агресора. Якщо зрозуміти цей факт, можна позбутися від ролі жертви. Але бувають і інші випадки, коли люди самі накопичують агресію, але бояться її висловлювати. Така людина неусвідомлено провокує сварку, щоб через неї Скинути власний негатив.
 • Навчитися правильно реагувати на чужі нападки . Реакція організму на крик або сарказм буває непередбачувана: серце прискорено б'ється, вуха, ніби закладає ватою, а голос зрадницьки зривається. В такому стані гідну відсіч дати неможливо. Для початку потрібно простежити за своєю реакцією і заздалегідь підготуватися до наступної сварки: заготовити пару стандартних фраз, згадати переконливі аргументи, залучити на свою сторону союзників.
 • Навчитися коректно відповідати на агресію . Не варто приймати правила гри на чужому полі: грубіянити, обзиватися, кричати. Краще навчитися керувати ситуацією. Можна задати співрозмовнику просте питання і тим самим змінити тему. Або перенаправити агресора на інший майданчик для спілкування – запропонувати описати претензії в електронному листі. Але в будь – якому випадку не можна розмовляти тихим або тремтячим голосом-це знову видасть позицію жертви.
 • Тактовно оберігати свої кордони . Навіть близькі родичі не можуть безцеремонно порушувати межі один одного. Це не означає, що потрібно відгороджуватися від батьків-подружжя-дітей. Щоб практикувати ненасильство, досить провести уявну межу між собою і кривдником. А потім за допомогою необидних слів тактовно донести свою думку.
 • Не чекати, що ситуація вирішиться самим собою . Якщо хтось вихлюпує злість в певній ситуації, можна дати йому виговоритися. Але в разі, коли людина проявляє агресію постійно або навмисно створює ситуації для прояву своїх садистських нахилів, краще припинити з ним будь-яке спілкування.

Висновки :

 • Садист – збоченець, який отримує задоволення від катувань і спостереження за чужими стражданнями.
 • Людина з садистськими нахилами не просто користується спонтанною можливістю заподіяти біль, але спеціально створює для цього умови.
 • Якщо напади агресії у дитини або дорослого вийшли з-під контролю, краще записатися на прийом до психотерапевта.

Пройти тест на психічні розлади

Зараз читають
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Що таке внутрішній конфлікт і чому він трапляється, коли бажання людини ...
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Чому ранкова медитація вважається найкориснішою? Які у неї переваги? 7 п ...
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Що таке особистий щоденник і як він допомагає пізнати себе, проаналізува ...
Кайрос-менеджмент і креативність
Кайрос-менеджмент і креативність
Креативність – це творчий потенціал людини, що дозволяє йому генерувати ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Що таке галюцинації? Як виникають слухові галюцинації? Як розрізняти гол ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео