Назад
Лояльність: що це таке, яка буває і коли проявляється??

Навигация по разделу
лояльность

Що таке лояльність і яка вона буває?

Що таке лояльність? Її значення в загальному розумінні, в бізнесі, дитячо-батьківських відносинах. Як проявляється лояльність в різних ситуаціях?

В СРСР був один сорт майонезу і менше 10 сортів морозива. Не дивно, що ці продукти були символом свята. Сьогодні виробники регулярно поповнюють асортимент, а маркетологи буквально б'ються за лояльність клієнтів. Але, незважаючи на те, що термін вживається широко і часто, багато хто не розуміє його значення. Як проявляється лояльна поведінка в різних сферах життя і бізнесу? Що таке лояльність роду? Чи можна переписати родовий сценарій? Відповісти на ці питання необхідно. Так як вони дуже важливі.

Що таке лояльність?

Лояльність — це особистісна риса, яка проявляється вірністю, тактовно-доброзичливим ставленням до когось або чогось. Лояльність те саме відданості, вона завжди готова надати підтримку, прийти на допомогу, поступитися своїми інтересами заради спільної справи. Лояльна людина не прагне нав'язати свою думку, світогляд, але визнає за оточуючими право бути іншими.

Пройти тест на тип особистості

Термін походить від французького слова « Loyal » – « вірний ». у міжособистісному спілкуванні вона має емоційну складову і проявляється особливою прихильністю, симпатією, повагою , толерантність по відношенню до інших. У російській мові для позначення цього душевного якості є досить синонімів: вірність, відданість, благонадійність, нейтральність, прихильність. Тож « лояльність " частіше використовується в соціальній або політичній сфері, в термінології менеджменту, маркетингу , Управління персоналом, продажів.

Але навіть в певних сферах поняття має кілька різночитань :

 • Лояльність персоналу - надійність працівників з точки зору організації, готовність працівників не завдавати шкоди своїми діями або бездіяльністю. Прямо пропорційна лояльності Компанії по відношенню до співробітників.
 • Лояльність працівників - залученість працівників, їх зацікавленість в успіху бізнесу, його цінностям і цілям , а також бажання працювати в цій організації.
 • Лояльність клієнтів (споживчий або клієнтський) – феномен споживчої поведінки від позитивного ставлення до компанії, бренду, виробника, товарного знаку до абсолютної ненависті до конкурентів.
 • Лояльність до держави - законослухняність, добровільне бажання триматися в рамках закону.
 • Політична лояльність - характеристика владних відносин на рівні окремих людей, соціальних груп, спільнот, політичний партій.

Характер лояльності обумовлений особистістю того, хто її проявляє. Лояльним можна бути до організації, бренду, працівникам або екстремізму, релігійному фанатизму, криміналітету. Якщо не перемішувати лояльне ставлення з лестощами або раболіп'ям, то це прагнення до співпраці, взаємної поваги і взаємодопомоги.

Родова лояльність.

Лояльність роду (родовий сценарій) — Набір установок, правил і виборів, закладений з дитинства, здебільшого під впливом батьків. Коли дитина дорослішає, він хоче належати своєму роду, готовий розділити ідеали , традиції, цінності своєї сім'ї. Поступово у кожного складається набір переконань у вигляді міфічного довідника – неписаних правил про те, як треба жити. Він передається з покоління в покоління, окремо по чоловічій і жіночій лінії.

Іноді складається враження, що родовий сценарій впечатаний в нас навічно. Але це не так. З одного боку вони дійсно сильно впливають на наше життя. З іншого, можна усвідомлено вибирати, слідувати йому чи ні.

Переписати життєвий сценарій самостійно і без психологічної підготовки нереально. Але якщо прочитати базові книги з психології саморозвитку, взяти себе в руки і прожити невідоме, то все можливо.

Як виявити родовий сценарій?

У своїх книгах Ерік Берн феноменологічно описав просту логіку видів і варіантів життєвих сценаріїв. На думку автора транзактного аналізу в кожному з нас живуть дитина, батько та дорослий . Потрібно навчитися впізнавати і розрізняти їхні голоси, щоб зрозуміти, що нами керує в тих чи інших ситуаціях.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Життєвий сценарій формується за трьома основними напрямками:

 • Переможців (дорослих – - тих, хто ставить і досягає цілей у житті.
 • Непереможних (батьків) – тих, хто налаштований на важку щоденну працю.
 • Невдахи (дітей) – тих, хто вічно потрапляє в біду і тягне за собою оточуючих.

Деякі звикають жити в одному стані, інші перемикають Ролі по ситуації. Причому більшість грає свої ролі несвідомо. Почати самостійну психотерапію можна з чотирьох питань самому собі. усвідомлені і розгорнуті відповіді дадуть підказку про те, в яких сценарних обмеженнях ми звикли жити.

Ось ці питання:

 1. Яким був життєвий девіз вашої родини? (дає ключ до того, що запускає сценарій).
 2. Як зазвичай поводилися батьки під час свят, в будні, на вихідних, під час сварки або спільної роботи? (дає відповідь про нав'язаних зразках поведінки).
 3. Що Вам забороняли в дитинстві та підлітковому віці? (пояснює причини несвободи вибору: якщо ми продовжуємо підкорятися заборонам або навмисно діємо протилежним чином, ми в будь-якому випадку невільні).
 4. Які ваші вчинки радували або засмучували батьків? (пояснює, як ми будуємо відносини, як намагаємося завоювати любов , дружбу або довіру).

Що дає такий перегляд життєвих установок? Адже самі події минулого нікуди не діваються. Насправді ми пам'ятаємо не стільки подію, скільки своє враження. Перегляд допомагає змінити своє ставлення до минулого, надати йому зовсім інший сенс.

Правда, у своїх книгах Берн дає більше теорії, ніж чітких підказок, але рекомендує звернутися до сценарного психоаналітика.

Як виявити і переписати життєвий сценарій?

Казкотерапія — це психотерапевтичне лікування казками, при якому казкові смисли переносяться в реальність. Казка допомагає виявити глибинні проблеми в ігровій формі, тому використовується в дитячій, підліткової, дорослої та групової терапії.

Щоб самостійно попрактикувати казкотерапію, досить прочитати інструкцію і чесно виконати всі пункти:

 • Згадайте улюблену казку дитинства. Якщо улюблених кілька, краще вибрати ту, що особливо зворушила.
 • Виберіть найулюбленішого персонажа або того, кому найбільше симпатизували.
 • Уявіть себе цим персонажем, подумки проговорите історію життя від першої особи. Тут можна додати нові деталі, факти з життя, придумати історії.
 • Подумайте, чому герой казки (тобто ви самі) вчинили саме так. Що стало мотивацією ?
 • Що ви відчуваєте, переказуючи історію? Що згадуєте? Які події викликали тривогу , страх, радість , роздратування?
 • Які дійові особи присутні в казці? Як вони спілкуються, лаються, веселяться?
 • Придумайте продовження казки. Що ви будете робити через 2, 5, 10 років?
 • Що б ви хотіли змінити в собі, щоб досягти цілей?

Якщо практика спрацювала, можна зайнятися казкосложеніем – придумати легенду про самого себе. Або попрактикуватися на улюбленому фільмі, історії, пісні.

Казкотерапія цікаво працює в груповому форматі . У групі виділяються жіночі та чоловічі казкові архетипи , учасники розігрують сценки, схожі на життєві ситуації. Добрими техніками для усвідомлення життєвого сценарію вважаються робота зі сновидіннями, розстановки по Хелінгеру.

Висновки :

 • Лояльність характеризується безумовним поділом цінностей, почуттям гордості, демонстрацією доброзичливого ставлення, готовністю підтримати.
 • Лояльність неможливо нав'язати, але можна продемонструвати або заслужити.
 • Родові сценарії не усвідомлюються, вони ніби керують людиною самі.
 • Ви можете усвідомити і переписати свій життєвий сценарій.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Що таке внутрішній конфлікт і чому він трапляється, коли бажання людини ...
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Чому ранкова медитація вважається найкориснішою? Які у неї переваги? 7 п ...
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Що таке особистий щоденник і як він допомагає пізнати себе, проаналізува ...
Кайрос-менеджмент і креативність
Кайрос-менеджмент і креативність
Креативність – це творчий потенціал людини, що дозволяє йому генерувати ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Що таке галюцинації? Як виникають слухові галюцинації? Як розрізняти гол ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео