Назад
Як жити без любові: чи можливо це і 5 основних правил

Навигация по разделу
как жить без любви

Як жити без любові і чи можливо це взагалі?

Як жити без любові і пари? Чи можна чимось замінити їх? Що робити, якщо любов все ніяк не приходить, а всередині утворилася порожнеча?

Якщо в особистому житті настала серйозна криза або затишшя, а потрібна людина все ніяк не з'являється на горизонті, дуже легко впасти в депресію. Романтичні почуття займають почесне місце на п'єдесталі щастя, а їх відсутність відгукується болем, тугою, безглуздістю. Чи можна знайти вихід? Як жити без любові і все одно залишатися щасливою людиною?

Життя без любові: чи можливо?

Однозначно ні. Причому це неможливо навіть фізично. Любов може існувати в різних проявах. Вона неоднакова, наскрізь пронизує життя кожного, просто в певній формі. Виникає по відношенню до:

 • Людям &8212; родичам, друзям, натхненникам тощо.;
 • Тваринам & 8212; домашні тварини, Тваринний світ загалом;
 • Заняття &8212; хобі , інтереси, пристрасті, Професія;
 • Богу і те, що він створив (для віруючих);
 • Країні або місту &8212; патріотизм, активна громадянська позиція;
 • Собі & 8212; адекватне зарозумілість, визнання власної цінності;
 • Предмету & 8212; витвір мистецтва, особиста річ і т. п.

Окремо ще можна виділити любов до життя. Це життєрадісність і оптимізм як світогляд, усвідомлений вибір.

Дефіцит такого почуття викликає проблеми &8212; від легкої меланхолії, самотності до серйозних психічних розладів . Однак причинами таких ускладнень стає не тільки відсутність любовних переживань, але також невміння їх помічати або цінувати . Наприклад, переживаючи хворобливий розрив з чоловіком, жінка може не звертати уваги на тепле ставлення мами або подруги до неї.

Якщо в життя людини дійсно настає момент, коли це світле почуття повністю зникає з його життя, він гине. Або фізично, або ментально (божевілля).

Пройти тест на самооцінку

Чи можна жити без любові романтичної?

Тут питання вже інше. Ймовірно, особистість дійсно може прожити весь свій вік без любові до протилежної статі. Але якість подібного життя буде далеко не таким багатообіцяючим, цікавим, різноманітним. Періодично виникатиме відчуття самотності, відірваності від світу. Можливо, не відразу, а через кілька років.

Але якщо задуматися, відсутність романтичних почуттів можливо лише в тому випадку, коли людина веде чи не замкнутий спосіб життя . Він відділений від суспільства або чомусь не може дозволити собі повноцінної комунікації. Якщо це не так, а любов все не з'являється, причини будуть вже іншими:

 • Надмірна зацикленість на пошуку "ідеального почуття", заперечення більш "слабких" переживань;
 • Туга за попередньою серцевої схильності, яка не дозволяє відкритися, впустити нові враження, досвід;
 • Проблема з ендокринною або статевою системою (сильний гормональний збій);
 • Важка форма депресії або іншої психологічної проблеми;
 • Поверховість, швидкоплинність спілкування, небажання знайомитися з новими людьми.

У таких ситуаціях люди починають вважати, що навіть нерозділені почуття краще, ніж їх повна відсутність. І в чомусь вони мають рацію. Адже любов, навіть нерозділене , наповнює життя сенсом, емоціями, прагненнями. Вона змінює специфіку роботи нервової системи, через що особистість відчуває себе «живою», в тонусі.

Шлюбні стосунки без любові.

Парадоксально, але психологи стверджують, що шлюби, укладені не з любові, часто виявляються&8230; міцнішими .

Однак це стосується тільки тих союзів, в яких чоловік і жінка добре один одного знали ще до одруження. Церемонії "наосліп", за наполяганням батьків, з матеріальної вигоди і розрахунку &8212; це вже лотерея, кому як пощастить.

Чому шлюби друзів або хороших знайомих виявляються більш тривалими? На це є ряд причин :

 • Закохані, які узаконили стосунки занадто рано, ризикують заробити проблеми в майбутньому, так як ще не переживали спільних труднощів. Друзі, як правило, мають подібний досвід.
 • Закохані часто плутають любов із пристрастю. Друзі не обманюються щодо своїх почуттів.
 • Закохані бачать партнера ідеалізовано, часто приписуючи йому неправильні якості. Друзі більш відкриті один одному, тому тверезо бачать обопільні недоліки.

До того ж, роки співжиття накладають свій відбиток на відносини. З'являється близькість, зв'язок виходить на якийсь новий, духовний рівень. Нерідко, у заручених по голосу розуму починають згодом з'являтися справжні глибокі почуття.

Пройти тест на сумісність

Як жити без любові?

Іноді любовна сфера все ніяк не хоче налагоджуватися. Начебто, і спілкування є, і нові люди, а серце мовчить, залишаючись холодним. Думки часто повертаються до самотності, знайомі парочки викликають роздратування, тугу, заздрість, біль. Всередині накопичується порожнеча.

Одні вирішують пустити все на самоплив і просто чекати, інші реєструються на сайтах знайомств, влаштовують побачення наосліп, ходять на вечори для одинаків. Решта впадають у відчай, впадають в депресію. Але яка з цих моделей поведінки є найбільш правильною? Чи є рішення, яке підійде абсолютно всім, або доведеться підбирати індивідуальну методику?

Що робити, якщо любити хочеться, але доля все ніяк не надає шансу? Як вести себе до зустрічі того самого або тієї самої?

1. Усвідомити, що любов все ж є.

Вже відомо, що любов буває не одного виду. Навіть якщо для романтичної ще не прийшов час, є батьківська, дитяча, пристрасть до захоплення, роботі або інша. Причому дуже рідко трапляється так, що присутній тільки щось одне. Як правило, в житті кожного любовна нитка є відразу в декількох сферах. Просто доведеться їх знайти.

Якщо цей потік здається недостатньо великим, настав час його розширити. Наповнити свої дні добром, енергією, пристрастю можна за допомогою наступного ради.

2. Заповнити час.

Чим менше часу залишається на нудьгу , тим щасливіша людина. Заганяти себе до знемоги все ж не варто, але урізноманітнити будні і вихідні &8212; цілком хороша ідея. Є кілька варіантів, як це зробити. Основні з них &8212; це:

 • Подорожі . Зміна пейзажів, обстановки в цілому позитивно впливає на настрій людини . Подорожуючи, він надихається, дізнається нове, розвиває себе. Цей розвиток цілком може заповнити внутрішню порожнечу.
 • Хобі . Від, здавалося б, простих походів в кінотеатр до роуп-джампінгу. Якщо захоплень вистачає, завжди можна ще більше заглибитися в них, розглянути з іншого боку, спробувати іншу течію. Якщо не вистачає часу, інші заняття досить пробувати разово, щоб поповнювати архіви пам'яті новими спогадами, враженнями.
 • Друзі . Спілкування з цікавими особистостями & 8212; ключ до саморозвитку , гарному настрою. Іноді досить бесід тільки з родичами і хорошими знайомими. Але можна також писати в Газети, Журнали, спілкуватися на форумах, створювати канали на YouTube або навіть власні сайти-блоги.
 • Робота . Здорові амбіції та їх активна реалізація &8212; ще один крок на шляху до осмисленого життя. Участь у цікавих проектах, освоєння нових знань, підвищення кваліфікації, гонка за званням першокласного фахівця теж можуть знову запалити вогонь в очах.

Єдиний загальна рекомендація &8212; частіше бувати серед людей. Навіть якщо є якесь заняття, що вимагає посидючості, не обов'язково робити його вдома. Можна відправитися в Інтернет-кафе або навіть в просту кав'ярню, прихопивши з собою ноутбук або смартфон. Якщо на вулиці тепло, для заняття рукоділлям, читання, медитації підійдуть затишні альтанки в скверах, парках. Якщо не вистачає часу через роботу, то досить не залишатися на обід в порожньому задушливому офісі. Ті ж їдальні, кафе і їх літні майданчики, тераси будуть як не можна ДО РЕЧІ.

А ще знайомство з внутрішнім гурманом, естетом, заняття спортом, свіже повітря, нові враження, краса навколо, улюблені справи викликають такий же гормональний сплеск, що і закоханість.

3. Звернути увагу на себе.

Краще не сприймати період самотності як покарання, муки, невдачу чи щось інше. Нехай цей етап буде розглядатися як Підготовка до нового знайомства . Вільний час дано, щоб позбутися від негативу, стати цікавіше, красивіше, досвідченіше, розумніше в чомусь. Як тільки певна планка розвитку буде досягнута, відразу з'явиться гідний кандидат.

А поки ще є до чого прагнути. Не подобається тіло? Вперед в спортзал, на стадіон, тренувальні майданчики. Не влаштовує стан шкіри? Саме час збирати на косметолога. Страждати самооцінка ? Пора до психолога.

До впевненим, що розвиваються, щирим в поведінці людям навколишні тягнуться. І серед них якраз може знайтися людина, яку так давно хотілося зустріти.

Пройти тест на впевненість у собі

4. Створити психологічний портрет ідеального партнера.

Що ще приваблює потенційних партнерів? Думки і поведінка в стилі «я точно знаю, чого хочу». Розуміння власних смаків, бажань, пріоритетів підкаже, де шукати свою людину. Для цього якраз є цікавий метод .

Знадобиться чистий аркуш паперу і будь-яка ручка. Лист ділиться на 4 сектори: верхні два відповідають за якості майбутнього партнера, Нижні &8212; за свої. Якою інформацією заповнювати ці сегменти:

 1. Очікувані риси характеру майбутнього партнера. Можна додатково писати відсотки, що показують ступінь розвитку властивості. Наприклад,»хоробрість &8212; мінімум 60%".
 2. Негативні якості потенційної пари. Ідеальних людей не буває, але з деякими мінусами можна змиритися. Сюди ж можна вписувати шкідливі звички на кшталт куріння, захоплення комп'ютерними іграми (з відсотками, якщо хочеться).
 3. Свої позитивні риси. Для об'єктивності можна попросити допомогти з цією графою когось із друзів, родичів. Крім того, якщо якась властивість дійсно присутня, згадаються приклади з життя (не десятирічної давності), які доводять його наявність.
 4. Власні негативні сторони. До речі, навпаки своїх якостей теж можна виводити приблизний відсоток їх глибини.

Тоді важливо проаналізувати таблицю. Чи Схоже кількість своїх переваг з числом очікуваних властивостей партнера? Чи не занадто багато мінусів в 4 секторі? Чи не виглядає 2 сегмент надто порожнім?

В залежності від результату доведеться попрацювати або над самооцінкою, або над усуненням або хоча б зменшенням сили деяких своїх негативних сторін. Коли таблиця буде здаватися правильною, прийде час подумати, в яких колах може обертатися шуканий людина, де його відшукати.

5. "Фільтрувати" коло спілкування.

Важливо зберігати усереднену позицію, тобто не втрачати надії зустріти любов, а вірити в неї, але в той же час не акцентувати абсолютно всю свою увагу на її пошуках. Це складно, тому навіть дрібні перешкоди можуть збити хороший настрій .

Однією з таких перешкод іноді виступає оточення і фрази, яке воно дозволяє собі нетактовно, безпардонно, іноді нахабно і по-хамськи упускати. Наприклад:

 • " ще не одружений? А годинник-то цокає. Дивись, упустиш шанс"»
 • «он у Генки вже друга дитина,а ти коли збираєшся?».
 • " не всім дано знайти сім'ю, ну і що? Нічого страшного"»
 • " Все ще на самоті? Бідний / бідна...» (жалючий погляд).
 • «Не знаю, як ти тримаєшся, я б уже з глузду з'їхав/зійшов».
 • " Ой, та не в любові щастя!» (кажуть ті, хто без неї не можуть обійтися) .
 • «знайди хоч когось. Ну і що, що не по любові? Знаєш, як страшно і важко старість на самоті проводити потім буде?».

Найчастіше таким особистостям немає сенсу що-небудь пояснювати або доводити. З ними легше попрощатися або хоча б делікатно змінити тему. І вже тим більше не можна серйозно ставитися до їх словами і напуттям. Як правило, у них самих є купа проблем, з якими вони все ніяк не розберуться.

Не знаючи, як жити без любові, люди нерідко перетворюються в сірі тіні, тому що перестають відчувати себе повноцінними. Їх стан можна зрозуміти, адже життя без такого світлого почуття &8212; дійсно не цукор. Але вихід є завжди. Поради з цієї статті допоможуть знову відчути себе активною, життєрадісною особистістю з обнадійливим майбутнім.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео